57.Alay vs Sus Pus

Ne boş yorum yapıyorsun. benim ne zoruma gidecek adamlar diplomasi başarısı gösteriyor demişim ileriyi görerek adımı atmış. Sonrasında istersenle devam eder ister döner sana vurur onların bileceği iş. normalde güçlü klanın yanında olmak istemez kapatma düşüncesi olanlar. Ama sen diyorsanki zaten bizim kapatma düşüncemiz yok o kapasitede değiliz o yüzden müttefik olarak devam edeceğiz o senin kararın beni ilgilendirmez :)
Birader dünyayı kapatmaya girsem 100 kişilik limit olan dünyaya 40 50 kişiyle mi girerim. Dünyanın göbeğine mi girerim. 3 dünya kapattım ki kapasite konusunda sıkıntı yok rahat ol yani

Deleted User - 848880814

Ziyaretçi
Oyun başı diplomasi konuşmalarında sizin kendi yöneticileriniz kıtaya 4-5 klan girdiğinizi söylüyordu. Ekstra discorda muhabbete gelen bazı yönetici arkadaşlarınız klanlar kilitlenmeden önce son anda alt klanların davetlerini ayarlayabildiklerini söylediler. Bize gelirsek nostraya gelmek isteyipte 100 kişi gireceğimiz için alamadığımız tonla arkadaşımız var. Anlaşmamız olan klanları haritaya biz yerleştirmedik veya birilerine vurmak için bizden emir almıyorlar. Son olarak size karşı bakış açımızıda Fatih Terim'in şu sözleriyle özetliyim. "Biz, adı geçenlerin pek çoğuyla rakip bile değiliz. aynı şeyleri hiç yaşamadık, aynı yoldan yürümedik, aynı yollardan geçmedik. benzer başarılarımız da yok. üstüne üstlük rütbemiz de farklı."
konuya dahil olmak istemiyordum ama bazen insan dayanamıyor çünkü brothers klanı da sizin alt klanınız sayılırdı:) diğerlerini bilmem tanımam çünkü ama dünya başında 2 klanla giriş yapan bro ekibinin çoğu sizde yer alıyor. Hatta klan kilitlenmeden önce comeon diye bir klan kurup geçişleri, köy alımlarını da ayarlamışlardı. Nick nick saymaya gerek yok, biliyorsunuz zaten ama inanmayan olur diye twstast orada duruyor, inceleyebilirsiniz.

O yüzden, sen 50 klan katıldın vs muhabbeti yapmamak lazım. Klanlar kilitlenmeden önce tek klana düşüldüyse ne ala, gerisi boş tartışma. Bro kafa oyuncuları da öyle yapmış, klanlar kilitlenmeden önce oyuncuları toplayarak size geçmiş. Yani diğer klanları 2-3 klandınız diye yargılamak yanlış, önce özeleştiri yapmak lazım.

Hepinize başarılar.

Deleted User - 5547793

Ziyaretçi
konuya dahil olmak istemiyordum ama bazen insan dayanamıyor çünkü brothers klanı da sizin alt klanınız sayılırdı:) diğerlerini bilmem tanımam çünkü ama dünya başında 2 klanla giriş yapan bro ekibinin çoğu sizde yer alıyor. Hatta klan kilitlenmeden önce comeon diye bir klan kurup geçişleri, köy alımlarını da ayarlamışlardı. Nick nick saymaya gerek yok, biliyorsunuz zaten ama inanmayan olur diye twstast orada duruyor, inceleyebilirsiniz.

O yüzden, sen 50 klan katıldın vs muhabbeti yapmamak lazım. Klanlar kilitlenmeden önce tek klana düşüldüyse ne ala, gerisi boş tartışma. Bro kafa oyuncuları da öyle yapmış, klanlar kilitlenmeden önce oyuncuları toplayarak size geçmiş. Yani diğer klanları 2-3 klandınız diye yargılamak yanlış, önce özeleştiri yapmak lazım.

Hepinize başarılar.

