Kefendiken

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Genelde oyunun başlarında diplomasi olarak klanlar acık olmayı pek tercih etmezler siz ise tam tersini yapıyorsunuz dünya başından beri
Umarım başarılı olursunuz dünyada :)

Yorumunuz için teşekkürler. Sadece diplomasi değil her konuda gayet açık olacağız. Böylece ne yaptığımız herkes tarafından doğru değerlendirilir diye umuyoruz.

Hayırlı olsun abi bu dünya baya barışcıl bir başlangıc yapmissin :D zaten yerleşiminiz kötü ben böyle olabileceğini düşünmüştüm bence mantıklı hareketler yapılmış yine de sizden ileri zamanlarda güzel bi savaş bekliyorum:cool:

Bu haritada yalnızca bizim diplomasimiz gözüküyor ama bu haritada gözükmeyen fakat halihazırda dünyanın yarısı şuanda bazı klanlarca kapatılmış vaziyette.
Hal böyle iken şuanda diplomasi yaptığımız klanlarla birbirimize düşmenin bir mantık içermediği konusunda mutabıkız. Biz kalkıp her klana gelin müt olalım demiyoruz. Ve aslında örneğin YARGI klanları ile savaşacakken kendileri ile de bu şuurda müttefik olduk. Maalesef ki bizi bu konuma iten şartlar herkesçe malum. Her w de olan şeyler bunlar. Ve açıkcası elimizi kolumuzu oyun keyfimizi görece kısıtlayan şeyler bunlar. Yine de daha önce dediğim gibi haritamızın şartlarını oynayacağız. Yegane hedefimiz budur. Müttefiklerimizle sonuna kadar gideceğiz.

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Müttefiklerimizle ortak bir şuur konusunda sorunumuz yok. Ama haritamızı da paylaşma konusunda görüşüyoruz. Temennim o ki bu konuları da henüz oyunun başında iken netleştirmek böylece sonuna kadar müttefiklerimizle sorunsuz ve ne istediğini bilen klanlar olarak devam ederiz.

Furkii3535

Çaylak
Güzel diploması abi bu oyun savaş oyunu olduğu kadar strateji oyunuda size haksız laf edileceğini pek düşünmüyorum ama laf edilirse de dikkate almayın

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Son diplomasilerimiz ile haritamız şöyle,

Resimde kırmızı renkler rakiplerimiz, pembe renkler SA mız olan klanlar ve turkuaz renkli klanlar ise müttefikimiz olan klanlardır. Yeşil olan ANATOL ise hala diplomasi için kontakta olduğumuz bir klan.
DİPLOMASİ NİHAİ.png

****** Gelişmeler ve Gerekçeler *****
1 Ağustos tarihine kadar SA mız olan ANATOL ile SA mız bitti. Kendilerine gönderdiğimiz bir haritada; REZERV BÖLGE olarak ilan ettiğimiz alana saygı göstermelerini beklediğimizi belirttik (kendi çevremiz) bu alandan köy alımı yapmama sözü vermeleri halinde müttefiklik yapacağız bu konuda hala görüşüyoruz.

** Daha önce müttefik olduğumuz REW klanları ile diplomasimiz kendilerinin ANATOL klanına geçmesiyle sona erdi.

** 1 Ağustos tarihine kadar SA mız olan Requiem klanı ile karşıklı alanlara saygı gösterileceği ve ortak rakibe karşı mücadele konularında aynı fikirde olduğumuz için müttefik olduk.

** Daha önce düşmanımız olan YARGI klanı ile karşıklı alanlara saygı gösterileceği ve ortak rakibe karşı mücadele konularında aynı fikirde olduğumuz için müttefik olduk.

