Forum Kuralları

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Tepki puanı
7.111
A. Genel

1. Klanlar Türkiye forumunun amacı, Klanlar oyuncuları arasındaki bilgi alışverişini ve iletişimi sağlamaktır. Bu amaçlar dışında kullanılmamalıdır.

2. Kullanıcılar, en güncel haliyle bu kuralları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

3. Kuralların yorumlanmasında ve uygunlanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir.

4. Klanlar Türkiye Takımı, bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Yapılan değişiklikler ilgili bölümlerden duyurulur.

5. Klanlar Türkiye Takımında görevli olan takım üyeleri haricinde, bir üyenin forumda bir adet hesap açma hakkı vardır ; birden fazla hesabı olan kişilerin, hesapları kapatılır. Aynı IP adresinden bağlanan kullanıcılar ticket doldurarak bildirim yapmalıdırlar. Ayrıca forum içerisinde hesap paylaşımı yapmak yasaktır.

6. Forum'un resmi dili Türkçe' dir. Diğer dillerin kullanımı yasak olmamasına rağmen tercih edilmemektedir.

B. Yetkiler ve Görevler

1. Yöneticiler ve kayıtlı kullanıcılar dışında foruma mesaj yazmak ya da okumak amacıyla gelen herkes "misafir üye" olarak tanımlanır.

2. Forumdaki en yetkili kişiler Forum Yöneticileri' dir. Forum Yöneticileri, forumun düzenlenmesi ve yönetilmesi konusunda yardım etmesi için Moderatör atayabilir ve gerekli görürse bunları değiştirebilir. Forum Yöneticileri; foruma yeni bölüm açabilir, mevcut bölümleri kapatabilir, kurallara uymayan kullanıcıları forumdan uzaklaştırabilir ve forum kurallarına aykırı hareket eden kişilerin [url]www.klanlar.org[/URL]'dan atılmasını Oyun Yöneticileri'ne önerebilir.

3. Kullanıcılar, forumda ya da özel mesaj yoluyla sorulan her soruya Yöneticiler ve Moderatörlerden cevap vermelerini beklememelidir.

4. Yazılan mesajların sorumluluğu mesajları yazan Kullanıcı'ya aittir. Yönetici ve Moderatörler, Kullanıcıların yazdığı mesajlardan dolayı sorumlu tutulamazlar.


C. Forum Kullanma Şartları

1. Forum, amacı dışında kullanılmamalıdır. Gereksiz ve içerikçe boş mesajlar atmak, aynı başlıkta arka arkaya mesajlar atmak (flood), mesajlarda sadece başkasının alıntısını, gülümsemeleri ( ikonlar) veya +1 gibi ifadeleri kullanmak ve benzeri faaliyetler yasaktır. Aksi durumlarda mesajlar silinir.

2. Aynı konu hakkında birden fazla başlık açmak ve aynı mesajı birden başla başlıkta yayınlamak yasaktır. Bir konu hakkında aynı bölüme birden fazla başlık açıldıysa sonradan açılanlar kapatılır ve silinir. Aynı başlığın birden fazla bölüme açılması veya aynı mesajın birden çok başlığa gönderilmesi kesinlikle yasaktır ve bu kuralı ihlal eden kullanıcılar önce uyarılır, tekrarında forumdan uzaklaştırılır.

3. Foruma kayıtlı olan her kullanıcı, yeni bir konu açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını, Arama özelliğini kullanıp kontrol etmelidir. Aynı başlığı taşıyan, aynı içeriği paylaşan konular açılamaz. Bu tarz paylaşımların varlığı durumunda yöneticiler kurallar gereğince konuları birleştirebilir, kapatabilir ya da silebilirler. Aynı hataları tekrarlayan üyelere önce uyarı yapılır, bu durumun devamı halinde forumdan uzaklaştırmaya kadar gidilebilir.

4. Tüm mesajlar forumdaki ilgili kısımlara yazılmalıdır. Konuyla alakası olmayan bir mesajı forum yöneticilerinin değiştirme veya silme hakkı vardır. Oyun ile ilgili bildirim ve ceza itirazları Oyun Yöneticileri'ne iletilmelidir. Bu da Destek Birimi (support) yoluyla yapılmalıdır, herkese açık forumlarda uyarılar veya uzaklaştırmalar ile ilgili mesajlaşmak yasaktır. Bu kural, Şikayetler Bölümü hariç tüm forumda geçerlidir. Kurallara uymayan kullanıcılar; önce uyarı, tekrarında forumdan uzaklaştırma cezası alabilirler.

5. Konu başlığını veya mesajın tamamını büyük harflerle yazmak yasaktır. Büyük harflerle yazı yazmak; bağırmak anlamına gelmektedir. Tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle yazılmış olan mesajlar yöneticiler tarafından silinir, bu tür mesaj yazan kullanıcılara uyarı verilir, bu durumun devamı halinde forumdan uzaklaştırılabilir. Konu başlıklarının, konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçilmesi gerekmektedir. "Yardım", "lütfen", "acil" vs. ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapatılıp silinebilir.

