Muhabbet Köşesi

• Konuyu başlatan DeletedUser44833
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser52861

Ziyaretçi
Bu forumda konu kalmamış :D

Haftasonu www.tribalwarsmasters.net sunucusunda cumartesi saat 13:00-15:00 arası, pazar günü ise 21:00-23:00'de oynanacak hızlı roundlara herkesi bekliyoruz :)

DeletedUser53477

Ziyaretçi
Bu dünya kolay kapanmaz.
Kapanması için başından bri sağlam bi müttefik olması gerekirdi malesef o müttefik alarmın, yani bizlerin yanında yoktu.
Paşa ve aresle zamanında müttefiktik şimdi düşmanız.
Paşa bizleri aresle savaşa sokmak istedi akıl oyunlarına ares kandı ve savaş açtı. Biz de paşaya savaş açtık.
Haliyle düşmanımın düşmanı benim dostumdur prensibini benimseyenler bizlere karşı oldu.
Ziyan yok, hepsinin üstesinden geleceğiz ve geliyoruz ARES hesap sil yapıyor kanımca. Keşke yapmasalar bizim amacımız dünya kapatmak değil savaşmak. Kapatmak istesek zamanında ares yada paşayı birini yanımıza alıp diğerine savaş açardık. Ama biz 2 klanla da savaşıyoruz.

Aklıma gelmişken, şimdi bulamadım silinmiş yada geri postlarda kalmış ( ki forumu çok ziyaret etmem ) vfor ve efendi klanı ile 1 sene öncesinde bi münakaşam olmuştu burda. sadece zaman demiştim. Ve durum ortada.

zaman bizlerindir, dünya kapanmasını bekleyenler. Beklemesin, büyük hesapları yanımıza alıp ufak hesapları gözden çıkarmayacağız süreci hızlandırmak için. Bizim derdimiz savaşmak ve savaşıyoruz.

Ama günün sonunda zafer bizim olacaktır.

DeletedUser47722

Ziyaretçi
Usta şu mesajını okuyan da Atatürk kurtuluş savaşında halka sesleniyor zannedecek:)ki o bile bu kadar kasmamıştır. en fazla döner koltuğa oturup fareyi eline alıp tık tık tuşlara basıyosun fazla kasma Allah aşkına komik oluyor.

DeletedUser53477

Ziyaretçi
zamanında bu başlıkta çok kastıran oldu ki o yazılar kaldırıldı, kastırana kastım anladın ;)

DeletedUser

Ziyaretçi
w19 Bu oyunun tarihine geçmesi gereken bi dünya. Çok hızlı aynı zamanda cok olayların döndüğü bi dünya. Ama prensiplerimizden ödün vermeden devam ediyoruz edeceğiz.

ALARM klanı adına şanına yakışır bir şekilde kapatacağız bu dünyayı.

DeletedUser

Ziyaretçi
şimdi bazı şeyler anlatıcam, biri gelip ego yaptığımı ya da subjektif (taraflı) yorum yaptığımı düşünmesin diye kendi yorumumu katmadan sadece istatistiklere dokülmüş şeyleri yazıcam. hani inanmayan ya da merak eden olursa tr.twstats.com'a girip bakabilir.

ilk 6-7 ay bu dünyada oynadım kene kurucusu olarak. tutenstein, akabinde than4t0s nickinde. kişisel olarak 2 milyon puana gelmiştim. klan olarak da 100 milyonu gectik. klan olarak hesap silene kadar puan, kesim ve düşman köyü almada hep zirvede olduk. ve 2. ile aramızda neredeyse yarı yarıya fark oldu. özellikle 3. aydan itibaren silene kadar da ilk 25'in icinde 20 tane oyuncumuz oldu. ben de hep ilk 5'in icinde oldum.

işler kene acısından gayet güzel giderken, biz güneydoğudaki kıtaları kapattığımızda ''kuzeydoğu'', ''kuzeybatı'', ''güneybatı'' kıtalarındaki tüm klanlar aynı ismi alıp bize savaş ilan ettiler. biz hesap silmeden 1 hafta once klan sıralaması soyleydi. ilk 2 sırada kene klanı, akabinde 20. sıraya kadar aynı ismi alan bir koalisyon.

