GLAD Savaş İlanı

• Konuyu başlatan DeletedUser47184
  • Başlangıç tarihi

Pantürkizm*

Kılıç Ustası
Sizlere basarılar diliyorum ama üstte bir arkadasımız laf etmiş taraf olmayan bertaraf olur diye saçmalamıs kısacası.Bu dünyda bir çok oyuncu var elbetteki buralara emekleriyle gelen pre basmadan gelen oyunculardan bahsediyorum.

Onlarda günyüzüne cıkacaktır.

Sizlerede kolay gelsin .

DeletedUser

Ziyaretçi
An itibariyle savaşa 4 Moğol klanları daha katılmıştır.

"Kimin çenesi iyiyse herkesi ayartıp diplomasi yapıp kalabalıktan kazanıyor bu savaşa daha fazla klanlar eklenmezse bende bişey bilmiyorum..."

Sözümü yanılmadıklarından dolayı mutluyum :))

Henüz girmemiş 2 Moğol klanınıda eklersek güncel liste..

13 Klan Gladiatör Cephesi

30 Klan Dehşet Cephesi

Totalde 43 Klan..

Haline dönüşmüştür .. :)

Güncel aktivite listesi

Sıra İsim Fethedilen köyler Kaybedilen köyler Saldırırken yendiğin rakipler Savunurken yendiğin rakipler
1 İttifak 2 0 74.724 13.452
2 Rakip 0 2 14.801 66.235

Gladiatörün önde olduğu yönünde olsada sayılarının kalabalık ve her geçen gün dahada kalablıklaşa kalabalıklaşarak gitmesi ve bu olaya nice klanların daha destekler vermesi neticesiyle ilerleyen zamanlarda ki inanıyorum dahasıda eklenecek aşırı sayı fazlalığıyla dehşetin baskın olacağı bir savaş olacağını görmek için oyun bilmeye gerek yok...

Dişe diş mücadelen koparak.İşi diplomasiye odaklayıp kalabalıkla azınlığı vur olayının bir örneği daha yaşanacak gibi görünüyor.

Umarım herkes bu oyundan zevk yatırdığı premiumdan hak giden vakitlerinden tat alabilir..

Tabi bir dengesizinde dediği gibi herkesin hayatına kimse karışamaz :)

İttifak Gladyatör!
Gladyatör
DÜDÜKLÜ TENCERE
Eski45likler_
Eski45likler
Esski45liker
Gladyatörrr
Gladyatörr
VAHŞET GOLD
Masiva
Eski45liker
VAHŞET ELİT
Masivaaa

Rakip

DEHS1T
DEHSET
*OSMANLI
*OSMANLI*
OSMANLI!
.OSMANLI.
OSMANLI*
D2HSET
D4HSET
OSMANLI:
..OSMANLI
.OSMANLI
Moğol İstilası
OSMANLI..
OSMANLI+
~OSMANLI~
DEH$ET
-OSMANLI-
DEHS2T
DEH$3T
DEHS8T
DEHS4T
DEHS5T
DEHS3T
DEHS6T
DEHS9T
OSMANLI.

DeletedUser45199

Ziyaretçi
harita olsa savaşın durumunu az çok takip ederdik de sağolsunlar oyunun zevki olan bikaçşeyden biri olan haritalarıda bilmem ne bilmem neden dolayı kaldırdılar :D

Luciferr

Dük
Adam akilli siniri olmayan 2 klan dehset ve glad savasa ekledigi klanlar sayesinde savasmaya calisiyor sahada. Ama asil bu savas sadece ve sadece diplomasi savasi. Alt tarafta 10 15 dehset oyuncusu icin acilmis bu savas olmadigi icin daha cok klanlarin eklenmesini de olagan karsilamak lazim.

Bu savas ilerleyen zamanlarda dehset glad savasi degil, dehsetin mutleri ile gladin mutleri savasi haline donecektir.

Luciferr

Dük
harita olsa savaşın durumunu az çok takip ederdik de sağolsunlar oyunun zevki olan bikaçşeyden biri olan haritalarıda bilmem ne bilmem neden dolayı kaldırdılar :D

Haritayi yazan kisinin bazi sebeplerdeb dolayi isten ayrildigi icin su an haritalar yok diye biliyorum. Umarim en kisa zamanda geri gelir haritalarda forum eski havasini kazanir.