Bilmediğin bir konuysa dahil olmamak en güzeli :) Bro klanı bizle anlaşarak yada görüşerek başlamadı oynamak istiyorlardı girdiler bizde de limit doluydu zaten. Fakat bazı arkadaşların vaktinin olmaması bazılarının özel sorunları olması sebebiyle oyuna devam edemediler şu kadar kişi için yerimiz olduğunu söyledik konuşuldu görüşüldü bizle devam etme kararı verdiler. Eğer alt klanımız gibi bir durumları olsaydı njite gibi genç arkadaşlar gelin bizim alt klan olun bizle oyuna devam edin diye teklif götürmezdi dimi bro klanına :)

Dışarıdan gördüğünüz şeyleri tahmin ederek anlatmanız ile emin bir şekilde anlatmanız arasında büyük farklar var o yüzden bir konu hakkında yorum yaparken ya konuya hakim olmalısın yada benim tahminim demelisin. Yoksa söylediğin ithamlar yüzünden burada ağır eleştirilere uğrayabilirsin.

Deleted User - 848880814

Ziyaretçi
Bilmediğin bir konuysa dahil olmamak en güzeli :) Bro klanı bizle anlaşarak yada görüşerek başlamadı oynamak istiyorlardı girdiler bizde de limit doluydu zaten. Fakat bazı arkadaşların vaktinin olmaması bazılarının özel sorunları olması sebebiyle oyuna devam edemediler şu kadar kişi için yerimiz olduğunu söyledik konuşuldu görüşüldü bizle devam etme kararı verdiler. Eğer alt klanımız gibi bir durumları olsaydı njite gibi genç arkadaşlar gelin bizim alt klan olun bizle oyuna devam edin diye teklif götürmezdi dimi bro klanına :)

Dışarıdan gördüğünüz şeyleri tahmin ederek anlatmanız ile emin bir şekilde anlatmanız arasında büyük farklar var o yüzden bir konu hakkında yorum yaparken ya konuya hakim olmalısın yada benim tahminim demelisin. Yoksa söylediğin ithamlar yüzünden burada ağır eleştirilere uğrayabilirsin.
troya ve birkaç kişi sizde başlamış, xenas, splite vs bro klanında kalmış. Arkadaşları w56’dan bildiğim için ayrı başlamaları anlamsız geldi. Ardından da zaten klanı toplayıp dağıtmışlar ve sizle devam etmişler. Dediğin gibi olsun ama dışarıdan bakan gözler için durum farklı anlaşılıyor.

Deleted User - 5547793

Ziyaretçi
troya ve birkaç kişi sizde başlamış, xenas, splite vs bro klanında kalmış. Arkadaşları w56’dan bildiğim için ayrı başlamaları anlamsız geldi. Ardından da zaten klanı toplayıp dağıtmışlar ve sizle devam etmişler. Dediğin gibi olsun ama dışarıdan bakan gözler için durum farklı anlaşılıyor.

Ona bakacak olursan dünya da bizle oynamış 100 farklı hesap sayarım sana, Dünyaya başlayağımızdan emin olabilirsin haberleri bile yoktu. Yukarı da belirttiğim gibi bizden önce alay kendilerini davet etti fakat yine senin söylediğin gibi geçmiş ağır bastı bizimle devam etmek istediler. Eğer bizle gelmiş olsalar tüm kıtalarım boşken savaş vermek zorundayken onları oraya yerleştirecek kadar acemi değiliz takdir edersin ki :)

HasNicktir

Yasaklı
Oynayın kardeşim laf söylettirmeyin o zaman kendinize. Diplomasimiz olan klan bizimle aynı anda savaş ilanı verdi diye ağlıyorsunuz. Şöyle yapalım isterseniz teker teker saldıralım size, operasyon yapmayalım. Her gün bizden bir oyuncu saldırsın size. Hatta saldıracak olan arkadaşımda savunma askerleriyle saldırsın.

Ortada bir ağlama durumu yok. Ne sizin ne de piyonlarınızın bize savaş açması klan içinde en ufak paniğe dahi sebep olmadi. Aksine bu oyunu bilen herkes önlemini önceden aldı, almaya devam ediyor. İleriki süreçte oyuna en fazla zamanı ayıran, kriz yönetimini en iyi idare eden kazanacaktır. Ama siz her şekilde egonuzun maglubu olacaksınız.

Şuan Nostra' da olan bir çok arkadaş ile W60' da beraber oynadık. Ben böyle bir ego görmedim. Sorun Hayal ekibi değil, Nostra ekibinde galiba. Yoksa bizim arkadaşlar gayet efendiydi.

