Klan tarihi

• Konuyu başlatan DeletedUser60347
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser60347

Ziyaretçi
Gelen klanların kendisini kronolojik sırayla tanıtması, ilk kurucunun kimin olduğu ve geçen zamanlarda nasıl bir yol izlediğini görebilmek adına 36.Dünya'da "klanın tarihi" adı altında bir tanıtım yapılması hoş olmaz mıydı?

Ben şahsen UDW klanını -klan ailesini (?)- sadece duyduklarım ile biliyorum ve eksta olarak video kanalından izlediğim parodilerle fikir sahibi oluyorum. Birçok oyuncu kendilerini biliyor ve ona göre konuşuyor; bilmeyenler ise sadece duyduklarıyla yetiniyor. Bu olumlu ve olumsuz olarak klana karşı bakış açılarını değiştiriyor.

Tanıtım yerine burada da "Klan Tarihi" adı altında klanlar tarihini anlatsa çok lezzetli olur. Kavgalara mahal verilmeyecek bir düzende olursa tadından yenmez.

İstediğim sadece kurulan klanların tarihini birinci ağızdan dinlemek.

İyi forumlar.

DeletedUser

Ziyaretçi
KBPT klanı büyük başkan poine*** önderliğinde w35'te sohbet amaçlı kurulmuştur.
Kısa zamanda maden satışlarında büyük başarı yakalayan KBPT klanı market hacmini w36'ya da genişletmek amacıyla w36'da UDW çatısı altında yine büyük başkan Poine*** önderliğinde kurulmuş ve daha yüksek bir üye hacmiyle piyasaya girmiştir. KBPT klanının en iyi oyuncuları tabii ki büyük başkan Poine***'nin kendisi ve bu oyunda büyük başarılara imza atmış Art Of War*'dur.

DeletedUser60347

Ziyaretçi
Bahsettiğim, bu oyunda oldukça güzel vakit geçiriyorsunuz. Eğlencenizi hatta hüznünüzü bir arada yaşıyorsunuz. Oyunda tanıştıklarınız, klan arkadaşlarınız ve düşmanlarınız zamanla ruh halinizi etkileyecek bir hal alıyor. Emek harcayarak,hayatınızdan taviz vererek oyunda ilerleme katetmek adına fedakarlıklarda bulunuyorsunuz.

Bu kadar sizi içine çeken bir oyunun "içerik" olarak zenginleşmesi de en çok sizin hoşunuza gider diye düşünüyorum. Bu kapsamda da benim aklıma "klanın tarihi" başlığı altında klanların tarihini anlatması geldi.(kuruluşu - ilk diplomasileri - kurucuları - onur konukları - savaş başarıları - hataları - keşkeleri?) Şahsen ben okumaktan keyif duyarım. Bu "tarih" kapsamında anlatılanlar ciddiyet ile laubalilik arasında da ciddi bir süzgeç vaziyeti görür diyorum. Tarihinize başarılar eklemek de oyuncuları hırslandırır. Uzun süreçte etkili bir konu olabilir.

İyi diyorsun, hoş diyorsun da biz ne demek istediğini kavrayamadık. Tahini anlat diyorsun ama bir taslak sunmuyorsun? Neye göre nereden başlayarak anlatacağız? diye soranlar oluyorsa da... Osmanlı tarihini kitaplardan nasıl okuyorsa öyle :)

Oyun verilerine http://tr.twstats.com/ üzerinden ulaşabilirsiniz. Anlatıma, klanın kurulduğu tarihten başlanırsa da tadından yenmez.

Çok konuştum. Bu oldukça zahmet isteyen bir konu. Üşengeçlik galip gelebilir. İnisiyatif alarak klanın tarihini anlatmak isteyenlere şimdiden selam olsun.

İyi Forumlar / Hayırlı Forumlar.

