Başlık Neden Siliniyor?

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Tolga224

Mızrakçı
Dün gece açtığım başlığı neden sildiniz?

İçinde yanlış veya kusurlu bir şey varsa, bunu ortaya koyabilirdiniz. Ama bunu yapamadınız ve yapamıyorsunuzda. Sadece konu kapatıp, konu siliyorsunuz.

Mr.storm 15 gün boyunca mesaj attım sana cevap beklediğimi yazdım. Yazdığım mesajı bile okumamışsın, benim ne yazdığımı bile bilmeyen birinin mesajını alıntılıyorsun.

Yap açıklamanı storm bekliyorum

Tolga224

Mızrakçı
Şu mesajı alıntılayan kişi bu oyunun admini. Gerçekten ne kadar iş bilmediğin burdan belli storm

Aynen zaten casulde 180 kişi vardı ben 120sini klana aldım dünya hakimiyeti sağladım :)

Düşman klandan 80bin köy almışız. Toplam köy sayısı 100bin. 850MİLYON PUAN DÜŞMANDA ALINMIŞ YANİ

Şu mesajı oyunun admini olarak alıntılıyorsun. Hiç mi bu oyun hakkında bilgin yok senin storm.

Ben mesajımda sana dedim ki, bu dünyada fethedeceğimiz oyuncu kalmadı. 3 yıl bu adamlar emek verdi kalanlarda tek köylü adamlar. Onlarında köyleri fethedilmiyor. dünya kapatma özelliklerini belirleyin, bizde gerekeni yaptıralım.

Sen oyun admini olarak şu mesajda cevap verilmiş diyorsun.
Ben tek klana düşürsem ne olcak. fethedilemeyen oyuncuları toplayabiliyor muyum?Kişi sayısını düşürmek benim elimde mi? Oyun admini şu mesajı alıntıladı ya klanlar benim için bitti. Daha da işim olmaz böyle iş bilmeyen kişinin admin olduğu oyunda

Hadi gel yap açıklamanı, nerde yanlış varsa yaz, görelim storm bekliyorum seni buraya

@Mr.Storm

Eklentiler

• Ekran Görüntüsü (44).png
    Ekran Görüntüsü (44).png
    67,8 KB · Görüntüleme: 89

Falcon 06

Baltacı
hocam anladığım kadarıyla sen dünyada bulunan tüm klanların toplam hakimiyetini hesaplıyorsun. ancak dünya kapatmak için bahsedilen hakimiyeti tek bir klanın sağlaması gerekiyor. isminizin aynı olması bi fark yaratmıyor. örnek veriyorum klan isminiz aaa. aaa aaa2 aaa3 aaa4 klanlarının toplam hakimiyeti değil de sadece aaa klanının hakimiyet sağlaması gerekiyor yani tek bir klanının hakimiyet sağlaması gerekiyor.

Noel-Dayi

Mızrakçı
Neyini anlamıyorsun yahu? Oyun sisteminde alt klan, yan klan vb. gibi şeyler yok. Dünyayı tek klan kapatacak, tek klan kazanan ilan edilecek, tek klandaki üyelere ödül verilecek. 3 yıl oyunu oynaması takımı ilgilendirmez. İsterse 10 yıl oynasın. Klan limiti neyse maksimum o kadar oyuncu kazanan olabilir.

Dünyayı kapatma noktasına gelmişsin ama hala daha işleyiş nasıl bilmiyorsun. Bir sürü kişi sana açıklama yapıyor. Anlamamakta diretiyorsun. Ne kadar yazarsan yaz olmayacak işte zorlama. Dünyayı tek klan kapatabilir.

Tolga224

Mızrakçı
hocam anladığım kadarıyla sen dünyada bulunan tüm klanların toplam hakimiyetini hesaplıyorsun. ancak dünya kapatmak için bahsedilen hakimiyeti tek bir klanın sağlaması gerekiyor. isminizin aynı olması bi fark yaratmıyor. örnek veriyorum klan isminiz aaa. aaa aaa2 aaa3 aaa4 klanlarının toplam hakimiyeti değil de sadece aaa klanının hakimiyet sağlaması gerekiyor yani tek bir klanının hakimiyet sağlaması gerekiyor.

Hocam ben dünya kapatılsın demiyorum. İlk açtığım başlıkta da bunu belirttim.

Casualde ana köyler fethedilemiyor. 3 yıldır oynayıp 850milyon puan düşmandan köy toplamış oyuncularla 3 klan kaldık.

Bu da dünyanın %99.5'u ediyor. Kalan 60 kişinin de köyleri fethedilmiyor.

Yani artık bayrak kasmak dışında dünyada yapılacak bir şey kalmadı.

İlk başlıkta da yazdığım gibi, Dünya Kapatma Özellikleri Belirlensin.

Bu belirlensin 40 kişi 50 kişi tek klan neyse. Ana köylerde fethedilmesi açılınca, kalan 60 kişiyi de hızlıca toplayalım. Ardından bizde dünya kapatacak kişileri belirleyip, kalanlara hesap sil yaptırıp dünyayı kapattırırız.

