Diplomasi hamleleri ve adamlık üzerine söyleşiler

• Konuyu başlatan auch
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser52610

Ziyaretçi
Verdiğin sözleri tut diyorsun karşıya bel bağlama diyorsun zeka problemin mi var acaba ?

Sen şu barzostrikes nickli arkadaşsın dimi kimlere klanınla ilgili bilgiler verdiğini zamanında iyi biliyorum o yüzden onurdan bahsederken 2 kere düşün :D

DeletedUser

Ziyaretçi
tahminin yanlışta başkasına onursuz diyerek kendi onursuzluğunuzu örtmeye çalışmayın <3

DeletedUser

Ziyaretçi
Ben onurumla yaşarım diyorsun ya, sen istersen verdiğin sözleri tut istersen onurlu ol istersen olma ona birşey dediğimiz yok ama karşındaki kişye bel bağlarsan sonuçlarına da sen katlanırsın, karşındaki kişi seni aldattığında gelip forumda bu konuda serzenişte bulunma insanlara hakaret etme, bunu söylerkende genelleme yapıyorum sadece senin için söylemiyorum.

Zeka problemim yok, ama senin biraz edep ve anlayış problemin var sanırım.

DeletedUser

Ziyaretçi
Kısacası dünyayı kapatmak için gerekirse bütün sahtekarlığı yapmak ileri görüş demekmiş.

DeletedUser

Ziyaretçi
@legendrapi

Hayır ileri görüşlülük, sana sahtekarlık yapılabileceğini göz önünde bulundurup tedbirini almaktır. Tedbirini alırsan karşı taraf bi hamle yaptığında kendini koruyabilirsin tedbirini almaz duygusal hareket edersen forumda cıyaklamaktan başka yapabilecek birşeyin kalmamıştır zaten :)

@4BlackStyLee
Eyvallah :)

DeletedUser53807

Ziyaretçi
Hocam bu oyun gerçek hayatta kurulan dostluklarla dolu bir oyun. Bir söz verilmişse tutmak bir klana yakışır. O söz tutulmadığında lafı eveleyip geveleyip kendilerini masumlaştıranlar kavga çıkarıyor.

DeletedUser53949

Ziyaretçi
Size göre her şey bu kadar basitse ve her şeyi diplomasi olarak adlandırabiliyorsanız kimse bir şey diyemez zaten daha önceki forumda da yazdım bizim de en az bu worldde ki her yönetici kadar ileri görüşlülüğümüz var. Siz bu savaşların bizim ileri görüşlü olmadığımızdan kaynaklandığını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz biz kendi aramızda ki konuşmalarda bile bu udw ile acemiler ne zaman birleşecek acaba diye güldüğümüz oluyordu biliyorduk çünkü şunu da biliyorduk biz udw ye savaşı açsak bu birleşme asla olmayacaktı çünkü insanların belli gururları var bir ihtimal olsa bir ışık görülse o gururları yapacakları hamlelerin önüne geçer biz onlara o ışığı asla vermedik onlarda en son ihtimal ve sığınacakları yer olan UDW klanına sığındılar burada bir taraf sözünü yedi bir taraf korkak damgası yedi. Bu oyun sadece diplomasi üzerine yürüyen bir oyun değil her şeyi diplomasi, strateji üzerinden açıklayamazsınız bizim için diplomasi ağızdan çıkan sözdür başkaları için diplomasi sağa sola kaçışmaksa beni ilgilendirmez, diplomasi ve stratejimizi iyi oturtmasaydık şu aşamaya gelemezdik zaten. O yüzden bu olaylar ALARM ın stratejik hataları gibi göstermek çok yanlış ve saçma.

Bunun bir oyun olduğunu unutmayalım ve verdiğimiz sözleri yemeyelim söylediğimiz lafları unutmayalım ben gittiğim her worldde saygı görürüm neden biliyor musunuz?

Verdiğim sözü yemem.
Kimseden korkmam.
Hiç bir şeye güvenmem kendi klanım hariç.
Asla sağa sola kaçışmam.

