Klan içi sohbet uygulaması

• Konuyu başlatan Mr.Fatih
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Ziyaretçi
Herkese selamlar ve saygılarımla.
Daha önce açtığım "Sohbet uygulaması" konusu, diğer yorumcuların öneriye yaptığı yorumlar, ve moderatörün de yorumları dikkate alarak ,konuyu yoruma kapatması ile sonuçlanınca, yeniden ve önermek istediğim yönde açıklama yapmak istedim. Cevap hakkımı kullanma isteğimi belirten mesajlara da moderatörden ve site iletişiminden cevap alamadım. Bu ayrı bir konu. Bana başka açıklama olanağı sunulmadığı için belirtiyorum ki "tekrar aynı konu neden açıldı", demeyiniz..
Önerime gelirsek; Bahsettiğim genel bir sohbet uygulaması değil. Klan içi ve arkadaş listemizdeki kişilerle olan sohbeti geliştirmek, hızlandırmak, kuvvetlendirmek üzere bunu önermiştim. Bir çok oyun bu desteği sunarken, bizim için de bu çok zor olmamalı. Forumda yazışmak , çok yavaş bir iletişim sağlıyor. Bunun gelişmesi gerektiğini düşünüyorum.
Bu uygulama sadece klan forumu sayfasına da konulabilir. Klan üyeleri kendi aralarında sohbet edebilir, strateji planlayabilir. Bizleri başka sohbet programları aramaktan kurtarır. Seri bir iletişim imkanı sunar. Bunun genel sohbet olması taraftarı değilim, zira çok fazla sorunu da beraberinde getirecektir. Bu nedenle sadece klan üyeleri ve arkadaş listesini kapsamasından yanayım.
Önerilerinize sunarım.
Saygılarımla.

DeletedUser52944

Ziyaretçi
Arkadaşlara gerek yok diye düşünüyorum. Klan içi sohbet yeterlidir :) Güzel bir uygulama olacaktır. Zamanında bir çok kişi bunu öneri olarak yazmıştıta kimse kaale almamıştı :)

DeletedUser

Ziyaretçi
O halde ısrarla yazınız. Çoğunluğun isteğine uymayan bir firma ayakta kalamaz. "Olmaz" diye kestirip atsalar da, bunun bir ihtiyaç olduğunu düşünen arkadaşlar ,bunu sürekli belirtirlerse, birilerinin kulak vermek zorunda olacağını düşünüyorum. Saygılarımla.

DeletedUser52861

Ziyaretçi
Ama bizim de o konuda söylediğimiz, oyuna implemente edilecek genel bir uygulama olmadığı sürece yapılması imkansız. Senin bahsettiğin şey için 100lerce ayrı konuşma penceresi, üyeleme sınıflandırma sistemi vs. gerekir ve bunu innogames yapamayacağı için bu tarz hizmet sağlayan sohbet programlarından satın alması gerekir ki yüksek meblağlara olur bu. Hadi diyelim yılda 50.000-60.000$ buna verdi manyaklar ya, servera ağır yük olur, oyunu yavaşlatır ve daha fazla problemlere yol açar.

Sonuç olarak eğer bir sohbet uygulaması olacaksa ancak serbest lisanslı, irc chat kullanılarak yapılabilir. Ki bu da CoMa'mızın söylediği gibi bir çok problemi yanında getirir. Filtre koysanız bile insanlar filtreyi aşmanın yolunu bulup küfür edecek, diğer insanlarla sürekli dalga geçecektir.

DeletedUser

Ziyaretçi
Onların yapacağı masraf, bizim ilgi alanımıza girmez. Biz isteğimizi belirtiriz, yineleriz. Kaynak bulması, sorunları aşması onların işidir.

DeletedUser52944

Ziyaretçi
Öyle olmaz işte empati kurmak gerek onların yerine koy bi kendini? Durduk yere kim zarara girmek istwr ki?

DeletedUser

Ziyaretçi
Şirketlere karşı empati kurulmaz, insanlara karşı kurulur. Şirketlerin bir bütçesi, bir politikası, hedefleri vardır,ilkeleri vardır. Sen isteğini yaparsın, onlar gereğini yapar. Eğer bu istek büyük çoğunluk tarafından dile getirilirse, planları arasına almak zorunda kalınır. Bütçe ayarlaması, planlaması, onların işidir. Eğer İnnogames sözcüsü değil isen, daha fazla aksi yorumda bulunmanı istemiyorum. Bu bir gerekliliktir, istektir, öneridir. Bana teknik olarak yapılması zor diyebilirsin, ama şirketi korumacı davranmamanı öneririm. Eğer herkes bu yönde düşünürse, şükredene kimse gökten hak indirmez. Haklar verilmez, alınır.

