Klanlar Çok Bozdu...

cinobili*

Acemi
çok eski bir oyuncuyum, okul hayatı bitip meslek hayatına atıldıgım sürede 3-4 yıldır ara verdigimiz bu oyuna ekip olarak bu dünya ile dönmek istedik ama döndüğümüzde gördüğüm şey beni çok şaşırttı, klanlar bildigin GOT-MUHTEŞEM YÜZYIL gibi dizilerin etkisinde kalmıs sanırım, ben reel hayatımda bu kadar cok entrika dalavere görmedim, yok truva yok casus ne olmus bu oyuna hala aklım ermiyor. Hele genel forum hangi başlıkta neyın konusuldugu hiç belli değil. Klanların,ekiplerin veya oyuncuların açtıgı başlıkta açtıgı konu dışında herşey konusuluyor. A klanıyla yola cıkan ekip yok hakaret edildi, yok küfür yedik, yok destek almadık yok bize yanlıs yaptılar diyip hesap siliyor köyleri ve onca emeğini ya ayrıldıkları klana ya da düşmanlarına peşkeş cekıyor oyunu oynama amacınız bırılerıne peşkeş cekmek mi zevk almak mı? Size yapılan yanlısa en güzel cevabı onlara ya da düşmanlarına köylerıinizi emeklerinizi peşkeş çekmekten ise kaybedeceginizi bilsenizde son askerinize kadar savaşmak mücadele etmek değil mi bu oyunun amacı? Biz bu oyunu strateji ve matamatik oyunu olarak ögrendik ve oynadık yıllarca ama bu oyun tl ve entrika oyunu olmuş. Kendini bozmayan bi kaç klan kalmış ama çok şükür gözlemledigim kadarıyla dik duruşunu bozmayan sözüm onlara değil, sözüm oyunu oyun gibi oynamayanlar rusya ile amerika bu oyunda ki bazı klanlar kadar düşman değil birbirine, neden böyle bir konu açma gereği hissettin derseniz world basından beri kendi içimde yasadıgım ve çözemedigim karmaşayı paylaşmak istedim :D

D.N : ama şunu söylemeden geçemeyecegim taraflı tarafsız önemli değil foruma girdigim zaman özellikle diikat ederek hosuma giderek takip ettigim tek şey capsler, çok başarılı capsler yapılıyor, bu tür şeyler oyunun rakabetin tadı tuzu ama partizanlık ve aşırı düşmanlık boyutuna çıkması rahatsız edici :D

Freaky

Casus
Oyunun amacı savaş ve strateji’dir.
Biz kendi yetişme tarzımızdan dolayı yapılan kıvraklıklara hazmedemiyoruz ve bu tamamıyla yetişmemiz kısmı ile alakalı.

Klanlar arasında dostluk ilişkisi değil çıkar ilişkisi mevcut olduğu için herkes kendi çıkarını düşünerek hareket edip diplomasi yapıyor.
Bu duruma izin veren klan diplomatlarıdır.
Onlarda kendilerince klan çıkarları doğrusunda bir çok anlaşma yapabilir ve yolda bulduğunu yola çıktığına değişebilir.

Malesef ki artık diplomaside önemli değil.
Diplomasi bozulunca savaş tarihi bile verilmiyor. Hep bir oyun dönüyor ve bunun önüne geçmek bu saatten sonra imkansız gibi duruyor.
Strateji yapan klanı suçlayabilirmiyiz, emin değilim.
Şahsi olarak ne olursa olsun söz,sözdür diye düşünüyorum.
Bide mütlerini arkadan vuranlar var onları hala oyunda tutan,diplomasi yapan arkadaşlarıda kınıyorum. :)

cinobili*

Acemi
Oyunun amacı savaş ve strateji’dir.
Biz kendi yetişme tarzımızdan dolayı yapılan kıvraklıklara hazmedemiyoruz ve bu tamamıyla yetişmemiz kısmı ile alakalı.

Klanlar arasında dostluk ilişkisi değil çıkar ilişkisi mevcut olduğu için herkes kendi çıkarını düşünerek hareket edip diplomasi yapıyor.
Bu duruma izin veren klan diplomatlarıdır.
Onlarda kendilerince klan çıkarları doğrusunda bir çok anlaşma yapabilir ve yolda bulduğunu yola çıktığına değişebilir.

