Kıssadan Hisse

enesberk

Kılıç Ustası
solomuncum sana hiç cevap veremicem hadi yallah köyüne. Öyle forum konularına kendini meze yaparken 1-2 defa daha düşün derim

xxdevranxx

Mızrakçı
Biliyorum biliyorum sıkıntı yok. Bende çok dedim RM ile beraber hareket etmemiz gerekiyor diye. Hatta op planlarken Enese de yazdım konuşalım bi ara dc yapalım dedim ama nasip olmadı işte. Farkındayım sizin durumunuzun, 30-40 köy ile sınır olup o sınırdan savaşamayacağınızın vs. 65 de Kudretle oynarken çapraz kıtada ki Cine vurmaya çalışıyorduk, sizin haritanıza bakınca o zamanları görüyodum :D

65 değil 59 orasını unutmayalım :))

citricasid

Mızrakçı
Bu dünyayı RM ye yedirmezler belki 2 3 yöneticisini alırlar kapatmaya gerek varmıydı onu sorgulamak lazım
Bende dışarıdan takip ediyorum ama sizden farklı düşünüyorum RM klanının bu olayı yapmasının ardında dünya kapatma olduğunu düşünmüyorum zaten halihazırda kapattıkları bayrak kastıkları bir dünya ve geçmişte kapattıkları dünya var bana kalırsa olay dünya kapatmaktan ziyade kendilerince kendilerine yapılan muameleye karşı bir hamleydi ve yazılana göre haklılar buna sessiz kalmadılar ilerde forumda size böyle böyle yapılınca sesiniz çıkmıyordu vb. yazılarının da önüne geçtiler ki bence doğru yaptılar bir isimleri var ve isimlerini korudular bir noktada, siz NOP klanına vurun kapatın denildiği için vurduklarını düşünmüyorum böyle bir şeyi kovalayacak bir klan değil bana kalırsa.

AzmeTTirici

Milis
Bak yine diyorum, tunahan5566, koçum... Koçum dedim diye bunu buraya savunma ve bahane olarak yazmak karaktersizliktir. Karaktersizlikten öte acizliktir. :) Gören de sövdük sanacak. O enesberk ve dedezula nın yaptıkları karşısında doğru olan sövmek ve sizin klana saldırıp sizinkileri toplamaktı aslında da, bizim yöneticilerimiz sizin kadar karaktersiz olmadığı için anlaşmaya bağlı kaldı. Haklı olan taraf biz olduğumuz halde yaptığınız arsızlıklara, aç gözlülüklere, zorbalıklara boyun eğmek zorunda kaldık. Size o da yetmemiş, dediğim gibi aç gözlülük işte. Siz bizi müttefik olarak görseniz zaten bu şekilde davranışlara girmezdiniz. Kimin ne olduğunu herkes biliyor, sen rahat ol.

Buradaki yöneticliklerinize, hesaplarınıza güvenerek ahkam kesmeyin. Gerçi başka bir başarınız olmadığı için hayatta başka bir şey yapabileceğinizi de düşünmüyorum. Sen klan yöneticisisin diye, sıralamada yukarıdasın diye beni ezeceksin, bana saygı duymayacaksın, ben mi sana saygı duyacağım ? Hepiniz dünkü çocuksunuz ulen :)

Bir oyun için böyle katakullilere, kalp kırmaya, karakterinizden ödün vermeye gerek yok. NOP'taki adamların farkı da budur zaten. Bu oyunu oynayan, adam gibi adam olan, entellektüel seviyesi yüksek insanlardan oluşuyor, sizin gibi çomar değiller. Biz oynadığımız süre boyunca keyif alarak oynadık. Gerisi önemli değil. Siz de şimdi hadi oynayın kumda.

Yazdıklarım [RM] klanı oyuncularına yöneliktir. VUSLAT ve SHELBY oyuncularını gönülden tebrik ediyorum.
Nasıl topladık ama.

