Multi hesapların önüne geçme

LaFleur01-

Baltacı
Arkadaşlar merhaba, bildiğiniz gibi bazı klanlar ve oyuncular binlerce hesabı dünyaya sokup köyleri ya kendileri alıyor yada klanlarına toplatıyorlar ve bunu yapınca arada diğer oyuncularıda topluyolar ve klanların oyuncu sayısı gün geçtikçe azalıyor bu klanlar oyuna zarar vermektedir.

Yıllardır TC No yada telefon numarasıyla kayıt olunsun diyorlar ama bu uygulanmıyor başka şeyler düşünelim.

Beyin fırtınası yapsak ve herkes çözüm önerilerini sunsa ve yönetime bildirsek birşeyler yapabilir miyiz acaba ?

Ben diyorum ki klanlar destek ekibi mahkeme kursun ve bir klanda büyüyen asker basmayan hesaplar toplatıldığı zaman sebebi araştırılsın gerekirse o köyler aynı klan kilitlemesi gibi kilitlensin ve o klana verilmesin.(bunu haritadan köy silme olarak yapıyorlar ama ip adresi yakalanmayan köyleri leblebi gibi topluyorlar)

Ayrıca sudan sebeplerle oyuncular klandan atılmamalıdır mesela ülkemizi örnek alırsak bir iş yeri işçiyi işten çıkarınca devlet işçinin yanında duruyor bunun gibi klandan atılan oyuncuların klandan neden atıldığını klanlar mahkemesi araştırsın ve adil karar alsın gerekirse bu köyü alınacak oyuncuyu o klandan uzak bir yere köy taşıması yapılsın.

CAFCAFLI*1906

Mızrakçı
Ayrıca sudan sebeplerle oyuncular klandan atılmamalıdır mesela ülkemizi örnek alırsak bir iş yeri işçiyi işten çıkarınca devlet işçinin yanında duruyor bunun gibi klandan atılan oyuncuların klandan neden atıldığını klanlar mahkemesi araştırsın ve adil karar alsın gerekirse bu köyü alınacak oyuncuyu o klandan uzak bir yere köy taşıması yapılsın.
Reis bunun için klan kilitlemeli dünya çıkardılar... Bence gelişim göstermeyen kişinin köyünün alınması mantıklı bir durum... 85. Dünyada bende BÜRKÜT klanindaydim... Gelişim göstermeyen birisiydim ve klandan atıp topladılar beni de... Adamlara hak veriyorum... Emek verenle, vermeyen birisinin böyle yapılması lazım... Yatarak oynayan oyuncular böylelikle tedbirini almaları lazım diye düşünüyorum... Yanlışım varsa affola...

LaFleur01-

Baltacı
Reis bunun için klan kilitlemeli dünya çıkardılar... Bence gelişim göstermeyen kişinin köyünün alınması mantıklı bir durum... 85. Dünyada bende BÜRKÜT klanindaydim... Gelişim göstermeyen birisiydim ve klandan atıp topladılar beni de... Adamlara hak veriyorum... Emek verenle, vermeyen birisinin böyle yapılması lazım... Yatarak oynayan oyuncular böylelikle tedbirini almaları lazım diye düşünüyorum... Yanlışım varsa affola...
tamam işte klanlar admin tayfası mahkeme kuracak orası için hani diyorlar ya forum moderatörü arıyoruz diye bunun gibi oyun içinden adil oyuncular mahkeme yapacaklar araştıracaklar böyle şeyleri ve gerçekten yatan adamın köyü mü alındı yoksa gıcık alıp klandan atıp topluyorlar mı buna bakılacak

LaFleur01-

Baltacı
ayrıca zaten multi hesap klanda yatıyordur mesela benim son oynadığım dünyada bakıyorum 4-5k köyler var sur 0 veyada 5 falan demirci basılmamış ham kademesi 28 ve köyde hammadde yok köy boş bu köyü malum klan oyuncuları yağmalıyor belli yani multi hesap ama bunu pasif diye lanse ederlerse mahkeme devreye girecek ve bu köyü haritadan kaldıracaklar

barbod

Kılıç Ustası
ben daha önce bu tavsiyede bulunmuştum ama sessiz sedasız konuyu kilitlemişler. Adminlerin multi hesap kullanımından rahatsız olduğunu düşünmüyorum oyuncu sayısı daha fazla gözüküyor muhtemelen bununla övünüyorlardır

Stratejist-

Hafif Atlı
Arkadaşlar merhaba, bildiğiniz gibi bazı klanlar ve oyuncular binlerce hesabı dünyaya sokup köyleri ya kendileri alıyor yada klanlarına toplatıyorlar ve bunu yapınca arada diğer oyuncularıda topluyolar ve klanların oyuncu sayısı gün geçtikçe azalıyor bu klanlar oyuna zarar vermektedir.

