En iyi savunma ordusu..

• Konuyu başlatan DeletedUser2959
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser1963

Ziyaretçi
5 köyden sonra okçu ordusu kullanmak daha mantıklı ama karşıdakinin ordusunda atlı çoksa mızrak daha çok işe yarar (mızrakların ganimet taşımasınıda unutmayalım)

DeletedUser2959

Ziyaretçi
5 köyden sonra okçu ordusu kullanmak daha mantıklı ama karşıdakinin ordusunda atlı çoksa mızrak daha çok işe yarar (mızrakların ganimet taşımasınıda unutmayalım)

yahu ne alakası var ganimetle:) savunma ordusundan bahsediyoruz burda:) Hafif atlıları yollarsın ganimet alırsın zaten:) 5 köyün olunca ganimete mi çıkacan?

DeletedUser482

Ziyaretçi
benim stratejimde en iyi ordu 2 bin mızrak 6 bin kılıc 6 bin mızrak 6 bin okçu 1000 ağır

DeletedUser1963

Ziyaretçi
yahu ne alakası var ganimetle:) savunma ordusundan bahsediyoruz burda:) Hafif atlıları yollarsın ganimet alırsın zaten:) 5 köyün olunca ganimete mi çıkacan?
Ya git işine hem bizden fikir istiyosun sonrada ne alakası var felan mızrak kullanışlı ondan bahsediyorum alman klanlarında oynuyorum 500 binlik adam ganimet alıyor burda barbarlar 1500 e kadar gelişiyor her barbardan 10 biner kaynak gelse ne kadar kaynak eder hem fikir istiyorsun hemde yaptıgın muameleye bak :mad:

DeletedUser2959

Ziyaretçi
Ya git işine hem bizden fikir istiyosun sonrada ne alakası var felan mızrak kullanışlı ondan bahsediyorum alman klanlarında oynuyorum 500 binlik adam ganimet alıyor burda barbarlar 1500 e kadar gelişiyor her barbardan 10 biner kaynak gelse ne kadar kaynak eder hem fikir istiyorsun hemde yaptıgın muameleye bak :mad:
Dostum kusura bakma seni kırmak istememiştim. Fakat ben burada askerlerin savunma gücüne göre yorumlanmasını istedim, yoksa paladin var mesela, paladin'e alethia'nın fenerini ver, doldur mancınığı kimse yıkamaz mesela:) Ben işe farklı yönlerden bakılmamasını istedim sadece..

DeletedUser

Ziyaretçi
aynen katılıyorum hem fıkır istiyorsun hemde 5 koyden sonra ganımetemı cıkacaksın dıyorsun 5 koyden sonra ganımete cıkmassan kusura bakma ama ben senın oyun anlayısından suphe ederım 15 koye kadar yagma yapmayan kısı dogru duzgun gelısemez

arkadasın soyledıgıde cok mantklı 5 koye kadar kılıc+mızrak ordusu cok mantklı dıyor cunku mızraklarda ganımet getırıyor bu fıkre aynen katılıyorum ve de oyun basında ganımet en onemlı seylerın basında gelır

Mızrakçı 50 30 10

Okçu 100 30 60

okcu cok fazla odun ve demır ıstıyor mzraklar ıse ucuz bırımler baslarda okcu basmanın cok 1 anlamı yok

sadece okcudan yapılan bı ordunun ıse hıc 1 anlamı yok cunku 10000okcuyu sadece 500 atlı okcu mahvedıyor ayrıca sadece 1 cesıt savunma ordusuda yapılmaz cunku karsıdakının neyle saldracagını bılmedıgımız ıcın 2 3 cesıt savunma ordusu yaparsak daha karlı cıkarız adam atlı okcu agırlıkta saldırırsa okcu yerıne mızrakla karsılasır falan fılan:D

ama ılerleyen zamanlardakı savunma koylerı soyle olsa cok karlı 1sey oluyor

9bın kılıc
9bın okcu

tabekıde bunun basması falan cok uzun oluyor ben hıc sabredıp basamadım orası ayrı:D

DeletedUser2959

Ziyaretçi
aynen katılıyorum hem fıkır istiyorsun hemde 5 koyden sonra ganımetemı cıkacaksın dıyorsun 5 koyden sonra ganımete cıkmassan kusura bakma ama ben senın oyun anlayısından suphe ederım 15 koye kadar yagma yapmayan kısı dogru duzgun gelısemez

arkadasın soyledıgıde cok mantklı 5 koye kadar kılıc+mızrak ordusu cok mantklı dıyor cunku mızraklarda ganımet getırıyor bu fıkre aynen katılıyorum ve de oyun basında ganımet en onemlı seylerın basında gelır

