Klasik -11- Klanların duruşu

• Konuyu başlatan DeletedUser68297
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Selam..Forum kullanıcısı bir çok arkadaşın bildiği üzere bir kaç dünyada bu çalışmayı yapmıştım.. Rahat bir vakit aralığında da C11 için bu çalışmayı yapmak istedim.. Öncelikli olarak katılım sağlayan tüm klan yetkililerine buradan teşekkür ediyorum.. Dünya başı olduğu ve dünyaya birbiri ile savaşmak için vb. durumlar ile giren çok fazla klan olmadığı için cevapları geniş kapsamlı olan standart sorular oldu.. Yine bir vakit yakalarsam ve sorular için farklı fikir düşünceler gelirse daha kapsamlı bir çalışma yapmayı umuyorum.. Umarım beğenir, keyif alırsınız... Herkese iyi oyunlar..

Soru 1:
Bize kendiniz ve klanınız (Ekibiniz) ile ilgili bilgi verir misiniz ? (Tanıtım)

Party! (**BayRam**) :
Klandaki oyuncuların çoğu çeşitli referanslarla gelen oyuncular benim için değil de beni tercih eden sevilen insanlar sayesinde oldu,insanlarla samimi olan biriyim düşman veya dost olsun oyunun oyun olduğunu bildiğimiz sürece her oyuncuyla muhabbet etmeyi severim.Her yerde söylediğim bir söz vardır oyun da olsa karakter gerek önce.Karakterinden ödün verilmedikçe her insan ile dostluk kurabilirim.Klana gelen oyunculara vesilen olan kişilerle düzenli olarak her hafta halısaha düzenliyoruz.Bu klanı kurmamdaki en büyük etken budur.

Ç Ö P (P1p1jo) : Uykumuza önem veririz.Ekip biraz alkole düşkünlüğüyle bilinir.Sızdığımız geceler bollukta .

MUCUH (oksijennn) : ısmım vedat 35 yasındayım.hucum klanı w5-w9-w14 dunyalarına gırıs yapmıstır. ben bu klana w14 te dahıl oldum 6 ay gecmeden klanın duzenını saglamak ıcın yonetımın basına gectım ..sonrasında w20(kapatıldı) w26-w31(kapatıldı) c7 ve w44 dunyalarında bulunduk ..ekıbımın genel yas ortalaması 30 cıvarıdır

PAYTAK (erwl) : Ben de klan kuran serhatlardan biriyim, hayatımda ve günlük yaşantımda bu kadar serhatı bir arada görmedim, oyunda nasip oldu :) ekiple ilgili şunu söyleyeyim ilk olarak c6 da kurulup favori gösterilmediğimiz worldu kazandık, uzun bi aradan sonra ise server özelliklerinin de etkisiyle c11 e geldik.

MOĞOL (yakamasi23) : W16 Da ilk kez bir araya geldik moğol ismi altında o gün bugün dür çeşitli serverlarda oynadık bolca savaşıp dövüşüp kaybettik bir şekilde, Bana sorarsanız serverın en tatmin edici savaşları hep bizim klanın katıldığı savaşlarla oldu tabi benim nazarımda hakkını verdik :)

LOFA (Atmaca08) : W7 de bu seruvene basladim barzo klanlarinda ara ara bircok dunyada bulundum yaklasik 10 senelik bir gecmisimiz var, klanim;cogu arkadasimiz abimiz ile 45.dunyada tanistik yine lofa adi altinda klanimizda oynadik zannediyorum ki oradada guzel isler basardik ama sonuc olarak buyugen hesaplarimizi sile aldik iste suan bu klanda bulunan kisiler emegini hic etmis dostlugundan odun vermemis kisilerdir.

MİR X (Emareks) : Classic 4 ten beri birlikte oynarız biz. Güzel bir ekip olduk savaşmayı severiz :)

Soru 2: C11 özelliklerini nasıl buluyorsunuz ? Sizce özellikler tatmin edici mi ?

