GassaL klanı açıklama

• Konuyu başlatan DeletedUser60166
  • Başlangıç tarihi

PANDA*

Kılıç Ustası
max 100 gün bence o kadarda surmez gibi :)

Bu arada kendı klanımda yetkım vs yoktur kişisel goruşlerımı belırtıyorum bilginize :)

DeletedUser47345

Ziyaretçi
Toplama klan bile bukadar kötü yönetilmez ki operasyonu planlıyan arkadaslardamı sıkıntı var yoksa orduları atanlardamı bilmiyorum ama 80 koye gelip 2 koy almak nedir.) Yada bizmi çok iyiyiz ne .))

DeletedUser39108

Ziyaretçi
Ne çok boş konuşan var :D köyler boşmuş muş muş muş :D destekleyin arkadaş o zaman adamlar alacagı koyu destekleyıp oylemı alsın :D

Sabotaj dagılacak toplama ekıp oldu istersenız şafak sayalım 100 den geriye 100 güne dagılırlar bence :D

Okuda yaz len ,beyni yok fikri var :D
Bu arada iyi dilekleriniz icin sagolun ,world basindan beridir 1 haftaya kalmaz dagilir ,1 haftaya kalmaz dagilir dediler bu gune kadar geldik 100 gune kalmaz dagilir a donduysek baya is basarmisiz :)

DeletedUser60980

Ziyaretçi
Bu arada iyi dilekleriniz icin sagolun ,world basindan beridir 1 haftaya kalmaz dagilir ,1 haftaya kalmaz dagilir dediler bu gune kadar geldik 100 gune kalmaz dagilir a donduysek baya is basarmisiz :)

ya klan kurucususun senin burada lak lakla ne işin var? Az rütbeni bil, karakterini bil. Çocuk çocuk espriler, "tosunum" diye kendini büyük gösterme çabaları. Ne oldu sana kendini yetiştiremedin mi reel hayatında. Az seviyeyi düzgün yere çekin ya, ayıptır yani. Savaşıyorsan savaş, savaşamıyorsan çek git, kimse senin laf kalabalığını çekmek zorunda değil. Yok köyler boşmuşta bilmem ne, birde kendi itiraf ediyor boş oyuncularız biz diye. Sizde saldırdınız köylere kaç tane aldınız? Hesaplarını yap, hesaplarını tutmazsa da burada çene çalma. YEK i aldın arkana bakalım ne olacak bu birbirinin arkasından iş çeviren kardeşlerin arası. Hadi eyvallah.

GASSAL a reel hayatında başarılar dilenmek için olan yer burası. Kendinize saygınız yok anladık tamam da, burada konuyu açan Serhat'a olsun.

PANDA*

Kılıç Ustası

Savaştığınız klanlar kimlerdi ? viplemı savastınız gassallamı tugra ilemi yek ilemi ?
Oyunun bu aşamasına gelmenızın en buyuk sebebı dıplomasınızdır bir şekilde geldiniz işte
Ben oncesınıde konusmuyorum bu savaşlardan sonra bakalım ne kadar ilerleyebileceksınız asıl sabotaj ekıbının kendını sımdı gostermesı lazım bu kadar konusuyorsan bunu oyununuzla kanıtlayın burda klavyeden herkes oynuyor ;)

@aqrapo

Arkadaşları ezmeyın fazla :D kendılerı sımdıye kadar kafaya oynayan klanlarla savaşıp geldiler bu duruma :))) dikkat edin :D

DeletedUser60166

Ziyaretçi
Uzun zamandır ilgilenmedim oyunla ve genel forumla klanım GassaL ve kendimle ilgili yorumlara cevap verecegim biraz uzun olacak alıntılardan dolayı kusura bakılmasın.

herkes beleş köy derdine düşmüş kardeş sana worldün başında demiştim büyük konuşma diye bu oyun için fazla temiz bi oyuncusun favorim sizdiniz ama yazık olmuş.

Herkes bir şeyler dedi, biz bildiğimizi okuduk. Ne verdiğimiz sözlerden nede insanlara bakış açımızdan ödün vermedik... %100 dogruyduk diyemeyiz. Ama bu worldde en delikanlı duruşu biz sergiledik diye düşünüyorum. Saol duşuncelerin için.