Jopcu Zehirx

Casus
Nop klanı ile ilgili o kadar çok söylenecek var ki. Ne dost kazanabildiler ne sözlerinde durabildiler. Daha kurulamazlar zaten.

tunahan5566

Casus
Bu dünyayı RM ye yedirmezler belki 2 3 yöneticisini alırlar kapatmaya gerek varmıydı onu sorgulamak lazım

Buna sen mi karar vericeksin peki ?

Vuslat klanı ile bizim bu 3. birlikteliğimiz olucak 1 dünya kaybettik bu dünyayla birlikte 2 dünya kazanmış oluyoruz.

Shelby içinse en azından dalavere ile değil dürüst oynuyor arkadaşlar ki içlerinde benim @*SRM* Salim abim var .

Yani bazı şeyleri sorgularken Rm neyi düşündü de yaptı demek yerine açıkladığı konularda haklıydı Nop bildiğin Rmye alt klan muamelesi çekiyordu diyebilin.

Cpt. Price*

Yasaklı

Vuslat klanı ile bizim bu 3. birlikteliğimiz olucak 1 dünya kaybettik bu dünyayla birlikte 2 dünya kazanmış oluyoruz.

Shelby içinse en azından dalavere ile değil dürüst oynuyor arkadaşlar ki içlerinde benim @*SRM* Salim abim var .

Yani bazı şeyleri sorgularken Rm neyi düşündü de yaptı demek yerine açıkladığı konularda haklıydı Nop bildiğin Rmye alt klan muamelesi çekiyordu diyebilin.

Her şey bir yana Salim abim bir yana :)

*SRM*

Okçu
Öncelikle zamanı gelince döngüye benim klani da sokar diyip adıyla sayıyla boyunduruk altına girenlerden olmaması zaten Rm'nin baştan koyduğu bir duruş.

Bunu anlayamayacak durumda olanlar ilerleyen süreçte, hem ufak klan muamelesi yapmış, hem de sürekli büyümesine engel olmaya çalışmıştır. Haritadan az çok anlayan biri bunu başından bu sürece kadar rahatlıkla görürdü.

Rm'nin dunyaya giriş amacı zaten dünya kapatmak değildi ki dünya kapatmak icin bu tür bir yaklaşım sergilesin. Kaldi ki kapattığı ve halihazırda kapatacagi dünyalar da mevcuttur.

Bu noktada dünya başından bu yana takip edenler bilir ki nop ve maydonoz ekibi oynamamistir insanları ekipleri klanlari piyon olarak kullanmıştır. Nop exiti, maydonoz ise Kudret ve antiyi öne salmis ve arkada yatmislardir. Bakmayin sonraki puan ve koy sayılarına, klan içi toplanan insanlardan alınanlardir. Up sonrası bölgeye yerlesenlerin savi atip yatması, zoru görünce de topukları vura vura kalmaları da gostergelerdendir.

Rm'nin hamlesi gayet yerindedir ve hakedene hakkettiğini vermiştir, hem de benim diyen klanlarin yapamayacağı şekilde 1 günde 2k ustu koy alimiyla. Tebrikler dostlarim

Death of Devil

Yasaklı
Kimse de demiyor ki RM en uygun anı bekledi sinsilik yaptı. Zaten vuslat shelby kazandığı aşikar olduktan sonra bu karara vardı saf değiştirdi.

Delikanlıysan çıkar dersin ki beni yukarıdan göremezsiniz savaşacağız olayların üstünden haftalar geçmiş kazanan taraf belirginleşince saf değiştirmiş.

Ben vuslat ve shelby tarafının tutumunu çok sevdim vaktin de karabasana da mesaj attım maşayı tutan el benim için stratejidir her yolu mübahtır ama maşa olan satılmıştır.

NOP üstünken shelby maşa olup vuslata ansızın bunu yapabilirdi ama demek ki neymiş onlar o karakterde değil savaşan doğru bildiği yolda kaybetmeyi göze almış insanlarmış.

Benim için bu dünya eğlenceliydi nop, vuslat, shelby oynayan klanlardı onun haricindekiler kazanana dahil olan satrançdaki damalardı.

Şimdi shelby ve vuslat yöneticileri eğer dobra insanlarsa bu yazımı beğenirler zaten.

Gelelim savaşma konusuna, nop a destek attınız mı hayır?
Shelby e kaç defa op yaptınız hayır?