Party! (**BayRam**) :
Başlangıçta olduğumuzdan bu konu da biraz daha hızlı gelişim için ödüller konulabilirdi.Ama çoğunlukla tatmin edici birim hızı oyun hızı olsun.Klan limiti biraz daha arttırılabilirdi,yağma oluşu da oyuncuların birbirindeki farkı ortaya çıkartacağından aktif olması güzel.

Ç Ö P (P1p1jo) :
C11 Özelliklerini daha göremedik tam anlamıyla pakt aile olayı nasıl olcak neye gore olcak ilk deneme sanırım buna şahit olcaz .Tatminliği şuan 20 mızrakla karar veremiyoruz:)

MUCUH (oksijennn) :
c11 ozellıklerıne gelınce klanım ıcın ıdeal dunyalardan bırıdır

PAYTAK (erwl) :
Bana kalırsa açılabilecek en iyi özellikler açılmış diyebilirim, oynamaya değecek bir world olarak görünüyor, zevkli olacağını düşünüyorum.

MOĞOL (yakamasi23) :
c11 özellikleri tatmin edici, özellikle klanların kapalı olması baya güzel, başlangıç gelişimi için gözümüz görevleri aramadı değil tabi. Üye limiti 70 ideal, pakt olmaması mükemmel.

LOFA (Atmaca08) :
Dunya gayet basarili olmus yeni baslayanlar icin ekstradan gorevler olabilirmis ama boylesi daha tatli

MİR X (Emareks) :
Güzel. Tatmin edici.

Soru 3: Aile & pakt klanları ile ilgili değişen sistemi nasıl buluyorsunuz.. ? Bu sistemin + ve - ' leri sizce nelerdir ? Normal dünyalar da da bunun hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyor musunuz ?

Party! (**BayRam**) :
İlk defa kullanılan bir sistem,değişik olucak ve neler olucağını merakla bekliyorum.Güzel düşünülmüş,kendi şahsıma konuşursam biz Myrmidonsu kurarken her zaman sevenimizden çok sevmeyenimiz olduğundan eşit şartlarda savaşamıyorduk bunun eşit hale getirdiği kanaatindeyim,aksi halde 1 kıtayı kapattığımızda 3 kıtanın bize yürüdüğünü hatırlıyorum.Eksilerini ise oyunun ilerleyen safhasında göreceğimi düşünüyorum o nedenle bir şeyler demek için henüz çok erken.

Ç Ö P (P1p1jo) :
pakt aile olayı sanırım daha bol savaş olup az sayıda ekibi olanlar içinde oynama fırsatı oyunda savasabilme zevkini tadabilmesi için yapılmış.Ama her sistemin bir açığını Türkler araştırır ve bulur .Bu sistem aile klanlarına girmekten ziyade artık çok daha farklı klan ekipler görebilcegimizi düşündürüyorken katılım azlığı farklı ekiplerin oluşamayacagınıda gösteriyor.

MUCUH (oksijennn) :
hucum klanları buyuk bır klan.. ekımızdekı bır cok oyuncu 70 kısı uye lımıtınden dolayı kontejyan dısında kalmıstır fakat gırecek klanın dıploması oyunlarına gırmeden sadece savasarak kazanacagı bır dunya olacagı ıcın mutluyuz.. umarım admınımız zamanı oyuna ayırıp bu tur oyunların onune gecebılır. sırket cıkarlarından dolayı normal dunyaların bu sekılde olması ımkansız gıbı bırsey ..

PAYTAK (erwl) :
Aile klanları ve paktlar oyunu oynanmaz hale getirmişti, yeni sistem daha önce de forumda ya da konuşmalarımızda önerdiğimiz bi sistemdi, faydalı olacağını düşünüyorum, eksilerini bilmem ama artılarını düşündüğümüzde eksilerinin gözükmeyeceği kesin. Normal dünyalarda ise nasıl bi etki oluşturacağını bir deneyip görmek lazım galiba.

