Misyoner&Casus saldırılarına karşı savunma

'Yardım ve Sorular' forumunda Hestai tarafından 22 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. Hestai

  Hestai Emekli Görevli

  Katılım:
  6 Şubat 2015
  Mesaj:
  1.274
  Alınan Beğeniler:
  28
  Bu kılavuz toplu şahmerdan & casus saldırısına veya mis trenine karşı nasıl savunma yapılması gerektiği konusunda size uymanız gereken kuralları içerir. Saldırı altında kaldığınız durumlarda bu kuralları göz önünde bulundurarak etkili bir savunma yapabilirsiniz.

  Kural #1 Casus saldırıları
  Rakiplerinizin sizi gözlemlemesine asla izin vermeyin. Hızlı yol alan casus saldırılarını savuştururken köyde toplu miktarda casusa ihtiyacınız vardır. Casus saldırıları, misyoner saldırılarına göre daha hızlıdır. Casus saldırılarını savuşturmak için, toplu casus ordusunun ve bir miktar savunma ordusunun ölme ihtimalini göze almanız gerekir. Eğer saldırı alan köyde yeteri kadar casus yok ise (üretimi tamamlanmış) veya köy yeni alınmış ise saldıran oyuncunun senin köyünü gözlemlemesine izin vermiş olursun.
  Diğer bütün kurallar yalnızca misyoner saldırıları içindir.


  Kural #2 Gelen misyoner saldırıları: Bir yada daha fazla misyoner
  Eğer bir köy misyoner içeren bir saldırı alınıyorsa o köy kesinlikle savunulması gerekir. Özellikle mis treni yapılmışsa. Birden çok köyünüz olduğu zaman, 4 misyoner saldırısı alan köyünüzü diğer savunma köyleriniz ile savunabilirsiniz. Tren saldırıları hala maksimum etki göstermekte. Buna göre her köyde 2-4 misyoner bulundurmak iyi bir fikir olabilir.


  Kural #3 Gelen misyoner saldırıları: Köylere kurulmuş kiliseler
  Eğer kilise bulunan bir dünyadaysanız, kiliseden faydalanmayı unutmayın. Kiliseler size sandığınızdan çok avantaj sağlayabilir.


  Kural #4 Gelen misyoner saldırıları: Mis arası yapmayı deneyin
  Eğer misyoner treni saldırısı alıyorsanız, ilk olarak mis arası yapmayı deneyin. Yakın köylerden destek trenleri oluşturmak iyi bir fikir olabilir. Tespit ettiğiniz misyoner treninin, köyünüze giriş zamanına denk gelecek destek trenleri oluşturun. Eğer 1 köyünüz varsa klanınızdan veya arkadaşlarınızdan bu konu için destek isteyebilirsiniz. 1 köyünüz var ve yardım alabileceğiniz kimse yok ise, her hangi bir köye ordu gönderip iptal süresi dolmadan saldırıyı iptal edebilir ve rakibinizin mis trenini bozabilirsiniz. Bu misyoner trenini bozabilmek için iyi bir matematik hesabı yapmanız gerekir. Mızrakçı, kılıç ustası, ağır atlı, casus, şahmerdan vs. birimlerinin hızlarını ve destek treni yapılacak köyün koordinatlarını bilmek bu iş için faydalı olabilir. Not: Gelen misyoner trenleri tek bir köyden gelmesi sizin için daha avantajlıdır. Saldırı çoklu saldırı askerleri ile gönderilmişse bu saldırıyı engellemek sizin için hiç kolay olmayabilir. Bu konuda hesap bakıcılarına güvenmiyorum. Eğer online olamayacak durumda iseniz, hesap bakıcılığı kuralları dahilinde bir arkadaşınıza güvenmek zorundasınız. İlerisi için planlı olmayı unutmayın. Her zaman bir B planınız bulunsun.


  Kural #5 Gelen misyoner saldırıları: Her zaman desteklenen köy
  Bir çok köy tarafından desteklenmiş bir köye saldırı alıyorsanız, muhtemelen saldıran kişi tüm askerlerini kaybedecektir. Bu destekler öncelikli olarak savunma birimleri olmalıdır. Etraftaki köylere kıyaslayarak köyde bulunan orduların ne kadar yeterli olduğunu tespit edebilir, karşılaştırabilirsiniz. İyi bir savunma en az 4 maksimum çiftlik kapasitesi dolusu savunma ordusu bulunan köy desteği ile sağlanabilir.


  Kural #6 Gelen misyoner saldırıları: Demirci seviyeleri mızrakçı/kılıç ustası/baltacı/ağır atlı = Maksimum seviye, Duvar=20
  Bunları sağlamanız köylerinize gelecek destekler ve savunmanız için faydalı olacaktır. Fazla savunma köyüyle desteklenen bir köy sizin için yıkılmaz bir kale olabilir.
  Not: Desteğe gönderilen savunma askerleri, gönderildiği köyün demirci kademelerine göre savaşır.


  Kural #7 Gelen misyoner saldırıları: Tamamı savunma askerlerinden oluşan köyler
  Eğer savunma askerleriyle diğer misyoner trenlerine mis arası yapamayacak durumdaysanız, sadece bir tanesine yapın. Yapamadığınız köylere elinizden geldiğince savunma askeri desteklemeye çalışın. Her şeye rağmen çaresizseniz, savunma askerlerini köyde bırakın sizin için bir umut olabilir.


  Kural #8 Gelen misyoner saldırıları: Tamamı saldırı askerleriyle oluşan köyler
  Bu köyleri mümkün olduğu kadar savunma askerleriyle desteklemelisiniz.

  Kural #9 Gelen misyoner saldırıları: Çaresiz ve kötü bir sonuç beklentisi
  Bu durumdaki köylerde gidilebilecek en iyi yol mümkün olduğu kadar kışla, ahır, atölyenin seviyesini yükselterek savunma askerleri eğitmektir. Bu sayede bir umudunuz olabilir.
   
  ALPERZZ* bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.