Şimdiye Kadar ki En Efsane Klan

DeletedUser

Ziyaretçi
NOP
PUSULA
CROM
HUCUM
SANCAK
ALARM
RESPAWN

Noptan biraz oyuncu pusuladan biraz oyuncu başka klanlardan oyuncularla dünya bazında oluşturulan klanlar elbette oluyor ama bu kemik kadroların tadını vermiyor bence.

Birde eski klansavaşları dönemindeki efsaneler var bana göre

TREMPS
KMKZ

W A R D A D D Y

Baltacı
Çoğu kişi kendi klanını efsane yapma peşinde. Ama bazı ince nüanslar kaçıyor arada. Efsane dediğin geçmişte iz bırakandır. O yüzden mesela Stalker efsane değildir, ama o yoldadır. Çok da sağlam klandır. Mesela benim klanım Galaxy. İlk dünyasında 34'te Nop ile son 2'ye kaldı. Son savaş çıkmadan kafa oyuncuları ceza yiyince bıraktı. Yemese farklı olabilirdi. Ki ilk dünyasında son 2'ye kalmak da başarı bence. Sonraki girdiği iki dünyadan birini kapadı, diğerini kapatıyor. Ama bu benim klanımı efsane yapmaz. Belki 3-4 yıl sonra.

Efsane deyince hemen hemen herkesin aklına ilk gelen 2 klan NOP ve PUSULA. Ki herkes çok haklı. Ama efsane olmak ile şu klan herkesi yener, hayatta yenilmezi karıştırmamak lazım. Nop da yenilir, Pusula da. Şartlara bakar o iş. Hiç ummadığınız klanlara bile yenilebilir. Ama bu 2 klan yine de 10 sene sonra bile efsanedir.

Onun dışında Cemefe'nin Giyotin'i de efsanedir, Bolubjk Mehmet'in Gölge'si de, Özgür abi'nin Hücum'u da. Cin de efsanedir, Sancak da, Alarm da, Mrymydons da... Daha sayılacak efsaneler de vardır.

En efsane diye bişey yoktur. Herkesin efsanesi ayrıdır. En güçlü klan diyebilirsiniz. Ama maalesef o da yoktur. Her klan yenilir, bunu şartlar belirler.

Ama yine de ybaydi efsanedir. Adam olun.

Tartışması gereksiz bir başlık aslında,
Madem açılmış konuşuluyor ben de yazayım güzel bir yazı olmuş abi eline sağlık ama eksik aslına bakarsan Stalker zaten 15.dünyada kurulan bir klan o zamanki konya orjinli yönetim kadrosuyla daha kurulduğu ilk dünyada bir çok büyük köklü klan olmasına rağmen dünyayı çok kısa bir sürede domine edip dört bir cepheden savaşıyordu ve önde de götürmesine rağmen sildiler sonra o dönemi hatırlayanlar olacaktır.. Hakeza w24 de öyle yine domine edilen bir dünyada diplomatik olarak yalnız kalınıp kaybedilmiştir ilk 2 dünyasında stalker kapamasa da iz bırakmıştır açıkçası buradan edinilen terübelerle sonraki 3 dünya kapatıldı. Bahsi geçen nop klanı standart dünyalarda 26 da oynadı ilk olarak yanılmıyorsam batak ismiyle...
Yazmamdaki amaç en efsane biziz len demek değil yanlış anlaşılmasın, doğrusu bilgilendirme yapmak istedim bizim hakkımızdaki kısımda...

Umarım burada ismi geçen bir çok klan oynamaya devam eder de oyundan keyif almaya devam edebiliriz yeni dünyalar hiç iç açıcı değil ama malesef.

DeletedUser47725

Ziyaretçi
"EN EFSANE KLAN DIE BIRSEY YOKTUR"
Bu Soru Cizgi Romanlarda En Efsane En Guclu Karakter Kimdir Demeye Benzer ve Bi O Kadar Sacmadir.

*Mahmutun Iyi niyetinden suphem yokta Tartismalara istinaden diyebilirimki;
"Herkesin Efsane anlayisi Farklidir, Bir Degil birden fazla Efsane klan vardir"

*Oncelikle PUSULA ve NOP klanlarinin Efsaneligi tartisilmaz Yaptiklarida Icraatleride Alkisa Deger islerdir ama sebep sonuc iliskiside vardir.
Benim jenerasyonumda oyuna basladiysan lisede 15-16 yaslarinda O zaman Efsane kavramini bu oyunda neden bu sekilde aktardigim daha iyi anlasilabilir.

-Misal Kiminin Ilk klanidir basarili bir kac savas yaptiktan sonra o klan ve Ekip onun Efsanesidir.
-Veya 1 dunya kapatirsin Kapatan ekipte Efsane olabilir.
-Veyahut 10 yili askindir oynuyosanki yukarda dedigime cikar Cok fazla ekip gorunce Hepsi birbirinden cazip ve Efsane gelebilir.