Müttefiklik şartlarını taşıdınız mı hayır, siz adam akıllı müt gibi davransaydınız yanınızdaki nop ta sizi benimser size ona göre davranırdı.

Kazanan arkadaşları tebrik ederim kaybeden biziz , sorun değil bu bir oyun illaki bir taraf kazanırken bir taraf kaybedecektir.

İyi oyunlar dilerim. / Yalnızbaron

PANDA*

Kılıç Ustası
Arkadaşlar öncelikle 70. Dünyaya ilk gününden itibaren giriş yapmış herkese selamlar.

NOP-RM Klanları arasında olan anlaşmazlığın sebeplerini açıklamak için bu mesajı yazıyorum.

Bu mesajı bu zamana kadar bekletmemizin sebebi ne kadar vurmuş da olsak Nop klanı oyuncularını incitmemek ve forumdaki ateşli tartışmaların içinde kendimizi bulmak istememizdendir.

Dünyaya Myrmidons klanının aracılığı ile Nop klanı ile diplomasi yaparak girdik.

Nop klanı ile dünya başladıktan sonra yaptığımız ilk toplantıda bize SHELBY Klanı ile savaşmamızı söylediler ve bizde tamam diyip SHELBY sınırına doğru yavaş yavaş inmeye ve hazırlıklarımızı oraya göre yapmaya başladık. Fakat bir gün bir baktık ki SHELBYE sınır açabileceğimiz bölgedeki barbar köyler NOP klanı tarafından rezlendi. Sebebini sorduğumuzda o bölgeyi Nop klanı bünyesindeki oyuncular alıcak ve o köyleri tutacaklarını söylediler. Biz de tamam dedik ve ardından 2. Rakip klan olarak gördüğümüz TENGRİ klanı bölgesine doğru yerleşmeyi planladık ve uygulamaya başladık. Fakat gelin görün ki TENGRİ Klanı ismini önce UP sonra da NOP olarak değiştirdi ve bizim savaşma planlarımız da iptal oldu.

Biz ardından NOP Klanı yöneticileriyle tekrar görüşme gerçekleştirdiğimizde bize Shelbye doğru tekrar ilerlememizi söylediler fakat bizim farkettiğimiz onların ise işlerine geldiği için farketmedikleri bir olay vardı ki o da bizim SHELBY klanı ile olan sınırımızın yaklaşık 30-40 köy aralığında olmasıydı. Biz bunun ardından kendilerinden sınırdan köy talep ettik fakat vereceğiz demelerine rağmen yaklaşık 35 gün boyunca oyalandık.

Yani kısacası ‘’ÖNÜMÜZ KESİLDİ’’ .

Biz bu olayların ardından arka bölgemizi hızlıca kapatalım dedik ve ordaki klanlara ve barbarlara hızlı şekilde yüklenmeye başladık fakat her yüklendiğimiz oyuncu ne yazık ki Nop klanının kırılması mümkün olmayan abilerinin bir tanıdığı çıktı ve hepsi klana alındı. Oyuncuları vurduğumuzu ve köylerin bizim hakkımız olduğunu söylediğimizde ise ‘’Siz merak etmeyin o oyuncular 1-2 hafta oynayacak sonrasın köyleri siz toplayacaksınız’’ demelerine rağmen 2 hafta içinde o köyler çok sevilen abiler tarafından toplandı.

Barbar köy bile toplamamız için ellerinden geleni yaptılar.

Biz ilk başlarda rezerv limitinin 3 olduğunu ve ortak olduğunu anlaşmamıza rağmen bazı yine ‘’ KIRAMADIKLARI ABİLERİ’’ nin rezerv sayısı 30-40 bandındaydı. Ben ardından yaklaşık 200 kadar barbar köyüne rezerv attığımda ise kendi uyanıklıklarının farkına varıldığını farketmiş olacaklar ki hemen bir NOP klanı yöneticisinden mesaj geldi ve şu şu sayıda rezerviniz var Tunahan dediler ve bende bunu onlarında yaptığını söyledim. Ardından bu olayı düzeltmek mecburiyetinde kaldılar.