6. Forum içerisinde kullandığınız kelimelere ve üslubunuza dikkat etmeniz gerekmektedir. Karşı tarafı rahatsız etsin veya etmesin, toplum ahlakına aykırı davranışlar, uyarılara veya forumdan uzaklaştırılmaya sebep olur.

7. Forum ve oyunun herhangi bir platformunda; hakaret, yasadışı eylem, cinsellik, iftira, dini, siyasi, ırkçı, reklam veya özel hayata karşı tehdit içerikli unsurlar yayınlamak yasaktır. Ailevi değerlere hakaret kesinlikle yasaklanmıştır. Bu kuralın ihlali, forumdan uzaklaştırmaya sebep olur.

8. Oyun ve forum içindeki özel mesajlarda adres, telefon(mail, skype) gibi gerçek hayata dair bir şey içeriyorsa paylaşılması bu kural kapsamında yasaktır. (Adres, telefon, mail vb. gerçek hayatla ilgili bir içerik yoksa serbesttir.) Bununla birlikte yöneticilerle yapmış olduğunuz birebir konuşmalarınızı ve destek sistemi mesajlaşmalarınızı forumda paylaşmanız yasaktır. Kullanıcıların mesajları silinir ya da sansürlenir.

9. Kilitlenen yada silinen bir başlıktaki tartışmanın, yeni bir başlıkta devam edebilmesi için başlığı kilitleyen Moderatörden veya Forum Yöneticilerinden izin alınması gerekir. Bu kuralı ihlal eden konular silinir, konuyu açan Kullanıcılara uyarı veya ceza verilir.

10. Yasal olmayan ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olarak nitelendirilen ve yasaklanan her türlü içeriğin forumda yayınlanması da yasaktır. Bu tür içeriği yayınlayan kullanıcılar uyarılmaksızın forumdan uzaklaştırılır.

11. Klanlar Türkiye Takımı'nda görevli birinin; kullanıcı adını, kullanıcı resmini veya imzasını kullanarak veya başka şekilde taklit etmek veya Klanlar Türkiye takımındaymış gibi davranmak uyarı veya cezaya, duruma göre forumdan uzaklaştırmaya sebep olabilir.

12. Forumu ticari amaçlar doğrultusunda kullanmak yasaktır. Forumun hiçbir bölümünde hesap satışı veya benzeri takaslar hakkında mesaj yazılmamalıdır. Hesap veya eşya satışı için herhangi bir kullanıcıya, bu konuda zorlayıcı mesaj atmak, teklifte bulunmak ve/veya tehdit etmek yasaktır. Bu mesajları yazanlar hem forumdan uzaklaştırma cezası hem de oyun içerisinde ceza alırlar.

13. İmzalarda veya forumda harici oyunların linkleri (adresleri) onay almadan paylaşılamaz. Paylaşımlar için sadece uygun forum bölümünü link (site adresi) paylaşmamak şartıyla kullanabilirsiniz. Aksi davranışlarda ceza uygulanacaktır. Forum Yöneticileri tarafından kabul edilen resim yükleme siteleri.(örneğin: imageshack.us) , Klanlar fan siteleri ve/veya forum yönetimi tarafından onaylanmış Klanlar ile ilgili linkler bu kapsamın dışındadır. Reklam, zararlı içerik ve Klanlar Türkiye takımı tarafından yasaklanan içerikleri barındırmadığı sürece kullanılmak istenilen linkler için imza oluşturulmadan önce Destek Birimi (support) üzerinden bildirim yapılarak onay alınması gerekmektedir. Max. imza boyutu: 500x150px' dir. Ayrıca kullanıcılar imzalarında forum kurallarını ihlal eden yazılar ve görüntüler paylaşamaz. Forum görünümünü bozacak, kullanımı zorlaştıracak olan imzalar üst yöneticilerin kontrolü ile beraber kaldırılabilir.

14. Herhangi bir yerden Forum’ a aktarılan bilgi amaçlı konu, eklenti ve dosyaların kimden ve nereden alıntı yapıldığı belirtilmelidir. Başkasına ait yazı ve dosyaları kendisininmiş gibi gösteren üyelerin mesajları silinebilir, üye aynısını tekrarladığı takdirde forumdan uzaklaştırılabilir.

15. Kural ihlali içeren başlıklarda, ihlalleri desteklemek; konuyu açana ve/veya konuyu ihlal edene ortaklık etmek demektir ve bu, cezai durum gerektirir. Bu tarz durumlarda her kullanıcı, suça katılımı oranında ceza alır.

16. Forumda multi hesap kullanımı, hesap paylaşımı yapmak yasaktır, ip paylaşımı yapan üyeler ve oyun hesapları kapatılan kullanıcılar yeni hesaplarını ticket sistemiyle bildirmeliler.

17. Herhangi bir konuda kişileri, kurumları, kuruluşları, devleti veya devlet yöneticilerini küçük düşürecek resim, yazı, alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda ilgili üye uyarı yapılmaksızın forumdan uzaklaştırılır.