*Yenilmez Ekip yoktur Her Ekip bir digerine gore Daha basarili ve Organizasyonlu olabilir Bakin Guclu Yenilmez Demiyorum "BAŞARILI"

*PUSULA ve NOP klanlarinin En buyuk artisi Mevcut orjinalligini korumasidir Girdikleri Tum w lerde favori olarak girebilirler bunun en buyuk nedeni Her w degistiklerinde kemik kadrolarinin %60/%80 oranlar sabit kalip Taze kanla kendilerini yenilemeleridir. Aldiklari taze kanlarda yine Tecrubeli Nağmi Bilinen oyunculardir. Bu yuzden Favori kapsamina girer Her Iki Klanda.

*Son 5 yildir Cok fazla ekiple oynadim ve Bunlarin dusman ekipleri Yada dier dunya ekipleri Bunu burdaki bir cok kisi teyit edebilirki Cok fazla ekip olunca Cok Fazla Klan Cok Fazla Basarili is Cok fazla Insan demek Eeeee buda Kafada Tek bi sonuc cikartior bende Girdigi worldun ozelliklerini ve Organizasyonunu iyi kullanan her ekip En Efsane olabilir.

SON OLARAK bu saydiklarimin Baslicasi Dedigim gibi Orjinalliktir PUSULA ve NOP klanlari Favori olacaksa Bu konuda kendileri tebrik edilmelidirki Orjinalligini koruduklari ve Becerilireni Organizasyon surekliligini sagladiklari icin Bu Baslikta Adi cok fazla gecmektedir Hakederlerde.

Ancak En az Bunlar kadar Bunyelerinde onlarca basari elde etmis w ler kapamis savaslar kazanmis Isim duyurmus Oyunculara sahip onlarca klan var.
Örn; EŞKİYA - PAŞA - ANKA - GİYOTIN - KAOS - CİN - STALKER - DEHŞET/WAHŞET - DUMAN - RONİN - DUMRUL - KABUS v.s. v.s. Daha sayamadiğim bir cok klan %40 ile oynadigim %30 u ile savastigim %30 ununda Nağmının duyduğum icin Ama PUSULA ve NOP a istinaden bunlarin hicbiri surekliligini koruyamamistir neredeyse Iki üc w den ileriyede gidememislerdir.
Kisaca Tek bir Efsane En efsane die birsey Yoktur Yenilmez klan da yoktur.
Saygılarımla...

Deleted User - 5415557

Ziyaretçi
"EN EFSANE KLAN DIE BIRSEY YOKTUR"
Bu Soru Cizgi Romanlarda En Efsane En Guclu Karakter Kimdir Demeye Benzer ve Bi O Kadar Sacmadir.

*Mahmutun Iyi niyetinden suphem yokta Tartismalara istinaden diyebilirimki;
"Herkesin Efsane anlayisi Farklidir, Bir Degil birden fazla Efsane klan vardir"

*Oncelikle PUSULA ve NOP klanlarinin Efsaneligi tartisilmaz Yaptiklarida Icraatleride Alkisa Deger islerdir ama sebep sonuc iliskiside vardir.
Benim jenerasyonumda oyuna basladiysan lisede 15-16 yaslarinda O zaman Efsane kavramini bu oyunda neden bu sekilde aktardigim daha iyi anlasilabilir.

-Misal Kiminin Ilk klanidir basarili bir kac savas yaptiktan sonra o klan ve Ekip onun Efsanesidir.
-Veya 1 dunya kapatirsin Kapatan ekipte Efsane olabilir.
-Veyahut 10 yili askindir oynuyosanki yukarda dedigime cikar Cok fazla ekip gorunce Hepsi birbirinden cazip ve Efsane gelebilir.

*Yenilmez Ekip yoktur Her Ekip bir digerine gore Daha basarili ve Organizasyonlu olabilir Bakin Guclu Yenilmez Demiyorum "BAŞARILI"

*PUSULA ve NOP klanlarinin En buyuk artisi Mevcut orjinalligini korumasidir Girdikleri Tum w lerde favori olarak girebilirler bunun en buyuk nedeni Her w degistiklerinde kemik kadrolarinin %60/%80 oranlar sabit kalip Taze kanla kendilerini yenilemeleridir. Aldiklari taze kanlarda yine Tecrubeli Nağmi Bilinen oyunculardir. Bu yuzden Favori kapsamina girer Her Iki Klanda.

*Son 5 yildir Cok fazla ekiple oynadim ve Bunlarin dusman ekipleri Yada dier dunya ekipleri Bunu burdaki bir cok kisi teyit edebilirki Cok fazla ekip olunca Cok Fazla Klan Cok Fazla Basarili is Cok fazla Insan demek Eeeee buda Kafada Tek bi sonuc cikartior bende Girdigi worldun ozelliklerini ve Organizasyonunu iyi kullanan her ekip En Efsane olabilir.

