Dinamik Gruplar Üretim filtresi

• Konuyu başlatan DeletedUser34727
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser34727

Ziyaretçi
Merhaba,

Fazla köyümüz olduğunda hammadde dağıtırken çoğumuz doğal olarak üretimi durmuş köylere öncelik veririz. Tüm köyler arasından bu köyleri ayıklamak özellikle mobildeyken çok zor olabiliyor. Bu yüzden bu köylere daha kolay erişmek için Hesap yöneticisinin dinamik gruplar özelliğindeki mevcut filtrelere, üretimdeki bina ve üretimdeki birliklere göre köyleri gruplandırabileceğimiz 1-2 yeni filtre eklenebilir diye düşünüyorum. Bu filtre veya filtrelere "Üretim yok" seçeneğinin eklemesi ile Anabina, Kışla, Ahır veya Atölyede üretimi durmuş köylere erişimimiz kolaylaştırabilir. Hatta hesap yöneticisinin stok özelliğinde bu köyleri yüksek öncelikli yapabiliriz.

UNCHARTED

Dük
gruplandırma yaparak bu sorununu çözebilirsin gibi duruyor gruba ful köyler yazar geçersin :D

tam anlamadım konuyu sadece kendi görüşümü belirttim benim çok köyüm olmadığı için böyle sorunlar yaşamıyorum :p

DeletedUser34727

Ziyaretçi
gruplandırma yaparak bu sorununu çözebilirsin gibi duruyor gruba ful köyler yazar geçersin :D

tam anlamadım konuyu sadece kendi görüşümü belirttim benim çok köyüm olmadığı için böyle sorunlar yaşamıyorum :p

İşte zaten gruplandırma yapmak için o köyleri diğer köyler arasından ayıklamak gerekiyor ve işin zor olan tarafı bu :) Ama dinamik gruplar özelliği sayesinde uyguladığım filtreye göre köyler kendiliğinden gruplanıyor. Örneğin " Depo = 30 " filtresi ile bir dinamik grup oluşturduğumda deposu 30. seviye olan köyler oyun tarafından otomatikman o gruba toplanıyor ve o köylere oradan kolayca erişebiliyorum. Veya farklı bir filtre kombinasyonu ile köydeki kullanılabilir nüfus azalmış olan ve çiftlik 30. seviyeden küçük olan yani çiftlik basmam gereken köylere erişebiliyorum. Bu iki örnek için görsel koyuyorum aşağıya.

Benim önerim bina veya birim üretimi durmuş olan köyleri gruplandırmaya yarayacak yeni filtreler eklenmesi.