grup konuşmaları

• Konuyu başlatan Deleted User - 5494237
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Deleted User - 5494237

Ziyaretçi
Daha önce önerisi yapıldı mı yada zaten var olan bir özellik mi bilmiyorum bugün kurcaladım bulamadım öneri yazayım dedim

Adsız.png

Grup konuşmalarında klan sohbeti hariç 3-4 kişili sohbet penceresi oluşturabilmeliyiz. Oyun ile ilgili her durum için whatsapp dan grup kurmak yada teker teker mesajlaşmak yerine yerine bunu oyun içine taşımak daha pratik

DeletedUser69958

Ziyaretçi
Mr.Storm dedi ki:
Hepinizin bildiği gibi bir sohbet sitesi değiliz, daha doğrusu eğer sohbet edecekseniz bunun daha çok resmi forum üzerinde ya da en azından klan forumlarınız üzerinde yapılmasını istiyoruz. Grup konuşmaları kontrolü oldukça zor, mesaj ve kişi sayısı arttıkça sayfanın yenileme hızını düşüren ve dolayısı ile oyunun esas fonksiyonlarını kullanmayı etkileyen bir yapıya sahip. Neden bunu düzeltmiyorsunuz diye soracak olanlara ise ilk cümlede bunun açıklamasını belirttim. Çünkü biz bir sohbet sitesi değiliz. Sadece basit bir sohbet sistemini kendi alt yapımıza uyguladık ve daha fazlası için en azından çok komplike bir sistem için harcayacağımız vakit yerine mobil uygulamamızı geliştirmeyi ya da oyuna farklı ve gerçekten oyunla ilgili yeni özellikler katmayı tercih ederiz. Hepiniz bir discord kanalı açabilir ve içerisinde sohbet edebilirsiniz. Ya da bir çoğunuzun zaten şu anda yaptığı gibi whatsapp grupları kurabilirsiniz. Bunu oyuna dahil etmeye gerek olduğunu düşünmüyoruz.

Deleted User - 5494237

Ziyaretçi
Anladım ama oyun için bir eksik olduğu gerçek. Oyunda 3-4 kişi kendi aramızda opa çıkıcaz ama oyun içi haberleşmeyi sağlayamadığımız için özel wp grubu kurmak gerekicek . Neyse ilerde belki alt yapınız gelişirse düşünceniz değişir

Tibelda

Emekli Görevli
Anladım ama oyun için bir eksik olduğu gerçek. Oyunda 3-4 kişi kendi aramızda opa çıkıcaz ama oyun içi haberleşmeyi sağlayamadığımız için özel wp grubu kurmak gerekicek . Neyse ilerde belki alt yapınız gelişirse düşünceniz değişir

Oyun web tabanlı olduğu için bu tarz geliştirmeler hiçbir zaman tatmin edici sonuçlar vermez diye düşünüyorum. Ek olarak bugün en gelişmiş alt yapısı olan, gb'larca indirme yaptığınız oyunlarda bile discord vb. programlar kullanıldığını düşünürsek şirketin bununla ilgili bir çalışma yapmaması normal buluyorum. :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.