Harita Yerleşim Stratejisi

Stratejist-

Hafif Atlı
Genel olarak söylediklerinde haklısın ama katılmadığım yerler var. Fakat bu konunun amacı da zaten diplomatik hamleleri tartışmak değil.

Mirzay...*

Milis
örnek verdiğin dünya 67. dünya sanırım ve bahsettıgın acık mavı koyu mavı veya herhangı dıger hıc bır klanın dunya uzerınde bır basarısının olmadıgını hatta dunyanın yoruma katmadıgın tarafın hakımıyetınde bıttıgını hatırlıyorum

bu oyunda önemli olan harıtan veya oyuncularının nasıl yerlestıgı degıl tamamen dıploması ve oyuncularının bu oyunda tecrubesi dir

harıta yerlesımıyle suanda kadar 1 w kazanıldı mı hatırlamıyorum, örnek verecek olunursa senınde ıcınde oldugun eskı w lerden ornekler vereyım
48. dünya Tunga klanlarının tamamen dıploması basarısıdır savasta tunganın sınır hattındakı eıbo ve ayyıldız ısımlı klanların oyuncularını kendılerıne katıp, dagılan arrowun hesaplarını alıp, harıtasını toplayıp beklenmeyen bır guce kavustu bunu harıtasal olarak degıl tamamen klanlar arası ılıskılerle yaptı

56. dunya denıldıgınde belkıde akla direk azap gelmıyor nop ve cin savaşı oldugu ıcın o dunyada ama azap oyunculuk yanında dıploması seklınde w yı elıne sonradan aldı belkıde basta ıddası yokken.

bunlara ek aynı sekılde sonrakı w'ye CİN gırdıgınde belkıde barzodan cok cok gucluydu ama barzo tamamen dıploması ıle ustun geldı

67 de vardın dıye hatırlıyorum orada zaten baba tamamen dıplomasık hamlelerle w de üstünlük kurdu yanlıs hatırlamıyorsam cok diploması hamleleri oldu o worldde

son w lerden ornek verırsekte

72. dunyada 14 saatlık sure sınırı olmasına ragmen hıc ışınlanma dahi olmayan bır world ! harıtaya onem vermeden gıren kent klanı ve oyuncuları tamamen dıplomatık hamlelerle dunyanın super gucu oldular belkıde suanda ısteseler tek baslarına kapatabılırler ama dıploması yaptıkları klanlr halen harıtada var muhtemelen ortak kapatım olcak gıbı duruyor

73 dunyada vegas yanında getırdıgı hazır muttefıklerı sayesınde o denlı ustun geldi

74. dunyada suankı adı frenzy olan unty klanı kudretle beraber gırdı ustune merkez texsas ekıbıyle anlastı ve dunyanın %60 sını dırek elıne aldı ve cezalar veya absurt durumlar olmazsa orayıda onlar dıploması hamlelerıyle kapatmıs olucaklar harıtaları kendılerıne bır cıkar saglamadı merkezdekı klanla veya alt kıtasındakı klanla ılıskılerı ıyı oldugu ıcın harıtada o konuma geldi

bu oyunda harıtasal yerlesımden cok dıploması yetenegı w kapattırır dıplomasısını ıyı yapan bır klanın kaybettıgı son 20 25 worlddur görülmedi.

truvalarda bır dıplomasık hamledır!!!

Yorumlarına katılıyorum.Yalnız ufak bi düzeltme yapayım 48 ci dünyada Tunga klanı diplomasi olarak bence çok büyük bi başarı gösterememiştir.Tek müttefiki olan baron klanı bile truva attı.Dünyayı vuslat ekibinin kazanma olasılığı daha fazlaydı bence ama çıkan truva ve haritanın kötü olmasına rağmen Tunga klanı bırakmadı ve dünya sonunda kazanan taraf oldu

Bahriyeli

Baltacı
Yorumlarına katılıyorum.Yalnız ufak bi düzeltme yapayım 48 ci dünyada Tunga klanı diplomasi olarak bence çok büyük bi başarı gösterememiştir.Tek müttefiki olan baron klanı bile truva attı.Dünyayı vuslat ekibinin kazanma olasılığı daha fazlaydı bence ama çıkan truva ve haritanın kötü olmasına rağmen Tunga klanı bırakmadı ve dünya sonunda kazanan taraf oldu

dıploması acısından sızın ekıbı ve eıboyu katmalarını dusunmustum ama içeriği tam bılmıyorum