3 Büyük 1 ufak Öneri.

• Konuyu başlatan DeletedUser45742
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser45742

Ziyaretçi
İlk olarak oyunun içinde bulunduğu durum şuan için oyuncuları tatmin etmekte ama bu durumu bir üst kademeye çıkartmak için benimde bir kaç önerim bulunmakta naçizane;

1- KSS namı diğer Klan Saldırı Sistemi;

Sistemi kısaca şu şekilde anlatayım, yeni dünyaların ilk başlarında oyuncuların bire bir savaşmaları ilerleyen dönemlerde ise bu işin oyunun adı uygun bir şekilde klanların savaşmalarına döndüğünü biliyoruz lakin bu durumdan sonra oyun zorlaşıyor şöyle ki bir klan bir oyuncuya gözünü diktiğinde bu oyuncunun klanı da boş durmayıp gerekli destekleri bu köye yığıyor bu durum sonunda can sıkıcı uzun süren ve defalarca gelen saldırılar, raporlar, casuslar, fakeler (Sahte saldırılar), bitmiyor ve normal olarak 2 taraftan biri pes ediyor. Bu durum önüne geçmek için KSS adındaki klan saldırı sistemi isimli teknik yada özelliğin oyuna dahil olmasını öneriyorum bu sistem bir oyuncunun tek seferde bir orduyla köyü temizleyemeceği durumlarda klan arkadaşlarına KSS daveti atıp onlarında bir miktar ordularını dahil edip tek saldırı altında 2-3-4 kişinin birleşmesi ve bu şekilde gerekli gücü elde etmelerinden oluşuyor. Yani X isimli oyucunun Y isimli oyuncunun köyündeki ordularını tek başına kesemeyeceği durumlarda öyle ki bazı destekler sayesinde rakamlarını sayamayacağımız ordu miktarları savunmaya geçiyor işte bu gibi durumlarda KSS davetini klan arkadaşlarına yollaması sonucunda eşit güçte bir ordunun kafa kafa gelmesi ve işin şans, bayrak yada şövalyelerin kullandığı eşyalarda bitmesini sağlıyor.

Tabi bu sistemin şuan ki dünyalarda sonradan eklenmesi oyunun dengesini bozabilir bu yüzden yeni açılacak olan dünyalarda dahil olması yada bir süre sonra aktif olması oyunun zevkini bir kat daha arttırabilir.

2- Casusluk/Casuslama;

Oyunda bir köyü casuslamak istediğimizde karşımıza çıkan 2 seçenek var biri destekle diğeri saldır, işte bu 2 seçenek yanına casusla yada gözetle gibi bir seçenek hatta bu ikisi de eklenebilir.
Casusla seçeneği köyün ordusu dahil kademelerini ve maden miktarını
Gözetle seçeneği ise köyün sadece kademe ve maden miktarlarını tespit etmeye yarayabilir tabi bu 2 seçenek arasında olumlu yada olumsuz sonuçlanma faktörleri değişiklik gösterecektir casuslama durumda casusun ordunun arasına girmesinden kaynaklı yakalanma yada fark edilme ihtimali daha yüksekken gözetle seçeneğinde ise bu durum daha indirgen olabilir bunun sağlanması içinde casusluk yada casus biriminin araştırma seviyesinin eklenmesi gerekir. Şuan ki sistemde casuslara saldırı emri verdiğimizde ordunun miktarı değerinde casusların olumlu yada olumsuz sonuç alması değişiyor, işte bu seçeneklerle olay tamamen köyün savunmasında bulunan casusların ve karşıdan gelen casusların birbiri ile kapışmalarına olanak sağlıyor. Bu tarz bir iyileştirilme de oyunun zevkini bir kat daha arttırabilir.