Bengam

Ağır Atlı
KBPT klanı büyük başkan poine*** önderliğinde w35'te sohbet amaçlı kurulmuştur.
Kısa zamanda maden satışlarında büyük başarı yakalayan KBPT klanı market hacmini w36'ya da genişletmek amacıyla w36'da UDW çatısı altında yine büyük başkan Poine*** önderliğinde kurulmuş ve daha yüksek bir üye hacmiyle piyasaya girmiştir. KBPT klanının en iyi oyuncuları tabii ki büyük başkan Poine***'nin kendisi ve bu oyunda büyük başarılara imza atmış Art Of War*'dur.
Bengam kimki :D

DeletedUser

Ziyaretçi
Bahsettiğim, bu oyunda oldukça güzel vakit geçiriyorsunuz. Eğlencenizi hatta hüznünüzü bir arada yaşıyorsunuz. Oyunda tanıştıklarınız, klan arkadaşlarınız ve düşmanlarınız zamanla ruh halinizi etkileyecek bir hal alıyor. Emek harcayarak,hayatınızdan taviz vererek oyunda ilerleme katetmek adına fedakarlıklarda bulunuyorsunuz.

Bu kadar sizi içine çeken bir oyunun "içerik" olarak zenginleşmesi de en çok sizin hoşunuza gider diye düşünüyorum. Bu kapsamda da benim aklıma "klanın tarihi" başlığı altında klanların tarihini anlatması geldi.(kuruluşu - ilk diplomasileri - kurucuları - onur konukları - savaş başarıları - hataları - keşkeleri?) Şahsen ben okumaktan keyif duyarım. Bu "tarih" kapsamında anlatılanlar ciddiyet ile laubalilik arasında da ciddi bir süzgeç vaziyeti görür diyorum. Tarihinize başarılar eklemek de oyuncuları hırslandırır. Uzun süreçte etkili bir konu olabilir.

İyi diyorsun, hoş diyorsun da biz ne demek istediğini kavrayamadık. Tahini anlat diyorsun ama bir taslak sunmuyorsun? Neye göre nereden başlayarak anlatacağız? diye soranlar oluyorsa da... Osmanlı tarihini kitaplardan nasıl okuyorsa öyle :)

Oyun verilerine http://tr.twstats.com/ üzerinden ulaşabilirsiniz. Anlatıma, klanın kurulduğu tarihten başlanırsa da tadından yenmez.

Çok konuştum. Bu oldukça zahmet isteyen bir konu. Üşengeçlik galip gelebilir. İnisiyatif alarak klanın tarihini anlatmak isteyenlere şimdiden selam olsun.

İyi Forumlar / Hayırlı Forumlar.

Konuyu anlamistim ama yorumlari editleme ozelligi olsa iyi olur bu kadar hoş uzun yazilar ne kadar guzel yaziyorsun tebrik ediyorum klan tarihini kurucular yapsa daha iyi olur ben susuyorum :D iyi forumlar

DeletedUser614

Ziyaretçi
404 Not Found
Kökeni 14.Dünyaya dayanıyor.
Aslında ilk kullanımı 21.Dünya

14.Dünyada Nop klanlarında oynayan atajean ve arkadaşları Nop yönetimi ile kavga ediyor. Atajean'in arkadaşları AntiNop klanını kuruyor. Atajean ise bölge olarak uzak olduğu için arkadaşlarına Nop klanının içinde kalıyor ve içeriden aldığı bilgileri AntiNop klanına aktarak profesyonel casusluğa atılıyor.

17.Dünyada zamanın AntiNop klanını kuran ekip Bomba ismiyle giriş yapıyor. Nop klanı ise 14.Dünyanın intikamı için aynı bölgeden giriş yapıyor. Tek klana yaklaşık 3-4 klanla gelen NOP klanı oyun başında düşman oluyor.
Sayıca az olduğumuz için üye alımı yapıyoruz. O arada şimdilerde Lavabo* nickini kullanan Yunus'u klana alıyoruz. Sabaha Yunus'u klandan atıp saldırıyoruz. Yunus'a Nop klanı sahip çıkıyor. Savaş ilerlerken gelen teklifle Nop ve Bomba klanları AS klanlarına dahil oluyor. Bir klanı Atajean yönetirken diğer klanı unsss yönetiyor güney doğu bölgesinde. Daha sonra oyundan kopmalardan dolayı Lavabo* Nickine geçen Yunus klanın başına geçiyor ve güneydoğuyu Atajean-Lavabo* ikilisi yönetiyor ve arkadaşlıkları devam ediyor. İkisi de Afyonda okuduğu için sıkı bir dostluk kuruyorlar.