Benim anlamadığım sadece haritadan takip eden biri olarak.Gassak VİP ile müt,VİP zaten resmen bütün doğuyu kapatmışken gassalın önünde sadece tuğra savaşı kalmışken neden siliyo.

Reel hayatımda yaşadıgım sorunlar çok büyük etmendi. Bunu şu şekilde ifade edebilirim evli bir adamın hem işte hem evde mutsuz olması 2 taraftan birinde sulh bulması ile yada ayrılması ile sonuçlanır. Benim de hesap sil kararım da bu vardı. Oyun artık öle keyif vermez hale gelmiştiki, real hayatımdan yedigi zamanı kazanmak istedim.

Sadece TUĞRA savaşı kalmıştı haklısın. Çünkü savaşsalar son savaşları olacaktı. gassallin savaşı kazanma ihtimali yoktu o yüzden dağıldılar :)

TUGRA benim savaş konusunda takdir ettiğim ama içindeki bazı insanların saçma usluplarından dolayı soguk oldugum bir klandır. Tugra karşısında madem şansımız yoktu neden KATİL i yanına alıp SABOTAJ a girdigimiz gunun akşamı savaş açma cesareti gösterebildi ? Boş konuşmayalım. Sizler bölge kapama hayalleri kurarken bizler VIP ile Raidcall da worldu kapatmayalım gıcıklık olsun hesabı yapıyorduk. Oynadık, keyfimizi aldık, bıraktık buradan bari rant saglamasın kimse kendine.

Eyvallah Başkan ne olursa olsun bu bir oyun ve sizle az da olsa aynı klanda olmak güzeldi Hakkım Helaldir Allaha Emanetsin :)

Eyvallah kardeşim. Tüm GassaL oyuncularına vermiş oldugu emekler için bende teşekkur ederim. Sizlerle olmak her zaman guzeldi.

Serhat world 7de de aynısını yaptın, vay beni sattılar vay terbiyesizler vay şöyleler böyleler diye
Adamların seni satması onların suçu değil, bizi niye kimse satmıyor?

Orda da milleti alt klan yapıp duruyodun yani şu ankinin aynısı.
Şaşırmadım ben bekliyodum da, senle savaşmak ben sildirmek isterdim hesabı, tekrar.

7 dedim özür, 14 olcak

w14 de oynamadım bir özür daha dileyip w7 der misin :) Tabiatım bu haksızlıga gelemiyorum. Haksızlıklar karşısında mücadele ederken kırılgan oluyorum ve pes ediyorum. Benim için 1. liklerden zaferlerden daha önemli durumlar var w7 de C5 w26 da ve w33 te bunu fazlası ile kanıtladım. Başarmak istersem başarırım. Dünyanın en iyi klanının başkanı da olurum, oyuncusu da. Sonunda başarmak kadar, pes etmek de benim kararım degil mi ?

ben de dünyayı takip eden biri olarak benzer yorum yapacaktım. dünyanın yarısı zaten vip olmuş, viple de sıkı bir müttefikliği olan gassal klanının bir savaştan dolayı yıkılması bana pek mantıklı gelmedi. psikolojik bir eşiği atlatamadı anladığım kadarıyla. ama yine de silmeleri zayıf bir hareket. eğer iddialıysan sinirlerin sağlam olmalı. iyice çıkmaza girmedikçe de hesap silinmemeli.

dostum, satan kim, haklı gerekçeleri var mı bilmiyorum. tek bildiğim bu oyunda ister çok temiz ol, ister çok tilki. bir boşluk, bir zaaf bıraktığın an seni satacak tonlarca insan bulabiliyorsun. çünkü insan olarak sen zaten yüzlerce kişiyi her daim kontrol altında tutamazsın. bu onların rahatça karar alıp, uygulayabilmelerine olanak sağlar. o yüzden eğer tam manasıyla güçlü değilsen, satılman çok olası bir durum. beni de çok satan kişi oldu. ne ahlaki, ne de stratejik hiçbir mantıklı açıklama bulamadığım halde. yani satılıyosan = sen suçlusun yanlış teşhis.

bir de, ben world devam ederken hiç konuşmayıp, bir klan hesap sildiğinde ego kasan yorumlar yapan oyunculara gıcık olurum. madem bu kadar büyük ön görüleri olan bir oyuncuydun, tonla başlık açıldı klanların hakimiyet durumları, oyuncu gelişimleri hakkında. yapaydın bi tanesine geleceğe ilişkin tahmin. ona bakarsan senin kurduğun barzo klanlarını gördük. hangi dünyalar olduğunu da unuttum açıkçası ama sırf iki tane dünyada ben yıktığımı bilirim. bu kadar ego yapabilecek bir seviyede oyuncu da değilsin kusura bakma.