DeletedUser52861

Ziyaretçi
İyi de şirketi neyden koruyoruz ki? şirketin neyden korunmaya ihtiyacı olsun ki? Ne hakkından bahsediyosun ayrıca :D ilteişim haklarından falan mı :D

DeletedUser54248

Ziyaretçi
Sistemi yoracaktır.Ayrı yeten Klan forumu klanların tarihini simgeleyen bir sohbet yeridir.Bunun değişmesi hoş olmaz :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Forum,yazılı olarak bulunması gereken bilgiler için yine de bulunacaktır. Ama siz derseniz ki "ben zaten günde 1-2 kere bakıyorum, fazla zaman geçirmiyorum,yapacaklarımı yapıp çıkıyorum" .. evet, o halde böyle bir talepte bulunmamanız doğaldır. Fakat bu oyunda benim gibi uzun süre geçirenlerin, bu eksikliği çektiği aşikardır.

DeletedUser

Ziyaretçi
İyi de şirketi neyden koruyoruz ki? şirketin neyden korunmaya ihtiyacı olsun ki? Ne hakkından bahsediyosun ayrıca :D ilteişim haklarından falan mı :D

-art of war- seni de tartışma adaplarına uymaya davet ediyorum. Herkesin düşünce ve fikrini beyan etme özgürlüğü vardır. Bunu dalga geçme amacıyla kullanmanız, hiç hoş olmuyor.

DeletedUser45265

Ziyaretçi
hocam oyunda uzun süre geçiren demişsin de bizim de online sürelerimiz az değil biz niye eksiklik hissetmiyoruz :)

DeletedUser

Ziyaretçi
hocam oyunda uzun süre geçiren demişsin de bizim de online sürelerimiz az değil biz niye eksiklik hissetmiyoruz :)

Ben bunun eksikliğini hissettiğim için böyle bir öneride bulundum. Kişisel düşüncene saygı duyarım. Çoğunluk da bunun gereksiz olduğunu düşünüyorsa, saygı duyar , geride durmasını da bilirim. Klan savasları zamanında da bu oyunu oynamıştım. O zamandan bu yana , bu özelliğin konmaması garip geldi, öneri olarak sundum. Kabul olur ya da olmaz. Önerim budur.

DeletedUser

Ziyaretçi
Güzel düşünülmüş mantıklı bir öneri. Bugün en işe yaramaz sayfalarda bile sohbet oluyor. Bahsettiğiniz kadar yüksek maliyetli olacağını sanmıyorum. Ama şirketin muhafazakar olduğu gerçeği gözönünde tutulursa yıllardır bu konuda bir adım atılmaması olağan şeydir.

DeletedUser52861

Ziyaretçi
sohbet oluyor dediğiniz tek bir sohbet oluyor, Sadece klanlarda olsa bile 1000 tane klan açılıyor belki daha fazla hepsinde sohbet olsa 1000 adet sohbet odası demek bunları düzenleyecek otomatik açıp kapatıcak, yürütecek bir program demek msn , icq , skype ayarında bir program demek, bu programların kaç rakibi oldu günümüze kadar bu programları yazmak kolay değil.

DeletedUser

Ziyaretçi
sohbet oluyor dediğiniz tek bir sohbet oluyor, Sadece klanlarda olsa bile 1000 tane klan açılıyor belki daha fazla hepsinde sohbet olsa 1000 adet sohbet odası demek bunları düzenleyecek otomatik açıp kapatıcak, yürütecek bir program demek msn , icq , skype ayarında bir program demek, bu programların kaç rakibi oldu günümüze kadar bu programları yazmak kolay değil.

Bakın, hala şirket yönünden bakıyorsunuz. Bu sizin işiniz değil. Siz işinize yarayıp yaramadığına, isteyip istemediğinize , faydalı olup olmayacağına, ihtiyacınız olup olmayacağına bakmalısınız. Kullanıcı olarak değerlendirmeniz gerekir.

İstemek, önermek, teklifte bulunmak bizim hakkımız. Neden şirket sözcülüğü görevine büründüğünüze anlam veremiyorum.

DeletedUser52861

Ziyaretçi
BEn şirket yönünden bakmıyorum, oyuncu yönünden bakıyorum, siz de bunu anlamıyorsunuz. Bahsettiğiniz şeyin çapını kavrayamıyorsunuz. Bu oyunun serverı bahsettiğiniz şeyi kaldırmaz. Oyunu yavaşlatır , laga neden olur. Ben oyunda lag istemeyen bi oyuncu olarak fikirlerimi dile getiriyorum. Sizin burda önerilerinizi paylaşma hakkınız olduğu gibi , diğer oyuncuların da eleştirilerini ve öneri hakkındaki düşüncelerini paylaşma hakkı var ;)

DeletedUser

Ziyaretçi
Serverlar da bizim ilgi alanımızda değil, o da şirketin sorumluluğu. Bu yoğunluğu kaldıracak server yapmak, hizmetleri sunmak onların görevi. Farkında olmadan yine bahsettiğim yönden bakıyorsun.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Bu tarz bir iletişim sistemi planlarımız arasında bulunmamaktadır. Fikirleriniz için teşekkür ederiz.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.