Barbar köylerin 2 . sorun olduğu kısıma gelirsek NOP klanının sürekli savunma klanı kurma adı altında rezervli köylerimize oyundaki tabir ile ‘’ÇÖKTÜĞÜNÜ’’ gördük ki bunu da 20 kere yazmamızın sonunda 1 ayda düzelttiler.

Mevzuları çözmek için yaptığımız her konuşmada haklısınız hallederiz denmesine rağmen hiçbir şeyin yapılmaması ‘’HALLEDERİZ AŞ.’’.

Yukarıda yazdığım olaylar uzun süreç ve yorucu meseleler olmasına rağmen çok aldırmadık fakat bu olayın yapılmasında patlak veren ASIL 5 MESELEYİ aşağıya yazıyorum.

Forumda da görüldüğü üzere SOLOMUN nickli arkadaşın Enesberk adlı oyuncumuza bazı olaylardan dolayı (forumda açıklaması var kendisi açısından) ‘’KOÇUM’’ tabiriyle seslenmesi ve NOP klanının herhangi bir oyuncusunun dokunulmaz fakat Rm klanının yöneticisinin değersiz olmasıdır. Biz bu Solomun meselesinin foruma taşınmasının sebebini şöyle görüyoruz ;

Enesi dünya sonunda bizden talep edecekleri ve bizim de vermeyeceğimiz için klanımıza hesap sildirteceklerini veya vuruşacağımızı biliyoruz.

Bir diğer mesele de NOP Klanı kurucu üyesi Unsss’un Enese Salih abiye ve bana ki bana 2 kere

‘’Siz olsanız da olmasanız da bu dünyayı kapatıcaz , siz SHELBY’e vurun ki kapatma listesinden pay verebilelim’’ şeklindeki bir konuşması . Yani kısacası ‘’Aba altından sopa göstermek’’ .

Vuslat Shelby vs Myrmidons klanı savaşında Nop klanı bünyesinde oynayan Exit ekibinin Vuslat klanı ile anlaşıp Myrmidons ekibinin ezilmesine seyirci kalınması.

• Her gün yukarıda yazdığım basit sebeplerden dolayı Nop klanından birilerinin RM’yi vuralım demesi.

Nop klanının savaşmaktan ziyade rakip klandan şunu çıkarıcaz bu truvayı atıcaz dünya biticek şu hesap bizde vs vs yani şöyle savaşıyoruz şöyle vuruyoruz demek yerine kısa yoldan çözümler araması.

Sonuç olarak biz bize yapılanın hiçbir zaman altında kalmadık ve kalmayacağımızı da bu yaptığımız hareket ile göstermiş olduk.

Yazılan olaylar arasında zamanlama açısından karışıklık olmuş olabilir kusuruma bakmayın.

Okuyan okumayan herkese teşekkür ediyorum.

Hak veren olur hak vermeyen olur ama bizim vicdanımız sonuna kadar rahat …
Yazdıklarını sonuna kadar okudum lakin yönetimde olan çatışmayı 1 gecede çevrede herhangi bir oyuncunun size zararı olmamasına rağmen o köylere çökmek bence adiliktir. Sorun neyse o zaman adam akıllı yönetim ekibi belli tavrınızı ona koyacaksınız. Belkide o vurduklarınızda sizinle devam etmek isteyen arkadaşlarda olacaktı. git bir gecede 400-500 köye çök haklıyla haksızı aynı kefeye koyup sonra burada mağdur edebiyatı kas.

tunahan5566

Casus
Yazdıklarını sonuna kadar okudum lakin yönetimde olan çatışmayı 1 gecede çevrede herhangi bir oyuncunun size zararı olmamasına rağmen o köylere çökmek bence adiliktir. Sorun neyse o zaman adam akıllı yönetim ekibi belli tavrınızı ona koyacaksınız. Belkide o vurduklarınızda sizinle devam etmek isteyen arkadaşlarda olacaktı. git bir gecede 400-500 köye çök haklıyla haksızı aynı kefeye koyup sonra burada mağdur edebiyatı kas.