18. Forum içerisinde MSN, mail adresi, telefon numarası vb. bilgiler ve harici download linkli yayınlamak yasaktır.

19. Forumda yayınladığınız içerikler (resim, video vb.) paylaşmak, oyun kurallarını ihlal edecek veya bu kuralların ihlalini teşvik eden söylemler yasaktır.

20. Yönetici isimlerinin taklit edilerek hesap açılması, benzer isimler kullanılarak Forum üzerinde veya Oyun içerisinde diğer üyelerle iletişime geçilmesi, mesajlaşma sistemlerinin kullanılması yasaktır. Bu kuralı ihlal eden oyuncuların isimleri değiştirilerek, hesapları süresiz olarak kapatılır.

21. Forum üzerinden Klanlar Türkiye Takımı hakkında iftiralarda bulunmak, asılsız suçlamalar yapmak, takımı karalamaya çalışmak ve diğer oyuncuları örgütleyerek takıma karşı kışkırtmak yasaktır. Takım hakkındaki suçlamalar kanıtlar eşliğinde CoMa veya Takım Liderine iletilmelidir.

22. Bu kurallar tüm sorunları kapsamaz. Destek ekibi kapsama girmeyen durumlarda ceza verebilir.


D. Kullanıcı Sorumluluğu

1. Kullanıcılar, bu kurallara uymak zorundadır.

2. Oyun ve forum içi verilen cezalara Forum yolu ile itiraz edilemez. Eğer haksız bir şekilde uyarıldığınızı veya ceza aldığınızı düşünüyorsanız, öncelikle size uyarı/ceza veren Moderatör/Yönetici ile temasa geçiniz. Moderatör, Süper Moderatör ve Forum Yöneticisi zincirini izleyerek sorununuzu bir üst makama iletebilirsiniz. Forum Yöneticileri'nin cevabı, nihai karar niteliğini taşır.
 

DeletedUser36394

Ziyaretçi
Özel mesaj paylaşımıyla ilgili yapılan kural değişikliği aşağıdaki gibidir. Kuralın güncellenme tarihi 06.04.2015'tir. Kural değişikliği bu tarihten önce uygulanmış kararlar için geçerli değildir.

Forum Kuralları 8. Madde dedi ki:
Oyun ve forum içindeki özel mesajlarda adres, telefon(mail, skype adresleri) gibi gerçek hayata dair bir şey içeriyorsa paylaşılması bu kural kapsamında yasaktır. (Adres, telefon, mail vb. gerçek hayatla ilgili bir içerik yoksa serbesttir.) Bununla birlikte yöneticilerle yapmış olduğunuz birebir konuşmalarınızı ve destek sistemi mesajlaşmalarınızı forumda paylaşmanız yasaktır. Kullanıcıların mesajları silinir ya da sansürlenir.
 

DeletedUser49742

Ziyaretçi
İmza paylaşımıyla ilgili yapılan kural değişikliği aşağıdaki gibidir. Kuralın güncellenme tarihi 02.10.2015'tir. Kural değişikliği bu tarihten önce uygulanmış kararlar için geçerli değildir.

Forum Kuralları 13. Madde dedi ki:
İmzalarda veya forumda harici oyunların linkleri (adresleri) onay almadan paylaşılamaz. Paylaşımlar için sadece uygun forum bölümünü link (site adresi) paylaşmamak şartıyla kullanabilirsiniz. Aksi davranışlarda ceza uygulanacaktır. Forum Yöneticileri tarafından kabul edilen resim yükleme siteleri.(örneğin: imageshack.us) , Klanlar fan siteleri ve/veya forum yönetimi tarafından onaylanmış Klanlar ile ilgili linkler bu kapsamın dışındadır. Reklam, zararlı içerik ve Klanlar Türkiye takımı tarafından yasaklanan içerikleri barındırmadığı sürece kullanılmak istenilen linkler için imza oluşturulmadan önce Destek Birimi (support) üzerinden bildirim yapılarak onay alınması gerekmektedir. Max. imza boyutu: 500x150px' dir. Ayrıca kullanıcılar imzalarında forum kurallarını ihlal eden yazılar ve görüntüler paylaşamaz. Forum görünümünü bozacak, kullanımı zorlaştıracak olan imzalar üst yöneticilerin kontrolü ile beraber kaldırılabilir.
 

DeletedUser49742

Ziyaretçi
İçerik paylaşımıyla ilgili yapılan kural değişikliği aşağıdaki gibidir. Kuralın güncellenme tarihi 01.03.2016'dır. Kural değişikliği bu tarihten önce uygulanmış kararlar için geçerli değildir.

Forum Kuralları 19. Madde dedi ki:
19. Forumda yayınladığınız içerikler (resim, video vb.) paylaşmak, oyun kurallarını ihlal edecek veya bu kuralların ihlalini teşvik eden söylemler yasaktır.
 
Üst