Malesef ki artık diplomaside önemli değil.
Diplomasi bozulunca savaş tarihi bile verilmiyor. Hep bir oyun dönüyor ve bunun önüne geçmek bu saatten sonra imkansız gibi duruyor.
Strateji yapan klanı suçlayabilirmiyiz, emin değilim.
Şahsi olarak ne olursa olsun söz,sözdür diye düşünüyorum.
Bide mütlerini arkadan vuranlar var onları hala oyunda tutan,diplomasi yapan arkadaşlarıda kınıyorum. :)
dostum çok haklısında birileri birilerinin bi yerini kesiyor. öbürleri arkadan sinsice haince planlar yapıyor, falanlar filanlar :D oyun oynuyoruz sonuc olarak bırakın savasalım vuruşalım, harita stratejisi diplomasisi diye birşey kalmamış, artık klanlar bırbırlerıyle kan davalı flan oluyor değişik :D

DeletedUser68297

Ziyaretçi
@cinobili*

Yanlış hatırlamıyorsam en son uzun arayı w32-33 gibi vermiştim. O dönem kaliteli klan olarak sayabileceğin oldukça fazla ekip ve oldukça fazla oyuncu sayısına sahipti bu oyun. Yine bu bahsettiğin durumlar söz konusuydu ancak ortada bunları düşünmeye vakit bulamayacağın savaşlar ve keyifli anlarda vardı.. Yeniden başladığım 48. dünya itibari ile gördüğüm şey her klanın Amerika birleşik devletlerini yönetircesine dünya da var olan bütün klanları bir etki altına ama çabası, her klan ile iş pişirip sanki az önce o klanla iş pişirmemiş gibi farklı bir klana da mavi boncuk vermekten geri durmadığı senaryolar ile karşılaştım..Bu oyun etkili savaş senaryoları ve savaş sonuçları etrafında dönmüyor ne yazık ki. Artık hiç bir kadro ya şöyle 50-100 kişilik sağlam bir kadro çıkarayım savaşa savaşa gidebildiğim yere kadar bile diyemiyor. Çünkü gidemiyor. Karşısına çıkan minumum 300 kişilik aile klanı oluşumları, buda yetmezmiş gibi yapılan diplomasi ve anlaşmalar. Buda yetmezmiş gibi bahsettiğin gibi casusu,ekibi,hesabı,multisi kısacası bu oyunu oynarken tüm saçma sapan faktörlerle mücadele etmen gerekiyor. Kısaca gayet haklısın. Şu sıra yeni bir dünyada oynamak konusunda ki soğukluğumun en önemli nedeni de bu. Aşırı fazla vakit ayırman, aşırı fazla iletişim de olman kısaca hayatının önemli bir kısmını bu oyuna ayırman gerekiyor. Tekrar herkese geçmiş olsun o zaman :)

cinobili*

Acemi
@cinobili*

Yanlış hatırlamıyorsam en son uzun arayı w32-33 gibi vermiştim. O dönem kaliteli klan olarak sayabileceğin oldukça fazla ekip ve oldukça fazla oyuncu sayısına sahipti bu oyun. Yine bu bahsettiğin durumlar söz konusuydu ancak ortada bunları düşünmeye vakit bulamayacağın savaşlar ve keyifli anlarda vardı.. Yeniden başladığım 48. dünya itibari ile gördüğüm şey her klanın Amerika birleşik devletlerini yönetircesine dünya da var olan bütün klanları bir etki altına ama çabası, her klan ile iş pişirip sanki az önce o klanla iş pişirmemiş gibi farklı bir klana da mavi boncuk vermekten geri durmadığı senaryolar ile karşılaştım..Bu oyun etkili savaş senaryoları ve savaş sonuçları etrafında dönmüyor ne yazık ki. Artık hiç bir kadro ya şöyle 50-100 kişilik sağlam bir kadro çıkarayım savaşa savaşa gidebildiğim yere kadar bile diyemiyor. Çünkü gidemiyor. Karşısına çıkan minumum 300 kişilik aile klanı oluşumları, buda yetmezmiş gibi yapılan diplomasi ve anlaşmalar. Buda yetmezmiş gibi bahsettiğin gibi casusu,ekibi,hesabı,multisi kısacası bu oyunu oynarken tüm saçma sapan faktörlerle mücadele etmen gerekiyor. Kısaca gayet haklısın. Şu sıra yeni bir dünyada oynamak konusunda ki soğukluğumun en önemli nedeni de bu. Aşırı fazla vakit ayırman, aşırı fazla iletişim de olman kısaca hayatının önemli bir kısmını bu oyuna ayırman gerekiyor. Tekrar herkese geçmiş olsun o zaman :)
duygularıma tamamıyla tercüme olmussun :D

Deleted User - 5540442

Ziyaretçi
klanlar tarihi bitti dost satma devrindeyiz

dost most hikaye kim kimi ne ederse.d

Circassian

Kılıç Ustası
@cinobili*

33 ten sonra ara verdiydin

Deleted User - 5552215

Ziyaretçi
Çoğuna katılıyorum. Ama düzeltmekte bizlerin elinde. Ama elimiz bu tur kötü geldi pass diyoruz hepsi bu.. 13 yıldır bu oyundayım. rİse wİll be shİne agaİn

DeletedUser69984

Ziyaretçi

enes kardeşimi bulaştırmayın. sen sus güzel yürekli eneskosova kardeşim