MOĞOL (yakamasi23) :
Evet bu özellik geç kalınmış bir özellikti, bu sayede klişeleşmiş ekiplerin dışında başka ekiplerinde kazanmasına olanak sağlıyor, piyon kullanmadan savaşmak bazı klanların bütün dengesini bozduğu için klasiğe girmeyen ekiplerde var ve olacaktır da. Her dünyaya getirilmesini kesinlikle isterim ama admin sayısı bunun takibini yapmaya yeterli mi bilmiyorum, Çünkü herşeyi kitabına uydurmak diye deyimimiz var :)

LOFA (Atmaca08) :
Zaten fazla klanin bulunmadigi bu tur dunyalarda bu sistem guzel olmus biraz daha savasi bol kisa bitmeyecek bir dunya gibi geliyor fakat bu sistem hatasiz uygulanabilirse, normal dunyalardada isteriz tabiki 20 klanlik olusumlardan sıkıldık.

MİR X (Emareks) :
Müttefiklik olayının kalkması güzel olmuş. Kazık atılmayacak arkadan vurulmayacak kimse bizi satmayacak ve arkamızdan iş yapamayacak. Normal dünyalarda hayata geçirilmesi çok zor gibi duruyor.

Soru 4: C11'e katılımı nasıl buldunuz ? Sizce İlerleyen süreçte heyecanı bol bir dünya mı olur ? yoksa beklentilerden uzak mı kalır ?

Party! (**BayRam**) :
Kayda değer çok ekip yok aslında,büyük klanların başlamasını beklerdim ama oralı olmamaları biraz üzücü.Heyecan bizim için ilerleyen safhada olacağından bizim heyecanımız kıtayı kapattıktan sonra izleyip kimin kazanacağını tahmin etmekten öteye gitmicek. :).Beklentileri ancak diğer klanları izleyerek ve takip ederek söyliyeceğim.

Ç Ö P (P1p1jo) :
Çoğu büyük klan devam eden dünyalarda olduğundan girememiş olduğundan heycan olcak ama diğer klasiklere göre daha az heycanlı geçecek gibi.

MUCUH (oksijennn) :
klanlar harıtaya guzel yayıldı belkıde ısım yapmıs klanların bırkacı gelmesede oyuncuları farklı klanlar altında dunyada bulunuyorlar ..

PAYTAK (erwl) :
Zevkli bir dünya olacak, oyuncu sınırı ve kilitli klanlar olduğu düşünülürse oyuncular biraz zora düştüğünde klanı dağıtıp başka klanlara dağılarak varlığını devam ettirmeye uğraşmayacak ve hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalacaklar, bu da düşen oyun zevkini arttıracak.

MOĞOL (yakamasi23) :
katılım çok az, artacağını da zannetmiyorum çünkü ciddi anlamda çoğu oyuncu klasikten uzaklaştı sürekli aynı başarılı isim yada ekiplerin kapattıklarından dolayı.

LOFA (Atmaca08) :
Kesinlikle heyecani bol olacaktir pakt aile klanlari olmadigi icin ilk 25 teki siralama surekli ve ufak farklarla surekli degisecektir caylaklar kalkana kadar

MİR X (Emareks) :
Heyecanlı bir world olacak.

Soru 5: Bu dünya da sizin dışınızda favori gördüğünüz klan/lar kimler ve neden ?

Party! (**BayRam**) :
Şuan için kimin ne olacağını bilmiyoruz ama kıtamızı rahat kapatacağımızdan kendimizi görüyorum.Çünki çevre klanlar savaş içerisinde olacaklar onlar yorgunken biz daha yeni ısınmaya başliyacağız.:)

Ç Ö P (P1p1jo) :
İlk savaşımızı vermeden kendimizi favori lanse edemem .İlk savaşlarını kimse vermeden de bir klanı favori gösteremem.Kimin vakti bol iyi organize olabilirse o klan favoridir.İlla isim vermem gerekirse Paytak ekibi ve Azap ekibindeki oyunculara bakınca beklenti olabiliyor.

MUCUH (oksijennn) :
party klanı harıtasında tek oldugu ıcın ılk zamanlar rahat oynayacagı ıcın etkılı olabılır fakat dıger klanların savasında erken kaybeden olursa kazanana buyutulmus koyler bıraakacaktır

PAYTAK (erwl) :
Tabi şimdi bizim dışımızda dikkat çeken ve önceki worldlerden classiclerden bilindik mucuh ve argo klanları var fakat bunlar dışında şu an çok göz önünde bulunmayan klanların da ilerleyen zamanlarda performanslarıyla, diplomasileriyle ve yerinde hamleleriyle öne çıkabileceklerini düşünüyorum. Bana göre sürprizlere açık bir dünya olacak.

