Pıtır VS Kan

neron344

Acemi
Cem’in yaptığı olayların hepsi tamamen dünyayı çekilmez hale getirmeden,direkt olarak kapatmaktı. Karşısında güçlü bir klan olmadı,güçlü bir klanın da karşısında olmayışından dolayı hızlı bir dünya kapatma isteği oluştu. Yoksa Cem neden istemesin savaşarak dünya kapatmayı,insanların oyundan zevk alarak başarıya ulaşmasını. Cem’i geçtim,bu oyunun asıl temeli zaten bu. Cem’in yaptığı şeyi takdir etmek gerekiyor,diplomasi başarısı sayesinde hızlıca dünyayı kapattı. Bunca pre harcayan üyelerin içinde de herhangi bir sorunu abarttırmadan tertemiz şekilde bitiriyor oyunu.
Cem sen kimseye aldırma,en iyisini yaptın

Senin okuduğunla benim anlatmak istediğim arasında 69. Dünya ile 70. Dünya arası kadar fark var. Sen oryantelin kalçalarına bakıyorsun, ben gözlerine. Sen kapıya bakıyorsun ben dolaba. Warlingin arkasından bir ton dolap dönmüş ama hiç çocuk sesi yok.

Unus zaten razıydı, Halaskargazi arkadaşlarıyla dolu.

Ünlü profesör doktor bilirkişi sayın hazreti stratejist* (yıldız önemli) şehvetle olayın içerisinde.

Herşeyi anladım da kendi klanının bile arkasına geçmiş iş çevirmiş.

Muhtemelen seninle de güzel filmi var, VPN’yi açtım seyredecem :)

neron344

Acemi
Senin okuduğunla benim anlatmak istediğim arasında 69. Dünya ile 70. Dünya arası kadar fark var. Sen oryantelin kalçalarına bakıyorsun, ben gözlerine. Sen kapıya bakıyorsun ben dolaba. Warlingin arkasından bir ton dolap dönmüş ama hiç çocuk sesi yok.

Ünlü profesör doktor bilirkişi sayın hazreti stratejist* (yıldız önemli) şehvetle olayın içerisinde.

.

Y A M A T O

Okçu
Bu karşındakinin güçlü olduğunu mu olmadığını mı kanıtlar sence

karşımdakinin güçlü olup olmamasından ziyade elimde bulunan tüm güçleri ortaya sermek mesele. Şaman değil de x bir klan da olsa yine aynı sayıda üyelerle savaşa girecekti zaten Cem. Gerektirdiği gibi yöneticiliğini yaptı ve bence haketti de.

benden sana naçizane bir tavsiye,yaşın kaç bilmiyorum ama küçük olduğunu düşünüyorum. İleri de oynayacaksın bu insanlarla,boşuna olmayan bir sebepten dolayı tartışma hatta arkadaş olmaya,tanımaya çalış. Usul usul kaçıncı dünyada oynadığına bir bak,67. Senin bu muhabbetini 67 dünyadır herkes ama herkes yapıyor zaten :)

Y A M A T O

Okçu

ne diyorsun birader oryantelin gözlerine niye bakayım iyice deli gibi yaptınız kendinizi bu bahsettiğin oryantel gözlerine bakmamı istese çarşafla oynardı. Ulan zamazingo enes yine sensin değil mi? :D

neron344

Acemi
ne diyorsun birader oryantelin gözlerine niye bakayım iyice deli gibi yaptınız kendinizi bu bahsettiğin oryantel gözlerine bakmamı istese çarşafla oynardı. Ulan zamazingo enes yine sensin değil mi? :D

Sen okuduğunu bile anlayamıyorsun daha arkada çevirilen işleri nasıl anlayacaksın. Senden iyi fedai olur, anlamadan sorgulamadan oryantalin kılıcı olursun, ki olmuşsun da. :)

neron344

Acemi

Son olarak söylemeden geçmeyeyim. Sana tavsiyem oryantalin kalçalarına değil gözlerine bak belki bir ihtimal ufkun açılır.

