Dragon

DeletedUser

Ziyaretçi
Genel olarak baktığımızda oyuna birim olarak çok kısıtlı gibi görünüyor.
Ne bileyim tüm dünyalarda olmasada belirli dünyalarda keyif amaçlı daha değişik birlikler konulabilir.
Mr.Storm'un açtığı birim başlığını görünce olabilir dedim.
Mesala şöyle çoğunuzun takip ettiğini düşündüğüm G.O.T dizisinde bile atlılar var işte piyadeler filan derken bir yandanda merakla beklediğimiz ejderhalar var ? Yani atlı,piyade işte artık mancınık filan bunların savaşının nasıl olacağını az çok herkes zihinde canlandırıyor ama bu tip farklı birimlerin savaşa nasıl etki edeceğini tahmin etmek zor olmalı.

Ne bileyim benim bahsettiğim birim baltacı,hafif atlı işte şahmerdan gibi öyle tak tak seri basılmayacak bir şey.
O farklı bir binadan kurulacak ve o binayı kurmakta biraz meşakatli bir yoldan olacak tıpkı Misyoner gibi.

Böyle bir şey olursa adı Ejderha olsun Ali,Fatma olsun orası size kalmış mucid olarak Sercan olsun ismi deyip egoist kaşifler gibi olmayım :D

Bak tam yazarken aklıma geldi hani bir ara köylere saldırıp birilerini yeniyoduk yılan,ejderha ayı filan gibi şeyleri aslında düşünecek olursak bu tip yaratıkları köyümüzde basıyor olacağız.

Gelelim özellikleri nasıl olmalı

İsim : Dragon
Savaş İstatistikleri;Burayı siz daha iyi bilirsiniz ama kaba taslak bir şey karalayacam.Yaratığımızı uçan bir şey olarak hayal ettiğim için istatistiklerimizide ona göre yazıyorum.
Saldırı Gücü :35000(Yaklaşık 2 bin hafif değerinde çok abartmayalım.)
Genel Savunma :15000
Atlı Savunması :20000
Okçu Savunması :10000

Gerekenler;İşte bu yaratığımız nasıl bir binadan çıkacak oraya gelelim şimdi.
Mesala Demirci 20'e kadar gidiyor en son işte bunu biraz daha genişletip 25 olur 30 olur seviyeye getirebilirsek muazzam olur. Ana binayıda keza şart olarak 25 isteyebiliriz zorluğu size kalmış.

Bina : Dragon Kalesi
Seviyesi : 1
Önerinin Tanıtımı; Bunları yukarıda fazlasıyla karaladım.
Açıklama :

Oyunda böyle değişik kavramlar ancak belirli günlerde,ödüllerde ortaya çıkıyor bahsettiğim öneri bence uzak bir şey değil kolaylıkla yapılabilir gibi geldi.
Saygılar;

DeletedUser

Ziyaretçi
Böyle bir şey olacak ileriki yıllarda hepiniz göreceğiniz Sercan demişti diyeceksiniz :D

DeletedUser49458

Ziyaretçi
bence gayet mantıklı

üzerinde biraz daha düşünülse çok sağlam bir şekilde entegre edilebilir bence

DeletedUser

Ziyaretçi
Oyuncu sayısının azalmasındaki temel mantıklardan biride oyun öyle fazla bir şey sunmuyor görsel olarak.
Mesala arkadaşlarım bazen görüyor oyunu oynarken onlardan bile şunu duyuyorum hep atlıyı kılıcı basıyon hep aynı şeyler diye.

Şimdi mesala saldırı atıyon askerler nasıl savaşıyor onu göremiyoruz browser bir oyun olduğu için savaşı daha renkli hale getirmenin yolu aranmalı.
Yani simülatörde tam olarak kestiremediğimiz şeyler olmalı bu şeyler üzerinde biraz kafa patlatılsa çok farklı şeyler ortaya çıkar benim 5 dakikalık düşünmemle bu şey çıktıysa iyi bi beyin takımı çok fena renklendirir oyunu.

Tüm dünyalarda olmasını istemek bencillik olabilir insanların alıştığı bir düzen var sonuçta ama belli dünyalarda bu mümkün olabilir nasıl ki hızlı bir dünya için klasiği tercih ediyorsak renkli bir dünya içinde böyle bir şey mümkün.

DeletedUser14542

Ziyaretçi
Mesela Klan forumuda renkli hale getirilse :) Hani Skypede filan sesli görüntülü konuşuyoruz forumdada böyle olsa çok güzel olur :D

sercan abi her köyden 1 tanemi üretebiliceksin bundan :D

DeletedUser

Ziyaretçi
1 taneyi geçerse sıkıntılı olur :) Pahalı bir şey olacak bunu üretmekki öyle herkes hemen üretemeyecek bunları :)
Özel savaşlarda kullanabileceksin mesala çakılı bir savunma ordusu var ya da fenerli manlarla dolu bir köy işte bu köyleri yıkmak için kullanabileceksin.