** 1 Ağustos tarihine kadar SA mız olan MAFİA klanı ile diplomasimiz belirli olmayan bir tarihe kadar devam ediyor.

** 1 Ağustos tarihine kadar SA mız olan SAVAGE klanı ile diplomasimiz belirli olmayan bir tarihe kadar devam ediyor.

** Daha önce SA mız olmayan BLACK klanları ile diplomasimiz belirli olmayan bir tarihe kadar SA olarak işaretlendi.

** Daha önce Nötr olduğumuz Zorba klanının, merkezimizde bulunan ve pre kasan oyuncuları ihraç etmemesi, bunlara destek olması ve kurucularının merkez bölgemizden köy alması nedeniyle kendilerine savaş ilanı verdik.

centri mesj.png
Aşşağıdaki resimde zorbadan bölgemizdeki hedef oyunculara destek atan oyuncuların bulunduğu bölge ve isimleri yer alıyor.
Ayrıca klan kurucularının bölgemizden aldığı köy gözüküyor.

SEBEB 2.png

multi destekleri.jpg

Daha önce söylediğim gibi, haritamızın şartlarını oynamak isteyen bir klan olacağız ve bu doğrultuda attığımız adımlar gerekçeleri ile ve haritaları ile yukarıda paylaştım. Herkesin bilgisine sunarız. İyi oyunlar

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Diplomasilerimiz haritamızın dünü bugünü ve yarınıyla şekilleniyor. Dolayısıyla açık olan bir şey varsa o da haritanın şartlarıdır. Biz bu şartlara göre hareket ettiğimizi gösteriyoruz. Böylece w de oynamayıp takip edenlere de bir fikir sunmuş oluyoruz.

Furkii3535

Çaylak
Güzel bir paylaşım, açık ve net herkesin anlayabileceği şekilde ama şeyi merak ettim abi mapteki boşluk olan kısımlar neden boşluk? diplomasi yapılmayacak oldukları için mi yoksa görüşme yapılmadığından mı ?

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Güzel bir paylaşım, açık ve net herkesin anlayabileceği şekilde ama şeyi merak ettim abi mapteki boşluk olan kısımlar neden boşluk? diplomasi yapılmayacak oldukları için mi yoksa görüşme yapılmadığından mı ?

Güneydeki boşluklar için ALAY-divine-çatapat klanları ile sınırımız yok dolayısıyla bize nötr klanlar ve diplomasi olarak aynı tarafta yer alamayacağımız klanlar bunlar bu yüzden yer almıyorlar. ANATOL nötr olsa da yer verme sebebim hem bize yakın hem de diplomasimiz ortak bir amaç taşıyabilir.

Narkoz44

Milis
Güzel çalışma eline Sağlık
W66 Forumu çok hareketsiz Foruma Renk katan Kefendiken Adına Enes kosavalı ve Çatapat Ekibi vardı
Çatapatın çatapatı bitti Alay oldu
Geriye bi Enes kosavalı kaldı :D
Diğer klanlarda Buna benzer paylaşımlar veya İstatislik paylaşsalar dışardan Takibi eğlenceli olur.

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Güzel çalışma eline Sağlık
W66 Forumu çok hareketsiz Foruma Renk katan Kefendiken Adına Enes kosavalı ve Çatapat Ekibi vardı
Çatapatın çatapatı bitti Alay oldu
Geriye bi Enes kosavalı kaldı :D
Diğer klanlarda Buna benzer paylaşımlar veya İstatislik paylaşsalar dışardan Takibi eğlenceli olur.

yorum için kendi adıma olan kısmı içi teşekkürler :) Ama burada paylaştığım her şey klandaki değerli vakitlerini emeklerini veren dostlar sayesinde oluyor ben sadece biraz süslüyorum püslüyorum hepsi o elbette amaç zaten bir renk katmak :) Asıl emeği kazanıp kaybetmeyi planlamayan KEFENDİKEN oyuncuları ortaya koyuyor bende onlardan güç alıyorum :D Büyük alkış klanımdaki arkadaşlarıma samimi söylüyorum şey olsun diye değil, ilk kez oynayıp pre harcamadığı halde baya saglam durumda olan arkadaşlarım var klanda sağolsunlar varolsunlar bu oyunu oynamak için sadece heves etmek yeterli geri kalan herşey kolay bunun kanıtı bu klandakiler