Ben bunlardan birinden bile taviz versem oyun oynamama gerek kalmaz çünkü kişiliğimizden ödün vermiş oluruz oyun oynamaya yüzümde olmaz böylece şu genel forumda kim arkamdan atıyor diye girmeye korkarım anlatabiliyor muyum bunu oyun olarak görelim sadece kaybedecek hiç bir şeyimiz yok benim ve bütün ALARM üyelerinin başı dik dursun yeterli, baş dik durup diğer yerlerimizde oynamasın tabi ki.

Bu yazıda dışarıdan gözlemci yazısı değil bir ekibe mensup olup yapılanları meşrulaştırma ve diğerlerini karalama yazısıdır böyle şeylere gerek yoktur herkes neyin ne olduğunu biliyor.

Bu konuya yorumlarınızı yaparken klan adı kullanmanıza, şu klan şu tarafta diye düşünmenize gerek yok. Sefa bu yazıyı 1-1.5 ay önce yazılacaktı, yoğunluktan yazamamıştı.

Foruma yazılan her yazıyı art niyetle okumayı bırakın. Sizin klanıza karşı yazılan bir yazı olsa bile eleştiriler açık olun.

*

Tarih boyunca Kızılderililer kadar dürüst, saf, iyi niyetli, karşısındakine yardımcı olmak isteyen bir millet gelmemiştir. Peki sonuç ne oldu? Şu an soyları tükenmek üzere. Kalanları da büyük ihtimal asimile olmuştur.

Klanların politikalarını belirlerken doğruluğunuzdan, dürüstlüğünüzden taviz vermeyin. Yine bildiğiniz, benimsediğiniz politikaları uygulayın. Ama müttefiklerinizin, düşmanlarınızın o an ki konumlarına göre hareket etmeyin. Gelecek her şeye gebedir. Her türlü ihtimale hazırlıklı olun.

DeletedUser58661

Ziyaretçi
Size göre her şey bu kadar basitse ve her şeyi diplomasi olarak adlandırabiliyorsanız kimse bir şey diyemez zaten daha önceki forumda da yazdım bizim de en az bu worldde ki her yönetici kadar ileri görüşlülüğümüz var. Siz bu savaşların bizim ileri görüşlü olmadığımızdan kaynaklandığını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz biz kendi aramızda ki konuşmalarda bile bu udw ile acemiler ne zaman birleşecek acaba diye güldüğümüz oluyordu biliyorduk çünkü şunu da biliyorduk biz udw ye savaşı açsak bu birleşme asla olmayacaktı çünkü insanların belli gururları var bir ihtimal olsa bir ışık görülse o gururları yapacakları hamlelerin önüne geçer biz onlara o ışığı asla vermedik onlarda en son ihtimal ve sığınacakları yer olan UDW klanına sığındılar burada bir taraf sözünü yedi bir taraf korkak damgası yedi. Bu oyun sadece diplomasi üzerine yürüyen bir oyun değil her şeyi diplomasi, strateji üzerinden açıklayamazsınız bizim için diplomasi ağızdan çıkan sözdür başkaları için diplomasi sağa sola kaçışmaksa beni ilgilendirmez, diplomasi ve stratejimizi iyi oturtmasaydık şu aşamaya gelemezdik zaten. O yüzden bu olaylar ALARM ın stratejik hataları gibi göstermek çok yanlış ve saçma.

Bunun bir oyun olduğunu unutmayalım ve verdiğimiz sözleri yemeyelim söylediğimiz lafları unutmayalım ben gittiğim her worldde saygı görürüm neden biliyor musunuz?

Verdiğim sözü yemem.
Kimseden korkmam.
Asla sağa sola kaçışmam.

Ben bunlardan birinden bile taviz versem oyun oynamama gerek kalmaz çünkü kişiliğimizden ödün vermiş oluruz oyun oynamaya yüzümde olmaz böylece şu genel forumda kim arkamdan atıyor diye girmeye korkarım anlatabiliyor muyum bunu oyun olarak görelim sadece kaybedecek hiç bir şeyimiz yok benim ve bütün ALARM üyelerinin başı dik dursun yeterli, baş dik durup diğer yerlerimizde oynamasın tabi ki.