Ha bide saldırdıktan sonra bu ejderha ölmesi lazım tıpkı misyonerin köy aldığında ölmesi gibi yoksa suyu çıkar şuanlık aklıma gelenler bunlar yeni bir şeyler sunulabilir bu konuda ben alel acele aklıma gelenleri sıralıyorum üzerinde kafa patlatılırsa iyi bir şey çıkar.

DeletedUser50380

Ziyaretçi
iyi güzel emek vermişsin ama şimdi ejderhanın kılıç veya atlı savunması nedir :D uçan bir yaratık kılıçcılar büyüyle saldıramazlarki. okçular çok vurur ancak dediğim gibi kılıçcı ve atlı hiçbirşey yapamaz o istatistlik biraz saçma olmuş

okçu savunması 100 olursa
kılıç savunması 1500 olmalı diye düşünüyorum kılıç ve atlılar birşey yapamamalı ki böyle olunca bu ejderhanında sadece okçunun aktif olduğu serverlarda olabileceği anlamına gelir ):

DeletedUser49458

Ziyaretçi
bazı noktalarda haklısın da o kadar da mantık aramamak lazım :)

sonuçta kaleye(köye) saldırırken de atlıların zayıf olması gerekirken maşallah meydan muharebesi gibi geleni gideni biçiyorlar :)

sonuçta dragon da yorulup yere iniyordur, orda da kılıçlılarla karşılaşıyordur :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Ya o değerleri kaba taslak yazdım :) İş o kısma gelsin hele :D

DeletedUser14542

Ziyaretçi
Benim onerime niye bisey demediler :( foruma goruntulu ve sesli odalar :D

Deleted User - 5545206

Ziyaretçi
Bu ejderhanin kac basi olacak o da onemli simdi. Ates puskurtunce bina da yikabilecek mi tt2 Dragonu oldurunce prensesi de kurtaracakmiyiz. Prenses de bizi sevecek mi.:p dugunu nerede yapacagiz. Heykel olmazsa o alanda yapilabilir.

DeletedUser

Ziyaretçi
Bu ejderhanin kac basi olacak o da onemli simdi. Ates puskurtunce bina da yikabilecek mi tt2 Dragonu oldurunce prensesi de kurtaracakmiyiz. Prenses de bizi sevecek mi.:p dugunu nerede yapacagiz. Heykel olmazsa o alanda yapilabilir.

enee samet gelmiş de gırgır yapıyormuş :D

DeletedUser

Ziyaretçi
Yuva kurulsun , kartallara binen savaşcılar , ejderha olursa antisi ejderha bükücüler(öpücüler) olsun. Envantere de yüzük eklensin şovalyeler yüzüklerin kardeşliğini kursun elf'ler , ent'ler , org'lar derken oyun yardırır gider troll Aslında yama'lı yada uluslu bi şekilde oynamak isteyenler de bölge seçtiği gibi o türden oynayadabilir. Bu öneri Hobbit serisi izlendikten sonra paylaşılmış gibi :D

DeletedUser

Ziyaretçi

Skype gruba yaz la forumdan önce :D

Yuva kurulsun , kartallara binen savaşcılar , ejderha olursa antisi ejderha bükücüler(öpücüler) olsun. Envantere de yüzük eklensin şovalyeler yüzüklerin kardeşliğini kursun elf'ler , ent'ler , org'lar derken oyun yardırır gider troll Aslında yama'lı yada uluslu bi şekilde oynamak isteyenler de bölge seçtiği gibi o türden oynayadabilir. Bu öneri Hobbit serisi izlendikten sonra paylaşılmış gibi :D

Bahsettiğin seriyi izlemedim.Parazit yapacaksan bunun için yeterince başlık var gırgır olarak açılmadı başlık.

DeletedUser45265

Ziyaretçi
sercan arkadaşın dediğ envanter konusunda hak payı var.şövalye gibi eşya kasabilmeli bu canavar bence :D

Bengam

Ağır Atlı
yani özel bir birim olması gerektiğine bende katılıyorum. ama mantık olarak tam anlamıyla entegre edilemiyeceğini düşünüyorum benim birim oalrak farklı bir önerim var.

DeletedUser

Ziyaretçi
Bahsettiğin seriyi izlemedim.Parazit yapacaksan bunun için yeterince başlık var gırgır olarak açılmadı başlık.

Prison Break'ten bahsediyorum harbi izlemedin mi yuh. Fikir üreticiliği kaçıncı sınıf ? Foruma bunca yıl parazit olup tartışmalar içinden çıkmayan sen şimdi gelip bana gırgır alanlarını mı tavsiye ediyorsun ironik :))

DeletedUser

Ziyaretçi
Senin gibi gereksizler böyle salça olursa mecbur cevap vermek zorunda kalıyorum bak gene bi tartışma içerisine girdim ?
Bu tartışmayı burada noktalayıp konuya döneyim iyi günler çaav.

DeletedUser

Ziyaretçi
Sende bi nokta da haklısın gereksizlere gereksiz cevap vermek zaman kaybı. :) Tartışma senin soyadın olmuş çav ney la allaha emanet.