AZAP (Röportaj)

• Konuyu başlatan DeletedUser68297
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Aslında dünya da varolan tüm klanlara eş zamanlı olarak gönderilen sorulardan beklediğim bir dönüştü. Ancak @.BLacKBaRoN. 'un klan içi yoğunluğu nedeni ile ha bu gün ha yarın derken anca cevapları elime ulaşan bir çalışma oldu. (Ufak bir sitem) Kendisine yine de katılım gösterdiği için çok teşekkür ederim :) Baya zaman farkı olduğu ve iki klanın birbirine rakip olduğu için bu çalışmayı ayrı bir başlık ile sizlere sunmaya karar verdim.. İyi oyunlar.

EDİT NOT: Katılım zorunlu olmasa da bu çalışma da SANCAK,AZTEK,VUSLAT kısaca dünya da yer alan tüm ekiplerin kendini ifade etmesini isterdim.. Ama durumu anlamadıkları için, ama yoğunluklarından, ama başka sebeplerden katılım gösteremediler. O yüzden ALARM ve AZAP klanlarına ayrıca teşekkür ederim :)

1- Bize kendiniz ve ekibiniz ile ilgili bilgi verebilir misiniz ? (tanıtım)

.BLacKBaRoN. : Merhabalar,adım Furkan uzun yıllardır dostlarımla birlikte keyifle klanlar oynuyorum.Azap ekibi olarak henüz yeni bir oluşum gibi görünsekte uzunca süre bir çok faklı dünyada birlikte oynamış ve artık tamamen kaynaşmış bir ekibiz diyebilirim.

2- Bu dünyaya başlama kararını almanızda ki etkenler nelerdi ? (Hız,özellik,rakip klan vb.)

.BLacKBaRoN. : Öncelikle, c11 den sonra normal bir dünyaya girme kararı almıştık. w56 özelliklerinin güzel olması ve katılımın beklenenden yüksek olması bizim için oldukça cezbedici oldu.

3- Bu güne gelene kadar hangi klanlar ile savaştınız ? şuan hangi klan ile savaşıyorsunuz ? mevcut rakibinizi ve geçmiş rakiplerinizi yorumlayacak olsanız neler söylersiniz ?

.BLacKBaRoN. : İlk savaşımız Generals klanı ile oldu.Ardından, Cin ve Anti klanları ile savaştik.Eibo ile kısa süreli bir savaşımız oldu. Tüm bu savaşlardan galip olarak çıkmayı bildik.Şuan ise Alarm klanı ile aktif bir savaşın içerisindeyiz.

4- Bu dünyada sizce hayal kırıklığı olan klan kimdi ? neden ?

.BLacKBaRoN. : Bu soruya Eibo olarak cevap verebilirim.Dünya başından beri müttefikimiz olan Eibo klanı yönetimine yapmış olğumuz tüm dostane tavrın karşılığı olarak onların bizim aleyimize hamlelerde bulunmaları benim için hayal kırıklığı olmuştur.

5- Sizce bu dünyada bekleneni aşan, potansiyelinden fazla performans gösterip iz bırakan klan kim ? neden ?

.BLacKBaRoN. : Bu konuda taktir edersiniz ki mütevazi olamayacağım ve tabiki Azap diyeceğim. Nedeni ile ilgili açıklamam biraz uzun olabilir şimdiden sizleri uyarıyorum :)

Birçok insanin sayıca az olduğu için küçük görüp dikkate almadığı Azap klanının şuanda geldiği noktaya kadar olan süreci özetleyecek olursak; bir çok dünya birlikte oynadığımız Nop ve Unss tabiki başta bize güven veriyordu.Kendimizden tarih olarak uzunca bir geçmişi olan Nop klanı ile müttefik olarak dünyaya başladığımızdan, oyuncularımızın ve yönetimimizin aklı her anlamda rahat olmaktaydı.Ta ki bir gün ,oyuna girdiğimizde sınırdaki bir ekibin komple klanını sattığını(ARTİZ ekibi) ve hesap sil kararı aldığını öğrenmemize kadar.Artiz ekibi bölgesine takas yoluyla sınıra yerleşmeye çalısırken, ne yazıktır ki bu kişiler Nop ve Azap klanlarından atılan misleri kesip, rakip Alarm klanının mislerine ise köyleri teslim ettiler.Ayrıca, Nop-Azap birleşmesinin akabinde klanda kalmış ve devam ediyormuş gibi görünen, affınıza siğinarak ahlak yoksunu diyebileceğim bir takim oyuncular da rakibimizin operasyonu sonrası gece bonusunda köylerini savunma ile peşkeş çekmekteydi.Tamda o esnada,bu hesaplardan kim/kimler tarafından girildiği bilinmeden oyuncularımıza hakaretler edilip,motivasyonumuz bozulmaya çalışılınıyordu. (Alt parantez olarak , bu yapılan çirkefliği hiç utanmadan AZAP vs ALARM baslığında pişkinlikle dillendirip kabul eden, isterse o hesaplara kendisinin bile girebileceğini belirterek kendini alçaltan şahsa ise ne yazik ki diyecek bir şey bulamıyor taktirini de sizlere bırakıyorum.Yapılanları unutmayıp er ya da geç cevabını verecegimizden kimsenin şüphesi olmasın.)

