Classic 17

Pesimizm

Milis
Gördüğüm en kötü classic oldu neredeyse bütün kafa klanlar aralarında diplomasi yaparak oyuna girmişler.
Ne düzgün savaş oldu ne de düzgün düşman görebildik.
Anlamadığım şeyde şu normal worldlerde en azından worldü kapattığında profilinde bir başarım yazıyor bunda o da yok buna rağmen bir sürü dalavere çeviriyorsunuz.

Dünya kapanma süresinin 25 gün olmasından kaynaklı bir durum maalesef. Oyuncular ya da klanlar 1. Olalım yeter kafasındalar, dünya kapatma koşulları normal bir dünya gibi hakimiyet ile olacak olsaydı güzel savaşlar görebilirdik. Classic servere gereken değer verilmediğinden kaynaklanıyor tamamen, ‘alın size classic, açmadınız demeyin’ demek için açılmış bir classic olmuş :)

Cleon

Kılıç Ustası
Gördüğüm en kötü classic oldu neredeyse bütün kafa klanlar aralarında diplomasi yaparak oyuna girmişler.
Ne düzgün savaş oldu ne de düzgün düşman görebildik.
Anlamadığım şeyde şu normal worldlerde en azından worldü kapattığında profilinde bir başarım yazıyor bunda o da yok buna rağmen bir sürü dalavere çeviriyorsunuz.

Sizi topladıkları için eğlenmemiş olabilirsiniz :)

moruk ze

Kılıç Ustası
Görülen en kötü klasik kısmına özellikler olarak katılmıyorum , 1 aylık süreç harici özellikler gerçekten güzeldi.Fakat bizim insanımız gerçekten bu oyundan artık zevk almaktan ziyade tamamen egosunu tatmin etmeye çalıştığından beri bu dünya benzeri şeyler sürekli yaşanıyor.Ama bu dünyanın farkı nedir , 1 aylık dünya.Nedir yani 1 aylık dünyaya 3-4 klan birlikte girmenin amacı , aynı anda operasyonlara çıkmanın amacı?

Kick.New.User

Mızrakçı
Bu konuda tek taraflı eleştiri yapmak mümkün değil. Açılan dünya yıllar sonra şövalye eşyalarını sunuyor. Gayet güzel bu oyuncu isteğiydi tşk ederiz. Ama bunu 1 aya ve özellikle klasik adı altına sıkıştırmak gerçekten mantıksız geliyor. Malum HP dünyamız yok, speed ise uzun süreli açılmıyor. Ee normal şartlarda 3-4 ay süren klasiği 1 aya sığdıralım olmuyor. Savaş dönmez diye süre kısaltma ekliyorsunuz bu bir PP özelliği ve klasikte yeri yok. Kısacası bu bence TR için ofsayt bir uygulama oldu. Hazır şövalye eşyalarını geri getirmişken premium puan olmayan standart bir dünya açsaydınız bu topluluk da C12 aktifliğini görürdük.

Gelelim geniş açıdan durumu değerlendirmeye, klanlar ekibinin oyuncu isteklerine kapalı olduğunu düşünmüyorum. Burada 2 sorun görüyorum. Bu sorunlardan 1. si geri bildirim konularına çok az oyuncunun çok az istenen geri bildirim vermesi. Açılan dünyaların geri bildirim konularına bakarsanız hemen hemen her konuda aynı oyuncuların aynı konu başlıklarında yorum yaptığını ya da sırf oyun içi mesaj alıp foruma gelip hızlı dünya isteyenler olduğunu görebilirsiniz. Bir sistemden memnun değilseniz bunun için yorum yapmanız, talep etmeniz, istemeniz gerekir. Bunlar sağlıklı şekilde olmuyorsa zaten şirkete de bir şey diyemezsiniz. Gel gelelim "Hız, yön seçimi, klan limiti" başlıklarına sıkışan geri bildirimleri de değerlendirdiklerini zaten görebilirsiniz. Yani şirket oyuncuların isteklerine kulak vermiyor diyemeyiz. Oyuncular isteklerini iletemiyor diyebiliriz.

Bu konu yönetim açısından bir boşluk yaratıyor. Bu boşluk da olması gereken geri bildirim, talep, istek gelmeyince yönetimin aldığı inisiyatif boşluğudur. Olmayacak geri bildirimleri es geçince karar mekanizması da aslında oyuncuların gerçekten hoşuna gitmeyen özellikleri yine (Şirket & topluluk politikaları gereği) tercih edebiliyor. Tabi bunda yine oyuncuların yarattığı algılar da etkiliyor olabilir. Nedir? Bugün tapınaklı dünya açılsa "Mübarek ramazan ayında neden cami değil tapınak?" diyecek bir sürü oyuncu var. Farklı bir zafer koşulu getirilse aman aman hakimiyetin suyu mu çıktı diyecekler var. Oysa temel sorunun "ZAFER KOŞULU" ve "EZBER OYNANIŞ" olduğu aşikardır. Hakimiyet koşuluna göre klanların diplomasi, birleşme, alt klan vb. aslında oyuna bu kadar etki etmemesi gereken opsiyonları daha fazla değerlendirmesi günün sonunda hem kural ihlaline, hem ihlal olmayan etik dışı davranışlara yol açmaktadır.