Şimdi küçümsemek gibi olmasında 1 günde 1500-2000 köy aldık .

Yönetiminize de tavrımızı operasyon yapmayıp savunma atmayarak gösterdik.

Yeterli mi ?

tunahan5566

Casus
Kimse de demiyor ki RM en uygun anı bekledi sinsilik yaptı. Zaten vuslat shelby kazandığı aşikar olduktan sonra bu karara vardı saf değiştirdi.

Delikanlıysan çıkar dersin ki beni yukarıdan göremezsiniz savaşacağız olayların üstünden haftalar geçmiş kazanan taraf belirginleşince saf değiştirmiş.

Ben vuslat ve shelby tarafının tutumunu çok sevdim vaktin de karabasana da mesaj attım maşayı tutan el benim için stratejidir her yolu mübahtır ama maşa olan satılmıştır.

NOP üstünken shelby maşa olup vuslata ansızın bunu yapabilirdi ama demek ki neymiş onlar o karakterde değil savaşan doğru bildiği yolda kaybetmeyi göze almış insanlarmış.

Benim için bu dünya eğlenceliydi nop, vuslat, shelby oynayan klanlardı onun haricindekiler kazanana dahil olan satrançdaki damalardı.

Şimdi shelby ve vuslat yöneticileri eğer dobra insanlarsa bu yazımı beğenirler zaten.

Gelelim savaşma konusuna, nop a destek attınız mı hayır?
Shelby e kaç defa op yaptınız hayır?

Müttefiklik şartlarını taşıdınız mı hayır, siz adam akıllı müt gibi davransaydınız yanınızdaki nop ta sizi benimser size ona göre davranırdı.

Kazanan arkadaşları tebrik ederim kaybeden biziz , sorun değil bu bir oyun illaki bir taraf kazanırken bir taraf kaybedecektir.

İyi oyunlar dilerim. / Yalnızbaron

Nop ile olan anlaşmazlıklarımızı Vuslat da Shelby de biliyordu zaten .

Biz operasyon yapmıyorduk Shelbye bu dünyayı Nopa bu tavırlarına rağmen kapattırmak istemedik çünkü...

DieMaN78

Baltacı

İtiraf niteliğinde bir yazı olmuş tuna tebrik ederim :) Şu yazından sonra öncesinde söylediğin bahane sebep vs. nin hiç bir önemi kalmadı. Sen demek ki en başından beri canın ciğerin vuslat ile birlikte hareket etmek için bahane ve doğru zaman kovalıyormuşsun. NOP ile olan mütlüğün gelişip doğru zamanda vurmak içinmiş. Zamanında rm bizi arkamızdan vurur bunların içimizde barınmasına izin vermeyelim diyenleri dinleyip ilk size vurmamız lazımmış ama işte hata bizde :) Oyun başından beri ulaşmak için bir taraflarımızı yırttığımız pasif rm oyuncularının vuslatın truva çıkarttığı gün cümbür cemaat dc de olup hepsinin oyunda aktif olmasından anlamamız lazımdı :)

PANDA*

Kılıç Ustası
Birde pişkin pişkin haklı çıkmaya çalışır gibi yazı yazmışsınız. Delikanlıysanız bu kadar renginizi başta belli edeceksiniz. Bir duruşunuz olsaydı zaten bu kadar olay yaşanmadan tavrınızı koyardınız. Sizinki pişkinlik ve çakallık :D Sanki vuslatla anlaşıp sonraki adımın shelby olmadığınıda bilmeyen bi shelby de neyse whatsap konuşmaları dc konuşmaları geçer onlarada yakında :D

KARAESKİ

Kılıç Ustası
Şimdi küçümsemek gibi olmasında 1 günde 1500-2000 köy aldık .

Yönetiminize de tavrımızı operasyon yapmayıp savunma atmayarak gösterdik.