Mızrakçı 50 30 10

Okçu 100 30 60

okcu cok fazla odun ve demır ıstıyor mzraklar ıse ucuz bırımler baslarda okcu basmanın cok 1 anlamı yok

sadece okcudan yapılan bı ordunun ıse hıc 1 anlamı yok cunku 10000okcuyu sadece 500 atlı okcu mahvedıyor ayrıca sadece 1 cesıt savunma ordusuda yapılmaz cunku karsıdakının neyle saldracagını bılmedıgımız ıcın 2 3 cesıt savunma ordusu yaparsak daha karlı cıkarız adam atlı okcu agırlıkta saldırırsa okcu yerıne mızrakla karsılasır falan fılan:D

ama ılerleyen zamanlardakı savunma koylerı soyle olsa cok karlı 1sey oluyor

9bın kılıc
9bın okcu

tabekıde bunun basması falan cok uzun oluyor ben hıc sabredıp basamadım orası ayrı:D
Ben arkadaştan özür dilediğim halde uzatman çok gereksiz geldi bana.
Ayrıca az birşey yazdıklarımı okusaydın, böyle saçma bi cevap vermezdin bana.
1- Ben stratejiden değil, en iyi savunma ordusundan bahsediyorum. Anladın mı? ilk 5 köyde en iyi o ordu, sonra 5 köyden sonra savunma güçleri değişiyor, başka ordu mu oluyor? Hayır, en iyi savunma ordusu 5 köyde de 50 köyde de en iyi ordudur.
2-Oyun bilgimden kimin şüphe edip etmemesi umrumda bile değil, ben oyunu bilmediğim için değil, optimum değere ulaşmak için burada soru soruyorum. Oyun bilgim konusunda da herkesle kapışmaya açığım.
3- Ben tamamiyle okçudan oluşan köyden falan bahsettim mi? Şurada ezbere yazı yazacaksan hiç yazma daha iyi.

DeletedUser

Ziyaretçi
5 koyde ve 50 koyde en ıyı savunma tabekide değişir...ılk 5 koyde madene ıhtycın olacak ve ona gore daha mınumum madenle kurulan ve sana maden olarak getırısı daha fazla olan mızrak basarsın okcu yerıne okcunun malıyetı mzraga gore 2 kat fazla ve daha az ganımet getırıyor bu bukadar basıt

ozur dıleyecek sey yapmasan daha guzel olur basta azarlayp mılletın kalbını kırdıktan sonra ozrun ne anlamı var?soru soruyrsn sorunu cvplyrz kalkmıs mılletı terslıyrsn al kendı kosende kendn sor kendn cevapla dur senın yazdıgın yazıya cvp yazanda kabahat haydı ALLAHA emanet..

DeletedUser1963

Ziyaretçi
5 koyde ve 50 koyde en ıyı savunma tabekide değişir...ılk 5 koyde madene ıhtycın olacak ve ona gore daha mınumum madenle kurulan ve sana maden olarak getırısı daha fazla olan mızrak basarsın okcu yerıne okcunun malıyetı mzraga gore 2 kat fazla ve daha az ganımet getırıyor bu bukadar basıt

ozur dıleyecek sey yapmasan daha guzel olur basta azarlayp mılletın kalbını kırdıktan sonra ozrun ne anlamı var?soru soruyrsn sorunu cvplyrz kalkmıs mılletı terslıyrsn al kendı kosende kendn sor kendn cevapla dur senın yazdıgın yazıya cvp yazanda kabahat haydı ALLAHA emanet..
Katılıyorum. :cool:

DeletedUser2959

Ziyaretçi

Ya gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum. Kimseyi azarlama gibi bi hakkım yok, ki böyle birşey yaptığımı da düşünmüyorum, ama yine de arkadaştan özür dilemişim, sanıyorum ki aramızda artık bi problem yok. Senin bu konuyu uzatmandaki amacı anlamadım, onu sordum ama yine cevabını alamadım:)
Ben herkesin fikrini istiyorum ama yazdıklarımı doğru düzgün okumuyorsunuz herhalde ya.
Burada bir milyar köyün de olsa, bir tane köyün de olsa, SAVUNMA PUANLARI değişmediği sürece, optimum savunma puanına sahip savunma ordusu DE-ĞİŞ-MEZ.

DeletedUser2906

Ziyaretçi
Size savunma kralı sunuyorum 5k mızrak ,6k kılınc, 1k a.atlı bu 3 lüye dikkat edin.

Paladin ve eşya ile tek bir köyü savunmak için size sadece bunlardan birini silerek veya 2 sini silere yerine mancılık 400 üstü olduktan sonra Aletheia nın feneri esya yani asa ekleyin.

inanmıyorsanız deneyin.....