Sametim dokunma bilgisiz arkadaş.

gassal gölge vs klanlarının ne zaman başarılı olduğu görüldü ki hepsi benzer sebeplerden dağılıp gitti. Her worldde aynı şeyi yaşıyorsan kendinde de hata aramalısın bence

GassaL,GöLGe bu iki ismin eksik olduğu tek konu istikrardır. Ben durumları biraz fazla abartıyorum belki de. Bu iki ekiptende gereksiz yere gönul kırdıklarım varsa özür dilerim... Olayların biraz dışında olmak daha objektif yorumlarda bulundurabiliyor.

Yanlış stratejiler ve yanlış adamları yönetici yapmaktan dolayı dağıldı bence gassal... Yönetici yapacağın adamı iyi tanımak lazım bu oyunda... Serhatta bunun yanlışlığını yaptı...

Kadro,harita her şeyin oldugu ama istedigim aktif yönetimin bir türlü olamaması daha dogru bir tespit. Guvendigim insanların yaptıkları yanlışlar da buna eklenince omuzlarım da ki yük epey arttı bkz; birincioglu, londoneye, fcbalkes... Bir söz var bir dizi de duymuştum aklıma geldi " biz iyiliği kötülerden, hayatı ölümden öğrendik " guvenmekten ve sevdiklerimize karşı iyi olmaktan vazgeçemedik.

Savaşmadan kaçan klanlar listesine ekliyoruz tt1 (banned)

Mutlu oldun mu şuan ? :)

artiz - mavi - gölge olarak 3e bölündü şimdilik. ama hepsinin olacağı belli vipe sığınacaklar çok geçmeden :)

serhat bir hafta içinde 10 kere hesap sil yapıp vazgeçti en sonunda da klanı gölge haramileri yaptı. Bari Gölge Haramilerinin adını kirletmeseydin yine onun bir duruşu vardı onu da lekettin şimdi bu worldde

Boş konuşma up up up

Torba değilki büzesin ağzını. Ağzı olan konuşuyor daha adını sanını duymadığımız kişilerin olan olaylardan pay çıkarması ve yine diğer klanlar hakkında konuşması hoş olmuyor. Önce karşınızdakine saygılı olmayı öğrenin evet gassal dağıldı 3-4 farklı Klana ayrıldı olabilecek bir durum burda serhatı her ne kadar taşlasanızda bu oluşumu oluşturan kendisiydi düne kadar dibinden ayrılmayanlar bugün ne olduda konuşur oldu. Hatayı serhat yaptı cefası onu ilgilendirir ama yediği kaba pisliyecek kadar kendini bozmuş kişiler varsa burda oturup sizlerin düşünmesi gerekir hata serhatta mı yoksa yoluna karakter yoksunu kişilerin çıkmasında mı.

Şahsi görüşümdür. V.I.P klanları adına dünyada son köy kalana kadar savaşacağımızı belirtmek isterim.

Eyvallah onur, her şeye rağmen sizlerle bu worldde olmak güzeldi.

Benim gözlemleyebildiğim kadarıyla sinser'in hatası çok kalabalık bir birlik oluşturmaya çalışmasıydı.Oluşturacaktı en fazla 3 klan savaşacaksa savaşacak,diplomasi yapacaksa onu yapacaktı.Bence bu oyunun tadı da öyle çıkar zaten.

O kalabalıgın oluşması bir yana kalabalıktan sadelige geçme çalışması bizi çok yordu. Sıkıntıların hepsi bu çalışma fikirlerinden çıktı diyebilirim.