3- Klan içi ortak maden deposu / ortak karargah

Oyunun abileri ve ufak kardeşler diye tabir ettiğimiz aynı klan içinde bulunan gelişmiş oyuncular ve gelişmekte olan oyuncular arasında yardımlaşma klanlar.org oyununda pek mümkün değil çoğu dünyada karşılıksız maden atmak yasak! İşte bu duruma ufakta olsa bir çözüm mahiyetinde şu öneri sunmaktan onur duyarım;
Klan içi ortak maden deposu! İşte bu şekilde bağış olarak klanın ortak deposuna atılan madenlerin Klan kurucu tarafından yada o kişinin yetkilendirdiği biri tarafından ihtiyacı olan yada gelişmekte olan oyuncuların köyleri belli miktarlarda yarımın gönderilmesini baz alan bir sistemden bahsediyorum. Düşünülebilir yada hayata geçirilebilir bir konu bana kalırsa oyuna dahil olursa bir kat daha zevkli olur.

4 - Ufak tefek fikirler / düşünceler;

a- Şövalyenin dahada kişiselleştirilebilmesi,
b- Klanların armalara / bayraklara sahip olmaları,
c- Yeni ordu birimlerinin eklenmeleri,
d- Sıfırda köy inşaa edilebilmesi,
e- Klan ve alt klanların doğrudan oyunun sistemindeki seçenekler ile birbirlerine bağlanmaları.
f- Araştırılan birimlerinde puan getirisi sağlaması
g- Basılan ordunun da puan getirisi sağlaması

Evet sayın yöneticiler ve değerli oyuncu dostlarım bu bildiri altında belirttiğim tüm fikirlerimin olumlu yada olumsuz şekilde eleştirilmesini hatta eksik yönleri varsa bunlarında yazılmasını sizden rica ediyorum...
Saygılar.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

JrFly

Dük
c-yeni ordu birimlerinin eklenmeleri

Mesela topuz eklenmeli - balta çıkmalı taşıma kapasitesi düşürülüp saldırı gucunde hafıf yukselme olabılır
asyada kullanılan savas arabası eklenıp tasıma yok ama hız hafıfden yuksek ve saldırı gucu bakımından yuksek tutulabılır :D vs vs ben yazıyorum siz de geliştirin işte :D

Trafik

Kılıç Ustası
Klan içi maden deposu güzel ama bundan öncede bunu görmüştük yenı dunyalarda multı hesap acıp kendını destekleyecek oyuncular oldugu ıcın kabul görmemişti yanlış hatırlamıyorsam.

KSS dediğiniz olayda klan karargahı yada kampı ısmını hala hatırlamıyorum bır aralar oyunda vardı.

Diğer onerılede basılan ordu puanı arttırırsa ordun gıttıgınde koyun puanı dusecek bu rısk yaratır bellı eder koydekı ordu durumunu.

Sıfırdan köy inşa etme olayıda bır onerıde sunuldu bence yanlıs olur dusman ortanızda bı anda köy yapabılır.

DeletedUser45742

Ziyaretçi
7 yıldır oynuyorum ama bunların benzerlerini göremedim, ama dediğim gibi belirttiğiniz unsurlarda düzenlemeler yapılabilir nasıl olsa bunlar Aplha fikirler :D

DeletedUser37621

Ziyaretçi
Gayet iyi öneriler Fatih Bakalım İnsallah Dikkate Alınır.

DeletedUser

Ziyaretçi
Hımmm "ogame" den esintiler gibi hissettim bir an =)

DeletedUser43688

Ziyaretçi
Casus ile ilgili olan öneri orjinal ve mantikli geldi bana

DeletedUser45742

Ziyaretçi
oyun mu var öyle haha enteresan bi ismi varmı Ogame Ooyun :D

DeletedUser47390

Ziyaretçi
casusluk hakkında dediklerin mantıklı ama bunun yanında bi kaç şey daha eklenmesi güzel olur. mesela casus dediğimiz şey gizli bi saldırı tipidir ama adam 1000 tane casus atsa bile karşı taraf raporu görüyor öyleki casuslara araştırma seviyesinden en üst düzeye çıkaran ve bol miktarda casus ile saldıranların karşı tarafın bilgisini alıp karşı tarafından bundan hiç haberi olmaması gerekiyo asıl casusluk olayı budur bence diğer türlü casusluyon karşısı anlıyo bu casuslamak olmuyoki.

