Beden Eğitimi dersi anıları

FARAZA

Süvari
Bizim bir deli hoca vardı bize sınıfta defter tutturuyordu.

Bixim Adnan hoca vardı o da yazdırıyordu sınıfı gruplara bölmüştü her hafta bir grup sunum yapıyordu fazla ilgi görmeyen sporlarla ilgili ama güzel olmustu bilgilenmiştik biraz. Bobsled diye bir spor dalı var mesela belki bilirsin benim çok hoşuma gidiyor öok ilginç :D
Takla atma sandıkları vardı düz takla atardık sonra o ters taklada boynumuzun üstünde kalırdık berbat birşeydi

Ben hep yalan söylerdim şöyle hastayım böyle hastayım diye yapmazdım onları hoş yapmaya çalışsam da göbüşüm izin vermezdi zaten :D

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Lisanslı oynadığım sporun saha ölçülerini net olarak bilmiyorum her yerde çok değişik ölçüleri var

FARAZA

Süvari
Basketbol amerikada saha ölçüleri farklı
Bizim burada farklı avrupa da bir kaç ülkede farklı diye biliyorum ama net ölçüler yok tüm ülkelerde böyle diyemiyoruz futbolda nasıl hepsi aynı

Peki bunun bir sebebi var mı hanı neden bir kriter belirlenmiyor sonuçta bir turnuvaya katıldığında farklı sahalarda oynuyorsun çok da anlamlı değil sanki ?

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Peki bunun bir sebebi var mı hanı neden bir kriter belirlenmiyor sonuçta bir turnuvaya katıldığında farklı sahalarda oynuyorsun çok da anlamlı değil sanki ?
Amerikada adamlar üstat üçlük mesafeleri uzun bizimkiler onların yanında çırak kısa mesafe gibi düşün

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Futbolda öyle bir şey yok hani ceza sahasını mı büyültecekler