Arkadaş notlarını gizleme

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

bkesimci

Acemi
Merhaba,

Köylerin bilgi kısmında arkadaşlarımızın aldığı notları görebiliyoruz. Buraya kadar çok güzel.
Ancak herkes bu notları, her an güncellemiyor var günler, aylar, haftalar öncesinden kalma notlar hala köylerin üzerinde bulunmaya devam ediyor.
Arkadaşımıza ait bütün notları da kapatmak istemiyoruz.
Buna çözüm olarak köy notlarının üzerinde bir buton olsa ve şöyle bir işleve sahip olsa;
Bu arkadaş notu güncellenene kadar görmezden gel.
Böylelikle arkadaşlarımıza ait güncelliğini yitirmiş notları, ona ait bütün notları kapatmak yerine sadece istemediğimiz kısmını görmezden gelebilsek nasıl olur?

Teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim.

Muhyidini

Milis
Köy notları paylaşımı da açılması güzel kendi paylaştığın notlar da tamam fakat bu notları silmek için tek tek girip düzeltmek gerekiyor bunun toplu bir yeri olsa hangi köylerden notları sileceğimizi seçsek daha güzel olurdu.

Dr. Stone

Favori Forumcu
hangi köy notunun güncel olduğunu bilemezsiniz
1704697426829.png
bu şekilde sağdaki yerden tiklerini kaldırabilirsiniz görmek istemediğiniz kişilerin

kimin güncel veya eski raporu paylaştığını bilemezsiniz

eMpeaT

Baltacı
Merhaba,

Köylerin bilgi kısmında arkadaşlarımızın aldığı notları görebiliyoruz. Buraya kadar çok güzel.
Ancak herkes bu notları, her an güncellemiyor var günler, aylar, haftalar öncesinden kalma notlar hala köylerin üzerinde bulunmaya devam ediyor.
Arkadaşımıza ait bütün notları da kapatmak istemiyoruz.
Buna çözüm olarak köy notlarının üzerinde bir buton olsa ve şöyle bir işleve sahip olsa;
Bu arkadaş notu güncellenene kadar görmezden gel.
Böylelikle arkadaşlarımıza ait güncelliğini yitirmiş notları, ona ait bütün notları kapatmak yerine sadece istemediğimiz kısmını görmezden gelebilsek nasıl olur?

Teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim.
Belki notun düzenlenme tarihi yer alabilir. Hangisinin güncel hangisinin eski olduğu anlaşılabilir. Onun dışında öneriniz olan görmezden gel seçeneği de gayet olası.

bkesimci

Acemi
hangi köy notunun güncel olduğunu bilemezsiniz
45632 adlı eklentiyi görüntüle
bu şekilde sağdaki yerden tiklerini kaldırabilirsiniz görmek istemediğiniz kişilerin

kimin güncel veya eski raporu paylaştığını bilemezsiniz
Aslında notlar kısmında zaten tarih yer alıyor.
Harita kısmında bana ait olan notlar beyaz bir konuşma balonu ile, arkadaşıma ait olan notlar ise mavi bir baloncuk ile gösteriliyor.
Arkadaşımın notlarının tamamını kapatmak istemiyorum. Sonuçta bazı köyler için notlar 1 gün öncesine ait iken bazı notlar 2 ay öncesine ait olabiliyor.
Bu sebeple hepsini görmem gerekir.

Ama köy özelinde o notu görmek istemiyorum. Arkadaşlarımın notları var ve eski biliyorum. Sadece bu notları gizlemek istiyorum.
Harita da gezerken sürekli o mavi baloncukları güncelmiş gibi görüp tıklayıp yanılmak istemiyorum.
Eğer notunu güncellerse de onu zaten görmem gerekir.

bkesimci

Acemi
Belki notun düzenlenme tarihi yer alabilir. Hangisinin güncel hangisinin eski olduğu anlaşılabilir. Onun dışında öneriniz olan görmezden gel seçeneği de gayet olası.
Zaten notların üstünde tarihleri yazıyor ama ben onu istemiyorum, hiç görmemem gerekir.
Nasıl ki gelen saldırılar için göz ardı et seçeneği var, aynısının arkadaş köy notlarında da olması gerektiğini düşünüyorum.
Arkadaşım köy notunu silmeyi unutmuş olabilir. Her seferine mesaj atıp da şu notu sil, bunu güncelle, bu artık geçerli değil kaldır demek yorucu.

Haritada geziyorum, düşman köylerin üzerine notlar almışız. Kimisi 1 hafta önceden kalmış kisi 10 gün önceden kalmış. Bazı köyleri ele geçirmişiz üzerinde notlar hala duruyor. Haritayı okumaya çalışıyorum, her nota tek tek bakıp ona göre yolumuzu çizmemiz gerekiyor. Biliyorsunuz harita görünümünde bana ait notlar beyaz baloncular ile, arkadaşlara ait notlar da mavi baloncuklar ile görünüyor.