Yeterli mi ?
susuyorum okuyorum susuyorum okuyorumda hangi dünyada yaşıyorsunuz anlayamıyorum. 1 günde 1500 2000 köy aldık dediğin köylerin kaç tanesi dolu? kaç tanesi oynuyor? sen ne anlatıyorsun ya. ilk gün bize döndüğünüzde kaç tane karşı saldırı aldınız? opa çıktığımız dönemi dahi fırsat bilmişsiniz. yazık olum size. çıkıp erkek gibi savaşabilmeyi bile düşünememişsiniz burda gelip lak lak yapıyorsunuz. faRMville oynamaktan başka ne yaptınız 80 gün? barbarlarda, sınırlarda bile önümüz kesildi diyorsunuz. size sınırlardan verilen köyleri bile kaybetmekten başka ne yaptınız ki siz

tunahan5566

Casus
Bizim rengimiz belliydi zaten siz bu oyunu hep küçük gördüğünüz klanlara ayakçı çekerek oynadığınız için bundan sonra kaybetmeye mahkumsunuz !!!

Biz de bilirdik bu dünyaya 1500 kişi girmeyi ama yapmadık takılmaya giriyoruz dedik.

Siz eğer bizi aktif şekilde kullanmayı düşünseydiniz bizim pasif olmamızı dünyada bir köy sayısı elde etmemizi istemediğiniz için her haritada önümüzü kestiniz.

Biz bu olayı da 20 kere söyledik yöneticilerinize de klanınızda her hafta bir yönetici değiştiği için Oyun başında sürekli aktif olan Mesut abiniz 2 mesaja bile bakıp cevap vermeye tenezzül etmediği için Her haklı olduğumuz olayda o öyle değil bak böyle dediğiniz için şu an forumda böyle konuşuyorsunuz.

Devam edin çenenizi yorun :)

NOPasaran*

Okçu
Arkadaşlar olayların iç yüzünü çok bilmemekle beraber siNop klanları Rm'yi adeta haritada sıkıştırırak büyümemesi için elinden geleni yaptı. 1 hafta önceki haritaya bakan bunu anlar zaten. Bu yüzden o haritadan rm nin tek çıkışı nop'u vurmaktı çünkü adamların sınırı bile yok kimseyle :) Bunu anlamak için eneskoçova olmaya gerek yok sdjfksdfksdfjks

tunahan5566

Casus
Arkadaşlar olayların iç yüzünü çok bilmemekle beraber siNop klanları Rm'yi adeta haritada sıkıştırırak büyümemesi için elinden geleni yaptı. 1 hafta önceki haritaya bakan bunu anlar zaten. Bu yüzden o haritadan rm nin tek çıkışı nop'u vurmaktı çünkü adamların sınırı bile yok kimseyle :) Bunu anlamak için eneskoçova olmaya gerek yok sdjfksdfksdfjks

Bu anlatmaya çalıştığım mesele işte de ne demişler ;

Eşek ne anlar hoş laftan :) Bunlara illa bağıra çağıra anlatıcaksın . Noptaki herkes ya bir klanın kurucusu ya da bu oyundaki kendini ağır abi sananlardan oluştuğu için bunlar hep haklıdır açıklamaya gerek yok :)

enesberk

Kılıç Ustası
susuyorum okuyorum susuyorum okuyorumda hangi dünyada yaşıyorsunuz anlayamıyorum. 1 günde 1500 2000 köy aldık dediğin köylerin kaç tanesi dolu? kaç tanesi oynuyor? sen ne anlatıyorsun ya. ilk gün bize döndüğünüzde kaç tane karşı saldırı aldınız? opa çıktığımız dönemi dahi fırsat bilmişsiniz. yazık olum size. çıkıp erkek gibi savaşabilmeyi bile düşünememişsiniz burda gelip lak lak yapıyorsunuz. faRMville oynamaktan başka ne yaptınız 80 gün? barbarlarda, sınırlarda bile önümüz kesildi diyorsunuz. size sınırlardan verilen köyleri bile kaybetmekten başka ne yaptınız ki siz
Canımın içi çoğu şeyi anlatmaya çalıştık. Ama size anlatılmıyor anlatmadılar.

Sınırdan köy verilecek dendi. Sanji seni arıyacak fakat ben hala shelby sınırına köy vermesi için Sanjinin aramasını bekliyorum 1ay oldu :d. Yani uzatmaya gerek yok anlamak istemiyorsan sen bilirsin.