Deleted User - 5547793

Ziyaretçi
Tutturmuş bir ego türküsü gidiyor herkes, kimsenin sizlere ego tasladığı yok beyler sizin özgüvenli olmayışınız sizin sorununuz. Biz kimseye tepeden bakmıyoruz kendiniz o kadar aşağılardan konuşuyorsunuz ki tepeden cevap vermek zorunda kalıyoruz. Dünyanın başından beri kime ne dediysek lafımızın arkasında durduk sizin gibi diplomasi yaptığımız her klanı zayıflatmaya çalışsaydık bugün hiç bir klanla anlaşması olmayan siz gibi köşeye sıkışmış bir klan olarak kalırdık.

Burada ahlak bekçiliği yapıp duyar kasmanız bizler için bir anlam ifade etmiyor. Diplomasi yaptığımız klanları piyon diye itham etmeniz gibi içi boş hareketler bunlar. Zira bu mantığınızla artiz sizin piyonunuz, bugün telefonla arayıp diplomasi teklif ettiğiniz bu düzeni bozacağız dediğiniz klana da sizin mantığınızla piyonluk teklif ettiniz :) velhasıl gözleri dolu dolu foruma düşen arkadaşım klan diplomatınız gibi buralara yazmadan arkadan iş çevirmek için telefonunuzla insanları arayıp düzen bozmaya çalışmaya devam edin. Bakarsınız sizin gibi olmayı kabul eden adam satmaya alışık birilerini bulursunuz delete klanı gibi :)

HapazCı.

Okçu
Tutturmuş bir ego türküsü gidiyor herkes, kimsenin sizlere ego tasladığı yok beyler sizin özgüvenli olmayışınız sizin sorununuz. Biz kimseye tepeden bakmıyoruz kendiniz o kadar aşağılardan konuşuyorsunuz ki tepeden cevap vermek zorunda kalıyoruz. Dünyanın başından beri kime ne dediysek lafımızın arkasında durduk sizin gibi diplomasi yaptığımız her klanı zayıflatmaya çalışsaydık bugün hiç bir klanla anlaşması olmayan siz gibi köşeye sıkışmış bir klan olarak kalırdık.

Burada ahlak bekçiliği yapıp duyar kasmanız bizler için bir anlam ifade etmiyor. Diplomasi yaptığımız klanları piyon diye itham etmeniz gibi içi boş hareketler bunlar. Zira bu mantığınızla artiz sizin piyonunuz, bugün telefonla arayıp diplomasi teklif ettiğiniz bu düzeni bozacağız dediğiniz klana da sizin mantığınızla piyonluk teklif ettiniz :) velhasıl gözleri dolu dolu foruma düşen arkadaşım klan diplomatınız gibi buralara yazmadan arkadan iş çevirmek için telefonunuzla insanları arayıp düzen bozmaya çalışmaya devam edin. Bakarsınız sizin gibi olmayı kabul eden adam satmaya alışık birilerini bulursunuz delete klanı gibi :)

İftira atmayada bayılıyorsun :) Delete klanını piyon olarak kullandın şimdi sıra suspusda bakalım onları ne kadar kullanıcan :)

Deleted User - 5547793

Ziyaretçi
İftira atmayada bayılıyorsun :) Delete klanını piyon olarak kullandın şimdi sıra suspusda bakalım onları ne kadar kullanıcan :)

Git diplomatına sor bakalım bugün kimi aramış birini aramadım derse iftiradır eyvallah :)

AequitaS*

Okçu
Hazırsındır hazır hatta en çok sen hazırsındır :) 55 de hatırladım Erol ile gelmiştin. İyi oyunlar arkadaş,
:) evet son ana kadar köy büyüttüm hatta değişik bir dünya idi biyerlere sürekli sav atıyorduk ama orada oynamıyordum. 55'de sizinle oynadım diye 64'de bana DEJAVU- SAS AJANI dediler. :) Size de iyi oyunlar..

.Sfenx.