Rakibimiz tarafından oluşturulan bütün bu piskolojik baskıya rağmen, yönetim olarak hem bizim hem kendi oyuncularımızın emekleri heba olmaması adına muazzam bir sorumluluk almanın da bilinciyle bu büyük klanı tüm yönleriyle devralmış ve yıkılmış bir yapıyı üyesiyle,yöneticisiyle tekrar bir araya toplayıp ayağa kaldırmanın gayretini verdik.Bunda da ufak tefek aksaklıklarımız olsada ziyadesiyle başarılı olduğumuz kanaatindeyim .Birleşmeden sonraki günlerde rakibimiz olan Alarm klanının yaklasık 300 köylük bir operasyonu ile karşı karşıya kaldık ve ilk sınavımızı elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalısarak verdik.Bu sıkıntılı donemi gözünüzde canlandırmam gerekirse, bir yandan oyunu bırakmış oyunculara ulaşmaya çalışıyor ve diğer bir yandan da yukarda bahsettiğim satılmış hesaplara gece bonusuyla yerleşen kendilerince sınırı ilerletiğini düşünen Alarm oyuncularıyla uğraşmak durumunda kalıyorduk.Geçiş döneminde hem bu süreci olabildiğince az zararla atlatmamızı sağlayan ve bizi asla yalnız bırakmayan üyelerimiz hem de fazla mesai harcayan yönetimimiz ile oldukça gurur duyuyorum ve onlara verdikleri emek için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

6- Bu dünyada sizin veya klanınızın başına gelen en ilginç olay nedir ?

.BLacKBaRoN. : Nop ve Eibonun kısa süre içerisinde Azap'a katılması oldukça ilginç diyebilirim.

7- Şu da bu dünyada olsaydı dediğiniz klan veya oyuncular kimlerdir ?

.BLacKBaRoN. : KAPAK klanını kendi isimleriyle bu dünyada görmek isterdim.

8- Keşke bu dünyada olmasaydı dediğiniz klan ve oyuncular kimlerdir ?

.BLacKBaRoN. : *HEPiNiZi KESiCEM* adlı oyuncunun klandaki oyuncuları taciz ve tahrik etmesi açıkcası oldukça can sıkıcı bir durum. Bu nedenle, kendisini ne bu dünyada ne de herhangi başka bir dünyada görmek istemezdim.

9- Dünyanın favori oyuncusu ve klanı sizce kim/lerdir ?

.BLacKBaRoN. : Favori klan tabiki AZAP , oyuncu lisem ise şöyle;

Ordinaryus41..
DISCIPLIN3
rakro.31
barbik
chic
nostaljist (Akere gitti geldi ,hala Alarm ile savaşıyor.)

10-Varsayalım finaldesiniz hangi klanın finalde rakibiniz olmasını isterdiniz ?

.BLacKBaRoN. : Şahsi fikrim ,birlikte tüm rakiplerimize karşı ortak mücadele yürüttüğümüz müttefik klan ile finalde son ikiye kalıp, nihayetinde dostluğun galip geldiği bir savaşla w56 yı noktalamaktır.

11- Oynadığınız dünya itibari ile oyunun geldiği nokta ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? (Daha keyifli,daha sıkıcı vb.)

Daha sıkıcı olduğunu düşünüyorum,savaşmadan silen oyuncular ve ekipler oyunda ciddi denge sorunu yaratarak zevk ve kalite azaltici sonuçlara sebebiyet vermekte.

12- Klanlar oynayan oyunculara söylemek istedikleriniz ? (Serbest alan)

Klanların browser tabanlı bir oyun olması sebebiyle görsellikten çok muhabbeti ile bizleri bağlayan bir oyun olduğunu söyleyebilirim.Dolayısıyla, birlikte oynadığımız insanların kıymetini bilmemiz gerek.Dostlukları kazanmak zor, kaybetmek ise ne yazık ki oldukça kolay.Bunun farkında olarak, oyunu oyunda bırakalım.Hiçbir bireyi hor görmeyip kalp kırmadan insanların bu oyunu oynamasını ve bulunduğumuz şu güzel platformun daha da ileriye gitmesine olanak sağlamasını tüm samimiyetimle dilerim.

Saygılarımla...