DeletedUser47380

Ziyaretçi

DEHSET VE MÜTTEFİKLERİ
GLAD VE MÜTTEFİKLERİ
SPQR KLANLARI
PTS KLANLARI
DERİN KLANLARI
FEAR KLANLARI
MAVİ KLANLARI

Haritayı bu şekilde bi göstermek istedim, savaşa katılacak daha çok klan olucağa benziyor. 2 tarafada başarılar :)

Niva

Mızrakçı
Dehsete hep hakli zaten 13 klana karsi 80 klanda olsalar hep haklilar .nede olsa 80 klanda bos odunculardan ibaret

DeletedUser23142

Ziyaretçi
An itibariyle savaşa 4 Moğol klanları daha katılmıştır.

"Kimin çenesi iyiyse herkesi ayartıp diplomasi yapıp kalabalıktan kazanıyor bu savaşa daha fazla klanlar eklenmezse bende bişey bilmiyorum..."

Sözümü yanılmadıklarından dolayı mutluyum :))

Gladiatörün önde olduğu yönünde olsada sayılarının kalabalık ve her geçen gün dahada kalablıklaşa kalabalıklaşarak gitmesi ve bu olaya nice klanların daha destekler vermesi neticesiyle ilerleyen zamanlarda ki inanıyorum dahasıda eklenecek aşırı sayı fazlalığıyla dehşetin baskın olacağı bir savaş olacağını görmek için oyun bilmeye gerek yok...

Dişe diş mücadelen koparak.İşi diplomasiye odaklayıp kalabalıkla azınlığı vur olayının bir örneği daha yaşanacak gibi görünüyor.

Umarım herkes bu oyundan zevk yatırdığı premiumdan hak giden vakitlerinden tat alabilir..

Düşüncelerin senin açından düz mantık ile bakıldığında doğru olarak görülebilir fakat bizimle alakalı hiçbirşey bilmediğim alelen ortadadır kardeş.

Birincisi biz hiçkimseyi ayartmadık bu kelime hem tabir olarak çirkin hemde bizim anlayışımıza göre terstir. Bizim savaşımıza dahil olan hiçkimseyi biz sözlü olarak çağırmadık. Savaşa girdiğimizi gören tüm dostlarımdan mesaj yağmuru geliyor ve durumu müsait olanların isteğini kabul ediyorum. Kendi hallerinde ufak tefek savaşları bile olan dostlarımı kesinlikle böyle bir külfete onları kırma pahasına bile olsa sokmuyorum.

Bu cümlem kesinlikle yanlış anlaşılmasınki eğerki benim veya bizim amacımız diğer klanları bu savaşa yanımızda dahil etmek olsa dünyada bulunan klanların büyük bir bölümünü bu savaşa dahil edebiliriz. Biz bu oyunu premiumlarımızla değil dostlarımızla oynarız Allah hiçbirini eksik etmesin. Bu oyunda çenesi değil güzel yüreği ve dostu olan insanlar kazanır diyerekte sana cevap verebilirim.

Bizim açımızdan henüz savaş başlamadı bile yukarıda da bahsettiğim gibi biz premiumuzla değil emeğimizle mücadele ettiğimiz için ordu ve misyonerlerimizin genel anlamda üretilmesi biraz daha zaman alacaktır. Bu zaman tamamlandıktan itibaren savaş bizim açımızdan fiilen başlayacaktır.

Herkese saygı ve etik kurallar çerçevesinde keyifli bir oyun dilerim.

DeletedUser

Ziyaretçi
Cümlelerimi yanlış değerlendirenler olmuş,benim ne savaşla ne taktiklerle ne stratejilerle işim yok.
Benim tüm belirtmek ifade etmek istediğim oyundaki tat..Dişe diş rekabet..
Yazdığım yorumdaki anlatılmak isteyeni tekrar okuyup iyice anlayın.

Beni ne sizlerin nede herhangi birinin dostlarıymış arkadaşlarıymış yakınıymış ve her ne olursa olsun hiçbirşey ilgilendirmez zaten banada hiç kimseyede eleştirme hakkı doğmaz buradan.

