Tehlikeli Kazık

birmilyonyılçokoldu

Mızrakçı
Ben Doğa oyundaki nickim wait.for.it. Bu yazı biraz uzun olabilir, yazmamı isteyen birkaç kişi vardı herkes bilsin diye ama ben yazmayacaktım daha sonra forumda birkaç kişiye cevap verirken konu dallandı budaklandı zaten bazı şeyleri söyledim o an ki sinir kriziyle ve bir yerde tehlikedekilerin benim için işte biz uyardık dc den attık wp den attık gibi şeyler dediğini okudum. Madem hakkımda bazı şeyler söyleniyor o zaman buyrun yaşananlar, isteyen direk konu başlıklarına atlayabilir dediğim gibi uzun yazı çoğu kişi okumaz bile.

Hakkımda:
Beni burada sevmeyen kişi sayısını sayamam bile o kadar fazladır, bunun nedeni ise oynadığım klanı ve beraber oynadığım kişileri fazla önemsemiş olmam onlara söylenen sözleri şahsi algılayıp herkese cevap yetiştirmekten dolayı kavga ettiğim kişi sayısı hayli fazla. Hakkımda istediğinizi düşünebilirsiniz ama yalan söylemem, hiçbir zamanda burada söylemedim dediğim gibi istediğinizi düşünebilirsiniz, her zaman dobra dobra ne düşündüysem söyledim. Aynı zamanda hak yemem ve hakkımı yedirmem. Hakkımı yiyene başka şekilde karşılık veririm.

Tehlike ile geçmiş:
Bunu yazma sebebim kazığın boyutunu anlamanız. W68 de tanıştım oyuna da asıl o zaman başladım, W73, W77 ve W78 de oynadık. Herkesi dost bildim, her zaman da sonuna kadar oyunun hakkını verdim. Verdiğim emeğin, harcadığım paranın haddi hesabı yok tahmin edemezsiniz. Paradan ziyade harcadığım zaman benim için sorundu. O kadar çok zaman harcıyordum ki kız arkadaşımla ayrılma noktasına geldim. Buradaki olay şu ben tehlikede oynamış hiçkimsenin hakkını yedirtmedim hiçbir zaman. W73, W78 Sav komutanlığı yaparken de pasiflerin savlarını sağa sola attırıp toplatmadım, hak yemekten kaçındım. Burada aktif gördüğünüz yöneticilerin hepsinden daha çok iş yaptım W78 de çünkü çoğu oyuna 1-1.5 ay ara verdi ben vermedim çoğu dünya başında sorumluluktan kaçtı, işim var dedi müsait değilim dedi. Ben ne yaptım vegasa köy vermemek için gittim gece gündüz sav ayarladım. Onlar ne yaptı truva atacağı 100 km öteden belli olan adama valerox a yöneticilik verip her şeyi batırdı :D karşı çıkmama rağmen bunu yapan müthiş öngörülü arkadaşımız @Heinaxxxx

Bu dünya yaşananlar:
Bu dünya yaşananları özet geçmeye çalışacam çok uzuyor yazı diye. Buradakilerin diğer başlangıç yeri forumda Rebelle olan sataşmalarımız. Rebel ve tayfası beyefendi sürekli benle sataşmasına rağmen bu konuda da tabiki ben haksız görüldüm. Ancak ben hiçbir zaman ilk sataşan değildim. Daha sonra zzzbek forumda yazma rica ediyorum dedi ben de tamam dedim sonra forumda biri kanıma dokunan bir şey yazdı ben de dayanamadım cevap verdim. zzzbek arkadaşımız da bu duruma bozulmuş olacak ki dc den attı, dc onun üstüneydi. Ben de gittim tehlike dc si kurup mertin üstüne yaptım benzer olaylar yaşanmasın diye. Orada takıldık ben oynarken. Şuan oradan da çıktım tabiki.