Furkan

Cleon

Kılıç Ustası
SiNSeR
EDİT NOT: Katılım zorunlu olmasa da bu çalışma da SANCAK,AZTEK,VUSLAT kısaca dünya da yer alan tüm ekiplerin kendini ifade etmesini isterdim..

Objektif olursan neden vermesinler.

DeletedUser68297

Ziyaretçi
SiNSeR
EDİT NOT: Katılım zorunlu olmasa da bu çalışma da SANCAK,AZTEK,VUSLAT kısaca dünya da yer alan tüm ekiplerin kendini ifade etmesini isterdim..

Objektif olursan neden vermesinler.

objektif olmadığım kanısına nerden vardın acaba ?

pNc*

Casus
Daha sıkıcı olduğunu düşünüyorum,savaşmadan silen oyuncular ve ekipler oyunda ciddi denge sorunu yaratarak zevk ve kalite azaltici sonuçlara sebebiyet vermekte.

Elinize sağlık Furkan ve Sinser
Benim içinde böyle + olarak ben de eklemek istedim keşke önceden olduğu gibi bir kıtada 1-2 klan görmek yerine daha çok klan görüp diplomasi çakallıkları yapmadan uzun soluklu savaşarak ve hak ederek kazanılan dünyalarda oynayabilsek görmeyi en çok istediğim şey bu sanırım hatta sırf bu yüzden oynuyorum hala bu oyunu :D öyle bir dünyada oynarsam son dünyam olur muhtemelen

salgin

Baltacı
Elinize sağlık Furkan ve Sinser
Benim içinde böyle + olarak ben de eklemek istedim keşke önceden olduğu gibi bir kıtada 1-2 klan görmek yerine daha çok klan görüp diplomasi çakallıkları yapmadan uzun soluklu savaşarak ve hak ederek kazanılan dünyalarda oynayabilsek görmeyi en çok istediğim şey bu sanırım hatta sırf bu yüzden oynuyorum hala bu oyunu :D öyle bir dünyada oynarsam son dünyam olur muhtemelen

come 1 v 1 devo köy fazlalıklarında senin avansın olsun , köylerindeki tüm destekleri geri gönder, klandan çık kapışalım

Deleted User - 5547864

Ziyaretçi
come 1 v 1 devo köy fazlalıklarında senin avansın olsun , köylerindeki tüm destekleri geri gönder, klandan çık kapışalım
Şu an içinde bulunduğumuz durumda dışarda virüs yayılırken senin nicke bakınca bana hiç güven vermiyorsun be hocam, 1 v 1 deyip 250 kişiyle gelip devrimi hücrelerine ayırana kadar dövecek bir hava var sen de :D

salgin

Baltacı
Şu an içinde bulunduğumuz durumda dışarda virüs yayılırken senin nicke bakınca bana hiç güven vermiyorsun be hocam, 1 v 1 deyip 250 kişiyle gelip devrimi hücrelerine ayırana kadar dövecek bir hava var sen de :D
250 kişi değil ya 10 kişi çağırmıstım , bir virüs 10kişiye bulasıyor ilk etapta ,yayılma hızım yavaş :(

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Değilsin hocam. Önceki yorumlarından gördüğümü söylüyorum.

@Cleon A klanına farklı B klanına farklı soru sorsam, kendimi övdürmek veya prim yapmak için sorular sorsam haklısın diyeceğim... Belki de sana cevap vererek yanlış yapıyorumdur.

Cleon

Kılıç Ustası
Konu soru değil zaten. Bu konu dışında bir kaç yorumunu gördüğüm için diyorum. Belki de ben yanılıyorumdur. Görüşüm bu yönde. İster yaz ister yazma hocam, çok da sorun değil yani.

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Konu soru değil zaten. Bu konu dışında bir kaç yorumunu gördüğüm için diyorum. Belki de ben yanılıyorumdur. Görüşüm bu yönde. İster yaz ister yazma hocam, çok da sorun değil yani.

Bu soru-cevap (röportaj) kısmında objektif olmam katılım için yeterli bir sebep bence.. Alıntıladığın kısımda belirttiğim gibi bu çalışmanın nasıl işlediğini bilmediği, vakti olmadığı için katılamıyor ekipler. O yüzden burayı okurlar da vakit ayırabilirlerse diye yazdığım bir şeydi. Senin söylediğin gibi yada farklı bir durum değil yani.

MrTroya.

Casus
Bu soru-cevap (röportaj) kısmında objektif olmam katılım için yeterli bir sebep bence.. Alıntıladığın kısımda belirttiğim gibi bu çalışmanın nasıl işlediğini bilmediği, vakti olmadığı için katılamıyor ekipler. O yüzden burayı okurlar da vakit ayırabilirlerse diye yazdığım bir şeydi. Senin söylediğin gibi yada farklı bir durum değil yani.
Ona laf anlatamazsın boş ver. Sen güzel bir iş yapıyorsun eline sağlık.