DeletedUser50380

Ziyaretçi
1.Kss dediğin sistemi sevdim güzel oyuna heyecan katabilecek bir öneri.
2. Casusluk ile ilgili önerin gereksiz oyunun temelini bozacak nitelikte
3. Klan kurucusu veya yetkilendirdiği biri felan demişsin. Ben klanımı kurayım. yan hesap açayım bağış yapayım kendime ihtiyacım varmış gibi atayım. saçma.

Diğer küçük örneklerden
A olabilir
B olabilir (bayraklardan kastın felan sadece görünüşse tabi )
C kesinlikle denge bozulacağından olamaz olmamalı
D ikariam reyonunu geçtin bura klanlar
E Zaten sistem sana alt klan kurmanı söylemiyor oyunun sisteminde olmayan birşey esasında ama yinede olabilir. ( Sistemde olmasada herkesin alt klanı oluyor bu devirde )
F olabilir
G Bu olay imkansız olay oyunun gidişatını temelini bile bozar. kim ne durumda farkedilmez. Tecrübeli elemanların 1. sıradakinin 2. gün sonuncu olmasına yol açabilir. Ayrıca puanla rakibinin ne denli geliştiğini anlayamayız. Görmesini istemediğimiz orduyu kaçırıp adam bizi casusladığında bu adam bi anabina basmış diğer tüm puanlar askerlerdir diye ifşa eden bir sistem, olmamalı

DeletedUser52944

Ziyaretçi
Klan maden deposu fikri b nevi Clash of Clans tan yola çıkılarak alınmış ve geliştirilmiş bir fikir diye düşünğyorum. Gayet iyi olur.

Önerilerinizin çopu mantıklı ve geliştirilip bi kaçıoyunda olmalı.

Elinize sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş

DeletedUser45742

Ziyaretçi
Klan maden deposu fikri b nevi Clash of Clans tan yola çıkılarak alınmış ve geliştirilmiş bir fikir diye düşünğyorum. Gayet iyi olur.

Önerilerinizin çopu mantıklı ve geliştirilip bi kaçıoyunda olmalı.

Elinize sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş

Eyvallah dostum sağolasın

DeletedUser37479

Ziyaretçi
casusluk hakkında dediklerin mantıklı ama bunun yanında bi kaç şey daha eklenmesi güzel olur. mesela casus dediğimiz şey gizli bi saldırı tipidir ama adam 1000 tane casus atsa bile karşı taraf raporu görüyor öyleki casuslara araştırma seviyesinden en üst düzeye çıkaran ve bol miktarda casus ile saldıranların karşı tarafın bilgisini alıp karşı tarafından bundan hiç haberi olmaması gerekiyo asıl casusluk olayı budur bence diğer türlü casusluyon karşısı anlıyo bu casuslamak olmuyoki.

Kingsagede var bu karşı taraf görmeden casuslıyabiliyorsunuz .

DeletedUser36909

Ziyaretçi
Bu denli büyük önerilerden ziyade, küçük ve uygulanabilir öneriler önermeniz daha faydalı olacaktır.

DeletedUser45742

Ziyaretçi
Bu denli büyük önerilerden ziyade, küçük ve uygulanabilir öneriler önermeniz daha faydalı olacaktır.

iyi güzelde yorum yaptığın bütün düşünceleri okudum alayına olumsuz yorumlar geçirmişsiniz madem yazılanları küstah ve egoist bir şekilde yorumlayacaksınız böyle bir konu açıp oyuncuların zamanı çalmayın, tüm öneriler olumsuz diye işaretlenmiş bu kadar saçma sapan bir hareket olamaz.

DeletedUser45742

Ziyaretçi
böyle saçmalıkmı olurmus adamların yapacak zekaları yok demek daha küçük uygulamalar diyor bunun gibileri forum moderatörü yapıyorlar ya ona içim yanıyor