MOĞOL (yakamasi23) :
Kendimizi favori olarak görmüyoruz bu arada :) uzak olsak da birkaç oyuncusu yüzünden favorim mucuh klanları.

LOFA (Atmaca08) :
Suan goze carpan mucuh birde azap olabilir ama umarimki herkesin eglenecegi bir dunya olur kendi klanima bu konuda daha cok guveniyorum :) umarim herkesi eglendiririz

MİR X (Emareks) :
Favori klan biziz.

Soru 6: Bu dünya da sizin dışınızda favori gördüğünüz oyuncu/lar kimler ve neden ?

Party! (**BayRam**) :
İT4Ly4N-White Chocalete Mocha-Ben-Atakan Kağan(istemeyerek diyorum bu şahsı :D)-Poseidon32**(işleri rahatlarsa kasıcak kendisi)-Theturkishtank.Kıtamızda kayda değer ekip olmayışından farmville yapacağız,bu sayede ilk 25e ip atarız bu konu da.

Ç Ö P (P1p1jo) :
Kendi favorimizi kamuyla paylaşmıyoruz yüklenme olabilir.Ama ben yinede chaky i ölüme atıyorum:)

MUCUH (oksijennn) :
-JeliBonLuPiDe-

PAYTAK (erwl) :
Geceninsiyahı ramazan abi eski performansının %70 ini bile gösterirse yine favorim kendisi :)

MOĞOL (yakamasi23) :
favori olarak gördüğüm bir oyuncu yok açıkçası. Multi hesap kullanılmasını engellendiği için sürpriz isimleri zirvede bekliyorum.

LOFA (Atmaca08) :
Bir cok tanidigim var hepsi kaliteli oyuncu birbirlerinden iyi bir favorim var oda bu dunyada yok :)

MİR X (Emareks) :
Bütün dostlarım favorimdir hepsini çok seviyorum.

Soru 7: Genel anlamda bizler de yılların alışkanlığı olarak iz bırakan bu oyunun geldiği noktayı nasıl buluyorsunuz ?

Party! (**BayRam**) :
Classic olmasa oynanacak bir oyun değil açıkçası,oynanamamıza sebeb olan sevdiğimiz insanlar.Aksi halde paran varsa range rover paran yoksa game over diyorum :) kötü bir nokta da.

Ç Ö P (P1p1jo) :
Klanımızda bekar çok var onlar için yardımcı olunmasını talep ediyorum.

MUCUH (oksijennn) :
premıum fıyatından dolayı cok oyuncu kaybedek yada oyuncular clasıc gıbı dunyalara yonelecegını dusunuyorum

PAYTAK (erwl) :
Premiuma ulaşmanın zorlaşması ve savaşların azalması oyunu olumsuz etkiledi ancak yine de kemikleşmiş bi oyuncu topluluğu olduğunu düşünüyorum. Premiuma ulaşmak zorlaştıkça bırakan oyuncu sayısı artacaktır

MOĞOL (yakamasi23) :
Alışkanlığı geçtik bağımlılık haline geldi klanlar, her defasında sosyal hayatımızı işimizi ailemizi kötü yönde etkilediğini belirtsek de yine geliyoruz bir şekilde, yalan yok en eski oyunun halini özlüyorum bu şekilde değil

LOFA (Atmaca08) :
son olarak 48 de oynamistim ama gelismeleri tatli bulmuyorum soyleki 23.dunyadan sonra premium ile kaynak alimi basladi buda eski oyunculari bi nebze olsa clasic dunyalara itti fakat c3 ten sonrada koklu ekipler 5 6 klanlik ekiple gelip oradada eglendigimiz tek serveri kotu yollara surukledi yeni gelisim ise premium puanlar cok pahali olmus yetkililere sesleniyorum.Ogrenci arkadaslarimizda var

MİR X (Emareks) :
Güzel buluyorum.

Soru 8: Adil ve temiz oyun için sizce yapıcı eleştiri ve tavsiye olarak nasıl yenilikler veya değişimler olmalı ?