Bu yazıda dışarıdan gözlemci yazısı değil bir ekibe mensup olup yapılanları meşrulaştırma ve diğerlerini karalama yazısıdır böyle şeylere gerek yoktur herkes neyin ne olduğunu biliyor.

Helal be arkandayız son köy son askere dek!!

DeletedUser57479

Ziyaretçi
Clasik icin degil de genel olarak soylemek istedigim bi kac sey var diplomasiler verilen sozler onlar bunlar hepsi gelip gecici olmustur.Ben bi cok server da iki klanin birbirinin sulalesine kufur edip farkli bi serverda can ciger olduklarina da gordum tek klan icinde iki ekip ayrilip savastiginida.

Her klani bi kenara birakin her oyuncu kendi menfaatini dusunur kurucular yoneticiler birbirlerine bile kazik atarlar ama farkinda olmazlar cunku bir cok kiside hirs vardir hirsla oynar oyunu klandaki oyuncularin koylerini toplar onu kandirir bunu kandirir bi sekilde biseyler yapilir.Bazi konular tartisilir birbirine kucuk dusurucu laflar soylenir ama degisen hic birsey olmaz ne birileri sen adam degilsin dedi diye benden biseyler eksilir nede ben birine adam degilsin dedigimde o kisiden biseyler eksilir.

Bu yuzden bence fazla buyutmeyin desemde herkes bisey yazicaktir.

Burdan ornek vererek soyluyorum bazi kisiler bizi tutar gibi postlar atar karsi taraftaki kisiler de oyuncunuza sahip cikin gibi laflar soylerler bu tam terside olabilir.Unutmayin ki daha onceden sizleri yada bizleri sevmiyen kisiler olup buraya iki kelam bisey yazsa direk sucu klana atariz neden cunku bu adam x klanin oyuncusu dersiniz belkide adami kimse tanimiyordur firsattan ifade ediyodur.

Kisi yada kisiler uzerinden klanlara laf etmekten bence kacinalim

Eger diplomasilerde sorun yasamak istemiyorsaniz yabanci serverlarda tribalde felan oynayin emin olun sorun yasamazsiniz cunku orda zaten teksinizdir.

DeletedUser55480

Ziyaretçi
Sunun oyun oldugunu unutmadan oynayin tek güzel sey bu olur sanirsam.

Sen ona söv o sana sövsün onla laf dalasi bunla laf dalasi ugrasmayin birbirinizle arkadaslar.

Oyunu askerlerinizle ve köylerinizle oynayin köy alin verin innogames can verin :)

en kötü söyle düsünün bu kadar adam severek oynuyor su oyunu kim size ne yaparsa yapsin ne derse dersin size

tadinizi kacirmadan oyun oynayin olan olmus zaten bundan sonrasini hesap ederek oynayin

herkese iyi oyunlar dilerim. Sikmayin be caninizi en fazla bir oyun yani.

DeletedUser58583

Ziyaretçi

Sen ona söv o sana sövsün onla laf dalasi bunla laf dalasi ugrasmayin birbirinizle arkadaslar.

Oyunu askerlerinizle ve köylerinizle oynayin köy alin verin innogames can verin :)

en kötü söyle düsünün bu kadar adam severek oynuyor su oyunu kim size ne yaparsa yapsin ne derse dersin size

tadinizi kacirmadan oyun oynayin olan olmus zaten bundan sonrasini hesap ederek oynayin

++++++ halen ögrenemeyenler var abi lutfen :)

DeletedUser57691

Ziyaretçi

Operasyonda 5 köyü almadın burda laf ediyon tt2

DeletedUser

Ziyaretçi

Verdiğim sözü yemem.
Kimseden korkmam.
Asla sağa sola kaçışmam.

Despi ismini bilmesemde tanışmasakta arada takip ederim seni Spring Games'de beraber oynamıştık Alarm klanıyla yanlış hatırlamıyorsam sende ordaydın. İlk turda Poke klanıyla müttefik olmuştuk ve oyun sonuna kadar müttefik olacağımızı 2. Turda da beraber hareket edeceğimizi kararlaştırmıştık. Poke klanı yabancılardan oluşuyordu ve buna rağmen sözümüzü tuttuk ve onlara yardımcı olmamızın bedelini serverı kaybederek ödedik. Ama kalkıp forumda tek kelime etmedik.

