Çok Değişmişiz

• Konuyu başlatan DeletedUser67601
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser67601

Ziyaretçi
Kitaplara zam geldiğinin farkındayım da tuvalet kağıdına zam geldiğini senden öğreniyorum :p :D
Sırf okumadım dediğim için laf sokmaya çalışma bir daha lütfen :p

Sen her defasında, çok uzun yazı olmuş okuyamayacağım birisi bana özet geçsin diye ilk okul esprisi yaparsan ben de laf sokarım tabi ki :) İlk defa olsa belki farklı algılanabilirdi ama yok :) ısrarla aynısını yapıyorsun ve dövecem seni sonunda.

Mikail çok güzel yazmışsın.. Ben fevri ve agresifim bunu kabul ederek söylüyorum başlığı açtığım günden beri resmen neden güvendin kardeşim diye suçlanmadığım kaldı bir tek :) seninde dediğin gibi bir kitle var bu durumlara alışmış ve alışılması gerektiğini söylüyor. Neden alışayım abi ? yada sen neden alışasın. Ben sana aynısını yapınca canın sıkılmyacak mı ? Yahu öyle yada böyle manevi bir anlam yüklüyoruz klana ve ortama, ortamı bozan olunca illa ki can sıkıyor. Buna alışın demek yerine en sert tepkiler verilmeli. Vermeyende, yapan kadar suçlu görülmelidir. Mesela ben PUSULA dan yada benim durumuma düşmüş klanların bölgesinde klanlardan bu tarz davranışa giren klanlara fırsat vermemesini beklerdim açıkcası. Böyle takdir edilirsin anca. Ama bunun yerine başlık açtıktan sonra benden köy istemeyen klan yada oyuncu grubu kalmadı. Gelen mesajları göstersem :) Ne oldu abi bize ? bizim milletimize ? bu kadar mı kör olduk bu kadar mı sapkın ucubeler haline geldik. Aklım almıyor. Açıkcası bu bir yasakla bir kuralla değil. Klan kurucu ve yönetici konumundaki insanların mantığının değişmesi ile düzelir.
Evet, sadece oyun için bu kadar gerizekalı, sapkın, ahmak ve umursamaz buyuk bir insan grubu var...

Misal ben, CS:GO ' da öyleyim, bu oyunda ise sakın bir insanım. Kimsenin isine karışmam. Onca bot ve hile kullanan insan gördüm, uyardım, ticket açtım ama yok, bırakmıyorlar ve sürdürüyorlar. Peki neden?

Çünkü bizim milletimiz oyunun kendilerine çok daha iyi geldiğini düşünüyor......ya da biz öyle sanıyoruz.

Hâlâ iyi ve erdemli insanlar olsa da tahminin bu oyunu oynayan %70 lik dilim benim bahsettiğim durumdadır, bir köy için ve bir oyun için bile her şeyi yaparlar.

Bu benim düşüncemdir... İsteyen eleştirsin isteyen de sussun.

DeletedUser67601

Ziyaretçi
...tuvalet kağıdına zam gelince... diye okudum, düzgün okuduğumda da anlamadım ne demek istediğini. beylikdüzünde konuştuğunuz dili bırakıp bizim anlayacağımız şekilde yazar mısın abi?

Yalnız bir tek sen anlamamışsın :) Şimdi sizin kırsalda hangi dilin konuşulduğunu bilmiyorum :) Sen de biraz okumalısın. hiçö paragrafta anlam sorusu çözmedin mi sen. ?

Ortalama Biri

Misyoner
Sen her defasında, çok uzun yazı olmuş okuyamayacağım birisi bana özet geçsin diye ilk okul esprisi yaparsan ben de laf sokarım tabi ki :) İlk defa olsa belki farklı algılanabilirdi ama yok :) ısrarla aynısını yapıyorsun ve dövecem seni sonunda.

Hayır bir keresinde okudum. 5 cümle ile anlatılacak şeyi yine böyle yazmıştın :D O günden sonra okumaktan vazgeçtim :p :D Tamam anlatmayı seviyorsun bu güzel bir şey de özet istedim diye niye linç etmeye çalışıyorsun beni :D

DeletedUser67601

Ziyaretçi
İnsan sevdiğini yerden yere vururmuş. Herkes senin kadar kolay anlama kabiliyetine sahip olmayabiliyor Ata :)

DeletedUser58862

Ziyaretçi
herhalde şu cümleleri herkes şu foruma yazdı ama sonuç gene aynı matık değişmedeği sürece multi nasıl oyunun bir kuralı gibi oldu ise bunlarda oyunun bir parçası haline geldi .