warlike07

Mızrakçı
Y
karşımdakinin güçlü olup olmamasından ziyade elimde bulunan tüm güçleri ortaya sermek mesele. Şaman değil de x bir klan da olsa yine aynı sayıda üyelerle savaşa girecekti zaten Cem. Gerektirdiği gibi yöneticiliğini yaptı ve bence haketti de.

benden sana naçizane bir tavsiye,yaşın kaç bilmiyorum ama küçük olduğunu düşünüyorum. İleri de oynayacaksın bu insanlarla,boşuna olmayan bir sebepten dolayı tartışma hatta arkadaş olmaya,tanımaya çalış. Usul usul kaçıncı dünyada oynadığına bir bak,67. Senin bu muhabbetini 67 dünyadır herkes ama herkes yapıyor zaten :)
Yaşım 24 böyle dostluk kurulmaz boş olduğunu düşünüyorsan cevap verme üstadım ben doğru olduğunu bildiğim şeyleri buraya yazdım kim ne anlamak istiyorsa onu anlayıp dersini çıkarmıştır umarım. Beni yanında istediği için ben ikimiz tüm dünyaya karşı olacağız diye bildim ona göre davrandım.ikili oynanacağını düşünmemiştim

WHY?

Milis

sen çok tehlikeli bi çarsın :)

AequitaS*

Okçu

Unus çıkıp açıklasa bazı şeyleri keşke ama bazıları bilerek ve isteyerek olayları başka yere çekmeye çalışıyor. EİBO klanı içinden truva çıkana kadar Fena savaşı sonrası PITIR ile savaşmayı göze alan bir klandı.FENA klanı savaşta herşey mübah diyip başka yollar tercih etti. Öncelikle şaman klanını lağvettiler.Kelime dağarcığım çok iyi değil. Bu kelimenin anlamını w 69 da öğrendim. Fena klanı sayesinde bu kelimeyi öğrendiğim için onlara teşekkür ederim.Ondan sonra başka yollar ile savaşma yolunu tercih ettiler.Bizim bu oyunda etik olarak kabul etmediğimiz şeylerdi bunlar.Şunu herkes bilmeli ŞAMAN klanı bu dünyada en fazla oyuncu sayısı ve en fazla klan sayısına sahip bir klan idi. Ve Başkan UNUS ilk ben truva yemedim diye bir cümle kurmak zorunda kalmasa idi. Pıtır ile DOSTça bir savaş konuşmamız var idi. Ama bu oyundan öğrendiğim birşey de var ise hiçbir savaş dostça olmaz :).... İlla birileri çıkar birilerine sallar...

Jr2008mike

Acemi
Neron344 - sen neden her mesajını eski belediye başkanlarının twetter de yaptığı gibi hemen arkasından tekrar alıntılayıp yayınlıyorsun. Onlarda sen gibi RT yapıyorlar. Onları anlamıyorum seni de anlamıyorum. Amacınız tam olarak nedir ?

AequitaS*

Okçu
Aykutcum 10 cümlen var 7 si Truva, 3 unus. Üçü beş para etmez, yedisini konuşalım ama.

Siz kendi klanınıza klanınızdan çıkmadan Truva atmış insanlarsınız. Tüm planınız da pıtıra world kapattırmaktı. Yüce Unus’unuzun tek gayesi o gözünde büyüttüğü oryantalin çantasını taşımak, Eline geçecek tek şey ise ön masadan seyretmekti.