Bu güncel olmayan mavi baloncuklara girip vakit kaybediyorum tek tek. Bunları görmezden gelebilsek çok daha verimli ve keyifli bir oyun deneyimi yaşarız.

bkesimci

Acemi
Uzun süre güncellenmeyen kırmızı ile gösterilebilir.
Evet aslında o da çok güzel olabilir ama bu sefer de güncellemenin hangi tarihe göre kırmızı hale dönüşeceği daha bi muamma haline dönecek. "bu köyü burak alsın" notunun kırmızıya dönmesinin benim için hiçbir artısı yok. ben o köyü zaten çoktan aldım. sizin dediğiniz renk değiştirme muhabbeti ancak köy notunda rapor varsa geçerli olabilir. ben yine de renk değiştirmesindense gizlemeyi tercih ederim. :)

Dr. Stone

Favori Forumcu
işte sorun burada başlıyor kime göre neye göre eski rapor
o rapordan sonra başka bir rapor eklenmiş mi not olarak mesela

belki o köyü 1 hafta önce gördünüz ve paylaştınız
ama 3 kişi casuslamak istediği göremedi ve notlara koydu
ne olacak :D
belki 10 kişi o köye not koyacak

bkesimci

Acemi
Hocam şöyle daha detaylı olarak açıyorum o halde, kendimi tam anlatamdım sanırım.

410|398 koordinatlı rastgele bir köyümüze tıkladık ve bilgi ekranını açtık diyelim.
Buraya ben, siz, ali ve veli toplamda 4 tane not girmiş olsun.

1.not Benim notum güncel 08.01.2024 12:00:00 tarihli ve demişim ki "köyde 500+ casus var dikkat!" buna istinaden casus atarken temkinli olacağımı anlıyorum.
2.not Sizin notunuz 01.01.2024 22:59:59 tarihli ve diyor ki "savunma köyü" bu da kalabilir. benim için mahsuru yok bir fikir veriyor.
3.not ali kişisi sadece rapor eklemiş spoiler içinde. raporun tarihi 12.11.2023 01:00:00 nota ekleme tarihi de 13.11.2023 12:00:00 raporda köyü kesmişiz duvarı yıkmışız herşey tamam ama raporu eklediğimiz tarihten itibaren köy 99 kere el değiştirmiş. raporun bir güncelliği ve geçerliliği kalmamış. bunu benim görmeme gerek yok.
4. not veli kişisi ise 2 ay önceki OP için benim adımı yazmış, demiş ki köyü bkesimci alacak. alamamışız, süre geçmiş o planların üzerinden ve sa imzalanmış. artık bu cephe bizim için önem arz etmiyor.

şimdi burada siz diyorsunuz ki köyün notları kapatılınca ne olacak?
birincisi köy üzerinde bütün notları kapatmaktan bahsetmiyorum ben. şahsıma münhasır olarak nasıl ki köylerime gelen belli saldırılar için göz ardı et seçeneğini kullanabiliyorum ve bu benden başka kimseyi bağlamıyorsa aynı şekilde notlar için de bunu kullanmak istiyorum.

yukarıda örneğini verdiğim 4 ayrı nottan benim için 3. ve 4. not anlamlı değil. bu notları gizlemek istiyorum ki gereksiz bilgiler altında boğulmayayım.
ben bunları gizleyince başkası bundan etkilenecek mi; hayır, sadece beni bağlar. başkaları görmeye devam edecek. isterse onlar da kendileri için gizleyebilir. o da beni bağlamaz.

ben bunları gizlemek için ayarlardan kişi ile not paylaşımlarını kapatmak zorunda kaldım mı; hayır. böylece o kişinin diğer anlamlı olan notlarını hala görebiliyorum. pire için yorganı yakmamış oldum.

notu tekrar nasıl görünür hale gelecek peki? çok basit, gizlediğim 3. ve 4. kişilere ait notta bir güncelleme meydana gelirse not otomatik olarak tekrar görünür olacak. başka bir ayara gerek kalmayacak.

özetle: kişi notu silerse zaten görmeme gerek yok, güncellerse otomatik görünür olacak.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Notları forum gibi kullanmaya çalışmak bence oyunu çok fazla yoracak bir özellik. Bu şekilde kullanmaya başladığınızda bir süre sonra o notlar şişmeye başlayacak. Gizlenen notlar öyle kalacak. Üst üste notlar eklenmeye devam edecek. Ayrıca güncellenen bir notun tekrar görünür hale gelmesi, server üzerinde gereksiz bir çok işlem girdisine neden olacaktır. Daha basit bir şekilde bu fikir geliştirilebilir. Bunu tekrar yaptığınızda duymaktan mutluluk duyacağım. Öneriniz için teşekkür ederim.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.