Köy notlarına genel bakış

• Konuyu başlatan DeletedUser52861
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser52861

Ziyaretçi
Diyelim bir operasyon yapıyoruz, kendi köylerimize ve alacak köylerin not defterlerine notlar alıyoruz.
Veya etrafımızdaki köylerin çaylağı ne zaman kalkacak onları not ediyoruz. Fakat operasyon geçtikten sonra bu notları silmek için tek tek o köylere girip not defterini düzenlememiz gerekiyor. Bu yüzden "Köy notlarına genel bakış ekranı" olursa oldukça kolaylık sağlar :)

Not defteri gibi sağ alttan tıklanarak girilebilir mesela böyle
GsfG2sO.png

Ve kısaca nasıl olabileceğini böyle anlattım:

yku9Syp.png

DeletedUser52861

Ziyaretçi
Sandığın kadar zor değil :) benim bu öneriyi hazırladığım gibi kodlayabilecek kişiler var, taş çatlasın 2 saatini alır :) hem zorsa innogames'e zor bize ne :)

DeletedUser

Ziyaretçi
sen bu öneriyi yapıyorsun ama onlarda şimdi kim uğraşıcak diye yapmıyor :D

DeletedUser53916

Ziyaretçi
Yok onlar için bak bu güzelmiş denilen herşey üşenmeden yapılıyor. Kodlaması dediği gibi zor değil. Aslında brnim database kodlarım iyi değil yoksa ben bile kodlarım. Hatta google yardımıyla rahat kodlarım 2 saatide almaz 2 kişi yarım saate biter.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Yok onlar için bak bu güzelmiş denilen herşey üşenmeden yapılıyor. Kodlaması dediği gibi zor değil. Aslında brnim database kodlarım iyi değil yoksa ben bile kodlarım. Hatta google yardımıyla rahat kodlarım 2 saatide almaz 2 kişi yarım saate biter.

Şunu yazdığınız zaman tek merak ettiğim şu gerçekten bu işi yapan biriyseniz sadece bu 100 satır kodu yazmakla işin bittiğini sanıyor musunuz? Yoksa 3-5 satır kod yazan, biraz internette araştırma yapan ya da bu işe hevesli kişilerden misiniz?

Geri kalan 100.000 satırlık (örnek) geçmiş koda bunu adapte etmek, çakışmaları tespit etmek, diğer kodlardaki bozulmaları belirlemek ve gidermek acaba kendi kendine mi oluyor?

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Sandığın kadar zor değil :) benim bu öneriyi hazırladığım gibi kodlayabilecek kişiler var, taş çatlasın 2 saatini alır :) hem zorsa innogames'e zor bize ne :)

Öneri güzel ve zaten şirkete iletilen daha önce bu konuda bir geliştirme var. Tam olarak bu olmasa da hemen hemen buna yakın bir geliştirme. 2015 yol haritasında yer alacaktır.

DeletedUser52861

Ziyaretçi
Şunu yazdığınız zaman tek merak ettiğim şu gerçekten bu işi yapan biriyseniz sadece bu 100 satır kodu yazmakla işin bittiğini sanıyor musunuz? Yoksa 3-5 satır kod yazan, biraz internette araştırma yapan ya da bu işe hevesli kişilerden misiniz?

Geri kalan 100.000 satırlık (örnek) geçmiş koda bunu adapte etmek, çakışmaları tespit etmek, diğer kodlardaki bozulmaları belirlemek ve gidermek acaba kendi kendine mi oluyor?

Haklısınız ama eğer 3-4 yıldır oyun üzerinde çalışan kişiler varsa onlar için bu çok zor olmasa gerek çünkü 100.000 satır kodla şimdiye aşina olmuşlardır :) Tabi son yılda hızlı gelen ayrıntılı güncellemelerden iyi çalışıldığını anlıyoruz :)

DeletedUser44580

Ziyaretçi
2015'e kadar kim öle kim kala ; )

Kalan sağlar bizimdir mantığı =)

Not: Storm gülüşü yapardım ama kendisi buradayken bana yakışı kalmaz :D
Not 2: Son kullandığım yakışı kalmaz nasıl yazılıyor bilmiyorum googledan da araştırmadım. Kusura bakmayın hatalıysam =)

DeletedUser53916

Ziyaretçi

Çok çok çok haklısınız. Ben biliyorum bu işleri. Dediğiniz gibi hevesle başladı ama klansavaşları scriptinde bir çok kod yazmışlığım var demek istediğinizi çok iyi anladım ancak bunları sizin bildiğinizi bilmiyordum. Yani yanlış anlamayın forum yöneticisi olarak bu tür işlerle ilgilenmiyorsunuz diye düşünmüştüm.