Party! (**BayRam**) :
Bu konu da bir fikrim yok.

Ç Ö P (P1p1jo) :
Kapatmaya giren bir ekip adil bir ortam oluşturamaz .Hırstan ziyade oyun bilincinde olup savaş zevkine sadece odaklanabilir ise temiz oyun olur ama bu oyun senelerdir oynanmasının sebebide kirli oyun olmasıdır:)

MUCUH (oksijennn) :
premıum her zaman adıl olmasının onune gececegı ıcın elestırım bu yondedır

PAYTAK (erwl) :
Multi ve pushing gibi olayların adaletsizliğe yol açtığını zaten biliyoruz ama şu anki uygulananlara ek bi çözüm önerisi de sunamam, teknik boyutta adminler bu konulara benden daha hakimdir ve ellerinden geldiği kadar engellemeye çalışıyorlardır diye düşünüyorum.

MOĞOL (yakamasi23) :
klasik hakkında bir fikrim yok. Ama normal dünyalar için şu premium konuları başka türlü olmalı, Para yani presi olanla olmayanın büyük eşitsizliği oluyor, oyuna giriş paralı olsun gerekirse atıyorum aylık 10-20-50 lira olsun ama oyun içinde premiumla maden bonusu ve maden alınmasın bir takım oyuncu kaybı olsada zaman içerisinde bende büyük artış ve daha keyifli bir oyun haline gelir. Tabi bunu klanlar türkiye takımı yapamaz, inno games yapabilir onun da işine gelmez :)

LOFA (Atmaca08) :
Adil temiz oyun cok istesekte mumkun olmayacagini dusundugum bir konu bu oyuna ne kadar ozellik getirsende, yenilik eklesende bazi kisilerde canlarinda degerliymiscesine katakulli arkadan isler cevriliyor bunlar gunumuzde kafelerde oturulup yapiliyor oyun bunun onune nasil gecebilir

MİR X (Emareks) :
Premium kaldırılsın.

Soru 9: Tüm C11 ve bu dünyayı takip eden klanlar.org oyuncularına söylemek istedikleriniz ? (Öneri,tavsiye,eleştiri)

Party! (**BayRam**) :
Umarım iyi olanun kazanması dileğiyle herkese hayırlı olmasıdır,herkesin izlerken ve oynarken eğlenmesini diliyorum.Bütün klanlara ve oyunculara şimdiden başarılar.

Ç Ö P (P1p1jo) :
Güneşin doğuşunu kuşların sesini unutmayın .Oyun nere kadar aksam 12 olunca yatın işteyken işinize okuldayken dersinize odaklanın işsizler de bazı alanlarda mutlu olsunlar.

MUCUH (oksijennn) :
bız alt klan, yan klan , pakt gıbı ıslere mayıs yagmuru nun ıstegı uzerıne gırmedık ... tum klanların bızım gıbı dusunup sadece savaş odaklı olup masa başı işlerınden kacınıp c11 ozellıklerıne rıayet etmesı dılegıyle

PAYTAK (erwl) :
Sorular zaten geniş kapsamlı olduğundan soruları cevaplarken söyledim çoğu şeyi, ek olarak herkesin zevk aldığı bir world olması dileğiyle tüm oyunculara başarılar:)

MOĞOL (yakamasi23) :
Tüm C11 e başarılar diliyorum, az uyuyan kazansın diyerek

LOFA (Atmaca08) :
Kesinlikle yeni ozellik gelmis bir dunya katilsinlar diplomasilerin hos olabilecegi bir dunya keyif almaya gelsinler :)

MİR X (Emareks) :
Karakterinizi bozmayın bu sadece bir oyun world kapatınca allah katına yükselmiyorsunuz :)

DeletedUser58862

Ziyaretçi
52 de topladılar herhalde seni :D gözükmüyorsun :D

güzel başlık klasik cevaplarda olmasa daha güzel olurmuş :D

Edit-997395

Yasaklı
Bayraam Bayram , savaşmazsan ısınamazsın ollüm :D Kıtanı kapat ve yavaşca silahını yere bırak :p