Dünya Özellikleri

• Konuyu başlatan Pro Halimpolat
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Ziyaretçi
Dünya Özellikleri hakkında yorumlarınızı merak ediyorum
bence süper ve orjinal olmuş

DeletedUser60347

Ziyaretçi
Bence en güzel özelliği:
Klan başına üye limiti:
10 (Klanlar 24.09.2016 tarihinde kilitlenecektir.) (Başlangıç: 24.08.2016 - Bitiş: 24.11.2016)

Oyun, klan limitini yavaş yavaş düşürerek sizi kilit oyuncuları daha kolay bulmanız ve dünya savaş cepheleri daha fazla bölgede açılması için uğraşıyor. Ama siz inatla on yüz bin tane alt klan açıyorsunuz. Ne gerek var onca devşirme alt klana? Kafa yapına uyan, oyun anlayışını kolaylaştıracak seninle beraber 10 kişi bul başla işte. Mis gibi. Hadi totalde 2 klan (20 oyuncu) olsun. Daha fazla oyuncuyu klan isminize katarak kıtaya hakimiyet kurmayı amaçlayacağınıza; yapacağınız stratejik diplomatik anlaşmalarla hakimiyetinizi hissettirin. Oyunun tadı çıksın. Ben şahsen bu klan limit sayısının azalmasını sevinçle karşılıyorum.

DeletedUser45629

Ziyaretçi
Normalde alışık olduğumuz aşiret klanları(7-8klan) aksine bu dünyada 20leri göreceğimizi düşünüyorum :) classic classictir uzun zamandır bekliyoduk , hayırlısı olsun.Tanıtımları bekliyoruz bakalım

Demekki neymis adminlerin dedigi gibi biraz beklense gurultusuz patirtisiz guzel bi dunya acilacakmis zaten...
Cok rica edicem biraz ozellklere uyarak oynuyalim...

DeletedUser60347

Ziyaretçi
Benim başından beri anlamadığım husus şudur. Oyun bir limit koyuyor. Bu da "Klan limiti" olarak karşımıza çıkıyor. Bu klan limitine göre projelerinizi geliştirirsiniz, uyumsuzluk yaratan oyuncularla yollarınızı ayırırsınız, yerini de başvuru yapan oyuncularla doldurursunuz. Ama vaziyet öyle bir halde ki. Ne kadar çok olursak o kadar güçlüyüz diye düşünülüyor.
Bir isimle giriyorsunuz misal "Deneme" olsun klan ismi, isimdeki harf oynamalarıyla bilmem kaç tane klan ismi oluşuyor. Bu alt klan olarak kurulan klanlara da saygısızlıktır bakın. Klan isminiz "Denem1" olduğunu düşünün. Bunu gerçekten kabul etmek mümkün değil. Ben şahsen komik buluyorum. En azından "Sınama" koy alt klan ismini de eğlenceli olsun.

DeletedUser

Ziyaretçi
Benim başından beri anlamadığım husus şudur. Oyun bir limit koyuyor. Bu da "Klan limiti" olarak karşımıza çıkıyor. Bu klan limitine göre projelerinizi geliştirirsiniz, uyumsuzluk yaratan oyuncularla yollarınızı ayırırsınız, yerini de başvuru yapan oyuncularla doldurursunuz. Ama vaziyet öyle bir halde ki. Ne kadar çok olursak o kadar güçlüyüz diye düşünülüyor.
Bir isimle giriyorsunuz misal "Deneme" olsun klan ismi, isimdeki harf oynamalarıyla bilmem kaç tane klan ismi oluşuyor. Bu alt klan olarak kurulan klanlara da saygısızlıktır bakın. Klan isminiz "Denem1" olduğunu düşünün. Bunu gerçekten kabul etmek mümkün değil. Ben şahsen komik buluyorum. En azından "Sınama" koy alt klan ismini de eğlenceli olsun.
Türk serverlarında böyle
tribalwars.net de bi klanın en fazla 3 alt klanı var
bizde 15 tane bile oluyo
bazen 30 40 oluyor :D

DeletedUser41971

Ziyaretçi
Türk serverlarında böyle
tribalwars.net de bi klanın en fazla 3 alt klanı var
bizde 15 tane bile oluyo
bazen 30 40 oluyor :D

saygı duyuyorum görüşünede kardeşim git oralarda oyna ne diye geldin buraya ? 2 lafından biri tribalwarsta böyle böyle demek ?