Benim tüm derdim oyunun kalitesi elit bir oyun olma istediği gerçek bir mücadele sergilenmesi..

Bir arkadaşında dediği gibi 3cmlik sanal bir köy için tasalancak yaşlarda insanlar değiliz.

Benim tek derdim rekabet ve zevk almak benim burda kimse düşmanım değil hepiniz benim dostumsunuz benim gözümde sizler kendi kendinize öfkelenip kinlenirseniz o sizlerin iç dünyasıdır.Benim için hepiniz kardeşimsiniz dostumsunuz büyüğümsünüzdür,,,bu budur.

Sizleri düşünmeye davet ediyorum,dostlarınız iletişiminiz olduğu doğrudur sanmayınki rakbinizin yoktur.
50-100 isterseniz 500 klan olabilirsiniz.Sırf rakip saf değil bizim saf içinde sözlerim..

Fakat bundan zevk alacakmısınız... İşte odaklanılması gereken nokta bu demeye ve değinmeye çalıştığım nokta bu..

Bazı şeylerin kalitesini yükseltmekte düşürmekte bizlerin elindedir..Bilin ve ona göre oynayın..

Umarım gayet açıklayıcıdır..

DeletedUser23142

Ziyaretçi
Sen senin gerçeklik ve doğruluk değerlerin adına konuşuyorsun bizde bizim gerçeklik ve doğruluk değerlerimize göre konuşuyoruz. Yapın edin oynayın uygulayın gibi düşünce dayatmalarıyla kendi bildiğin kesin doğru karşı tarafınki yanlışmış gibi lanse edemezsin. Sen burada sadece tavsiye ve öneri hakkına sahipsindir bizim ve herkesin olduğu gibi bu böyledir.

Senin klanın aşırı premium kullanımı ile en yakın rakibinin 2 katından fazla puana sahip olarak dünya birincisi konumunda bulunuyor. Bizce bu normallilik ve eşitlik politikasına aykırı bir durumdur. Bize görede elitlikle uzaktan yakından alakası yoktur. Sen bu şekilde orantısız rekabete elitlik adı veriyor ve keyif alıyorsan saygı duyarız sendende bizim oyun anlayışımıza karşı saygıyı bekleriz.

Genel anlamda demek istediğimi açıkladığımı sanıyorum. Biz birçok kesimin de haklı bulduğu gibi bu platformdaki burjuvalara ve burjuvalık sistemine karşıyız. İster 10 oluruz ister 100 oluruz ister 1000 oluruz ister 10.000 olur bu eşitsizliğe yine son veririz diyerek konuyu kapatıyor, taşıma su ile değirmenin bir yere kadar dönebileceğini hatırlatarak tartışmayı kendi açımdan bitiriyorum. Tekrardan herkese keyifli oyunlar dileriz.

DeletedUser51991

Ziyaretçi
Mesele hep yanlış yerlere gidiyor.

Biz klan olarak üyelere hadi prenmium alın daha çok premium alın daha çok daha çok diye baskı yapan bir klan değiliz. Aksine yönetim ekibi hiç pre kullanmıyor oyunda. Premium kullananlara da kimse tek bir laf edemez. Eğer oyunda bu serbestse siz de bu oyunda bunu bilerek başlıyorsanız hiç burada gelip de şikayet etmeye gerek yok. Ya oynamayın ya da oynuyorsanız kurallardan şikayet etmeyin.

Premium en fazla 2 ay etkinlik sağlar devamında oyunculuk devreye girer, ama atlanan detay şu bizde premiumla oynayan herkes aynı zamanda çok iyi oyuncular yani sadece premiumla bir yerlere gelmiş kişiler değiler. Gelseler bile kimse buna bir şey diyemez.
Bu forumda artık premium davası konuşulmasın 1 yıldır konuşuyoz hep aynı yerdeyiz bu var bu gerçek bunu kabul edin artık.