Dediğim gibi yazması kolay. Dediğiniz gibi diğerlerine adapte etmesi asıl problem. Çünkü bir yerde farklı bir kodlama olsa ortaya hatalar çıkıyor. Bu konuda olmasada oyunun işleyişiyle ilgili geliştirmelerde hata çıkarsa buna ki buna bug diyoruz bu bugları kapatmakta her satır kodu kontrol etmek gerektiğinden dediğiniz gibi çok zor iş

DeletedUser44580

Ziyaretçi
Yumurtayı sahanda mı yer mi yoksa AS:DF:ASD:D ::D Neyse devam edemeyeceğim :D

Erdeme bu konuda katılıyorum. Son zamanlarda bayağı güncelleme yenilik geldi. Hele geri bildirim çok iyi oldu. Heyecanlanıp 5-6 kere heyecanlandım gönderdiğim oluyor :D Sonra durup ben ne yapıyorum diyorum orasını karıştırmayalım :D

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Haklısınız ama eğer 3-4 yıldır oyun üzerinde çalışan kişiler varsa onlar için bu çok zor olmasa gerek çünkü 100.000 satır kodla şimdiye aşina olmuşlardır :) Tabi son yılda hızlı gelen ayrıntılı güncellemelerden iyi çalışıldığını anlıyoruz :)

10 yıldır üzerinde çalışılan bir oyun olmasına rağmen her yenilik yaklaşık 1 ay kadar test ediliyor. Siz ise sadece testler bittikten sonra olan kısımlarını görüyorsunuz ki onlarda bile hatalar çıkabiliyor. Bu yüzden biraz daha anlayışlı ve mantıklı olmanızı tavsiye etmekten başka bir şey kalmıyor. Bizler de sizin kadar oyun daha iyi bir yere gelsin, baştan sona değişsin, her istediğiniz olsun, ivme kazansın istiyoruz ama bu birden bire yapıldığında sistem çöküyor. Bu yüzden ağır ve emin olarak ilerlemesi inanın hepiniz için daha iyi.

DeletedUser52861

Ziyaretçi
biz zaten yarın yazılıp oyuna konsun demiyoruz ki :) Gerekli mercilere ulaşması ve hazırlanıp betada denenmesi bizim için yeterli :)

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
biz zaten yarın yazılıp oyuna konsun demiyoruz ki :) Gerekli mercilere ulaşması ve hazırlanıp betada denenmesi bizim için yeterli :)

Bende zaten onu diyorum. Ondan sonra 2015'e kim öle, kim kala diyorsunuz. O zaman bende diyorum bu ne perhiz, bu ne lahana :)

DeletedUser53916

Ziyaretçi
Modum maşallah. Hep böyle bekleriz konularımıza :) şaşırttınız. Genellikle bir post atıp kenara çekiliyorsunuz. Ama biz sizide sohbetlerde görmek istiyoruz :)

DeletedUser44580

Ziyaretçi
Modum maşallah. Hep böyle bekleriz konularımıza :) şaşırttınız. Genellikle bir post atıp kenara çekiliyorsunuz. Ama biz sizide sohbetlerde görmek istiyoruz :)

Sen bilmezsin eskiler bilir. Eskiden gelip muhabbet ederlerdi. Daha sonradan yönetim taraf tutuyor diye sesler artmaya başlayınca muhabbete katılmaz oldular. Yani bana öyle geldi açıkçası :D

Not: Son cümleyi yazmasam çok pis laf sokardı Storm :D Yine havasındaysa laf sokar ama önlemimizi alalım biz yine de :D

Durum
Konu yanıtlara kapalı.