BARZO artık w13 te

DeletedUser

Ziyaretçi
~~BARZO~~


İLETİŞİM
zaza.77.

YÖNETİM
gurcu.57

DİPLOMASİ

AÇIK
*****************************************


Kıro, abazan, apaçi. bir barzoyu en güzel tanımlayan kelimeler bunlardır, ancak hiçbiri ağzını doldura doldura barzo derkenki tadı vermez nedense. barzoların çoğu tatil yörelerini kendilerine habitat edinmişlerdir, tipik davranışları deve güreşi yapmak, on metre yakınlarına gelen her turist dişisine "wanna join us", "ar yu go to disko tunayt" gibi cümleler kurmak, acunun programına çıkıp "abi günde iki tane iki ehiehieihi" benzeri demeçler vermektir. utanma duyguları pek gelişmemiştir.

çoğu insan "ulan tipini ..........." şeklinde değerlendirse de bunları, barzoya aç turist hanımlar rağbet gösterir bunlara. sonuç olarak sıradan bir şehirli gencin rüyasında gördüğü hatunları götürür bunlar kimi zaman. hele kendini barzoluk yoluna adamış olanları da vardır bunların, imaj da yapmışlardır kendilerine, üçgen vücut olmuşlardır, rakip tanımazlar. kurttur bunlar, avın olduğu yerdeki avcıdır, izleyip öğrenmek lazımdır kadim sanatı.

zontanin parasizi.

dağ kültüründen bar kültürüne geçiş yapan kro...

barda güzel bir hatunla konuşurken yanınıza gelip
-sen bi dışarı gel hele
diyen daha sonra kafanızda bira şişesini çok rahat kıran size her an 4 dikiş hediye edebilecek, namı diyar kıro tiplemesi olur barzo..

yerleşim bölgesi: muhtelif tatil yörelerimiz

BÜTÜN BUNLARIN YANINDA..

barzoluk eğer bit alt kültürse, en özgünüdür. diğer birbirinden saçma sabuk yaşam tarzlarından hiç etkilenmemiştir 1 kere. bu yolda ilerleyen kişi -diğer alt kültürdekiler gibi- gerçek amacı marjinal olmak, dikkat çekmek gibi utanılacak istekler duymaz. kendi olduğu gibidir. deve güreşi yapar. yaşam tarzı sadece müzik değildir. yani dinlediği müzikle kendini ifade etme gibi zavallıca bir tutum sergilemez. evet müzik de dinler. hareketli trans, elektronik şeyler dinler. ama bu müzikleri dinleyerek ben farklıyım demez. cünkü böyle bir amacı yoktur.


barzolar sosyaldir. diğer sidikli metalci, punkcular gibi internetten müzik indirip onları ezberleyip çantasına mantasına yazmaz. eğlenmeyi severler. bu konuda çok faaldirler. diskolar, açık havuzlar uğrak yeridir. grupçana gezmeleri zaten ne kadar sosyal olduklarını gösterir.

barzonun gözü yüksekte değildir arkadaş! altına bir şahin çeksin, dünyanın en mutlu adamı olur.


son olarak diyceğim barzoluk gururlu bir yaşam stilidir. içki, avrad ve disko! we are the barzos of istanbul..

AYRICA

barzolar hiçbir zaman -diğer farklı yaşam stiline sahip akımların yaptığı- gibi bir siyasi arayış içinde bulunmamıştır. içlerinde sağcı, solcu, ırkçı, kürtçü, komünüst, marksist, liboş, atsızcı, apolitik insan bulunabilir. bu yüzden daha kucaklayıcıdır barzoluk.

insanları kadın ve erkek diye ayırır. ayrım yapmaz, herkesi sevebilirler. "sadece sevgilisi olanları sevmezler".

genellikle insanların 'benden uzak allah'a yakın olsun kafası yaşadıkları insanları betimlemek için kullanılan bir tâbirdir.
sözcük barbar ve hanzo kelimelerinin karışımından oluşmaktadır ve iki türün de özellikleri görülebilmektedir.
günümüzde bu tâbir yerini ' apaçi ' ye bırakmıştır ancak bu doğru değildir. barzolar ve apaçiler aynı familyanın farklı türleridir.

kadın versiyonuna barzi denilir.

kısaca; Barzo'yuz Biz..
BARZO ALAYINA GİDER ! ! !
 

DeletedUser

Ziyaretçi
2 yıllın sonunda w7 deki barzo arkadaşları ve yeni katılacak arkadaşları bünyemize katarak yola devam
 
Üst