1) Alemdeki vegas oyuncularıyla vegasdan kalma sorunumuz vardı özellikle de benim dediğim gibi herkesle kanlı bıçaklı oluyorum klan için tartışırken. Bu olay 2 hafta önce falan yaşandı yaklaşık veya 3 hatırlamıyorum. Alay bizim arkadamızdaki bonusları topluyorken nasıl ses ettiysem, bizim tek genişleme yerimiz olan K46 ve K56 daki barbarları Alem2 toplarken aynı sesi çıkardım, ben kendi içimde tutarlıydım hatta onlara da söyledim, Alay toplarken sorun vardı da niye Alem toplarken sorun yok. Neyse daha sonra 30 40 barbara rez attım toplamasınlar diye Alem2 de bunun karşılığında rez paylaşımını iptal edip benle barbar yarışına girdi olay bundan ibaret. Daha sonra bizim ekip arkamda durmayınca çünkü ben ne dedim harita paylaşılsın dedim onlar bunu bile beceremeyince ben hesap siliyorum ne haliniz varsa görün diyip wp yönetici grubundan çıktım. 1 hafta pasif gibi takıldım canım sıkıldıkça oyuna baktım. Daha sonra ise baktım ki vegaslılar çok mutlu oldu ve o dönem mahzen op yapmıştı forumda da laf sokmalı mesajlar vardı oyuna döndüm. Bundan rahatsız oldu vegaslılar çünkü onlara hesap sileneceğim söylenmiş. Çünkü adamlar bu basit mevzuyu ne hikmetse savaş çıkaracak mevzu olarak görmüşler. Burada olay manipülasyon, yani ufak meseleyi çok büyükmüş gibi gösterirsen karşındaki de bunu kabullenirse tabiki de daha sonra savunamazsın.

2) Daha sonra BOB savaşında haklı olduğum 2-3 sürtüşme yaşandı benimle vegaslılar arasında ancak haklı olmama rağmen onların yaptığı harekete ufak hareketle cevap verdiğim an ya olur mu böyle şey bu nasıl iş başladılar yine toplanması lazım falan. Adamlar mis çıkıyor kami çıkıyor mesela hatalı olan onlar değil kesinlikle ben köy ismini değişiyorum kamiler çıkıldıktan sonra ancak bu hatalı davranış :D Bu örneklerden biri uzatmamak için burada bırakıyorum. Yalan konuşma örneklerinden biri ise köy ismini değiştim diye kami çıkıldığını söylemişler bizimkiler de buna inanıp bana resmen saldırdılar wp den sen niye köy ismini değişiyorsun falan diye ben de kanıtladım bunun öyle olmadığını ha sonuç değişmedi tabi. Her zaman onlar haklı ben haksız aslında buradaki durum şu Doğa sus biz de biliyoruz savaş çıkmasın ama bunu diyemiyorlar tabiki. Direk kendilerini haksız olduğuma inandırmışlar.

3) Bu gibi mevzulardan sonra tabi hesap silmem istendi hayır dedim. Klandan atıldım. Neyse daha sonra Hasan konuştu benle hesap silme Rebel tayfasının yaptıklarının farkındayım bizimkiler göremiyor dedi ben de dedim ki ben zaten hesap silmeyecem. Mertle konuştu ss attı, mert dedi ki Doğa saldırı çıkılmadıkça ona saldırı çıkılmayacak ben de tamam dedim sonra köyleri boşalttım daha sonra birkaç saat geçti Alem2 saldırıya geçti Subutay reis bilee 90 birimden kami çıktı :D Neyse sonra hasan rebele yazdı, köyleri toplasak biz toplarız saldırıyı durdurun diye. Rebel ne dedi: Cemil saldırın dedi diye saldırıyoruz dedi. Kamileri kesmesin. Bunun ss i de var neyse daha sonrası işte öyle 1 saat geçti daha fazla saldırı atılmadan önceki çıkılanların bazıları girdi ordu kaçırdım kesilmesin diye sonra yine sorun çıkaran olmayayım diye daha sonra ise saldırılar tekrar başladı 200 e çıktı bi anda. Bakın ben kendimi tutarım 1 hafta tutarım 2 hafta tutarım daha sonra düşerim. Buradaki sorun şu kendi oyuncunu gidiyorsun hadi attın daha sonra köyleri boşaltmasına neden oluyorsun.