Yolun açık olsun Serhat girdiğimiz ilk worldte seni çağırıcam ^^

Eyvallah :) bekliyorum, 8,16,32 derken 64 e başlarsınız herhalde ? :)

Aldiginiz 15 koy bosta oldugunu cok iyi bildiginiz SERSERII nin koyleri hatirlatirim :) bos hesaba dalip istatistik ksip birde bununla ovunmenizde ayri komedi :)
Bekle biz daha yeni basliyoruz tosunum ,birde yenilen rakiplerle ovunurdunuz artik ondada 1. Lik bizde ,artik neyle ovuneceniz ehehehe

Bu worldde konuşacak son adam sensin, hiç bir savaş yapmadan bu gunlere geldin, ortalık oyuncusu idin (Sana hakaret bile etmem). Herkese yaranmaya çalışan bir adamdın. world boyu dibimden ayrılmadın sırf sana savaş açmamam için. Bu worldde hiç kimsenin olmadıgı kadar arkanda durdum, sende o fırsatta hemen guç derdine duştun... :) Şuan TUGRA da SABOTAJ olsa bu worldu kapatamazsın. Beceriksiz,silik bir adamsın sen... :)

Elveda sinser kardeşim 1 gece savaşabildik sadece o da çok eğlenceliydi keşke daha uzun savaşsaydık ... Sana barbarcı diyenler senin yarın kadar iyi oyuncu değil merak etme . Nickleri tanıyamadığım arkadaşları da konuşma tarzlarından kim olduğunu hemen anladım burda da boş yapmaya devam ediyor mesela 1 tanesi .... VIP Kurucusu neden tartışma çıkardı anlamadım world başından beri alakamız yok çok uzağız yüksek ihtimal sona kalıp 1vs 1 atacağız kendilerine şimdiden başarılar .. MoussaWA ekle beni steamden TEF Castiel age of empires mı ? en sevdiğim :)))))))))

Seninle de savaşmak çok keyifliydi, ilk iş günümde sıcağın altında uykusuzlugun nirvanasını yaşattın bana :D Benim için çok keyifli bir zamandı ve bu worldde aldıgım en buyuk keyif seninle savaşmak,savaşırken sohbet etmekti :)

5 ince sayfadan sonra konu değişmiş .

Reel hayatında başarılar dilerim gassal ekibine

Kendal mission complete olduguna göre cluba ne zaman gidiyoruz ? :)

DeletedUser39108

Ziyaretçi
birsey diyecegimde burdaki atismalarin hepsine sifrem olan ve 33 te bile oynamayan bir arkadasim
Girmis ,benide dun mehmet abi arayip haber verdi ,yazdigi uslubu destekledigim yerlerde olmasiyla birlikte ,cogunu desteklemiyorum ayrica ben icanadolu degilim arkadaslar ,ben diger kurucu :)
Stabilo ustadim sana surpriz yapayim sureyi 2 gune dusuruyorum buda benden sana kiyak :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Serhat eline sağlık... Yazı uzun olmuş ama güzel olmuş...

DeletedUser60177

Ziyaretçi
Alıntı İlk olarak werower07 tarafından gönderildi Postu Görüntüle
Aldiginiz 15 koy bosta oldugunu cok iyi bildiginiz SERSERII nin koyleri hatirlatirim bos hesaba dalip istatistik ksip birde bununla ovunmenizde ayri komedi
Bekle biz daha yeni basliyoruz tosunum ,birde yenilen rakiplerle ovunurdunuz artik ondada 1. Lik bizde ,artik neyle ovuneceniz ehehehe
Bu worldde konuşacak son adam sensin, hiç bir savaş yapmadan bu gunlere geldin, ortalık oyuncusu idin (Sana hakaret bile etmem). Herkese yaranmaya çalışan bir adamdın. world boyu dibimden ayrılmadın sırf sana savaş açmamam için. Bu worldde hiç kimsenin olmadıgı kadar arkanda durdum, sende o fırsatta hemen guç derdine duştun... Şuan TUGRA da SABOTAJ olsa bu worldu kapatamazsın. Beceriksiz,silik bir adamsın sen...

la kendini adam sanan serhat sabotajın arkasından cevirdigin işleri bilmeyenmi var ...

burda gelmiş laf ediyorsunki yanlış adama yazıyorsun icanadolu ibrahim seni adam yerine koyup kaale alıp buraya sana cvp bile vermez daha kim oldugunu bilmiyorsun sana yazanların... ki ztn sinser ismini duyan hep aynı lafları diyor o başlarda kükrer sonra söner diye... hah sabotaja boşa kin tutma sen kendi ellerinle verdin... sabotajdan aldığın adamlar geri sabotaja gitti diye böbürlenme..