21.Dünya açılışında ise Lavabo*-Atajean ekip topluyor geneli nop ağırlıklı fakat gölgede dahil oluyor. Hafif karma olan bu klana konu isim bulmaya geliyor. Türkiye sunucusunda ilk defa kullanılacak bir isim arayışına giriyor ikili. Lavabo*'nun saçma fikirlerini duymaktan bunalan atajean yabancı sunucularda isim bakıyor ve yaptığı araştırma ile daha önce kullanılmadığını fark ettiği ve hoşuna giden 404 Not Found ismini buluyor.
21.Dünyaya girişte Arrow ile düşman olma fikrinden dolayı Arrowdan farklı bir bölge ve sınır olabilecek bölge olan Kuzeybatıyı seçtiriyorum. Evet tek başıma yaptım yine. Daha sonra trip atıp Lavabo* ile kavga edince dünyanın başından sonuna kadar tamamen savaşlardan uzak kopuk bir şekilde devam ediyor. Dünya Lavabo*'nun yaptığı operasyonlar sayesinde kapatılıyor. Atajean ise forumda goygoy yapıyor sadece. Fakat İnanılmaz bir savaş örneği gösteren başta Baltazar, .thtuloveme, emrefiles, otto war gibi isimlerin savaştaki katkıları adeta dünyayı kapatmamızda en önemli etkendi.
Yaptığımız diplomasilerde herhangi bir pişmanlık duymadık. Gayet iyi idare ettik dünyayı ve girdiğimiz, kurduğumuz ilk ve tek dünyada da başarılı olduğumuzu düşünüyorum.
Kısacası klanın kurucuları atajean ve Lavabo*
Sabit kadrolu oyuncuları bulunmamaktadır.
Sabit bir düşmanımız da yoktur. Genel olarak savunma yaptığımızı söyleyemem. Operasyon üstüne operasyon yapıyorduk. Koca dünyada bir tek dejavu klanları karşı operasyon yapabilmişti onda da mükemmel bir savunma organizasyonu yapmıştık.

34.Dünyada ise öylesine giriş yaptığım bir dünyada hesabı sile alacağım akşam klansavaşları 15.Dünyadan beri tanıdığım en eski arkadaşım Falcon 06'nın teklifi üzerine klanı kurmuş bulunmaktayız. 21.Dünya gibi dünyayı kapatma peşinde değiliz çünkü orada kuruluş amacımıza göre organize olmuştuk. Burada ise keyfi olarak klanı kurduk fakat gidebildiğimiz kadar gitmeyi düşünüyoruz. Az ve öz olup 2. bir klan kurmadan savaşma planımız var. Kısacası yukarıda okuduğunuz tarihimizle pek bir alakamız yok. Fakat merak eden olur diye yazdım.

DeletedUser60347

Ziyaretçi
Klan İsmi: The Powerpuff Girls
Kısa İsmi: GIRLS
Kurucu: Usagi Tsukino (Laplace*s demon olarak oyuna başladığı ismi değiştirmiştir.)
Kuruluş Amacı: Oyundaki tüm hanımefendileri toplayarak dünyaya hakimiyet sağlamak.
Katıldığı Dünyalar: 32. Dünya, 34. Dünya ve Casual 2

Önsöz
Oyun başlangıcım olan 31.Dünya'da, oyunu kavrama niteliği taşıyan belirli bir zamandan sonra en nihayetinde kıtada güçlü bir klanın üyesi olarak başladım. (başlangıç biraz çetrefilli oldu tabii) Nasıl dahil oldum? Yağma kaptırmayarak da değil atarlanarak! Atarlandığım insanı burada söylemek istemiyorum (motu) ama bende yeri ayrıdır, zaten zaman sonra dayanamayıp askere gitmişliği bile vardır. Bir hayli çekmiştir kendisi benden. Babası ile birlikte oynuyor olması da ayrıca oyuna ve onlara olan saygımı arttırmıştır. KaracaAt 18 i de babam gibi severim. Oyunda ahlakın ve sabırlı olmanın ve aynı zamanda da takım oyununu oynamanın en büyük erdemlerden biri olduğunu öğreten yegane oyunculardan birisidir kendisi. Ne derse düşünmez dakikasında gerçekleştirmek için uğraşırım. Oyuna bu denli güzel insanların yanında başladığım için inanılmaz mutluyum. Buradan onlara şükranlarımı sunuyorum.

