DÜNYA GİDİŞATI VE İLERDE NELER OLACAĞINA DAİR DÜŞÜNCÜLER

Arkadaşlar forum çok sessiz kaldı,biraz hareketlendirmek adına böyle konu açayım dedim.Kavga olmasın rica ediyorum bende sürekli birileriyle oyunda kavga ediyorum ama bu konuya yansımasın rica edicem.Başkasının yaptığı öngörüye tabi ki cevap falan verin ama kavga çıkarmak amaçlı başka klanları kötüleyici yorum olmadan herkes gelsin düşüncesini paylaşsın,savaşlar ne olur değerlendirelim :)

Trol ve efendi klanları kendi aralarında savaşıyor.
Aşağıda error ve şaman savaşıyor.
Ortada tk ve şaman savaşıyor.
Tufan ve şamanda savaşıyor.(zemzemsuyu vs sınırları var)
Üstte sis ve savaşıyor.
Ortaya doğru sab ve tufan savaşıyor.

Savaşları kimler kazanır,diplomasiler değişir mi,trol ve efendi savaşı ne olur,savaşları şunlar kazanır dedikten sonra dünyada diplomasiler neler olur yorumlarınızı merak ediyorum :D biraz vizeme çalışayım bende yorumumu yapıcam.Tek ricam başka klan adına tabiki yorum yapalım ama bu yorumlar kavga çıkaracak veya hakaret düzeyine çıkmasın,mesela farmwille @TRKabus un yorumunu merak ediyorum :p Bide örneğin x klanındasınız diye lütfen inanmıyosanız x klanı kazanır yarar geçeriz yazmayın da objektif bi konu olsun.Tabiki dünyada oynamayan ama takip eden arkadaşların düşüncelerini de bekliyoruz.Bide cahilliğimden foto atmayı bilmiyorum herhangi bir arkadaş haritanın detaylı durumunu fotoğraf olarak atabilir mi dünyayı takip etmeyenlerde haritaya bakarak belki yorum yapar.

DeletedUser33303

Ziyaretçi
Üstte sis ve savaşıyor.

şurasını pek anlayamadım usta :(

Sis ve Balyoz olucaktı sorry.Biri fotoğraf atarsa şöyle hangi klanın hangi klan olduğunu belli edecek şekilde yuvarlak içine alarak veya haritada renk belli ederek :(

DeletedUser33303

Ziyaretçi
balyoz diye bir klan yok :D belayız olacaktı galiba o :p

Harita konumu olarak en iyi konuma sahip EROR gözüküyor. Oyun başında takip ediyordum eror bu kadar güçlü değildi birleşmeler falan gerçekleşmiş olmalı. T.K klanları oyun başındaki gücünü yitirmiş ortada kalmanın dezavantajını yaşamış. TUFAN oyuncu kitlesi olarak iyi bir klan ama ekip olmayı beceremiyorlar anlaşılan.
Kim kazanıra gelince normalde şamanın kaybetmesi gerekiyor ama bilemiyorum karşısındaki TK gücten düşmüş. Eror ise tanımadığım ekip diğer savaşlardada bir fikir sahibi olamıyorum fazla bilindik ekip olmadığı için. SİS w4 den sonra bir başarı yakalayamadı oradaki kadronun çoğu yok zaten baya değişmiş kadrosu. Değişik bir dünya yeni yeni ekipler var herşey olur bu dünyada :p :D

DeletedUser64638

Ziyaretçi
balyoz diye bir klan yok :D belayız olacaktı galiba o :p

Harita konumu olarak en iyi konuma sahip EROR gözüküyor. Oyun başında takip ediyordum eror bu kadar güçlü değildi birleşmeler falan gerçekleşmiş olmalı. T.K klanları oyun başındaki gücünü yitirmiş ortada kalmanın dezavantajını yaşamış. TUFAN oyuncu kitlesi olarak iyi bir klan ama ekip olmayı beceremiyorlar anlaşılan.
Kim kazanıra gelince normalde şamanın kaybetmesi gerekiyor ama bilemiyorum karşısındaki TK gücten düşmüş. Eror ise tanımadığım ekip diğer savaşlardada bir fikir sahibi olamıyorum fazla bilindik ekip olmadığı için. SİS w4 den sonra bir başarı yakalayamadı oradaki kadronun çoğu yok zaten baya değişmiş kadrosu. Değişik bir dünya yeni yeni ekipler var herşey olur bu dünyada :p :D