Atılan Kazık:
Şimdi bakın 4 yıllık dostlarımla şu oyunu oynarken ben onlar için her şeyi yapmama rağmen, W77 de BABA ile geçmişten sorunumuz var bizle gel dediklerinde 10 12 kişilik ekip olarak gittiğimiz de en çok emeği veren yine ben olmama rağmen, Cemili burada savunacam diye dalaşmadığım kişi kalmamasına ve oyunda o hesabına bile bakmazken (badwolf, aytaç bakıyor o hesaba) ben sınırda ekstra emek göstermeme rağmen. Bana hak görülen şey Alemle savaş çıkmasın, tadımız kaçmasın, yorulduk bitsin dünya diye beni klandan atmak. Bunlar olduğunda dahi ne yaptım forumda yazmadım dillendirmedim, hakkımı helal etmiyorum diye sadece tanıdıkları içeren toplu mesaj atıp gittim. Daha sonra benim sinir krizi geçirmeme neden olan şey ne biliyor musunuz? Cemilin Aleme doğaya saldırın demesi. Ben o mesajı görünce cidden sinir krizi geçirdim bu sefer ağzıma ne geldiyse söylediğim toplu mesaj attım ve forumda yazdım.

Olaylar bu şekildedir özetle hep arkamda durmuş gibi gösterdiler ancak hiçbir zaman cidden arkamda durmadılar zaten en başta haklı olduğum konularda bile haksızmışım gibi davranıldığında olay patladı sen haklı olduğum şeyler de bile haksızmışım gibi davranırsan. Zamanla ezilirsin bu şekilde, bu savunmak değildir. Orta yol bulmak savunmak değildir çatır çatır söyleyeceksin doğa burada haklı kardeşim burada sorun edecek ne var hadi bunu söyleyemiyorsun o zaman istediğim dc toplantısını ayarlayacaksın ben, tehlike, alem, alem2 arasında böylece ben onların yüzlerine çatır çatır söyleyebilecem. Bunu bile yapmamaları bana asıl koyan diğer şey.

BONUS ALEM & ALAY KISMI
- Dediğim gibi yalan konuşmam çok defa o dc olayından bahsettim bunu deme sebebim cemilin ondan sonra herkesi ikna etmiş olması ondan önce yarı yarıya gibi durum vardı. Bu konuda daha fazla bir şey dememe gerek yok.

- Yaklaşık 2 hafta önce dc de toplanılmıştı birkaç kişi benim dediğim şuydu. Şuana kadar tehlike olarak duruşumuz vardı, neydi o W73 de bize yanlış yapıldı vegas tarafından, bizim ekip 2 kişi eksik şekilde komple kapamaya girecekken ne yaptık komple kapamadan çıktık. Burada da hesaplaştık ama burada yanlış yaptık dedim Alaya saldırmayacaz dememize rağmen saldırmamız hataydı dedim ya en başından saldıracaktık ya da Alemi kurtarmayacaktık. Onlar da dediki en başta savaşa girsek boş yere uğraşacaktık her yer sınır olacaktı, yaptıklarının farkındalar şimdi bu mesaj silinmesin diye kullanmayacam o tarz kelimeler. Biraz da biz bir şeylik edelim dediler, hep bize yapılıyor dendi. Neyse Alem çağırmasa zaten girmeyebilirdik dendi ve Alemi kurtarmaya girdik. Benim bu dediklerimi tabiki de forumda demem klanımı savunurum fikirlerimi ve doğru bildiklerimi onlara söylerim ama. Bu arada cemille yapılan diğer dc lerden haberim yok çünkü o sırada wp den çıkmıştım benim için önemli de değil klan bir karar almıştı ona göre savaşa girdim.

- Aynı dc de Alemi kurtarmaya savaşa girdik ama Alem şuan vegaslıların farmlamasına ve en ufak konuda savaş açarız arkadan vururuz tehdidiyle bizi ezmesine izin veriyor dedim. Onlar da öyle bir durum yok falan dedi şimdi buradaki sorun şu tehlikedekiler aleme fazla güveniyor özellikle cemil. Kendi oyuncularını kırdırdıklarında bile bunu benim hatam olarak inandırmışlar. Bakın şuan sorun mesela yönetim kadrosuna hep bir ağızdan doğanın suçu derler ama sorun normal oyunculara beni desteklerler. Destekleyenlerin ismini vermeyecem yem olmasınlar. Neyse yönetim kadrosu ya güzel manipüle olmuş farkında değil ya da kendileri farkında ve görmezden geliyor tek bildiğim şey. Cemilin farkında olmamasının imkansız olduğu çünkü adam onu savunan adam için vurun emri verdi Aleme ben daha ötesini görmedim.

