Yağma Asistanı Kısayol Tuşu

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

eMpeaT

Baltacı
Merhabalar,

Öneri içeriğim yağma asistanında kullanılan A ve B şablonlarının sadece mouse tıklamasıyla aktif edilmesi yerine klavye tuşlarıyla da yapılabilmesini öneriyorum.

Yağma sadece klavyeyle yapılacaksa A, B ve S tuşlarıyla kontrol edilebilir. En üstten başlayarak sırayla aşağı doğru gidecek şekilde;
A tuşu A şablonuyla yağma yapma,
B tuşu B şablonuyla yağma yapma,
S tuşu sıradaki köyü pas geçmek,
işlevlerini görebilir. Eğer bu otomatize görülüyorsa A ve B tuşu aynı kalarak mouse ile üzerinde bulunduğu satırdaki köye A ve B tuşlarıyla yağma yollanabilir ancak bu biraz daha kompleks bir durum olduğundan ilk önerimin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Öneri sebebi ise şu, birçok kişi bu oyunu bilgisayar üzerinde oynuyor. Oyunun ilerleyen zamanlarında yağma yapmak için 300-400 adet yağma yapmak gerekiyor ve bu da 300-400 mouse tıklaması demek. Toplu ortamdayken bu yağmayı dikkat çekmeden yapmak imkansız hale geliyor. Özellikle klasik worldde karşılaştığımız hızla birlikte tıklama sayısı günde 4000 5000 kadar çıkabiliyor. Bunun da çoğu kişi için sosyal ortamlarda sorun çıkardığını düşünüyorum. Sırf bu yüzden insanların alternatif çözüm arayışlarında ise maalesef cezalandırılması söz konusu oluyor.

Teşekkürler.

Big Boss Stalker

Kılıç Ustası
Bunun için alternatif bir çözüm var fare tuşlarını etkileştirebilirsin ve tıklama yerine klavye tuşlaması yapabilirsin.

eMpeaT

Baltacı
Bunun için alternatif bir çözüm var fare tuşlarını etkileştirebilirsin ve tıklama yerine klavye tuşlaması yapabilirsin.
Macro programları dışında bunun kolay bir yolu var mı? Uzantılar veya benzeri yönetici izni gerektirmeyen şeyler varsa işimi görür ve çok memnun olurum.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Makro atamalar ceza almanıza neden olabilirler. Sonra "kafanıza göre ceza veriyorsunuz" dememek için oyun kurallarını daha dikkatli okuyunuz.

Dr. Stone

Favori Forumcu
Merhabalar,

Öneri içeriğim yağma asistanında kullanılan A ve B şablonlarının sadece mouse tıklamasıyla aktif edilmesi yerine klavye tuşlarıyla da yapılabilmesini öneriyorum.

Yağma sadece klavyeyle yapılacaksa A, B ve S tuşlarıyla kontrol edilebilir. En üstten başlayarak sırayla aşağı doğru gidecek şekilde;
işlevlerini görebilir. Eğer bu otomatize görülüyorsa A ve B tuşu aynı kalarak mouse ile üzerinde bulunduğu satırdaki köye A ve B tuşlarıyla yağma yollanabilir ancak bu biraz daha kompleks bir durum olduğundan ilk önerimin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Öneri sebebi ise şu, birçok kişi bu oyunu bilgisayar üzerinde oynuyor. Oyunun ilerleyen zamanlarında yağma yapmak için 300-400 adet yağma yapmak gerekiyor ve bu da 300-400 mouse tıklaması demek. Toplu ortamdayken bu yağmayı dikkat çekmeden yapmak imkansız hale geliyor. Özellikle klasik worldde karşılaştığımız hızla birlikte tıklama sayısı günde 4000 5000 kadar çıkabiliyor. Bunun da çoğu kişi için sosyal ortamlarda sorun çıkardığını düşünüyorum. Sırf bu yüzden insanların alternatif çözüm arayışlarında ise maalesef cezalandırılması söz konusu oluyor.

Teşekkürler.
bunla ilgili script var ama tribalwars tr yönetimi kabul etmiyor
o yüzden yapacak bişey yok
benim gibi sessiz mouse alacaksın

eMpeaT

Baltacı
Makro atamalar ceza almanıza neden olabilirler. Sonra "kafanıza göre ceza veriyorsunuz" dememek için oyun kurallarını daha dikkatli okuyunuz.
Storm Bey, farkederseniz hiç itirazda bulunmadım bu sefer :)
Ancak önerimin değerlendirilmesini rica ederim.
bunla ilgili script var ama tribalwars tr yönetimi kabul etmiyor
o yüzden yapacak bişey yok
benim gibi sessiz mouse alacaksın
Şu an tek çözüm o gözüküyor. Ekran klavyesi gibi "ekran faresi' diye bir uygulama olsa ne kadar güzel olurmuş.

BirDost*

Ağır Atlı
Storm Bey, farkederseniz hiç itirazda bulunmadım bu sefer :)
Ancak önerimin değerlendirilmesini rica ederim.

Şu an tek çözüm o gözüküyor. Ekran klavyesi gibi "ekran faresi' diye bir uygulama olsa ne kadar güzel olurmuş.