DeletedUser66676

Ziyaretçi
Her şeyin değeri düşmüş bence ondandır :)
Kolay mut olunup bozuluyor
Bi gecede mutluk bozulup saldırı cikildigini düşünüyorsaniz bence yanlışlık vardır
Öyle bir muttefiklik asla olmaz
İllaki karşılıkli bisey olmuştur bu ilk hamle değil son hamlesidir yani

Herkesin amacı oyun kazanmak
Ne yapsın söylesin Bi haftaya dalıyoruz mu desin rakibine
Savaş oyunu bu. Harpte herkes hile yapıyor
Kimi mutlu kimi böyle kimi adam çalarak kimi casus kimi hesap alarak
Benim gördüğüm kadarıyla %80 %90 aynı tüm büyük klanlar
Farkı da yok
Zaten adam gibi oynayan Bi klan w 18den sonra öyle kolay kolay kapatamaz dünyayi
Burda konu tüm ülke ile aynı
Torpil yapmayı seviyoruz ama torpil yasak başkası yapınca :)
Hep aynı mantık
Respawn adam çıkarınca şöylesin. Soa çıkarınca işte böyle
Nop çıkarınca şöyle
Abi hepsi aynı
Çıkarınıza göre davranıp sonrada ben tarafsız gözle bakıyorum ne demek anlamadım
Çok basit çözüm bazı şeylerde
O muttefik o kişiler ile tanışıp Bi daha o güveni vermezsin onlara olur biter
Adam gibi oynamak isteten varsa gelir tribalwars.net e oynarız
İKİ klan üstü klan yok genelde

DeletedUser58115

Ziyaretçi
Oyun 2006'daki oyun değil. Bir sürü şey değişti. Yeni birimler, hesap yöneticisi, şövalye vs. vs.

E oyun değiştiği gibi nesil de değişti. Nerde klansavaslari.net'in ilk worlderinde oynayan adamlar...

O zamanlar abilerimiz bizden şifremizi alır, hesaba premium puanımızı çeker, bir daha hesaba premiumumuz bittiğinde girerlerdi, yenisini çekmek için.

Şimdi ver şifreyi, olan premiumu çeker, bayrakları boşaltır, üstüne bi de bu yaptığına güler.

Yani demem ki o ki, nasıl ki oyun değişti, oyuncular da değişti. Yok mu eski topraklar? Var tabi. Ama onlar da oyuna nasıl uyum sağladılarsa, oyuncuya da uyum sağladılar. Sağlayamayan bıraktı gitti.

Ben de 6-7 yıl kadar ara verip dönenlerdenim. Ben döndüğümde ne oyun, ne de oyuncular bıraktığım gibiydi. Ya oynamayacaktım ya da uyum sağlayacaktım. Oynamak istediğim için uyum sağladım.

Geleyim Serhat'ın söylediğine. Neden alışayım ki? Duygusal olarak haklı bir söylem. Ama düzelmez kardeşim. LOL'deki anancılar, KO'daki dupeciler, CSGO'daki bilmem neciler vs. vs. düzelirse bunlar da düzelir. Ama düzelmez işte. Çünkü nesil bu. Eski nesil de ya ayak uyduruyor eğlenmek, stres atmak için, ya da arkasını dönüyor, gidiyor.

DeletedUser66182

Ziyaretçi
@Pressman Çok haklısın belkide. Ama işte tetikte bu bana ihanet eder mi şöyle yapar mı paranoyasına gireceğime hep birlikte bu durumu aşacak bir şey yapabiliriz diye düşünüyorum sadece. Anlattıklarını okuyunca isa abi geldi aklıma immortal3428 :) hey gidi. Dediğin gibi abilerimiz şifremizi alır preyi çeker sigaraya para verceğime sana pre çektim işte diye bir de alçak gönüllülük yapardı. Ne kadar değişmiş her şey.

DeletedUser58862

Ziyaretçi
Aslında çözüm belli her klana bir @*FenerSavar lazım çünkü şu oyunda bütün dünyaya karşı savaşıcak nadir insanlardan birisi :D oda bize denk geldi :D

Demem o ki Bir dünyaya giriyorsanız savaşmaya girin bırakın millet ne yaparsa yapsın siz bunu devam ettirirseniz yeni nesil bunu görür aynısını yapar ama tersini yaparsan onlarda tersini yapar .

@Pressman Dimi recep abi :D

DeletedUser67428

Ziyaretçi
Çok basit; reel hayatında bir baltaya sap olmamış, herhangi bir başarısı olmayan insanlar buraya gelip egolarını tatmin etmeye çalışıyor. Sosyal medya gibi biraz. Egosunu tatmin etmek uğrunada her türlü pisliği yapıyor. Zaten oyunu oynayan bir avuç insan kaldı, yeni oyuncu sirkülasyonu yok denilecek kadar az. Çok açık bir şekilde söyleyebilirim ki eski özellikler ve oyuncu sayısı olsa şuan x bir dünyada şuan oyuncuyum diye gezenlerin bir çoğu ilk 500 e giremezdi.