İlk mesajımdan beri söylediğim budur. Yazdıklarımı okumayan ve casual'i bilmeyenlerin yazdıklarıan cevap vermemiş olmanın sebebi de budur.

Zaten casual 2 daha fazla oyuncuyla ve %45 hakimiyetle kapatıldı.

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Yahu casual i kapatıp napacaksınız anlamıyorum ki :D deli gibi bayrak kasın fantezi yapın kapanana kadar at koşturun işte daha ne istiyorsunuz :)

Ortalama Biri

Misyoner
Kazanma koşulu diye bir özellik bile yok casual dünyada :D
Ayrıca ana köy alınmıyor fakat 1. klanınızda 60k köy varken 2 ve 3'te 41k köy var yaklaşık olarak. Yani ana köylerini almadan diğer köylerini alabilirsiniz diğer üyelerin.

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Ayrıca ana köy alınmıyor fakat 1. klanınızda 60k köy varken 2 ve 3'te 41k köy var yaklaşık olarak. Yani ana köylerini almadan diğer köylerini alabilirsiniz diğer üyelerin.

Casual kapatmak ney la :)

Tolga224

Mızrakçı

Sana ilk ve son kez cevap veriyorum.

casual dünyalarda kapatma özellikleri var. Normal dünyalardan farklı olarak sonradan ekleniyor.
Bunu casual 2'de bende oynarken, dünyayı kapatmak için değiştirerek bile yaptılar.. Hatta İlk açıklanan %55 hakimiyetti ve aktif savaş veriyorduk 1. klanla. Bizim varlığımızdan dolayı onlar dünya kapatamıyordu, sonra 1 gecede hakimiyeti %45'e düşürdüler casual 2 öyle kapandı.

Gözlerinle görmek istiyorsan casual 5'e bakabilirsin orada kapatma özellikleri yazıyor.

Despi*

Casus
Nasıl kudurmuşsan beni yoksaymışsın :d
casual kapatmak için bu kadar ısrar yazık cidden haklı olsan neyse
savaşmamak için klana çekmişsiniz dünya kapatılsın diyorsun ve 1 yıldır ağlıyormuşsun onu yeni farkettim
1 yıldır bu durumdaysa daha da yazık :d

Noel-Dayi

Mızrakçı
Hepsini alamazlar diğer köylerin de. Çok dikkatlice ayarlanması gerekiyor. %120 puan kuralı var. 10 milyon puanı olan oyuncu 12-8 milyon aralığındaki kişilere saldırabilir. Klanları arasında üye dağılımını hesaplama yaparak ayarlamaları gerekiyor.

Ortalama Biri

Misyoner
Casual kapatmak ney la :)
Ben de anlamadım ki :D Yeni moda galiba :D

Sana ilk ve son kez cevap veriyorum.

casual dünyalarda kapatma özellikleri var. Normal dünyalardan farklı olarak sonradan ekleniyor.
Bunu casual 2'de bende oynarken, dünyayı kapatmak için değiştirerek bile yaptılar.. Hatta İlk açıklanan %55 hakimiyetti ve aktif savaş veriyorduk 1. klanla. Bizim varlığımızdan dolayı onlar dünya kapatamıyordu, sonra 1 gecede hakimiyeti %45'e düşürdüler casual 2 öyle kapandı.

Gözlerinle görmek istiyorsan casual 5'e bakabilirsin orada kapatma özellikleri yazıyor.

İyi de 3 ve 4'te yazmıyor şu anda. Kaldı ki her dünyada tek klanın hakimiyetine bakılıp kapatılıyor. Yani sen 3 klanı aile klanı diye söyleyip kapattıramazsın. Biz de burada bunu sana anlatmaya çalışıyoruz. Oyunda sistemde aile ve alt klan diye bir terim yok. Oyuncuların uydurmuş olduğu bir şey. Coğrafyadaki meridyenler gibi düşün. Meridyenlere göre bir şeyler hesaplıyoruz ama aslında öyle bir çizgi yok.

Ortalama Biri

Misyoner
Hepsini alamazlar diğer köylerin de. Çok dikkatlice ayarlanması gerekiyor. %120 puan kuralı var. 10 milyon puanı olan oyuncu 12-8 milyon aralığındaki kişilere saldırabilir. Klanları arasında üye dağılımını hesaplama yaparak ayarlamaları gerekiyor.

Onu da oynayanlar yapsın. Ben mi hesaplayacağım? :D Ayrıca o da gevşetilebiliyor. Hayır yani bilmiyorsan oyunu öğreteyim :p

Despi*

Casus
Köylerini alamıyorsan veya rahatça alamıyorsan hesap sildirirsin alt klanlarına hem hakimiyetin artar
hem barbara saldırırsın bunu engelleyecek bir sistem yoktur heralde casualde

Süleyman.Şah

Kılıç Ustası
gardaşım yine esip gürlüyo :D @Tolga224 ya ne zorluyon adamlar bi türküdür tutturmuş biz biliriz biz yaparız siz oyuncu olarak kimsiniz diye bunları şikayet edecek başka bir mecrada yok adamlar at koşturuyorlar tek klan hakimiyeti %53 napalım ana köylerini aldırdınızda biz mi almadık :D hesapda 400 mis yatıyo şimdi bunlar yediremez bizide banlarlar keşke öyle bişi yapsalar :)) global yedim kurtuldum diye sevinirim :D