Öncelikle TK'nın oyun başı gelişiminde kendi oyuncu potansiyeline sahip bi klanla savaşmadan geliştiğini söylemek isterim.Haa bu demek değil ki hiç çaba sarf etmediler, etmişlerdir tabi ama şu da bi gerçek ki oyun başından beri karşılaştıkları en ciddi rakipler Şaman ve Error klanları oldu.Bu ikili de onları şuan durdurmuş gibi gözüküyor(İstatistikleri bilmiyorum) kim bilir belki de TM al aşağı eder bu 2 klanı.Bu 2 klanın yerinde olsam(Çok özel sebebler yoksa tabi) müt olabilirim TK ya karşı.Çünkü oyun başı kazanılan kolay savaşlardan dolayı bi nebze de olsa savaşa doyduğunu düşünmekteyim TK üyelerinin.Ayrıca açılacak olan w40 ın özellikleri çoğu oyuncunun agzının suyunu akıtmakta :D Sizce böyle bi worldde,her dünyada kesime oynayan Frenzy olmaz mı ? Eğer o girerse ( Ki %99 girecektir.) TM ekibinden 5-6 oyuncu daha başlayacaktır w40 a Frenzy ile.Belki TM ekibinden 5-6 kişi de ayrı ayrı başka klanlarda başlayacaktır ?Error ve Şaman ekiplerinin bunu düşünmesini tavsiye ederim.

Diğer klanlar hakkında bi fikrim yok herkese başarılar dilerim.

DeletedUser64302

Ziyaretçi
tr38.png

ERROR TEŞKİLAT~I KAPAK ŞAMAN EFENDİ TROLL BELA SALDIRMA BIRAKIRIM SİYAH SANCAKLAR TUFAN

DeletedUser64302

Ziyaretçi
ERROR da beyaz anlayın artık :D elimden geldiği kadar yaptım, batu favorim sen ve 35 de bulunan 17 adet köyün :D

Esprisi bir yana sabırlı olanın kazanacağı bir dünya olmuş 38 öyle ha diyince köy alınmıyor ve ya verilmiyor :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Geleceğe dair düşünce yok bizde :)
Vuruyoruz kırıyoruz anı yaşıyoruz. Armut gibi toplayacak olanları armut gibi topluyoruz :) Size de anı yaşamanızı tavsiye ederim gerek yok antin kuntinle dost muhabbetine girmeye :)

Yazan kişiler hangi klandan klandan olduklarını yazsınlarda kim yazdı bunu :S demeyelim.

Çok kötü haritamız be,tk da küçük kalmış sis kapatır bu dünyayı :p:p

slavrator

Mızrakçı
Troll efendi savasi yorum dersen kendi dusuncemi belirteyim sadece zaman kaybı. Bunu gerek trollden de söyleyenler var efendiden de. Üstünlük dersen istatistik bakarsan troll aldigi köy sayısı fazla fakat ben hiçbir online aktif olan kisinin köy kaybettigini duymadim sadece 1 2 kişi. Biz aldık mı biz de aldık onlardan aktif oynayanlardan hergun 5 10 aliyorlar fakat forumda duymuyoruz koy kaybedildigini ne yapalim adam aktif degilse anlasilan zaman kaybi duruyor. Aldim verdimli gidiliyor.
Tufan çok boş kaldı gerek troll saldırı kesmesi gerek de efendi kesti. Zemzemsuyu cidden iyi oyunculuk yaptı bir o kadar myman. Full saldiri koyleri beleşken trolle savas olunca toplayamadik simdi bak yuzde80 full + full savunma . Suanda eskisi gibi rahat koy toplamasa da bizim troll sinirinda savastan istifade her gece 1 kisiye gelip aliyorlar.
Şaman oyunun en mucadeleci ekibi ve eğer oyun basindan beri rahat birakilmayan 4 cephesinden 2 sinde rahatlarsa dunya haritasi yeniden sekillenir izleyin derim. Ve inancim da bu rahatligi saglamak yonunde ne olur bilmem.
Eror klanindakilerle husumetim yok sadece haritaya bakip ve istatistiklere bakinca beles koy barbar toplayip gelistirdiler ciddi savaslari tek sinir o da saman. Ve samandan 2 adamin eror sinirini dayandigini direttigini duydum siz dusunun arkaya bakmak yerine orda 3 5 oyuncu olsa saman neler olcak. Benim gorusum bu artisi eksisi budur. Dedigim gibi troll tufan saman ile sinirim gozlemlerim budur sis tanimiyorum sabla savastalar durum nasil bilgim yok :)
Dedigim tek şey var sabreden ekip zaferi alcak gibi duruyor. Gönlüm şamandan yana az daha sabır :)