İnşallah kisiler girerken kurallarin neden böyle konulduguna dikkat eder.Klan limitinin 10 olması cok güzel,insallah bizde 10 kisi olarak girip eglenecegiz.Sadece kapatmak amaçli 30 klan girilmez insallah.

DeletedUser60347

Ziyaretçi
- 24.08.2016 (Dünya başlangıcı) -
Dünya açılışında aile klanları ister istemez kendisini belli edecektir. Alışılmış bir anlayışı birden kesmeniz mümkün değil.
Bir dolu oyuncu tek bir isim altında toplanacak, alt klanların çoğunlukta olduğu bir dünya başlangıcı olacaktır. Tabii ki bu aynı zamanda da özlem gidermelerin de önünü açacaktır.

Ondan sonraki süreç kritik...

- 24.09.2016 (Klanlar kilitlenecek) -
Bu tarih aile klanlarına kısmen Fransız İhtilali etkisi yaratacaktır. Mevcut olan alt klanların himayesini bir an'da kaybedecekler.
Neden?
Bir ismin altında toplanan klanlar bütünlüğü var. O oyuncular da o belirlenen isme uyum sağladıklarını düşünen bir birlik. Buradakilere biz seçimimizi yaptık bundan sonra bayrağı seçtiğimiz 10 oyuncu devralacak dediğinizde geri kalan kesimde ister istemez kırgınlıklar olur. Çünkü kimse kullanılan olmak istemez. Klanın dışında kalan oyuncular için bundan sonraki süreç kritik geçecektir. Oyunu bırakmak? Başka bir isim seçerek oyuna devam etmek? Bu ikilemde kalmamak için öngörünüzü açmanız gerekiyor.

Oyunun zevki de bu tarihten sonra çıkacağını düşünüyorum.
Bütün klanlara hükmeden bir klanın himayesinde olmaktansa kendi ekibinizle klanınızı yaratın. İnanın oyun böyle daha güzel geçecektir. Kendinizi yakın hissettiklerinizle de diplomatik yakınlaşmalarda olursunuz olur biter.

- 24.11.2016 (Dünya sonu) -
3 ay sonunda 1. sırada olan klanın (klan limiti: 10 oyuncu) dünya'ya hükmetmesiyle sonuçlanacak. Çetin geçen savaşlara sahne olması muhtemel bir dünya. Oyun tecrübeniz belki de bugüne kadar aynı klanda yer aldığını oyuncular tarafından sınanacak kim bilir. Umarım bol savaşlı ve eğlenceli bir dünya olur.

Uykusuz geçen günlere hazır olun.

DeletedUser

Ziyaretçi
- 24.08.2016 (Dünya başlangıcı) -
Dünya açılışında aile klanları ister istemez kendisini belli edecektir. Alışılmış bir anlayışı birden kesmeniz mümkün değil.
Bir dolu oyuncu tek bir isim altında toplanacak, alt klanların çoğunlukta olduğu bir dünya başlangıcı olacaktır. Tabii ki bu aynı zamanda da özlem gidermelerin de önünü açacaktır.

Ondan sonraki süreç kritik...

- 24.09.2016 (Klanlar kilitlenecek) -
Bu tarih aile klanlarına kısmen Fransız İhtilali etkisi yaratacaktır. Mevcut olan alt klanların himayesini bir an'da kaybedecekler.
Neden?
Bir ismin altında toplanan klanlar bütünlüğü var. O oyuncular da o belirlenen isme uyum sağladıklarını düşünen bir birlik. Buradakilere biz seçimimizi yaptık bundan sonra bayrağı seçtiğimiz 10 oyuncu devralacak dediğinizde geri kalan kesimde ister istemez kırgınlıklar olur. Çünkü kimse kullanılan olmak istemez. Klanın dışında kalan oyuncular için bundan sonraki süreç kritik geçecektir. Oyunu bırakmak? Başka bir isim seçerek oyuna devam etmek? Bu ikilemde kalmamak için öngörünüzü açmanız gerekiyor.

Oyunun zevki de bu tarihten sonra çıkacağını düşünüyorum.
Bütün klanlara hükmeden bir klanın himayesinde olmaktansa kendi ekibinizle klanınızı yaratın. İnanın oyun böyle daha güzel geçecektir. Kendinizi yakın hissettiklerinizle de diplomatik yakınlaşmalarda olursunuz olur biter.