Birazda bu durum klanlarda aile klanlarının ortaya çıkmasına neden oldu. Az oyuncu ve herkes birbirini tanıyor. Bir dünyaya kafa 2 klan giriyorsa giren 1000 kişinin 700 ü bu klanlarda başlıyor. Rekabet ortamıda oyun genelinde giderek 3-4 klanın eline düşüyor.

DeletedUser58115

Ziyaretçi
Valla Serhat, dediğin gibi tetikte olacaksın. Kendi ekibinden başkasına bile güvenmeyeceksin. Yeri geldiğinde ona da güvenmeyeceksin. W42'de klana sırf içten vurulmayayim diye kesin güvenmediklerim dışında sadece 3 kişi aldım davet isteyenlerden. Yeterli güveni alana kadar belki de 6 ay tetikte durdum aman çıkıp ansızın vurur mu diye. Değil ki müttefik...

DeletedUser58115

Ziyaretçi
Aslında çözüm belli her klana bir @*FenerSavar lazım çünkü şu oyunda bütün dünyaya karşı savaşıcak nadir insanlardan birisi :D oda bize denk geldi :D

Demem o ki Bir dünyaya giriyorsanız savaşmaya girin bırakın millet ne yaparsa yapsın siz bunu devam ettirirseniz yeni nesil bunu görür aynısını yapar ama tersini yaparsan onlarda tersini yapar .

@Pressman Dimi recep abi :D

Olm o herkesle savaşmak istediğinden değil la, diplomasiyi beceremediğinden sjsjsjsjsjsj

DeletedUser58862

Ziyaretçi
Çok basit; reel hayatında bir baltaya sap olmamış, herhangi bir başarısı olmayan insanlar buraya gelip egolarını tatmin etmeye çalışıyor. Sosyal medya gibi biraz. Egosunu tatmin etmek uğrunada her türlü pisliği yapıyor. Zaten oyunu oynayan bir avuç insan kaldı, yeni oyuncu sirkülasyonu yok denilecek kadar az. Çok açık bir şekilde söyleyebilirim ki eski özellikler ve oyuncu sayısı olsa şuan x bir dünyada şuan oyuncuyum diye gezenlerin bir çoğu ilk 500 e giremezdi.

Birazda bu durum klanlarda aile klanlarının ortaya çıkmasına neden oldu. Az oyuncu ve herkes birbirini tanıyor. Bir dünyaya kafa 2 klan giriyorsa giren 1000 kişinin 700 ü bu klanlarda başlıyor. Rekabet ortamıda oyun genelinde giderek 3-4 klanın eline düşüyor.
Artık kafa klanlar kalmadı knk herkes her klanda oynuyor bu da rekabeti azaltıyor eskiden sadece kendi klanlarında oynardı insanlar w18 den beri oynarım benim gördüğüm böyle idi şimdi ise herkes birbini tanıyor herkes herkesle aynı klanda oluyor bir dünyaya minimum düzgün denile bilen kemik kadrosu olmayan ama güçlü görünen klan giriyor. başka yok.

DeletedUser67428

Ziyaretçi
Artık kafa klanlar kalmadı knk herkes her klanda oynuyor bu da rekabeti azaltıyor eskiden sadece kendi klanlarında oynardı insanlar w18 den beri oynarım benim gördüğüm böyle idi şimdi ise herkes birbini tanıyor herkes herkesle aynı klanda oluyor bir dünyaya minimum düzgün denile bilen kemik kadrosu olmayan ama güçlü görünen klan giriyor. başka yok.

Misal olay şu, x bir dünyaya nop giriyor galaxy giriyor diyelim. Herkes bu iki klan cephesinde toplaşıyor. 3. Bir klanın şansı anında kalmıyor. 36 da bir süre götürdük bu işi sonrasında yine bi baktık dünya 2 pakta bölünmüş. 47 ye 2 köklü klan girdi pro ve nop dünyaya yine bir bakıyoruz 2 pakt oluşmuş. Uzun vadede oyun zevkini çok düşürüyor bu durum. Ki en kötü dünya 1 senede kapanıyor. Dile kolay 1 sene. Recep abi w34den beri 2 çocuk yaptı bitanesi büyüdü trafikte yankesicilik yapmaya başladı.

DeletedUser58115

Ziyaretçi
Misal olay şu, x bir dünyaya nop giriyor galaxy giriyor diyelim. Herkes bu iki klan cephesinde toplaşıyor. 3. Bir klanın şansı anında kalmıyor. 36 da bir süre götürdük bu işi sonrasında yine bi baktık dünya 2 pakta bölünmüş. 47 ye 2 köklü klan girdi pro ve nop dünyaya yine bir bakıyoruz 2 pakt oluşmuş. Uzun vadede oyun zevkini çok düşürüyor bu durum. Ki en kötü dünya 1 senede kapanıyor. Dile kolay 1 sene. Recep abi w34den beri 2 çocuk yaptı bitanesi büyüdü trafikte yankesicilik yapmaya başladı.

İşte bunlar hep oyunun getirdiği sinir stresten ssjsjsjsjsjsj :D