DeletedUser63532

Ziyaretçi
EFENDİ ve TROLL klanları savaşmadan önce;
TROLL klanı olarak PTS klanını bitirmiştik sadece zemzemsuyu ve bi kaç oyuncusu kalmıştı onlarıda bitirecektik, EFENDİ klanı bize koridor açın dünya savaşı için zemzemsuyu ve diğer oyuncuları biz temizleyelim dediler (bu sırada zemzem ve diğer oyuncuların bi çok köyü boştu casusluyorduk biz sürekli). Abartıyorsam da söyleyin EFENDİ klanı 15-20 gün boyunca zemzemsuyuna operasyon yaptı 1 tane köyü düşmedi zemzemsuyunun. EFENDİ klanının zemzemsuyunu bitirmek için bahanesi bu olmasın. Aktif oyuncu olayına gelince de oğuzhan40'ın dosyasını örnek olarak paylaşıyorum burada. Halen savaşı eşit olarak görmek çok abest.

http://tr.twstats.com/tr38/index.ph...ource=tr&utm_medium=player&utm_campaign=dsref

DeletedUser63971

Ziyaretçi
Error 2 aydır kıta 64 e geçemedi arkadaşlar nasıl bir iddaları olabilir ki :) geçebildilerse söyleyin Error dünyada ki ilk savaşını şamanla yapıyor hatta şamanda ki 15 kişilik bi ekiple yapıyor.Erroru fazla abartmaya gerek yok bence.Daha dün şaman op yapıp 25 köy aldı önce ki günde güneyde yeni error olup savaşa katılmamış klandan 30 köy aldı .Error yakında aldığı köylere 40 a 40 savunma yıgarak savaşı kazanamıcağını anlıcak

DeletedUser64302

Ziyaretçi
Sis-Tufan vs Sab-Bela-Şaman-Efendi-Troll

Savaş tarafları bunlar fakat Troll ile Efendi savaşından dolayı her iki klanın(Sis,Tufan) Sa anlaşması var... Error klanları şuanda bu savaşta yer almıyor onların Şamanla olan istatistikleri hakkında bilgim yok.
Genel olarak
Sis-Tufan vs Sab Bela
arasında olan istatislikler bunlar,
daha öncede belirttiğim gibi sabırlı olanın kazanacağı özelliklere sahip olan bir dünya.

VALQW.jpg

DeletedUser63532

Ziyaretçi
nememurualkolbey tatışmayın dedi ama kusura bakma kardeşim artık. Şaman, Sis ve Tufan klanları isimlerden ibaret şu world de bu zamana kadar sağlam savaşlar vermiş iki klan vardır SAB ve TROLL klanları. SAB ve TROLL klanlarının haritada ki konumları ve üye sayıları Şaman,Sis ya da Tufan klanında olsaydı çoktan silinmişti ya da herhangi bir klan ile birleşmişti. SAB ve TROLL klanlarını W38'de silecek bir klan yok ancak biz istersek hesap sil yaparız.

DeletedUser

Ziyaretçi
O olsaydı bu olsaydı diyerek olasılıklar üzerinden gitmek bi sonuç çıkarmaz.Her oyuncu aynı şekil oynayacak diye bi kaidede yok,kiminin zamanı var kiminin yok.Ama dünya güzel bence şu tapınakda olmasa daha da güzel.

DeletedUser64638

Ziyaretçi
nememurualkolbey tatışmayın dedi ama kusura bakma kardeşim artık. Şaman, Sis ve Tufan klanları isimlerden ibaret şu world de bu zamana kadar sağlam savaşlar vermiş iki klan vardır SAB ve TROLL klanları. SAB ve TROLL klanlarının haritada ki konumları ve üye sayıları Şaman,Sis ya da Tufan klanında olsaydı çoktan silinmişti ya da herhangi bir klan ile birleşmişti. SAB ve TROLL klanlarını W38'de silecek bir klan yok ancak biz istersek hesap sil yaparız.

Bu 2 klanda oyun başında Şaman vede TK nın bölgesinde yani haritanın ortasında başlasaydı eminimki şuan kendi arkadaşlarınız arasında w40 a başlayalım mı tartışması yapıyordunuz.Ayrıca ekibinizin az olması kimsenin sorunu değil,bu sizin için övünç kaynağı yada bahane olmamalı.

Abi herkes tabiki yorumunu yapsın iğnelesinde birbirini sadece hakaret boyutunda kavga olmasın pls :) sis klanı bana göre amaçsız bir klan tufan tamamen önlerini kapamış durumda biz silsek bizi yine tufan toplucak,en fazla tufan olup dünya kaparlar öyle dünya kapamayı da kim ister bilmem.Şamanın hakkını yemeyin ama birbirinizi sevmeseniz bile yiğidi öldürün hakkını yemeyin dünyanın en çok savaşan klanlarından.Error e sallayın zaten farmwille,sis farmwille,tk bırakır yakında,tufanın %90 ı farmwille savaşan ekip sınırda zaten onlar alınmasın üstlerine.Dünya 1 ve 2. Sinin kesimleri gördükçe biz utanıyoruz naapmaya geldiniz dünyaya abi barbar toplayıp kendi klanınu toplamaya mı geldiniz :p