Özetle bence sorunun çözümü anlamlı geri bildirimlerin artması ve olası boşluklarda klanlar yönetiminin daha cesur ve oyun ruhunu koruyan inisiyatifler alması ile gerçekleşir. Oyuncular geri bildirim sunarken diğer toplulukların dünya özelliklerine, yorumlarına bakarak ufkunu açabilir. Vizyonu ve amacı olan tartışmalara sevgili topluluk yöneticisinin kulağını tıkayacağını sanmıyorum. Herkese iyi oyunlar dilerim.

Pesimizm

Milis
Sizi topladıkları için eğlenmemiş olabilirsiniz :)

4 klan pakt girin sonra bunu söyleyin aynı anda op yapın klanlar arası geçiş yapın komiksiniz gerçekten 1 v 1 olsaydı kimi kimi toplardı görürdük dostum. O kadar korkmuşsunuz ki oyun başı direk pakt yapmışsınız alt tarafı 1 ay ezecektik sizi bu kadar dalavereye gerek yoktu ;)

Cleon

Kılıç Ustası
Dostum ortada ne pakt var ne de klanlar arası geçiş. Mağlubiyetinize kılıf aramayın. Paketlediler yolladılar dünyadan gerçek bu.:)

squahe

Mızrakçı
Dostum ortada ne pakt var ne de klanlar arası geçiş. Mağlubiyetinize kılıf aramayın. Paketlediler yolladılar dünyadan gerçek bu.:)
Ben kuzey klanındaydım. Nirvana 1v1 de kuzeyi yenerdi bu açık. Nirvanayı elemek için 2-3 klan daha vurdu yetmedi savunma yetmeyen kuzey oyuncularını başka klanlara gönderip savunma çektik. Başka classicte oynuon sen heralde.

Paklanguç

Mızrakçı
Squahe doğru söylüyor daha şimdi beni klandan atıp vurmaya başladılar. Yardım alamasa bu feryat ve ekibi oynamak bilmiyor. Başkasına vurdurdular kendileri topladı . Kuzey kapak birlikte olmasalar nirvana bu kuzeyi parçalardı.

bolubjk*

Ağır Atlı
En imrendiğim özellikleri olan dünyalardan birisi buraydı, hatta heyecanlanmıştım belki bu kez bizim oyuncuların kafası değişir burda zevkine savaşlar olur da bizde oyuna dönmeye bi heves ederiz diye. Katılan ekiplerde de iyi tanıdığım ve gayet kaliteli ekipler var, ciddi ciddi bu ekipler birbirleriyle bu dünyaya anlaşmayla mı girdiler :/

Beyler aklı selim yöneticilerimiz, kaliteli tecrübeli klan yöneticilerimiz, oyunda geçmişleri olan ve bi çok hatırası olan sevgili kurucular yöneticiler ekip liderleri yapmayın gözünüzü seveyim birazcık artık biz ne yapıyoruz diyin, bu dünyada bile şu pakt anlaşma işlerine girmiş olamazsınız, bu kördüğümden 1 aylık dünyada bile çıkamayacaksak bu oyunun düzelme ihtimali var mı başka?

Cleon

Kılıç Ustası
Ben kuzey klanındaydım. Nirvana 1v1 de kuzeyi yenerdi bu açık. Nirvanayı elemek için 2-3 klan daha vurdu yetmedi savunma yetmeyen kuzey oyuncularını başka klanlara gönderip savunma çektik. Başka classicte oynuon sen heralde.

Kimin kazanıp kaybettiği beni ilgilendirmiyor. Savaş uzun süre 1 vs 1 gitti zaten.

Cleon

Kılıç Ustası
Dostum inkarlık bir durum yok. Kapak klanı savaşa girmezden önce kuzey zaten nirvanadan 8-10 köy almıştı. Ayrıca senin bölgen nirvanaya daha yakın. Ama sen kuzeyde oynadığını söyledin. Alenen de nirvanayı övüyorsun. Belli ettin zaten kendini:)

Paklanguç

Mızrakçı
Dostum inkarlık bir durum yok. Kapak klanı savaşa girmezden önce kuzey zaten nirvanadan 8-10 köy almıştı. Ayrıca senin bölgen nirvanaya daha yakın. Ama sen kuzeyde oynadığını söyledin. Alenen de nirvanayı övüyorsun. Belli ettin zaten kendini:)
Dostum sen başka dünyada mi oynadın. Kapak gelmeden önce Nirvana topladı köyleri. Sonradan döndü olay. Teke tekte nirvana darmadağın eder .

squahe

Mızrakçı
Adamlar rakip diye küfür mü edeyim. Xd.
Oyun başı 1v1 savaşıyoduk başa baş sonra patlar falan olunca Nirvana ezildi bende sevmem böyle olaylar hesap sildim kazanan tarafta olsamda.