İçinizi bilemem ama dışınızda;

Omurganız neşterle sökülmüş, kuyruk sokumunuzda pıtırca atılmış bir imza var :)

Kusura bakma ben klavye delikanlısı değilim. İnsanları yönlendirmekten anlamam ve sevmem de . Omurgamizi merak ediyorsan, oyunda ya rakibim ol, ya müttefiğim. Burada yazmak çizmek kolay.

sersereM

Kılıç Ustası
Arkdşlar bu defalarca dile getirildi, forumda defalarca farklı kişiler tarafından söylendi:
EİBO klanı şaman bittikten sonra Pıtıra karşı savaşacaktı. Çünkü bu bir oyun ve haritanın gereği buydu. Sonuç ne olur bilinmez. O yüzden karalama yapanlara karşılık tekrar paylaşmakta fayda var.

warlike07

Mızrakçı
Arkdşlar bu defalarca dile getirildi, forumda defalarca farklı kişiler tarafından söylendi:
EİBO klanı şaman bittikten sonra Pıtıra karşı savaşacaktı. Çünkü bu bir oyun ve haritanın gereği buydu. Sonuç ne olur bilinmez. O yüzden karalama yapanlara karşılık tekrar paylaşmakta fayda var.
Karalamalık bir durum yok durumun böyle olduğunu biliyorduk zaten buna karşılık eiboyu pıtırdan daha fazla vurmak isteyen bizdik ama hep durdurulduk, neden mi hem eibo güçlenmeden hemde şaman güçlenmeden farklı bir yol vardı onuda şuan yaşadık.

Şunu da bil Eiboyu karalamiyorum savaş açsam yenilebilirdim de sıkıntı yok kandırılmasaydım bana yeter di.

Vadlecx

Kılıç Ustası
erupsw1.jpg

Z4M4Z1NGO

Yasaklı
Beyler günlerdir burayı okuyorum takip ediyorum. Ama hiçbir konunun parçası olmadığımız için yazı yazmadım. Yine de bu w yi başından sonuna kadar oynamış DLUP klanları yöneticisi olarak bir kaç şey söylemek istedim.

Her şeyden önce insanlar rasyonel varlıklardır. Mesela kandırıldık lafı çok boş bir laftır. Zira herkes bir şeye ikna olmuşsa bir çıkarı vardır. Bu dünya için yaptığınız diplomasiler bunun sonucunda oldu, olmadı mı ? Peki neden burada günlerdir bu konu çok uzadı? gerçekten gerek var mı ?

Bence KAN klanları bütünselliği sağlamakta başarılıydı çok geniş bir alana oyuncu sayısına hakim olabildi. Ama bunu pratikte ortaya çok fazla koyamadı. Bunu da w yi başından sonuna oynamış biri olarak söylüyorum beni az buçuk bilirsiniz. Foruma her hafta harita yapıp koydum. İlk 1-1.5 ay klanların kesimlerinifilan koydum. Yani bir şey konuşurken bunları referans alarak konuşuyorum.

İnanın özellikle rakibimiz, fena klanı ile en çok savaşan ve bunu kendi askerleriyle yapaya çalışan bir klan olarak fena silmeden önceki son 1-2 haftamız çok yorucu geçti. Dünyanın başında PITIR bize savaş ilanı verdiğinde, daha önce hiç tanımadığımız bir çok klanla diplomasi için oturup konuştuğumda harcadığım zaman yine emek çok stresliydi. Çok mücadele ettik ama ne olursa olsun eninde sonunda elimizde kalanla yetinmeyi de bildik.

Sadece bir şey soracağım gerçekten merak ediyorum acaba bu bizim çektiğimiz stresin 1/10 nunu bu w de şuanda dahil, hiç çektiniz mi ?

Tekrar ediyorum, bütünsellikte başarılı ama pratikte başarısızdınız. Bu da çok çok çok normal. Burada ilk postlarda bir yerde görmüştüm bir daha kan klanını kurmayacağım filan yazmıştı biri. Bunun yanlış bir düşünce olduğunu belirtmeye çalışıyorum. Hem onu hemde bu kadar konunun uzamasını doğru bulmuyorum. Doğrusu, burada sağladığınız bütünselliği , deneyimlerinizle başka w lerde denemektir.

Şuanda w71 açılıyor gelin beraber orada oynayalım.