Geçen zaman içerisinde hazır oyunu kavradığıma inanmış, düşman hattında kendimi de ispatlamış olduğumdan... Artık kayda değer bir aşama kaydetmem gerektiğini anladım. Misyoner aralarını da yapmaya başlamışken ki motu, caroline ve halimusta bilirler acemi (?) şansıyla köylerini kurtardığımı... Onun da verdiği özgüvenle pekala klan yönetiminin de üstesinden gelebileceğim kanısına vardım...

32. Dünya
Her şeyin toz pembe işlediği bir peri masalı düşünün. Optimist bakış açısıyla kurulan bir klanın bütün hanımefendilere ulaşması için ne yapardınız? Klanın amacı da bütün hanımefendileri toplayarak birlikte hareket etmek ve diğer açılacak dünyalarda hakimiyeti sağlamak. Yani kısaca özetlersek amaç buydu. Ne kadar güzel bir düşünce aslında değil mi? İşte bu düşünceyi tanıtımda yansıtamadık maalesef. Oyunun gencoları bizi alaya aldı, hak ettik de aslında. Oyunu tam layıkıyla öğrenmeden niye böyle işlere girişiyorsun değil mi?

Buyurun eğlenin azcık: The Powerpuff Girls! (32. Dünya klan tanımı)

Tüm herkese kucak açmış, anaç ruhunu ön plana atan kızlar zamanla dünyadan düştü. Oysaki eliza'yı tanısak öyle girişsek böyle olur muydu? Onu da dejavu klanından çağıramadık maalesef. Eh tabii bu oyunu oynayan kızlar da ekibiyle birlikte katılıyor yoksa ne işi var burada değil mi? O yüzden çevre önemli arkadaşlar. Bu oyunda çevre sizi vezir de yapıyor rezil de. Aynı zamanda çevreniz sizi yansıtır. Dikkat edin iyi arkadaşlar seçin. Bu bir oyunda olsa sizin karakterinizi yansıtıyor. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyin. Her zaman! (kamu spotuyla sonlandırıyorum.)

Casual 2
Şimdi casual mı? (random:random) gülerek burayı okumaya başladığınızı biliyorum. Öyle casual diyip geçmeyin ben burada öyle oyuncular tanıdım ki 2 dakikada hesap yöneticisini bana öğretti. Burası tamamen oyundan düşen insanların ara sıra kendilerini göstermek isteyeceği bir yer. Ara sıra oyuna giriyorsun ve de bu aralıkta köyünü bıraktığına yakın bulmak istiyorsan ve de bayraklarını çoğaltmak istiyorsan burası tam sana göre! Gerçi saldırma kısıtlamasına rağmen bir oyuncuyu sıfırladığımızı hatırlıyorum ama kin beslemek gerekiyor tabii bunu gerçekleştirmek için. Kin beslemek bu oyunda çok kötü. Uykusuz kalıyorsun ve daha bir sürü şey. Burada stratejik hamlelerle ve pasif olunmasını fırsat bilerek GIRLS (aslında POWER olarak değiştirdik sonra) klanını liderlerle doldurdum. Evet yanlış anlamayın kimse girerken isme takılmadı. Tamamiyle hepsi de kendisini bilen insanlardan, isme takılıp "bıdı bıdı" yapacak türden oyuncular değil. Tabii zamanla ayıp olur diye değiştirildi. POWER olduk, olur olmaz da güzel hamlelerle dünya sıralamasında uzun bir süre liderliğimiz sürdü. Buradan klanı beraber yapılandırdığımız Vanilla Bear, Lordkadir35, ExeLaNCe.88 ve kankoksun a teşekkürü borç bilirim. Aynı zamanda Art Of War* gibi bir oyuncuyla buradan tanışmış olmak da ayrı şaşırtıcı. Kendisi hesap yöneticisi kullanmasını öğretmiştir, Allah razı olsundur.

Gerçekten bu oyun sizin ruh halinizi derinden etkiliyor. Savaş yaşamasak da gerçekten oyundan keyif aldık. Casual 2 de olsa entrikasız dünya olmadığı gibi burada da entrika bizi buldu. Benim klanı monarşi anlayışıyla yönetmemden dolayı ve bu durumu idare edemememden dolayı tüm dünya bize düşman oldu.

