30ncu Dünya özellikleri

• Konuyu başlatan DeletedUser26690
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser56727

Ziyaretçi
Hangi oyun şimdiye kadar kimin din değiştirmesinde etkili oldu? Ben bunu gerçekten çok merak ediyorum? Elinizde bir örnek varsa bana açıklarsanız öğreneceğim...

Böyle bir dar düşünceyi sizden beklemezdim.Benim ne demek istediğimi anlamadan böyle bir önyargıda bulunmamanız önemle ricamdır.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Böyle bir dar düşünceyi sizden beklemezdim.Benim ne demek istediğimi anlamadan böyle bir önyargıda bulunmamanız önemle ricamdır.

Ben dar bir düşünce sergilemedim ki? Sadece oyunda bize dini empoze etmeye çalışıyorlar dediniz. Ben sordum. Hangi oyun şimdiye kadar kimin din değiştirmesine etkili oldu diye? Oyun dine hizmet ediyor diye düşünmeniz mi dar? Yoksa benim kim değiştirdi şimdiye kadar sormam mı?

DeletedUser56727

Ziyaretçi
Ben dar bir düşünce sergilemedim ki? Sadece oyunda bize dini empoze etmeye çalışıyorlar dediniz. Ben sordum. Hangi oyun şimdiye kadar kimin din değiştirmesine etkili oldu diye? Oyun dine hizmet ediyor diye düşünmeniz mi dar? Yoksa benim kim değiştirdi şimdiye kadar sormam mı?

İnsanları etkilemesi onları din değiştirmesi mecburiyetinden bırakmaz.Dİn değiştirmek ayrı bir konudur.Benim bahsettiğimse şudur ;

İslam bir yaşam biçimidir ve her zaman uygulanması gerekir.Bunun gibi uygulamalar insanı dinden uzaklaştırarak yaşam biçimini sadece inanç biçiminde bırakır bu ise uhrevi anlamda zararlıdır.

Saygılar....

DeletedUser

Ziyaretçi
İnsanları etkilemesi onları din değiştirmesi mecburiyetinden bırakmaz.Dİn değiştirmek ayrı bir konudur.Benim bahsettiğimse şudur ;

İslam bir yaşam biçimidir ve her zaman uygulanması gerekir.Bunun gibi uygulamalar insanı dinden uzaklaştırarak yaşam biçimini sadece inanç biçiminde bırakır bu ise uhrevi anlamda zararlıdır.

Saygılar....

.kilise icin diyorsan o oyunun basindan var ve turkiye serverinde kaldirildi artik hic bir dunyada olmuycak .onun neden cami olmamasi sebebi de aciklandi oyun uzerinde degisikliye iin vermiyolar

DeletedUser57121

Ziyaretçi

Saygılar....

Sizin gibi yobaz insanlar yüzünden bu halde ülkemiz. Elin oğlu uzayda klanlar oynuyor be. Siz müslamansanız ben değilim bundan sonra.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames

Saygılar....

Bakın düşüncenize saygım var ancak İslam sizin için bir yaşam biçimidir. Ya da Ahmet için belki Mehmet için. Ama belki Murat için değildir. Her şeyden önce İslam dinini benimseyen biri olarak dinde zorlama olmadığını sanırım biliyorsunuzdur. Bu yüzden yaşam biçiminiz başkalarının yaşam biçimi olmak zorunda değildir. Hiçbir kilise görüntüsü buna gönülden bağlı olan bir insanı dinden uzaklaştırmaz. Sizin bu düşüncenize göre gazetede gördüğünüz bir resim sizi dinden uzaklaştırır ya da televizyonda seyrettiğiniz bir reklam belki giydiğiniz ya da kullandığınız farklı bir dine mensup kimseler tarafından üretilen belki bir giysi de. Ayrıca zaten eğer bunları görüyorsunuz diye yaşam biçiminizi değiştiriyor ya da dinden uzaklaşıyorsanız sizin söylediğinize göre zaten o dine bağlı olmuyorsunuz. Zaten burada konumuz din ya da yaşam biçiminiz değildir. Bu yazdıklarım sadece bir örnektir. Herkes arzu ettiği dini seçebilir, arzu ettiği hayatı imkanları dahilinde yaşayabilir. Dinden önce akla sahip olan bir insan istediği gibi seçme hakkına özgürdür.

Burada zaten oyunda kilise olsun ya da şapel olsun ya da cami olsun diye bir savunmam yoktur. Oyunda bir dini simge olmasına gerek yoktur. Ancak eğer bu varsa ve adı her ne olursa olsun oyunun içerisinde yer alıyorsa bu sizin dediğiniz gibi kimseye bir dini yaymak ya da benimsetmek için değil oyunun etimolojik yapısına ve hikayesine uygun olması içindir.

DeletedUser54286

Ziyaretçi
anket yapak ...klanlar olarak referanduma da gidebiliriz .A)kiliseli (kilisli gibi oldu) miB) camilimi yoksa D) mescit yetermi Z) olmadı evde kılarım başımı ağırtmam mı yada J)allah afetsin kılamıyoz mu;) son şık ağır basacak gibi...

DeletedUser54218

Ziyaretçi
Her özellik için anket yapılırsa, işin içinden çıkılmaz. Artık dünyalarda dini bir bina olmayacağı açıklandı zaten

DeletedUser57121

Ziyaretçi
Mr.Storm ellerinden öperim senin. Düşüncelerimi düzgün bir şekilde dile getirmişsin. Teşekkür ediyorum. Ayrıca eklemek istiyorum ben farklılık olsun diye kilise istemiştim. Çünkü hiç öyle bir dünyada yer almadım. Zaten bu kilise istemeyen arkadaşların %90'ı oyundan anlamayan kişiler. verin benim kıtaya onlara çaylak ödülünü aldırayım. Kurban mıydı ? Herneyse...