Uzun yazı için özür dilerim isteyen okur isteyen okumaz zaten. Bu forumun altında ağlama gibi şeyler yazmamanızı rica ediyorum klanlar forumunda tarihte not kalsın, bana atılan kazık. O tarz şeyler yazacak olanlar diğer başlıklar da bol bol yazabilirsiniz. Hiçbir başlıkta daha fazla bu konuyu tartışmayacam, buradan tehlikeden yazmaya cüret eden olursa o zaman cevap veririm ancak vegaslıların seviyesine inmeyecem daha fazla onların seviyesine ine ine bu durumlar oldu. İyi ki de oldu ama gelecek zamanlarımı kurtardım. Ben bunu hak ettiğimi düşünüyorum kimseye gereğinden fazla değer vermemek lazım. Hepinize iyi oyunlar,

Crysus

Kılıç Ustası
Arkadaş asla yalan söylemez sadece bazen kıblesini şaşıyor alem alay savaşında alem tarafında yer aldıklarında dediğin şeylerle şimdi söylediğin şeyler fazlasıyla çelişiyor ve yalan söylüyorsun. Bu arada şu forumda daha seni savunan kimseyi görmedim kime dokunsan kardeş uyardık DC den wp den attık durmadı toplattik diyorlar acınası bir durumdasin

birmilyonyılçokoldu

Mızrakçı
Arkadaş asla yalan söylemez sadece bazen kıblesini şaşıyor alem alay savaşında alem tarafında yer aldıklarında dediğin şeylerle şimdi söylediğin şeyler fazlasıyla çelişiyor ve yalan söylüyorsun. Bu arada şu forumda daha seni savunan kimseyi görmedim kime dokunsan kardeş uyardık DC den wp den attık durmadı toplattik diyorlar acınası bir durumdasin
İlk dediklerimle şuan söylerdiklerimin arasında fark yok. O zaman da o dc her şeyi bitiren şeydi diyodum hala da aynısını diyorum şuanki yazımı tam okusan görürdün ki kendi klanıma bunları söylerken dışarıdan tabiki de klanın alehine konuşmadım dedim. Neyse o sorduğun kişiler için de yazımda zaten söyledim. okusan onu da görürdün. Uyardık dc den attık wp den attık? Yazıyı okumamışın bile en başta demişim ki wp den ben çıktım barbar konusunda arkamdan durulmayınca. Dc den atılma olayı eskiye gidiyor forumda cevap vermeyecem 3 kuruşluk insanlara diye zzzbek e söz verdikten sonra birisi sinirimi bozan bir şey yazdığı için cevap verdiğim de dc den attı oyundan engelledi. Dc onun üstüneydi. Başka tehlike dc si kurup orada toplandık o dc yi de mertin üstüne yaptım o nedenle yok dc den attık yok wp den attık bu ayakları geçin. Yalan konuşan zaten bunu diyendir. Uyardık mevzusu ise haksızlığa göz yum yoksa alem2 savaş açacak olay budur. Şimdi uzaklaşabilirsin bunları diyen kişileri de söylersen arayıp yüzüme söylesinler yürekleri varsa diyemezler. Benim burada sorun ettiğim bunlar değildi bile anlayamamışsın, ben bu foruma ne zaman yazdım? mert saldırmazsa saldırı gelmeyecek demesinin üzerine Cemilin aleme doğaya saldırın demessi üzerine burada yazdım ve o küfürleri ettim ondan öncesinde hakkımı helal etmiyorum diyerek gittim. Ondan dolayı bir dahakine yazılanı tam oku kafadan yalan demek yerine.

.A L C A T R A Z.