sonuc olarak hesap sildik. biz sildikten 1 hafta sonra soyle bir tablo ortaya cıktı. ilk 700 - 800 oyuncu aynı klandaydı. ve oyun daha 1 yılı doldurmamıştı. akabinde o koalisyon da parcalandı ve sonradan sahneye cıkan bambaşka oyuncular, bambaşka klanlar kurdu. bu dünya 1 yıl sonra yeniden başladı. o sürecten sonra da gordüğüm kadarıyla alarm adındaki topluluk dünyayı domine etti.
---

buraya kadar tamamen istatistik paylaştım. şimdi bu kadar istatistiğin sahibi olarak kişisel bazı yorumlar da yapmak hakkım diye düşünüyorum. biz o sürecte niye hesap sildik ? başarılı bir ekip kurma serüveninde ciddi bir yıpranma yaşarken dünyanın geri kalanı akıl almaz bir ittifak kurduğu icin oyunda meksika cıkmazı yaşandı. vuran taraf coğunlukla bizdik, fakat oyunun akışında değişme olmuyordu. cünkü diplomasiler cok keskinleşti. biz 66. kıtada oynarken, 33. kıtadaki adam bize savaş ilan etmişti ve saldırı da atmıyordu yanlış anlaşılmasın. oylece uyuyordu. etrafı full maviydi. fakat bizle anlaşma, uzlaşma gibi bir ihtimali yoktu cünkü tepeden birilerinin kontrolü altındaydı.

hal boyle olunca ya sonsuza kadar savaşacaksın, ya da sileceksin. cünkü oyuncuları motive eden tek şey kene düşmanlığıydı. o koalisyonu kuran carpık zihniyet sadece bunu korükledi. biz hesap sildik, oyunun oyunluktan cıktığı bir yerde kendimizi yıpratmak istemedik. o sıra bazı oyuncularımız da ceza almıştı, silmemizde onun da etkisi oldu. biz silince de geri kalanların oynadığı oyunu anlamlandıracak herşey yok olmuştu. sonucta hepsi dağıldı.

---

her zaman şunu soylerim. oyunda 6-7 aydan sonra oynamak kolaydır. ben en yüksek puanı en acemi olduğum 6. dünyada yaptım. 10 milyonu gordüm sadece barbar toplayarak. ama sonraki dünyalarda milyonu gormek bile zor zanaat oldu benim icin. cünkü oyun başında yaşanan ciddi rekabetler oyuncuyu yıpratıyor.

bu sürecte alarm klanı güzel işler yapmış olabilir eyvallah, fakat aman tanrım dedirtecek bir başarıya imza atmadı. sadece güzel bir iş yaptı. bu. yine de kendilerini tebrik ediyorum, diğer dünyalarda acılışta kurulan alarmla alakası var mı bilmiyorum, belki sadece alarmda oynayan 4-5 oyuncusu vardır, onların girişimiyle kurulmuştur. yorum yapamıcam. ama ilk 1 yıl bu klan bu dünyada yoktu. bu isim komple yoktu yani. bu bilinsin isterim sadece.

tebrikler, iyi oyunlar.

DeletedUser48222

Ziyaretçi
abi olayı güzelce anlatmış yalnız bu tür olaylar her dünyada oluyor

DeletedUser614

Ziyaretçi
Herkes size karşıysa sizde de bir sorun varmış demek Samet :p

DeletedUser

Ziyaretçi
sorunu bazen içerde aramak gerek

19. dünya'ya özel olarak ilk yılın sonuna kadar 50 saat saldırı mesafesi limiti getirilmişti. yani senin anlayacağın tabirle, 45.kıtanın göbeğindeki bir oyuncu en fazla 46. - 44. - 35. - 55. kıtaların ortasına kadar misyoner atabiliyordu. daha uzak mesafeye misyoner atmak istediğinde oyun sistemi uyarı verip engellerdi. hal böyleyken oluşan diplomasi sonucunda server'da bulunan oyuncuların %70'inin köy alımları birden durdu. ve biz silene kadar da hiçbir ilerleme olmadı. biz klan olarak haftalık 100'er 100'er köy alsak da her kıtada 3000 köy olduğu için oyun akmıyordu. şimdi ben sorunu nerede arayayım tam olarak ?

biz burada bir tespit yapıyoruz. sen ve senin kafana sahip olan bazı adamlar, hayatın anlamını çözmüş gibi tek cümleyle cevap vermeye kalkıyor. he arkadaş he, sen çözdün bütün bilmeceyi, biz aptalız. onlarca insan senin şu yazdığın yazıyla bambaşka bir oyun felsefesine kavuştu.

konuşma adabı diye birşey vardır. forumda yazarken de bi forum adabı olur. burada biz matematik konuşsak sen yandan 'olur öyle' deyip parazit gibi bitecek misin ? klan konuşunca mı değeri düşüyor yani konunun ? burası klan sayfası, biz de oyunla alakalı yorum yapıyoruz. dersin ki şuna şuna şuna katılıyorum şu yüzden, ya da şuna şuna şuna katılmıyorum bu yüzden. adap bunu gerektirir. diğer server'ların forumlarında da bu tarz nereye neden yazıldığı belli olmayan yorumları siler, yazan kişi cılkını çıkartırsa cezayı yapıştırırlar. bizim adminler insaflı davranıyor diye mi böyle troll yazılarını içtenlikle yazıyosun ?