Gelelim klan kalabalıklığına 10.000 klan da olsanız ben zevkime bakarım o da umrumda olmaz siz de zevkinize bakın. Gönül isterdi ki az ve öz klanlarla doğru düzgün savaş olsun Ama olmadı. Bundan dolayı da size şikayetim yok. Olamaz da. Biz de gelen davet isteklerini kabul etsek 30 klanı çok rahat kurardık hem de dünyanın her bölgesinde. Ama biz böyle bir oyunu sevmiyoruz bu da bizim tercihimiz.

Sonuç olarak yoğurt yeme şekli farklı olabilir ama yiğitlik baki kalsın. Ne siz bize ne de biz size çamur atamayız, atmayalım ve oyunumuza bakalım.

Unutmayalım ki savaş oyunu oynuyoruz ama ülkemizde bir savaş çıksa hep beraber aynı cephede yanyana savaşıcaz. Hepimiz aynı geminin yolcularıyız, VE sadece SANAL DÜŞMANIZ

DeletedUser

Ziyaretçi
Bir çok konuda hemfikiriz,daha 1000 yağma atmış adamların ilk 50'de bulunması sahte oyunculukdan öteye gitmeyecektir.Seninde dediğin gibi bir çoğu uçuşa geçtiği gibi çakılacaktırda.Neden ödüllerini kapadıklarınıda hepimiz biliyoruz.Bu oyunda yıllarımız geçti öyle değil mi.

Elit oyundan kastım şuanki durum zaten asla ve asla değil ...Bunun bir altını çizeyim anlaşılmadıysada.Şuanki oyun dengesizliklerle dolu,premium fani oyunculuk bakidir neticede.

Dayatma kısmında ise dayatma asla yok onunda altını çizeyim,dediğim açık ve net,savaşın rekabet içinde geçmesini isteyenler varsa savaşların dengelerini diplomasilerle bozmamalıdırlar bunu sizin yönetiminizde bilsin bizim yönetimizede söylüyorum ben.Eğer zevk alacaksanız bu oyundan nasıl zevk alacağınızıda düşünmeniz gerekir.Bu savaşların kalitesini kararlarını klan kurucuları idareciler olarak sizler belirleyeceksiniz.

Herşey world kapamak savaşı sonlandırmak değildir.O savaşın ne türle sonlandığıdırda..

World kapatmak oyunu ulaşılamayan bir internet sayfasına çevirmekten başka birşey değildir.Önemli olan o ana kadar yaşanandır.World kapama hırsıyla yanmasın kimse çok saçma birşey çünkü..

Eğer insanlar burda zevk alacaksa her arkadaşım dediğine sarılmamalı.Bu bir sanal mücadele ben biraderimle futbol oyunu oynarken kardeşimdir diyip mücadele etmezsem ne ben zevk alırım ne o...İşte işin sırrı burdadır..Bu bir oyundur ötesi değildir burda düşman yoktur rakip vardır..Dosttanda çok güzel rakip olur bilmeyenler öğrenmeli..

Ben bin kişinin on kişiye karşı mücadele etmesindede haksızlık görürüm,bir kişinin hakemi satın alıp maçı yenmesindede.

Önce iğneyi kendimize sonra çuvaldızı başkasına batıracağız..

Herkese iyi forumlar,umarım herkes kaliteli savaşlar yaşar ve bu oyundan zevk alır.Dedim ya harcanan vakte değsin,herkes zevkini alsın..

IGreen ShadowI

Ağır Atlı
öncelikle her iki tarafa da başarılar dilerim
biz w26 da dehşet ekibiyle rakiptik burada beraber başladık bnce bu oyunun bizim açımızdan sadece oyun olduğunun en basit göstergesidir.
eşitlikten adaletten bahsetmişler yukarıda oyunun başında (özellikle standart dünyalarda) çok fazla kullanılan ama uygulanmayan bi kavram (sebeblerini siz doldurun :) )
umarım oyuna vaktini harcayan herkes oyundan keyif alır
umarım bu dünyada 1 2 tane daha dost edinebiliriz bizim açımızdan oyun budur..

DeletedUser38721

Ziyaretçi
amma korkmuşun arkadaşım madem paçan yemiyor ne diye savaş açıyorsun.savaş sadace saldırıp savunmakla yapılan bir şey deyil savaşın içerisinde diplomaside var,stratejide var,saldırmakta var..sen önce biraz geniş bakmayı öğren sonra klanlar oyna.