-Tüm yetkileri kendinizde toplayamazsınız! Tarih okumuş insanlarız ama işte bu güç sizi de akıldan yoksun bırakıyor zamanla. Güç sizinle olsun ama kuvvetler ayrılığını da unutmayın sakın!-

Etrafımda düşman olmasına oldukça alışkınım sadece Casual'da da mı düşmanlık düşüncesiyle garipsemiştim tabii bu durumu. Bir de bu olay benim inisiyatif alarak müttefik olarak düşündüğüm ve güvendiğim klanın yapılandırmasıla gelişince ben de tamamen başarısızlık duygusu ağır bastı ve fonda bir an'da "koyverdin gittin beni" parçası belirdi. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Uzun bir pasifleşme süreci yaşandı. Tabii bu durumu herkesin bize düşman olmasına bağlamak olmaz. Bir de dünya sıkıcı bir hal almaya başladı. Düşman dediğin klana operasyon yapamıyorsun, saldıracağın oyuncular belli. Ve bir de herkesin birlikte hareket etmesi gerekiyor onu da yaratamayınca çok da emek sarf etmenin manasız olduğunu düşündük ve işleyen düzeni bir an'da bozduk. Ama kısa zamanda başarı sağlayan bir klan olması da benim gururumu okşuyor. Böyle bir klan yarattığım için çok memnun ve huzurluyum. Klan arkadaşlarıma bana katlandıkları için teşekkür ederim.

Bir daha GIRLS klanı kurulur mu bilmem ama; 34.Dünya'da kısa süreli kurulduğunda katılan oyunculardan (oyunun düzenini bozan ve konuştuğu insanlar arasında sorun yaratmayı benimseyen oyuncu kendisine yer bulamayacak. Adını zikrederek burada kendisine pay çıkarmak istemiyorum. Çünkü kendisi böyle durumlardan memnun olan bir oyuncu. Şu anda başka bir isimle kendisini bir başkası gibi tanıtarak oyunun amacına uygun olmayan hareketlerde bulunuyor, kendi hayal aleminde türk dizisi çekiyor. Yazıktır, Allah kimselere karakter eksikliği vermesin.)

Çok uzun tutmadım inşallah. Benim tarihim de böyle. Teşekkür ederim. 36. Dünya'nın konusu olarak açtım ama bir taslak belirleyip klanların da ona göre taslak üzerinden hazır bir halde kendisini anlatmasını önayak olmak istedim. Öyle işte. Umarım sıkılarak okumazsınız.

İyi Forumlar & Hayırlı Forumlar.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser

Ziyaretçi
Bir daha GIRLS klanı kurulur mu bilmem ama; 34.Dünya'da kısa süreli kurulduğunda katılan oyunculardan (oyunun düzenini bozan ve konuştuğu insanlar arasında sorun yaratmayı benimseyen oyuncu kendisine yer bulamayacak. Adını zikrederek burada kendisine pay çıkarmak istemiyorum. Çünkü kendisi böyle durumlardanmemnun olan bir oyuncu. Şu anda başka bir isimle kendisini bir başkası gibi tanıtarak oyunun amacına uygun olmayan hareketlerde bulunuyor, kendi hayalaleminde türk dizisi çekiyor. Yazıktır, Allah kimselere karakter eksikliğivermesin.)

Artık ne amaçla yazdın bilmiyorum ama kurduğun cümleyi tamamlamayı unutmuşsun. İyi polemikler dilerim size.

DeletedUser614

Ziyaretçi
Son kısmı agresif bir şekilde yazılmış. Agresifken yazılan yazılarda genel olarak önceki kısım unutulabiliyor. Alıntılamış olduğun kısmın asıl yazılma sebebi parantez içi. O yüzden cümleyi tamamlamayı unutmasını normal görmek gerektiğini düşünüyorum.

DeletedUser

Ziyaretçi
Klana dahil olma başvuruları konuyu sulandıracagı için ilgili oyuncuyla kontak kurmanız daha sağlıklı olur.
Sen de konuyu sulandırmaktan endişelenirken konuda kavga çıkartacak polemiklere girmen ironik olmuş. Kimle aranı bozdu da bu kadar sinirlendin?