Tibelda

Emekli Görevli
Son diplomasilerimiz ile haritamız şöyle,

Resimde kırmızı renkler rakiplerimiz, pembe renkler SA mız olan klanlar ve turkuaz renkli klanlar ise müttefikimiz olan klanlardır. Yeşil olan ANATOL ise hala diplomasi için kontakta olduğumuz bir klan.
27495 adlı eklentiyi görüntüle

****** Gelişmeler ve Gerekçeler *****
1 Ağustos tarihine kadar SA mız olan ANATOL ile SA mız bitti. Kendilerine gönderdiğimiz bir haritada; REZERV BÖLGE olarak ilan ettiğimiz alana saygı göstermelerini beklediğimizi belirttik (kendi çevremiz) bu alandan köy alımı yapmama sözü vermeleri halinde müttefiklik yapacağız bu konuda hala görüşüyoruz.

** Daha önce müttefik olduğumuz REW klanları ile diplomasimiz kendilerinin ANATOL klanına geçmesiyle sona erdi.

** 1 Ağustos tarihine kadar SA mız olan Requiem klanı ile karşıklı alanlara saygı gösterileceği ve ortak rakibe karşı mücadele konularında aynı fikirde olduğumuz için müttefik olduk.

** Daha önce düşmanımız olan YARGI klanı ile karşıklı alanlara saygı gösterileceği ve ortak rakibe karşı mücadele konularında aynı fikirde olduğumuz için müttefik olduk.

** 1 Ağustos tarihine kadar SA mız olan MAFİA klanı ile diplomasimiz belirli olmayan bir tarihe kadar devam ediyor.

** 1 Ağustos tarihine kadar SA mız olan SAVAGE klanı ile diplomasimiz belirli olmayan bir tarihe kadar devam ediyor.

** Daha önce SA mız olmayan BLACK klanları ile diplomasimiz belirli olmayan bir tarihe kadar SA olarak işaretlendi.

** Daha önce Nötr olduğumuz Zorba klanının, merkezimizde bulunan ve pre kasan oyuncuları ihraç etmemesi, bunlara destek olması ve kurucularının merkez bölgemizden köy alması nedeniyle kendilerine savaş ilanı verdik.

27496 adlı eklentiyi görüntüle
Aşşağıdaki resimde zorbadan bölgemizdeki hedef oyunculara destek atan oyuncuların bulunduğu bölge ve isimleri yer alıyor.
Ayrıca klan kurucularının bölgemizden aldığı köy gözüküyor.

27497 adlı eklentiyi görüntüle

27498 adlı eklentiyi görüntüle

Daha önce söylediğim gibi, haritamızın şartlarını oynamak isteyen bir klan olacağız ve bu doğrultuda attığımız adımlar gerekçeleri ile ve haritaları ile yukarıda paylaştım. Herkesin bilgisine sunarız. İyi oyunlar

Forumun amacına uygun şekilde yaptığın bu güzel paylaşım için emeğine sağlık. Bu ve benzeri rapor, istatistik paylaşımları olduğu sürece gereksiz münakaşaların yerini oyun ve oyundan alınan keyfi konuşma imkanı olabiliriz. Umarım ilerleyen zamanda çok daha fazla oyuncumuz bu konuda istekli olur. :)

10101010

Yasaklı
Forumun amacına uygun şekilde yaptığın bu güzel paylaşım için emeğine sağlık. Bu ve benzeri rapor, istatistik paylaşımları olduğu sürece gereksiz münakaşaların yerini oyun ve oyundan alınan keyfi konuşma imkanı olabiliriz. Umarım ilerleyen zamanda çok daha fazla oyuncumuz bu konuda istekli olur. :)

Ama biz kaos seviyoruz :(

iskoc85

Acemi
Gordugum kadariyla w9 dan gelen kefendiken oyuncusu yok. Belli ki yasin abi de gelmemis. Eger gelseydi zorba ile dusman olmaz dunya sonuna kadar muttefik olurdunuz. Iki klanin muttefikligi normalde w9 dan geliyor.

Oyununuzda Basarilar.

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Gordugum kadariyla w9 dan gelen kefendiken oyuncusu yok. Belli ki yasin abi de gelmemis. Eger gelseydi zorba ile dusman olmaz dunya sonuna kadar muttefik olurdunuz. Iki klanin muttefikligi normalde w9 dan geliyor.