Yıllardır TC No yada telefon numarasıyla kayıt olunsun diyorlar ama bu uygulanmıyor başka şeyler düşünelim.

Beyin fırtınası yapsak ve herkes çözüm önerilerini sunsa ve yönetime bildirsek birşeyler yapabilir miyiz acaba ?

Ben diyorum ki klanlar destek ekibi mahkeme kursun ve bir klanda büyüyen asker basmayan hesaplar toplatıldığı zaman sebebi araştırılsın gerekirse o köyler aynı klan kilitlemesi gibi kilitlensin ve o klana verilmesin.(bunu haritadan köy silme olarak yapıyorlar ama ip adresi yakalanmayan köyleri leblebi gibi topluyorlar)

Bunu gerçekten istiyorsan, önce kapının önünü süpüreceksin. İki yüzlü olmayacaksın.
Sevdiğin insanların üzerine yemin et şu anlattığım şeyi yapmadığına ben yalan konuşuyorum diyecğeim.

-Arkadaşlar, bu lafleur denen kişi, 81.dünyada bana multi yapmam için akıl vermiş, para harcayıp bişeyler kiralayıp bana yazmış ikiyüzlü biridir. Elimin tersiyle verdiği öneriyide bunuda teptim.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,

susartıkametsus.jpg

İKİ YÜZLÜLÜĞÜ BIRAK AHMET.

LaFleur01-

Baltacı
Üst mesajdaki arkadaş multi dostu sanırım neden köpürdü ki konunun kendisi ile olan alakasını çözemedim multi yasaklanmasına karşı mı çıkıyor acaba

T.Rex

Mızrakçı

Bunu oneriler kismina yazarsaniz degerlendirmeye alırlar burda gereksiz bi başlık olmus

T.Rex

Mızrakçı
Bunu oneriler kismina yazarsaniz degerlendirmeye alırlar burda gereksiz bi başlık olmus
Lan genelden baktim dur gkfkfkfk onerilere yazmissin zaten tamam sıkıntı yok. O zaman kendi fikrimi söyleyeyim. Herkes kendi telefonuyla girsin dediginde herkes anasi babasi dayisi vb bir suru yine acar bence bu bir cozum degil. Ben guvenli yerdeyimdir. Maden depo basarim kime ne ki bundan?
Sen insanlarin oynayis tarzina mudahale edemezsin ki o zaman şöyle kurallar cikar su kadar asker basmazsan bina basamazsin? Gibi gibi cok fazla oyuncuya mudahale edilmis olur. Bunu da hicbir oyuncu kabul etmez

LaFleur01-

Baltacı
Lan genelden baktim dur gkfkfkfk onerilere yazmissin zaten tamam sıkıntı yok. O zaman kendi fikrimi söyleyeyim. Herkes kendi telefonuyla girsin dediginde herkes anasi babasi dayisi vb bir suru yine acar bence bu bir cozum degil. Ben guvenli yerdeyimdir. Maden depo basarim kime ne ki bundan?
Sen insanlarin oynayis tarzina mudahale edemezsin ki o zaman şöyle kurallar cikar su kadar asker basmazsan bina basamazsin? Gibi gibi cok fazla oyuncuya mudahale edilmis olur. Bunu da hicbir oyuncu kabul etmez
Hayır anne baba telefonundan girersen ailenin büyüklüğü kadar hesap sokarsın ama şu durumda adamlar 300-500 hesap sokuyor en az şekilde multi hesap olacak tabi tamamen önüne geçilemez

Tepkisiz

Baltacı
Gerçekten yurtdışından oynayanlar için telefon doğrulaması, haricinde yurtdışı girişler yasaklanırsa belki çözülür veya mac ip üzerinden birşeyler yapılabilir. Her makineden 1 hesap açılmasına izin verilebilir ama bunun için innogames tarafında geliştirme yapılması gerekir ki böyle bişeyle uğraşacaklarını sanmıyorum.Tc no ile giriş falan kvkk sebebiyle imkansızdır muhtemelen. Seri hesap açılımları benzer nick kombinasyonları manuel takip edilebilir onlarda klanlar ekibini zorlar muhtemelen. Net ve basit bir çözüm gelmiyor aklıma, açıkcası klanın 10 kişi olması vs de oyun zevkini azaltıyor bence

kralemre96*

Okçu
Mevcut üyelere telefon doğrulaması gelebilir. Bundan sonra üye olacak kişiler ise telefon numarası ile üye olur.
Telefonla doğrulama olayı hesap çalımı gibi olaylar içinde faydalı olacaktır.