Tolga224

Mızrakçı
gardaşım yine esip gürlüyo :D @Tolga224 ya ne zorluyon adamlar bi türküdür tutturmuş biz biliriz biz yaparız siz oyuncu olarak kimsiniz diye bunları şikayet edecek başka bir mecrada yok adamlar at koşturuyorlar tek klan hakimiyeti %53 napalım ana köylerini aldırdınızda biz mi almadık :D hesapda 400 mis yatıyo şimdi bunlar yediremez bizide banlarlar keşke öyle bişi yapsalar :)) global yedim kurtuldum diye sevinirim :D

Dünya kapatılsın diye bir şey yazmadım diyorum hala dünya kapatmaktan bahsediyorlar :)

Şunu şunu yapın diye akıl verenler, casual 3'ün nasıl bir dünya olduğunu bilmiyor :)

3 yıldır biz oynuyoruz biz bilmiyoruz şu başlığa 2dk göz atan adamlar biliyor.

Bilgisi olmadan fikri olan adamlarla dolmuş forumda :)

Dünya kapatma özellikleri belirlensin cümlesinin neresi anlaşılmıyor. Ana köy fethedilse, zaten biz kalan kişileri toplayıp, ardından kapatacak listeyi belirleyip, kalan kendi oyuncularımıza da hesap sil yaptırırız diyoruz adamlar kendi adamlarınızı toplayın diyor :)

Oyun admini de bu sözleri alıntılıyor. Admin de forumdakiler kadar biliyor işte oyunu :D

DeletedUser68297

Ziyaretçi
@Tolga224

Casual kapatma şartlarını sadece dünyada görmek için mi istiyorsunuz ? ee kapatmak istiyorsunuz yani kelime oyunu yapmayın ha kel hasan, ha hasan kel. Casual dünya kapansa ne olur kapanmasa ne olur. Bu dünya bitmiş madem boşa göstereceğiniz efor yerine bak yakın da w59 açılıyor girin dünyaya oynayın mis gibi normal dünya en azından "Kapama şartları" belli dünya :) derdiniz bu ya..

edit: Casual oyuncusu olupta, normal dünyada emek veren oyuncuları ve tüm bu mecranın yetkililerini eleştirecek kadar akıl tutulması yaşayanda bir seni gördüm..Casualin tanımı "Tutunamayan, oyun bilgisi zayıf oyuncuların oyunu öğrenmesi için açılan dünyadır." Oyun bilgin yeterince olduysa geç normal dünyaya da orada görelim boyunun ölçüsünü :)

Tolga224

Mızrakçı
@Tolga224

Casual kapatma şartlarını sadece dünyada görmek için mi istiyorsunuz ? ee kapatmak istiyorsunuz yani kelime oyunu yapmayın ha kel hasan, ha hasan kel. Casual dünya kapansa ne olur kapanmasa ne olur. Bu dünya bitmiş madem boşa göstereceğiniz efor yerine bak yakın da w59 açılıyor girin dünyaya oynayın mis gibi normal dünya en azından "Kapama şartları" belli dünya :) derdiniz bu ya..

Hocam gerçekten okumuyorsunuz yazdıklarımı. İnan okumuyorsun.
Dünya kapatma özellikleri belirlensin diyorum çünkü bizim yapacağımız bir şey kalmadı. Artık ana köy fethedilmesi kaldırılınca ancak biz bir şeyler yaparız diyorum.

Burdakiler hala kendi adamlarını toplayın öyle dünyayı kapatın diyor. Dünyayı kimin kapatacağını ben bile bilmiyorum, kim toplayacak klandakileri.

180 kişiye takılmış. Diyorum ki; Casual 2'de daha fazla oyuncu vardı %45 hakimiyetle kapatıldı. Bizim ana klanın hakimiyeti %60 zaten. Söylediği şeyin bile doğrusunu bilmiyor.
Dünya kapatılsın dendiğinde Casual 2'de yaptıklarını Casual 3'te yapmalarını istemek oluyor.

Dünya kapatma özellikleri belirlensin ile dünya kapatılsın arasında geceyle gündüz kadar fark var yani anlayacağın.

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Yahu buradaki insanlar da sana diyor ki ;

Casual dünya (kolay dünya) akademi dünyası oyuncuya oyun öğretme dünyası. Madem yapacak bir şey kalmadı oyunu öğrendin. Daha fazla kasma kendini gir başka dünyaya oyna.. Uygun ortam ve şartlar oluşunca yetkililer zaten dünya kapatır..

Sen dünya kapatacam diye debeleniyorsun.. Misyon,vizyon her türlü klanlar ekibi amacına ulaşmış işte oyunu öğretecek şekilde bir dünya deneyimi yaşatmış size bunun nesini anlamıyorsun ???

Gir başka dünyaya orada efor sarfet. En azından her şeyi kapatma şartları vs. belli.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.