Oyununuzda Basarilar.

w9 dan gelen yok bu ekip sonradan kurulmuş bir ekip. Ama ben w9da oynadım yasin abiyi tanırım hatta onunla aynı kıtada idik birleşip başka bir klan kurmuştuk. Onca zaman içinde KEFENDİKEN kurulmadığı için burada kurduk.w48 de TUNGA yı kurduk mesela TUNGA da w9dan gelen bir klandı ve TUNGA olarak w48 kapandı. Belki bakarsınız burada da KEFENDİKEN olarak bu fırsata erişiriz :D Bu arada ZORBA w9 da yoktu yanlışınız var en azından bizim bölgemiz k85 idi etrafımızdaki 4-5 kıtada ZORBA diye bir klan yoktu onu diyebilirim :D

iskoc85

Acemi
w9 dan gelen yok bu ekip sonradan kurulmuş bir ekip. Ama ben w9da oynadım yasin abiyi tanırım hatta onunla aynı kıtada idik birleşip başka bir klan kurmuştuk. Onca zaman içinde KEFENDİKEN kurulmadığı için burada kurduk.w48 de TUNGA yı kurduk mesela TUNGA da w9dan gelen bir klandı ve TUNGA olarak w48 kapandı. Belki bakarsınız burada da KEFENDİKEN olarak bu fırsata erişiriz :D Bu arada ZORBA w9 da yoktu yanlışınız var en azından bizim bölgemiz k85 idi etrafımızdaki 4-5 kıtada ZORBA diye bir klan yoktu onu diyebilirim :D

w9 da zorba da tunga ile savasiyordu. siz bi tarafindayken zorba diger tarafdaydi. beraber bi cok kez operasyon duzenledik. ve o zamanlar saglam muttefikti kefendiken ve zorba . yasin abiden teyit edebilirsin.

Narkoz52

Yasaklı

Şu oyunun en tatlı kısımlarından biridir forum kavgaları admin bey kardeşim. Bu tatlı atraksiyonu '' gereksiz '' olarak tanımlamanızdan ötürü teesüf eder üzüntülerimi belirtmek isterim :D

EnesKOSOVA1

Yasaklı
ANATOL klanları ile müttefik olduk. Yine de ufak pürüzlerimiz var bunları da 16 ağustos itibariyle aşacağımızı umuyoruz.
SADO klanlarına w geneline aykırı diplomasi anlayışı güttükleri için savaş ilanı verdik. Kendilerine gelin merkezden sizlere köy ayarlayalım yerleşin dedik kabul etmediler. Bunun yerine bölgesel çatışmalar ile bize uzun vadede zarar vermeyi seçtiler. Bu klan ile doğrudan sınırımız yok ancak bize yakın oyuncuları da var. Başarılar diliyorum.
DEDE klanlarına , Mafia klanlarına yardım etmemeleri ve SADO'yu DRAGON'a karşı motive etmeleri gerekçeleriyle savaş ilanı verdik. Bu klanın da bize doğrudan sınırı yok ancak yaptıkları diplomasi hatalarına karşı tepkimizi göstermek istiyoruz.
KIYIM klanı ile SA mız, daha önceden SA olduğumuz BLACK klanları ile SAmız olmayan EİBO klanlarının birleşmesi ile devam ediyor.

mateksahin

Çaylak
Ünlü dusunurlerden bir filozof vardı; Gelişim gelişim gelişim derdi kardeşim benim bizde ona uyduk bu dünya

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Ünlü dusunurlerden bir filozof vardı; Gelişim gelişim gelişim derdi kardeşim benim bizde ona uyduk bu dünya

Gelişim ifadesi barbar al rahat takıl değil. Yeri gelecek barbar alacaksın yeri gelecek haritandaki klana vuracaksın ama yeri gelecek uzun vadeli rakibini yavaşlatmaya hamle yapacaksın. Hepsi gelişimdir. Doğru bir ifade ama uygulamak için doğru bir analiz ve o analize uygun irade gerekir. Ezbere yaklaşım değil.