Mızrakçı
Kral , şahsım adına konuşuyorum , Emir de Selim de Yiğit de , şu an aklıma gelenler bunlar, sevdiğim insanlardır , düşman da olduk müttefik de olduk. Kavga da ettik , discordda beraber de sabahladık, dünya savaşmayı gerektirseydi sonuna kadar savaşırdık da bu saydığım isimlerle . Ama dünya başından beri diplomasimiz aynı bu isimlerle, fenadan misyonerler gelmeye başlayınca buraya gelip o piyon bu şah demedik , illegal işleri hakkında yazdık , fikir beyan ettik. Bizden Truva mı hayal ettiniz ne hayal ettiniz ben bilmem, ama hayallerinizi yıktığımız, bu feryat figandan belli, dost satmadık satmayacağız da , bu bizi size göre ister piyon yapsın ister kukla. Ne demişler oyunun sonunda şah da piyon da aynı kutuya girer , o kutuyu kapatan kişi olmayacağınız için çok üzgünüm , keyifli oyunlar . Alay klanlarına tek bir kötü sözümüz olmamışken sizden tek ricam klanımız hakkında ileri geri konuşmayın , insanlık sınırını aşmayın , 20-30 aktif oyunculu bu klan size bu kadar dert olmasın.

Öncelikle bence Kuskus gayet iyi oldu.
Hem ülkemizin milli yemeklerinden birisi.
Savaşa gelecek olursak, tabiki herkes herkese savaş açabilir.
Burda ki olay, piyonluğunu yaptığın klansız savaşa girememiş olman. Sende biliyorsun ki, Kısalostra olmasa tek atımlık canınız var xd
Kuskus ülkemiizn nasıl milli yemeği?

Kuskus Fas'ın yemeği? Ülkemizde nerede yapılıyor Fas restoları dışında?

bolotcan

Kılıç Ustası
Ya birader hemen foruma mı koştunuz. Ne var hiç savaş ilanı almadınız mı şimdiye kadar zaten savaşmak için hazırlık yapmadık mı iki tarafta karşılıklı.
forum burası farkındasın demi? Bu kadar zoruna giden ne oldu anlamadım... piyonu eğer beğenmediysen, daha başka ahşap bir piyon koyalım oraya ? Piyon olacak ama o şart :)

kardanADAM.

Kılıç Ustası
Kuskus ülkemiizn nasıl milli yemeği?

Kuskus Fas'ın yemeği? Ülkemizde nerede yapılıyor Fas restoları dışında?
Özellikle bizim muhacirler çok sever.
Fakat illa merak ediyorsan ;
Dünyada iki farklı yörede kuskus yemeği bulunmaktadır. Bunlardan biri Türkiye ve İtalya diğeri ise Afrika yöresidir. Her iki yörede de farklı şekillerde tüketilen kuskusu Mısır, Ürdün gibi ülkelerde de kendine özgü üslubuyla yiyebilmek mümkün.
Fas bölgesinin en meşhur yemeği olarak bilinen kuskus, iki farklı bölümü ve delikleri olan bakır tencerelerde pişiriliyor. Alt kısmında et ve su olan yemek üst kısımda buharla birlikte pişiriliyor ve daha sonra et ve et suyu ile servis ediliyor. Avrupa kuskusu olarak da bilinen bu yemeğin ana malzemesi ise irmiktir.

Türkiye'de kullanılan kuskus ise irmik, yumurta ve un ve sütten elde ediliyor. Kurutulup tanecikler haline getirilen kuskus bildiğimiz klasik makarna pişirme usulünce ya da haşlanmış suyun içerisine salarak da pişirilmektedir.

Dodge Slap

Baltacı
Ya bırakın kardeşim edebiyatı. Tabiki herkes istediğine savaş açacak ama bu Suspus'un gerçekten piyon olduğu gerçeğini değiştirmez. Aksi halde bu kadar savaşmak isteyen şuana kadar yüz yerde savaşırdı. Ayrı bir olay Nostra'nın bazı elemanları bu dünya açıldığından beri biz tek klanız, biz 100 kişiyiz vs. gibi argümanlar öne sürüyor. Sürekli de Alay bilmem kaç tane alt klanla girdi imaları oldu. Lost-Suspus-Family Nostra'nın müttefiği değil mi? Artık bırakalım algıyı da oyunumuza bakalım. İyi olan kazansın.
ne iması kardeşim 4 alt klanla girdiniz ne anlatıyon la değişik bari doğru argümanları savun :)