SON OLARAK bu saydiklarimin Baslicasi Dedigim gibi Orjinalliktir PUSULA ve NOP klanlari Favori olacaksa Bu konuda kendileri tebrik edilmelidirki Orjinalligini koruduklari ve Becerilireni Organizasyon surekliligini sagladiklari icin Bu Baslikta Adi cok fazla gecmektedir Hakederlerde.

Ancak En az Bunlar kadar Bunyelerinde onlarca basari elde etmis w ler kapamis savaslar kazanmis Isim duyurmus Oyunculara sahip onlarca klan var.
Örn; EŞKİYA - PAŞA - ANKA - GİYOTIN - KAOS - CİN - STALKER - DEHŞET/WAHŞET - DUMAN - RONİN - DUMRUL - KABUS v.s. v.s. Daha sayamadiğim bir cok klan %40 ile oynadigim %30 u ile savastigim %30 ununda Nağmının duyduğum icin Ama PUSULA ve NOP a istinaden bunlarin hicbiri surekliligini koruyamamistir neredeyse Iki üc w den ileriyede gidememislerdir.
Kisaca Tek bir Efsane En efsane die birsey Yoktur Yenilmez klan da yoktur.
Saygılarımla...

Üstad Stalker(26,35,52) ve Cin(31,35,44) girdiği son 3 serveri da kapattı. Nasıl bir süreklilik bekliyorsun?

:) araştırmadan yorum yapılıyor.cin ve stalker klanları hedef koyup girdiği istisnasız tüm worldlere ambargo koymuştur.Çok sık girilmiyor.sebebiyse bi girdiğimizde world kapamak için ortalama 2 yıl çaba sarf edip ekibi dinlenmeye almaktır.w52 buna istisna olucak gibi sanırım standart dünyalar üzerinde rekor sürede , 365 gün sonu gelmeden yüzdeyi almış olucak. biraz araştırmak gerek yastık altından tonla ekip cıkabiliyor sadece nop ve pusula üzerinden gidilmesi biraz mantık dışı gibi

DeletedUser47725

Ziyaretçi
Kardesim siz iyimisiniz Anlamadiysaniz bi daha okuyun Burda stalker veya Cine bisey demedim aksine Savundum :) Sadece PUSULA ve NOP un Efsane gosterilmesine istinaden Kafanizmi iyi anlamadim ki :) Burda Sureklilikten kasit belirttigim gibi 3 5 dunyaya girmek veya bu dunyalari kapatmak deil CIN in bi onceki w ye girdigi ekiple bir sonraki ekibine bak bakayim ne kdr fark goruceksin Kafaniz Otomatikman Savunma mekanizmasina gecior Anlamadiklarinizi Bi daha okuyun ;)

araştır adam gibi tutarsız konuşuyorsun.başta yönetim kadrosu zaten reel arkadaş grubundan oluşan ekipler bunlar.girilen her world kemik 150 kişi zaten mevcut neyin tatavası yani anlamış değilim.çoğu isim yapmış klan böyledir zaten.pusula nopun ekibi daha kalabalık ve aktif özellikle hızlı world oyuncuları hepsı.farkı bu.bir çoğu da tanıdığımız dostlar zaten.germene gerek yok ortamı.yalan beyan hoş değil

DeletedUser47725

Ziyaretçi
araştır adam gibi tutarsız konuşuyorsun.başta yönetim kadrosu zaten reel arkadaş grubundan oluşan ekipler bunlar.girilen her world kemik 150 kişi zaten mevcut neyin tatavası yani anlamış değilim.çoğu isim yapmış klan böyledir zaten.pusula nopun ekibi daha kalabalık ve aktif özellikle hızlı world oyuncuları hepsı.farkı bu.bir çoğu da tanıdığımız dostlar zaten.germene gerek yok ortamı.yalan beyan hoş değil
Lan Sarhosmusun sen Yazimda yanlis Veya bi klana Ters soyledigim birseymi var Neyin kafasibi yasiosun Tatava yapan sensin Benjm Gorusum Benim tecrubem benim yorumum sanane Lan Ayrica Ya Sakamisin Neyin Savunmasindasin ben onu anlamiorum YAZIMIN GENELINDE TEK BIR EFSANE YOK HEMEN HEMEN HEPSI EFSANEDIR ozeti var Sen hangi klandandinda illa benim klanim En Efsane olacak kafasindasin hala bos bos nei savunuosun anlamis deilim Haplanim yazmayin Kardeism buraya hicbir klana Kotu birsey yazmadik yani Sakin ol Cocuk Adam :D

tanımadığın bi adama hakaret edicek kadar terbiyeni takınmıycaksan konuşmaya dahi gerek yok.son yazan paragrafında son cümlende kullandığın sürekliliğini koruyamamışa cevap verdim beyinsizmisin? açıklamasını detaylı da yapmışım ne gerdi seni ? kendini düzgün anlatmak istiyorsan da noktalama işareti koy doğrusunu anlayalım sarhos marhos hayırdır ?