DeletedUser56727

Ziyaretçi
Bakın düşüncenize saygım var ancak İslam sizin için bir yaşam biçimidir. Ya da Ahmet için belki Mehmet için. Ama belki Murat için değildir. Her şeyden önce İslam dinini benimseyen biri olarak dinde zorlama olmadığını sanırım biliyorsunuzdur. Bu yüzden yaşam biçiminiz başkalarının yaşam biçimi olmak zorunda değildir. Hiçbir kilise görüntüsü buna gönülden bağlı olan bir insanı dinden uzaklaştırmaz. Sizin bu düşüncenize göre gazetede gördüğünüz bir resim sizi dinden uzaklaştırır ya da televizyonda seyrettiğiniz bir reklam belki giydiğiniz ya da kullandığınız farklı bir dine mensup kimseler tarafından üretilen belki bir giysi de. Ayrıca zaten eğer bunları görüyorsunuz diye yaşam biçiminizi değiştiriyor ya da dinden uzaklaşıyorsanız sizin söylediğinize göre zaten o dine bağlı olmuyorsunuz. Zaten burada konumuz din ya da yaşam biçiminiz değildir. Bu yazdıklarım sadece bir örnektir. Herkes arzu ettiği dini seçebilir, arzu ettiği hayatı imkanları dahilinde yaşayabilir. Dinden önce akla sahip olan bir insan istediği gibi seçme hakkına özgürdür.

Burada zaten oyunda kilise olsun ya da şapel olsun ya da cami olsun diye bir savunmam yoktur. Oyunda bir dini simge olmasına gerek yoktur. Ancak eğer bu varsa ve adı her ne olursa olsun oyunun içerisinde yer alıyorsa bu sizin dediğiniz gibi kimseye bir dini yaymak ya da benimsetmek için değil oyunun etimolojik yapısına ve hikayesine uygun olması içindir.

Bakın ben şunu yapın bunu yapmayın gibi emir telakki edecek bir davranışta bulunmaktan ziyade sadece özgür bir insan olarak düşüncelerimi ve önerilimi sunuyorum bunu uygulayığ uygulamamak sizin eilinizde ki ben uygulamarınızdan manen de madden de sorumlu değilim bu yüzden işinize karışmam doğru olmaz bunun farkındayım ayrıca edepten yoksun insanlarla muhattap olmaktan alıkoyduğunuz için teşekkür ederim.

DeletedUser

Ziyaretçi
Klise olan worldde oynamiyorsan kilise olan dünyada (worldde) niye yaşıyorsun o zaman arkadaşım?

DeletedUser24418

Ziyaretçi
:) yani buradaki çoğu kişi belki de İstanbul Taksim'deki kiliseye girmiştir.meraktan da olsa.ee o zaman kiliseye girince dinden mi çıkıyoruz.yada turistler camii lere ziyarete geliyor.o zaman onlar da Müslüman mı oluyorlar?saçmalamayın sanki alt tarafı bir oyun sembolik ekran görüntüsü kilise o kadar.ne haç işareti var ne bir şey.sadece bina ismi kilise.

DeletedUser50100

Ziyaretçi
Biraz daha hızlı olmalı hamları w26 a ki gibi çok vermeli bayrak ister olsun ister olmasın fark etmez klan üye limiti 50 veya 60
gece bonusu olsun

DeletedUser24418

Ziyaretçi
klan limiti 100 olsa yine aynı hesaba çıkıyor.atıyorum 60 kişilikten 6 7 klan kurulsa 360 üye ediyor.100 kişilik olsa klan limiti yine 3 4 klan açılıyor yine maksimum 250-350 arası üye oluyor

DeletedUser56727

Ziyaretçi
100 bence çok iyi 100 olmalı limiti abartmadan klan sayısını azaltmanın en iyi yolu

DeletedUser37473

Ziyaretçi
Klise olan worldde oynamiyorsan kilise olan dünyada (worldde) niye yaşıyorsun o zaman arkadaşım?

2015'in en güzel yorumuydu.

Şuana kadar oyundaki kiliseyi inanç boyutunda hiç düşünmemiştim. veya bir dini simge olarak değerlendirmedim. Aklıma bile gelmedi ve bir çok arkadaşında aklına geldiğini düşünmüyorum. Oyundaki kilise mr.storm'un da dediği gibi oyunun hikayesine uygun bir sistemdir. Sömürge devletleri sömürge yapacakları bölgelere ilk olarak kilise açarak yerel halk üzerinden kendi inançlarını yayarak onları kiliselere bağlı hale getirmektedir. Bunları da misyonerler vasıtasıyla yapıyordu. Bkz.(Brezilya veya Afrika)

king lord arkadaşıma şunu söylemek istiyorum

Yorumlarına katılmıyorum kesinlikle oyunda kilise olması bize Hristiyanlık inançını empoze etmiyor tam tersi kendi inançımızın ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Misyonerler insanların özgür iradesiyle karar verdirmiyorlar. Tehdit, maddi kazanç veya siyasi kazançlar vasıtasıyla insanların inançlarını değiştiriyorlar. BKZ. (Kilise topraklarının sadece Hristiyanlar'a tahsis edilmesi gibi buda hristiyan olmayanı hristiyan olmaya teşfik eder. neyse işin özü misyonerlerin zorbacı, zorlayıcı yani kötü karakterli kişiler olduğunu her defasında bilincime yerleştiren klanlar oyununa teşekkürler. Zaten oyunda da bu şekilde savunmasız isen köyünü güç kulanarak ele geçiriliyor. kimse sormuyor köyünü almak istiyorlar razımısın diye :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.