Dokunmatik ekranlı laptoplar ? :troll:

BirDost*

Ağır Atlı
Parmağı illa ekrana götüreceksek telefondan açıp da yağmalayabilirim. Gerçi iş yerinde internet kısıtlı.

Sizin sunduğunuz öneri ben 5 sene öncesinde opera ile yapılabildiğini biliyorum. Opera'ya tek tık ve seçeneği aşağı kaydır komutu verilerek ve bu komut bir tuşa atanarak kullanılıyordu. hatırlıyorum. Ancak güncel sürümlerinde hala bu özellik var mı bilmiyorum.

Bunun haricinde, Mr. Storm'un dediği gibi bu cezalık bir işlem olarakta değerlendirilebilir.

Big Boss Stalker

Kılıç Ustası

İlk mesajımda da dediğim gibi fare tuşlarını aktif hale getirince fare tıklaması yerine numerikteki "5" basarak tıklama yapabilirsin. Ama diğer elinle de fareyi asistan üzerindeki a veya b götürmek durumundasın. Bu dediğim cezalık bir durum değil herhangi bir adım kısaltması yok sadece fare tıklaması yerine klavye ile yapıyorsun. Dediğin ses çıkması durumu için dedim sadece.

Stratejist-

Hafif Atlı
Merhabalar,

Teşekkürler.
bu tip scripler var başka sunucularda onaylı bizde değil neden değil bilmiyorum. Acıkcası konunun kapatılmamasına da şaşırdım.

strom da bişi yazmış alıntılıcaktım ama kapatmaısna bahane olmasın diye de alıntılayıp cevap vermicem.

Kick.New.User

Mızrakçı
@Margaret benim öneri konumla bu konuyu isterseniz birleştirebilirsiniz. Aynı konuda benzer fikirler sunmuşuz zaten. (Konuyu açmadan önce görmemiştim.)

Kick.New.User

Mızrakçı

Shift + Alt + Num Lock tuşuna bastığınızda windows erişim kolaylığı merkezi fare tuşlarını aktif ediyor. Numpad 5 tuşu farenin click görevini üstleniyor. 2-4-6-8 ise farenin yön hareket görevini üstleniyor. Yağma asistanından mouse imlecini kullanacağım butona getirip numpad 5 e basarak yağma atmam kural ihlali midir? Altını çizerek söylüyorum toplu yağma ya da otomatikleştirme söz konusu değil. Mouse ile 300 yağma için 300 click gerekiyorsa bu tuşla da 300 kere basmanız gerekiyor.

**AnNaBeLLe**

Kılıç Ustası
TR server = hayatsiz insan toplulugu.

yani bazi seylerin hayatini kolaylastirmasina izin vermeniz gerekir. Gercekten oynayan kitle hayatsizca pc basinda 500 tane yagma komutu atmasini filan bekliyorsunuz.

Bir gun sizi de bu yagmalari atarken gorur muyuz? @Mr.Storm

**AnNaBeLLe**

Kılıç Ustası
yani "A" ya basinca A yagmasini atiyor olusu tam olarak hangi durumdan oturu reddediliyor. Tek tus ve tek istek, bot yok, otomasyon yok. Akil alir gibi degil

nukey

Mızrakçı
Yabanci severler de bahsedilen aynı şekilde var burda neden kullanamıyoruz anlamış değilim a b s tuşlarıyla yagma atılıyor bizim de mi yabancı olmamız gerek illa

**AnNaBeLLe**

Kılıç Ustası
@Mr.Storm hazretlerinin kolay ban atip rahat edebilmesi icin bu tur bizim hayatimizi kolaylastircak seyleri yasaklamasi gerekiyor.

tebrik edicegim tek sey son acilan dunyalarda topluluk onerileri ile acilmasi onun disinda topluluga 0 katki. Sadece toxic bir kitle olusturuyor katki saglayanlari/saglayacak olanlari dislamak disinda bir is yok.

Kick.New.User

Mızrakçı
@Mr.Storm hazretlerinin kolay ban atip rahat edebilmesi icin bu tur bizim hayatimizi kolaylastircak seyleri yasaklamasi gerekiyor.

tebrik edicegim tek sey son acilan dunyalarda topluluk onerileri ile acilmasi onun disinda topluluga 0 katki. Sadece toxic bir kitle olusturuyor katki saglayanlari/saglayacak olanlari dislamak disinda bir is yok.

Yıl olmuş 2024, adil bir oyun oynayarak iyi bir sıralama için hiç sıkılmadan günlük ort. en az 5000 tık yapmanız gerekiyor. Buna sur temizlemek için ayıracağınız zamandan bahsetmiyorum. İkisi içinde .net sunucusunda onaylı script var. Ama topluluk yöneticisi scripte karşı, karşı olmak ile birlikte oyun özelliği olarak da getirilmesini sağlayamıyor. Bunun yerine senin bahsettiğin toxic kitle ile dünyadan dünyaya takılıyor. Bende haksızlık etmeyeyim onu iyi yapıyor.

Not: Bu mesajdan 1 ay önce öneri sunulmuş, script için öneri konusu açılmış, takım liderine de özel mesaj yolu ile açılan konu linki atılmıştır.

Her şeyi otomatiğe bağlandığı bir oyunun zevki nerede kalır ki? Herkesin yapmaktan üşendiği şeyler birilerinin avantajı olmalı.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.