DeletedUser

Ziyaretçi
senn bu soyledıgın ordu ılk ordu gırdııgnde duwar 11 e kadar dusuyr 2.ordunun 3 de bırı bıle olmeden butun sawunma pert oluyor kardes

benm soyledıgım 9 bın kılc 9 bın okcu yu ıse ancak 3.ordu temzleyeblyr smılator hesabı yapın ve gorn

DeletedUser2959

Ziyaretçi
ağır atlı çiftlikten fazla yer alır, savunma değerini düşürür.. Keza mancınık da öyle..

DeletedUser

Ziyaretçi
iş en iyi savunma ise 2500 mancınık ve paladin silahı olarak Alethianın feneridir.Duvar 20 ile en az 5 ordu keser..
(bir köyü bunun için heba etmelisiniz ama..)

ama standart savunma nedir diye soracak olursanız bu konuda herkes görüşünü bildirmiş zaten.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser1963

Ziyaretçi
Bilmem ilk mesajda gördünmü paladinsiz, eşyasız diye altını çizmiş arkadaş.

DeletedUser

Ziyaretçi
Bilmem ilk mesajda gördünmü paladinsiz, eşyasız diye altını çizmiş arkadaş.

sende gördün mü bilmem ama 2 sayfadır eşya olarak konuşuluyor...Ayrıca işin içine okçu falan giriyorsa eşyayı dahil etmemek kendimizi kadrmaktır sonuçta eşyalı dünyalarda oynuyoruz.

Klasik yöneteme göre konuşacaksak

8.000 Mızrak
10.000 Kılıç Ustası

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser2959

Ziyaretçi
sende gördün mü bilmem ama 2 sayfadır eşya olarak konuşuluyor...Ayrıca işin içine okçu falan giriyorsa eşyayı dahil etmemek kendimizi kadrmaktır sonuçta eşyalı dünyalarda oynuyoruz.

Klasik yöneteme göre konuşacaksak

8.000 Mızrak
10.000 Kılıç Ustası
Her köyde paladin ve eşya olamayacağına göre.. Sanırım en kötü ihtimale göre hazırlanmak her zaman en iyisidir:)
Ordu konusunda bizimle fikrini paylaştığın için teşekkür ederim:)

DeletedUser

Ziyaretçi
Bir arkadaş yazmış yukarda biryerlerde...en iyi savunma aktif olmaktır...yani online olan adam için ordunun nevi çok önemli değildir...ister kılıçtan ister mızraktan değişik kombinasyonlarda ordu kursun...sonuçta saldırı geldiğinde tecrübesi ile gerekli kaydırmaları yapabiliyorsa gerisi önemli değildir...

Ben şahsen geçmiş oyun dönemimde, dünya birincisi olarak uzun süre oynadım ve bir tane bile mızrak kılıç basmadım köylerimde...haritadaki köylerimin dağılımı ve düşman durumu benim esnek savunma yapmamı gerektiriyordu...bu sebeple bütün savunma köylerim aa doluydu...istediğim an istediğim köye 30 k aa yı çok kısa sürede yığabiliyordum...

Düşmanın yaptığı toplu operasyonlarda, bir hafta on gün ekranda en az 3000-4000 saldırıyı devamlı görünce çakılı savunma yapmak çok riskliydi benim için...bu fake ler arasından gelecek kamikaze ordular savunmaları gereksiz yere yıktığı için kendi geliştirdiğim bir taktikle tedbir alıyordum ve hiçbir toplu operasyonda köy kaybetmedim (tek köy kaybettim oynadığım dönemde onuda hemen geri alarak, alan kişiyi 48 saat içinde dünyadan sildim)

Uzun lafın kısası, kişinin online süresi tecrübesi haritadaki köylerinin dağılımı ve düşman durumu, oluşturulacak ordunun nevini belirleyecek kriterlerdir...bunları bilmeden en iyisi istatistiki olarak şudur demek bence çok mantıklı değil...sonuçta istatistiki olarak karma bir orduya karşı oluşturacağınız güzel bir savunma ordusu karşı tarafın oransız hazırlanmış bir saldırı ordusu ile darma duman olabilir...10k lık hızlı saldırı ordum olan hafiflerle dünyalarca kılıçve desteğe gelen aa ları kestiğimi bilirim...

Oyunun başında olduğumuz şu dönemlerde, karma savunma birimlerinden oluşan ordular nispeten ağırlıklı bir birimden oluşan savunma ordularından iyidir...ama ilerleyen günlerde tercihler yukarda saydığım kriterler doğrultusunda değişecektir kesinlikle...