Bu Dünyada Neler Değişecek?

uptown funk*

Milis
Normal dünyalar da dahil olmak üzere Türkiye'de daha önce hiç görmediğimiz bir klasik olacak. Klasiklerden en büyük farkı yağma olmaması ve birim hızının 4.5'den 1.6'ya düşmesi olacak ve bu daha farklı bir dünya deneyimi olacak.

Velhasıl bu dünyada başlangıç ve ilerleme aşamasında nasıl farklılıklar göreceğiz sizce? Başka ülkelerde deneyimlemiş olanlar var mıdır?

Benim düşündüğüm ilk farklılıklar 1 ayda sonucu belli olan klasikler aksine uzun bir dünya izleyeceğiz. Yağma olmadığı için saldırı orduları hem daha temkinli kullanılacak hem de boş boş bekletmek istenmeyecek. Savunma ordularını kesmek daha zor hale gelecek ki 4x hammadde üretimi ve basım bunu sağlayan en önemli faktör olacak.

Çok mekanik ve taktiksel bir dünya mı olacak sizce yoksa sıkılacak mıyız? Oyun başında geçecek sürenin azalacağı ve sıkıcı geleceği kesin ama başlangıçta.

DeletedUser47511

Ziyaretçi
Pazar çok aktif kullanılacak mecbur maden açıklarını kapatmak için

x3mes

Kılıç Ustası
Yağma olmamasına sevinenler vardır elbet :) ama bu gelişimi aşırı yavaşlatacaktır . Bu dünyanın daha çok savunma ağırlıklı geçeceği düşüne bilinir . Oyun başı saldırı askeri yağmada avantaj sağladığı için genel anlamda strateji değişimi yapılıp savunma askeri basıla bilir . Artı 5 veya 10 köylere ulaşana kadar rahat şekilde ilerleme olmayacaktır . Yani savunma fazlalığından kıta ilerlemeleri çok hızlı olmayacaktır diye düşünüyorum . Bu da var olan klan sayılarının ömrünü uzatacaktır daha uzun soluklu ve kalabalık devam eden bir clasık bizi bekliyor olacak :)

DeletedUser59599

Ziyaretçi
Emre oyuna ne ara dondun ne ara tespit yaptın. Bu hafta sinav haftasi dikkat..

DeletedUser64940

Ziyaretçi
Çok kapsamlı bir tespit yazabilirim ama üşeniyorum kısaca şunu söyleyeyim:

Birisi köyünü yıkarsa uzun süre oyunda yoksun :D

myw**

Dük
Yağma olmamasına sevinenler vardır elbet :) ama bu gelişimi aşırı yavaşlatacaktır . Bu dünyanın daha çok savunma ağırlıklı geçeceği düşüne bilinir . Oyun başı saldırı askeri yağmada avantaj sağladığı için genel anlamda strateji değişimi yapılıp savunma askeri basıla bilir . Artı 5 veya 10 köylere ulaşana kadar rahat şekilde ilerleme olmayacaktır . Yani savunma fazlalığından kıta ilerlemeleri çok hızlı olmayacaktır diye düşünüyorum . Bu da var olan klan sayılarının ömrünü uzatacaktır daha uzun soluklu ve kalabalık devam eden bir clasık bizi bekliyor olacak :)

dünya bugun de açılmıcakmış haberin olsun

uptown funk*

Milis
Pazar çok aktif kullanılacak mecbur maden açıklarını kapatmak için

Kesinlikle öyle. Gelişimi sağlamak ve ufak da olsa öne çıkmak için pazarı etkin kullanmak, teklifleri takip etmekten başka çare yok sanırım :)

Yağmanın olmadığına ben de bir miktar sevindim her ne kadar başta şok olsam da. Yağma olmayınca ekibi toplamak, ikna etmek kolaylaştı bir yerde çünkü klasik hızında ben de dahil insanlıktan çıkmaları, hayatı kapatmalar sık yaşanıyor. Savunma fazlalığı cidden savaşlarda büyük sıkıntı olacak ama en azından uzun soluklu bir klasik görme şansımız olacak.

DeletedUser

Ziyaretçi
Klana ilk girip ilk çıktım :p O klandan hayır gelmez dağıtın hadi :D

DeletedUser

Ziyaretçi
Herkes gitti oyuna yine ben burdayım bak görüyosunuz dimi .s

LaFleur01

Baltacı
Bu dünyada premium özellikler az, hız yüksek ve moral yok. Sıralamada yukarılara tırmanmak daha üst bir bilgi, emek ve uzmanlık istiyor. Yani gerçek birer şövalye olmanız gerekecek çünkü şartlar orta çağdaki gibi acımasız! Hız: 3 Birim Hızı: 0.8 Okçu: Pasif Milis: Pasif Bayrak: Pasif Gece Bonusu: Pasif Şövalye: Pasif Klanlar Türkiye Takımı oyun şifrelerinize ihtiyaç duymamaktadır. Sizi başka siteye yönlendiren, yönetici taklidi yaparak veya farklı isimlerle mesaj atarak bedava premium puan dağıtacağını belirten kişilere ve mesajlara inanmayınız. Bu mesajlar hesabınızı çalabilmek içindir. Oyunun ana giriş sayfası hariç hiçbir alanda şifrenizi girmeyiniz.

dünya girişinde yazan yazı. hız 4 olacak diye anlaşmıştık sanki ve ben anlamıyorum oyun hızı şuan 3 ama kademeler çok geç yükseltiliyor çok yavaş bir world olacak tad vermez burası

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Bu dünyada premium özellikler az, hız yüksek ve moral yok. Sıralamada yukarılara tırmanmak daha üst bir bilgi, emek ve uzmanlık istiyor. Yani gerçek birer şövalye olmanız gerekecek çünkü şartlar orta çağdaki gibi acımasız! Hız: 3 Birim Hızı: 0.8 Okçu: Pasif Milis: Pasif Bayrak: Pasif Gece Bonusu: Pasif Şövalye: Pasif Klanlar Türkiye Takımı oyun şifrelerinize ihtiyaç duymamaktadır. Sizi başka siteye yönlendiren, yönetici taklidi yaparak veya farklı isimlerle mesaj atarak bedava premium puan dağıtacağını belirten kişilere ve mesajlara inanmayınız. Bu mesajlar hesabınızı çalabilmek içindir. Oyunun ana giriş sayfası hariç hiçbir alanda şifrenizi girmeyiniz.

dünya girişinde yazan yazı. hız 4 olacak diye anlaşmıştık sanki ve ben anlamıyorum oyun hızı şuan 3 ama kademeler çok geç yükseltiliyor çok yavaş bir world olacak tad vermez burası

Düzeltildi.