Ben burada kimseyi yaptıklarından dolayı savunmuyorum seninle özelde konuşsak ya da bunu yapanlarla özelde konuşsak yine haksıza haksız derim ama bu forumda bu tarz olayların konuşulmasını sürekli boş tartışmaları görmek istemiyorum. Başta belirtirken hiçbir klan ismi vermedim ve de hiçbir klanı işaret ederek yazmadım yazılanları. Bu bütün serverların bütün klanların sorunu aslında ve benim bahsettiğim çay kahve sigara klanları arasında ki olay örgüsü ile sizin yaşadıklarınızda uyuşmuyor. Sizi kasdetseydim olay örgüsü aynı olurdu. Alarm klanını beğeniyorum, yaptığınız işleri takdir ediyorum. Ama ben bütün yapılanlara rağmen sessizliğini koruyarak serverı kapatan bir Alarm klanı görmeyi tercih ederdim. Ya da tüm sessizliğini koruyarak sonuna kadar savaşıp kaybeden bir Alarm klanı. Siz demek istediğimi yanlış anlamışsınız. Ben o haklı bu haklı demek için yazmadım bu yazıyı, yazımın ana fikri tamamen şu forumda boş tartışmalar çıkmasın insanlar birbirine hakaret etmesin diyeydi.

İleri görüşlü klan yöneticisinden bahsederkende yine genelleme yaptım ve siz üstünüze alınmışsınız. Bu yazıyı yazarken ne bir klanı korumak ne de birini haksız çıkarmak için yazdım. Bütün klan yöneticileri bu foruma girer, okusunlar ve sadece klasikte değil bütün serverlarda hamlelerini yaparken karşıdakinin yapabileceklerini hesaplayıp ona göre hareket etsinler dedim. Zira büyük bir oyuncu kitlesi bu forumda bu tarz tartışmaları görmekten sıkılmış durumda.

Tekrar ve son kez derdimin yapılanları meşru göstermek olmadığını, tek derdimin karşınızdaki ne yaparsa yapsın yapılanları forumda bir tartışma ortamına dökmeden cevabı raporlar kısmında göstermenin daha etkili olduğunu söylüyorum. Bunları genelleme yaparak söylüyorum eğer sizin hakkınızda görüş belirtmemi istiyorsanızda Pusula savaşında sessiz sessiz nasıl bir kıtayı harcadığınızı gördüğümde etkilendiysem bugünde duruşunuzu hiç bozmadan, olanlara ses çıkarmadan devam ettiğinizi görseydim gerçekten hayran olurdum size. Ancak forumda yaşanan tartışmalar insanların kafasına acaba Alarm bu birliktelikten bu kadar mı çekiniyor sorularını getiriyor. Savaşın yine başa baş gideceğini bu serverın diplomasi olmadan kapanmasının çok zor olduğunu düşünüyorum. Her iki klana da başarılar diliyorum.

DeletedUser

Ziyaretçi
Sorun şurdan çıkıyor, bir klan diğer klana müttefik olalım diyor. Diğer klan bir şartla kabul ederim, son 2 klan biz kalana kadar müttefik olacaksak diyor. İlk klan bunu kabul ediyor ama sonra unutuyor gidiyor.

müktedir r

Baltacı
İlk günler tamamdı da, artık tartışma amacını aştı ve işlevinden ödün vermeye başladı o yüzden hiç gerek yok.
Klasikteki olayların dışardan görünümü :::D[video=youtube;U0ngibqfj9g]https://www.youtube.com/watch?v=U0ngibqfj9g[/video]

DeletedUser53949

Ziyaretçi
Olay örgüsü bize benziyor şuan worldde 3 ekip var başka bir şey aklıma gelmedi açıkçası.

Sessizlik nedir? Olanı anlattık çekildik ben 1 haftadır girmiyorum bile genel foruma ne isteniyor dışarıdan burayı takip eden bir çok insan var onları bilgilendirdik