- 24.11.2016 (Dünya sonu) -
3 ay sonunda 1. sırada olan klanın (klan limiti: 10 oyuncu) dünya'ya hükmetmesiyle sonuçlanacak. Çetin geçen savaşlara sahne olması muhtemel bir dünya. Oyun tecrübeniz belki de bugüne kadar aynı klanda yer aldığını oyuncular tarafından sınanacak kim bilir. Umarım bol savaşlı ve eğlenceli bir dünya olur.

Uykusuz geçen günlere hazır olun.

.çok güzel yaklaşım
klanda yer var mı :D
bende geliyim mi
bu arada türkiyedeki hesabımı sile aldım zaten
tribalwars.net de oynuyorum
kıyaslama yapıyrum sadece

DeletedUser

Ziyaretçi
Çok iyi niyetli bir çalışma. Ama tuuuutmmaaaazz..

Bu hızda 3 aylık dünya demek, bir klanın haritayı büyük oranda domine etmesi demek. Bu durumda herkes 30 tane klan kurmaya yönelecek. Çünkü yapılacak diplomasinin de güvenilirliği yok. Kimse diğer klanlarla iç içe geçmek istemez.

Fakat bunun yerine 2 aylık bir ön eleme yapın. İlk 50 ye giren klanları da final turuna alın. 2 ay kısa bir süre. Oyuncular direnç gösterirse, kıta savaşları bile bitmeyebilir. Ve ilk 50 ye girmek kolay. Dünyanın peşini bırakmamak bile ilk 50 ye girilmesini sağlar.

Bu 50 klan yani 500 oyuncu da 1 aylık final turuna kalsın. Hadi bir klan aşiret olarak girdi diyelim. Maksimum 5 klanını final turuna sokar. Bu da maksimum. Yani bu özelliklerde yapılırsa zaten farklı klanlar ön elemelerde diplomatik anlaşmalar yapıp final turuna kapak atmaya çalışacaktır. En azından ben yaparım abi. Ön elemeye farklı arkadaşlarımın klanlarıyla ortak girer, kendi klanımı tek başına final turuna sokarım.

Neyse, 500 oyuncu olacak. Multi yok. Harita ufak. Herhangi bir illegallik yapılacaksa bile bu minimum seviyeye düşecek. Herkes burada adam gibi kozlarını paylaşabilecek. .org ta en iyi klan ya da ekip gerçekten kim, açığa kavuşacak. Burası var ya cıvıl cıvıl olur.

Pusula, golge, crom, kapak, hücum, eşkiya, ocean, udw, aztek, nop, error, alarm, kene, udw, diablo, kapak, galaxy, vs. tomarla klan yağar buraya. şu klanların da ana ekiplerini bi ağız tadıyla savaşırken görürüz.

Eskiden anlasmali koy almaktan alinan ceza vardi o kural geri donmeli ozellikle bu dunyada cok etkili olur...
Ve cezalar seviye seviye olsun gene 1 gun 2 gun 3 gun yada yonetim nasil kararlaastirisa artik...

DeletedUser58282

Ziyaretçi
Fena değil, girilebilir bir dünya. En azından kendi ekibimizle girebilme şansımız var.

DeletedUser2758

Ziyaretçi
karşıdan bakınca oynanabilir gibi görünsede 3 aylık eziyetten başka birşey değil ,

salt çoğunluğun kazananı belirleyeceği bir sistemde , ultra temiz oyuncularımızı göz önünde bulundurduğumuzda

olacakları tahmin etmek pekte zor değil gibi ,

her ne kadar sistem bize 10 ar kişilik elit team kurma yönelimi versede klanları görür gibiyim

Örn : Pusula , Pusul5 ,Pusu17 , Pus123 , P12345

bunların genel bir çoğunluğunun ''baba'' oyunculara köy büyüteceğini anlamak için de alim olmak gerekmiyor

ne güzel bir savaş döner , ne etkili bir diplomasi olur ,, gelen gideni aratıcak ah o eski klasik denilicek

sonuç olarak evdeki hesap çarşıya uymayacak şahsi görüşüm klasik 6 tam anlamı ile bir fiyasko olucak ,

hazırlık yapıp katılmayı düşündüğümüz ekibimizle bu sistem altında katılmayacağımızı beyan edip

katılacak arkadaşlara başarılar dilerim