DeletedUser39108

Ziyaretçi
Bu arada benim anlamadigim nokta ,her yerde savasmadan bu yere geldiniz diye yorum yapmissiniz ,daha ne yapalim
Arkadaslar , savas puanimiz ortada yani ,elimizden gelen bu yigidi oldur hakkini yeme ,

Mesela bak tugra nin puanina iyi kesim yapmslar dusmanini bile tebrik edeceksin.

DeletedUser60166

Ziyaretçi
Evet tek postluk kullanıcıların ben adamım, sen değilsin yorumları başladığına göre artık diyeceklerimizi toparlayalım...

Kalkın kumda oynayın arkadaşım. Herkes her şeyi biliyor, kendinizi kime neye aklayacaksınız... Biz GassaL olarak dünya açılmadan VIP ile son 2 klanı kalana kadar savaşmama kararı aldık. Ve diplomasimizi buna göre şekillendirdik. Sonradan oluşturulan diplomaside hiç bir klana VIP ile olduğu gibi bir söz vermedik. Hepsi ile SA gerçekleştirdik. Bu sabotaj kurucularından biri onlara savaş açıcaz sanıp ağlamaya başlayınca güven olsun diye müttefik ekledik. Bunun haricin de de savaşlarımızı verdik. İstişareler hep olur, kiminle savaşalım, kimi rakip olarak karşımıza alalım şeklinde bundan doğal bir şey var mı ? Bizde savaşlarımızın ardından önümüzde bölge kapatmamıza engel olan SABOTAJ ı düşman ekleme konusunu çok konuştuk. Hatta GassaL dan son dönemde SABOTAJ a geçip bu konuda bize laf eden adamlar da bizimle hem fikirdi. Yine de SABOTAJ klanı dünya başından beri bize yanlış yapmadığı için bu dünya onlarla savaşmak istemedim ve onlara ilk kez beraber dünya kapatalım sizinle savaşmak istemiyorum dedim... Bunun karşılığını da klanımdan geçen 15-20 üye kaybı ve mesajlarımı bile cevap alamamakla ödedim...

SABOTAJ klanına savaşı biz açtık, her şeye rağmen dünya da kalan üyelerimiz döktürüyorlar :) Ben GassaL cıları 35 e davet ediyorum onlar "Abi unutmadan Saboyu biçtiğimiz raporları gönderim mi " diyorlar :D

Sizdeki neyin havası ? neyin kafası bilmem.... Ama sizler bu dünya kadar fırıldak bir klansınız. Buraya illa VIP-GassaL olarak icanadolunun bize nasıl yarandığı ile ilgili mesajları mı koyalım ? Yukarda bir arkadaş sizi kaale alıp gelmez demişte :)

DeletedUser60166

Ziyaretçi
Unutmadan ek olarak ;

Bu post, bu konuda attığım son posttu... Açıklamamızı fazlası ile yaptık, GassaL klanının w33 ü bıraktığı ile ilgili. Bunun haricinde ki konular için ayrı bir başlık açarsanız sevinirim...

DeletedUser57893

Ziyaretçi
w35 de başarılar gassal :D bakalım bu sefer kime 10 gün sonra döneceksiniz :)

DeletedUser57893

Ziyaretçi
ne zaman mantıklı cevap verebildinki zaten :) anca kuru sıkı neyse 35de başarılar sana :)

DeletedUser58862

Ziyaretçi
Siz hala tartışıyormusunuz adamlar dünyadan gitti hala bir tartışma tt2tt2

DeletedUser57893

Ziyaretçi
yanlış anlamada dostum adam beni genel forumda 10 gun sonra size savas acıcam diye tehtid edip savas acamadı üstüne üstlük biz savas açar açmaz bir sürü bahaneyle hesap sildi geri geldi bir daha sildi :D görüşücez falan dedi bir ton laf etti arkasında duramayınca hala burda gelmiş laf edip birileriyle tartışmaya giriyor :) konu başlıgı ilk açıldıgında birsey yazmadım olur böyle büyük klanlar yanlış liderlerin elinde bir gecede yıkılabilir silip gitsin ses etmeyeyim dedim ama hala sürekli burda millete laf yetiştirince,yarın bir gün başka worldde karsılasırız bana burda söylediklerini unutmasın diye bir selam veriyim dedim :)