Kılıç Ustası
3 kapama için sazı hediye olarak kabul eden Cemil ve saz arkadaşları bir daha kime güvenerek gireceksiniz yeni worldlere. Bakacaaazzz . Duba yok bisey yok. Hersey kapama değil öğrenecekler. Bidaha kimin altına (alt klanina) girecekler görecezz

birmilyonyılçokoldu

Mızrakçı
3 kapama için sazı hediye olarak kabul eden Cemil ve saz arkadaşları bir daha kime güvenerek gireceksiniz yeni worldlere. Bakacaaazzz . Duba yok bisey yok. Hersey kapama değil öğrenecekler. Bidaha kimin altına (alt klanina) girecekler görecezz
Bu son dünyaları konuşulanlara göre ondan böyle rahatlar. Kendileriyle çeliştikleri asıl mevzu da şu zaten bak uyardık falan denmiş rebel yazıyor ki barbar meselesinden sonra söz verildi, toplanman. Mert diyor ki alem konularında haklı başka şeyler var, ne var desen bir şey yok ama var salla boş keseden. Guiding diyor ki alem baskı yapıyor. Cemil diyor ki aleme karşı elimin rahatlaması lazım. Biri diyor ki uyarıldı diğeri diyor ki aleme karşı haklı kendi içlerinde bile birlik yok hemfikir oldukları tek şey klandan atalım da Alemden kapama alalım. Her zaman bizim yanımızda duran dostumuzun yanında durmayalım asla.

Cemil konusunda o kadar laf ettiniz savunduğum günlere lanet olsun gerçekten ne büyük safmışım, adam kendi oyuncusu için saldırın dedi aleme dünyadaki en büyük Alemci büyük ihtimal bakiden daha büyük Alemci. Keşke zamanında görseydim orası da ayrı.

Derinci

Yasaklı
Senin ne kadar gereksiz bir insan olduğunu bir kez daha anladık. Bu kadar uzun yazı yazılır mı vicdansız Sabuha seni.

birmilyonyılçokoldu

Mızrakçı
Senin ne kadar gereksiz bir insan olduğunu bir kez daha anladık. Bu kadar uzun yazı yazılır mı vicdansız Sabuha seni.
konu uzun ne yapalım sonra sallıyor işkembeden şöyle uyardık şöyle ettik söz dinlemedi falan neyse daha yazmıycam dedim konu hakkında isteyen konu başlığından bakar eğer biri bi yalan sallarsa.

eMpeaT

Baltacı
Cemil kimmiş ya, tanımıyorum ama merak ettim. Bayağı kötü bir pozisyonda gözüküyor bu yazıda. Tabii olayı bir de kendisine sormak lazım.

TLGGVL

Mızrakçı
doğa adam dur! lütfen artık yazı yazma, bağımlısı olmuşsun sal gitsin kafan rahatlasın oynama bu oyunu, zarar veriyor sana belli ki.

ragnarlodbrok

Baltacı
hahahah keyfim yerine geldi okadar carlamana değdi mi :D dedik okadar büyük lokma yiyeceksin büyük laf etmeyeceksin senin dediğin gibi silindiğin veya bıraktığın dünya ile ilgili daha fazla konuşma :D emeği geçenlerin eline sağlık bi keyif sigarası yakayım.

58erenmca

Yasaklı
Ahahaha daha kimler neler yazacak çok merak ediyorum. Bu dünya çok şeye gebe oldu. Bazılarının bi tarafları yer mi sonraki dünyalarda çıkıp klan kurması. Ve istediğim tek şey klan kuracakları zaman bana yazmaları.
Azcık büzzüğü olan 83e girer :D

*SUBUTAY*

Baltacı
Ahahaha daha kimler neler yazacak çok merak ediyorum. Bu dünya çok şeye gebe oldu. Bazılarının bi tarafları yer mi sonraki dünyalarda çıkıp klan kurması. Ve istediğim tek şey klan kuracakları zaman bana yazmaları.
Azcık büzzüğü olan 83e girer :D
taradıysan saçını sıranı bekle sütoğlan

birmilyonyılçokoldu

Mızrakçı
doğa adam dur! lütfen artık yazı yazma, bağımlısı olmuşsun sal gitsin kafan rahatlasın oynama bu oyunu, zarar veriyor sana belli ki.
Oyunu oynamıyorum arkadaşım ben zaten efendi efendi hakkımı helal etmiyorum diyip gitmiştim. Daha sonra cemilin yaptığı tepemin tasını attırdı ondan bu öfkem, bu bilinsin ki yarın bir gün biriyle muhatap olursa o kişi cemile güvenilmeyeceğini anlasın olay bundan ibarettir.