Casus Savunması

• Konuyu başlatan red joe
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Ziyaretçi
Arkadaşlar bu world çok garip gerçekten. Hem şövalye yok, hem de birimlerin 3 seviyeli araştırması da yok. Yani normal haliyle casus, dışarıdaki birimleri görebiliyor.

bu worldde ilk defa karşılaştığım bir şey de, boş bir köye dahi en az 4 casus atmazsak kayıp vermemiz. Normalde 1 casus yeterliydi. Hatta şu durumda yağma asistanını kullanmak bile çok zor zira her barbara 4 casus atsak (4 hafifle birlikte) zaten çiftlik yetmeyecek :D Bu neden bu kadar saçma olmuş bir türlü anlamadım. Ayrıca yardım sayfasında şöyle yazıyor:

"Bir casus saldırısını başarılı şekilde savuşturmak için, savunan en az saldıranın casus sayısının iki katına sahip olmalısın (ön koşul, şansın 0 olmasıdır)."

Şu worlddeki haliyle hiç de böyle değil. Eşit sayıda olduğu zaman tamamını öldürebiliyor savunmacı. Şimdi bu ne kadar mantıklı veya değil bunları geçtim, bu casusların birbirine karşı savunma algoritmasını ve boş köyün casus savunmasını vesaire sayısal değerler olarak bulabileceğimiz bir yer var mı? Bunun algoritmasını nasıl hesaplayabiliriz? (Not: simulatorden bahsetmiyorum)

DeletedUser

Ziyaretçi
Bu oyun casussuz da oynanır demek bu oyun hafif atlısız da oynanır demek kadar anlamsız bence.

DeletedUser60284

Ziyaretçi
Bu oyun casussuz da oynanır demek bu oyun hafif atlısız da oynanır demek kadar anlamsız bence.

casus olayına takmısın die söyledim casus olmadan da oynanır hafif atlısız oynanacaıgını düşünüyorsan ozaman sen öle dene

DeletedUser

Ziyaretçi
casus olayına takmısın die söyledim casus olmadan da oynanır hafif atlısız oynanacaıgını düşünüyorsan ozaman sen öle dene

Dostum ben bu oyunu 10 yıldır oynuyorum. Oyuna konulan her özelliğin bir önemi var ve etkilediği bir nokta var. Casusun eğer ne kadar önemli olduğunu bilmiyorsan bunu seninle tartışmaya gerek yok.
Benim merak ettiğim nokta casus savunması neden bu kadar aşırı derecede fazla bu worldde?

DeletedUser60284

Ziyaretçi
benm o yazımı ne niyetle yazdığımı anlamadıysan zaten benm seninl tartısıcal bişieyim yok bedava çalıstırma kafanı

DeletedUser36909

Ziyaretçi
Bunu bildirdiğiniz iyi oldu, wiki sayfasındaki bilgilerin güncellenmesi gerekiyor.

DeletedUser46266

Ziyaretçi
oyunun verdiği 10 casusu 1 er 1 er attım hepsi ölünce casus basmayı bıraktım

DeletedUser41078

Ziyaretçi
Erkek dedıgın casus atmaz babuş kami atar hersey olacagına varır.. :D

şaka şaka casus lazım İstihbarat önemli öyle degıl mı bakın mesela w34 klanların bazılarına hepsının galaksıde casusu var neden cunku casus onemlı

DeletedUser

Ziyaretçi
Vay arkadaş ne muhabbet dönmüş ya :D Klandaşlar da olmasa yazan olmayacak. Ama şunu anladım bu saçmalıktan muzdarip olan bir benim galiba. Bir de Hasan abi nükteli bir şekilde olaya güzelce parmak basmış eyvallah :D

DeletedUser33848

Ziyaretçi
Erkek dedıgın casus atmaz babuş kami atar hersey olacagına varır.. :D

şaka şaka casus lazım İstihbarat önemli öyle degıl mı bakın mesela w34 klanların bazılarına hepsının galaksıde casusu var neden cunku casus onemlı

Galaxy ne yapmışsa bayağı zoruna gitmiş. Adamlıktan madamlığa gidiyorsun dikkatli ol :)

DeletedUser60284

Ziyaretçi
Galaxy ne yapmışsa bayağı zoruna gitmiş. Adamlıktan madamlığa gidiyorsun dikkatli ol :)

iyide adam laf sokmaya çalsıgın kişi zaten galaxide nedemek istediğini anlamamısın sanırım orda sen bi onu anlamaya çalıs sonra laf sok istersen

DeletedUser614

Ziyaretçi
Herkes birbirine laf sokma peşinde. Ne işsiz adamlarsınız. Eğlenmenize baksanıza. Çıkın dışarıya şampiyon Beşiktaş diye bağırın :p

DeletedUser33848

Ziyaretçi
iyide adam laf sokmaya çalsıgın kişi zaten galaxide nedemek istediğini anlamamısın sanırım orda sen bi onu anlamaya çalıs sonra laf sok istersen

açıkçası ne yazdığını bile okumamıştım baktım içinde galaxy geçiyor dedim kesin sallıyordur bişeyler :D