56. Dünya Son Durum

Deleted User - 5540442

Ziyaretçi
Öncelikle Emeğine Sağlık Hocam

Vuslatın Kolay Kolay Hesap Sileceğini Tahmin Etmiyorum Feryat Frenzy Destroyerm Papao Luffy gibi Online Ve Kaliteli Oyunculara Sahibler dünyayı Vuslatın Kaderi Belirleyecektir Vuslat Hesap silerse Azap Vuslatı Toplar Ve Alarmın Çok önüne Geçmis Olur ama Alarm Buna izin Vermez ise Alarm Tek Atar
Kanije06 tek başına bir devletir :))

Deleted User - 5552215

Ziyaretçi
40 gün önceki haritamıza göre ciddi şekilde kendi kıtamızın hakimiyetini tamamen almışız ve azap kıtasına girmişiz az ilerleme dedikleri baya bir fark var iki harita arasında istediğimizi alıyoruz bundan sonra ki süreçte azapı daha fazla zorlamaya başlıcağımızı düşünüyorum asıl koparmalar başlıcak :)

ALARM klanlarının tüüüüüm emeklerini ve duruşunu taktir ediyorum.Gerçekten en basitinden şu forumda bile belki en az yaptıkları tartışılan klandır ya da bulunduğu bölgede az tartışma olan bir klandır.Bu durum net bir koordinasyonu konsantrasyonu ilgiyi alakayı gücü her şeyi gösteriyor.Bence ne istediğini bilmenin bir getirisidir bu. Dünyanın geri kalan bölgelerinde bırakın mütlerin birbirini vurup düşmanların müt sonra tekrar düşman olmasını... kendi içlerinden bile fireler verdi klanlar.Kimisinin ismi değişti kimisi silindi falan filan...Bunlar bir bozukluğun göstergesi.Fakat ALARM bölgesi böyle gözükmedi hiç.Dolayısıyla ne istediğini bilen bir klan olarak hep hadini bilerek ilerledi.Bu da dünyada ALARM dan başka hiçbir klanın şuana kadar sahip olmadığı bir niteliktir. AZAP şuanda en çok köye ve genişliğe sahip klan.Bir inisiyatif alması lazım gücünü forse etmesi göstermesi lazım.Bunun için stratejik analizler yapılması lazım. Örneğin dediğiniz gibi, eğer ALARM AZAP kıtasından ilerleyecekse bile AZAP ın buna karşı oyun üretmesi lazım. Elbette dünyanın diğer dinamiklerini de değerlendirmeleri lazım.1 NUMARA olmak zordur.İnisiyatif almak meşakatlidir.En ufak hatada düşebilirsiniz. Ancak AZAP için asıl zorluk şuanda 1 numara olmalarından ziyade 4 farklı klanın birleşimiyle en üstte olmaları.İşleri çook zor umarım doğru strateji ve değerlendirmeler yapabilirler.Bu w içinde AZAP-ALARM-AZTEK bu klanların bulunduğu merkez oyuncuların ipi gögüsleyeceğinden şüphem yok.

Deleted User - 5552215

Ziyaretçi
Sorun şu ki azap sadece bir op yaptı alarm klanlarina , ne zaman opa çıkacak olsak bir takım sıkıntı oldu şuan karşılıklı oplar olur gibi artı yönde ivmeyi alırız bi ksc haftaya;)
Belliki AZAP cephesinde de durum aynı.(Tek op yaptıklarına göre). 2 klandan biri diğerine baskın gelecekse bile bu baskınlığın belirginliği net olmayacaktır.Şimdi diyeceksiniz ki biz AZAP bölgesinden 500 köy aldık bu net bir belirginlik değil midir? Değildir diyeceğim çünkü bu kadar köy tek opta geri alınabilir.Ayrıca bir klan bir bölgede 500 köy kaybederken başka bölgeden örneğin 1000 köy alabilir.. 2 klanın köy sayıları birbirine yakın olduğu sürece (şuanda AZAP 3.8k köy önde) yine bu rakip bölgeden alınan 500 köyün belirleyici bir değeri yoktur. Ancak AZAP ın bu savaşı sadece ALARM klanına karşı vermediğini hatırlaması lazım. Büyük bir klan olmanın o ''zor'' sorumluluğu (inisiyatif) altında yapması gerektiğini yapması lazım. Dolayısıyla belki ALARM bölgesini elinden geldiğince dondurup başka kıtalarda ''GELİŞİM'' veya ''MÜTTEFİK'' aramalıdır. Yok eğer benim savaşım ALARM la derse ve örneğin AZAP merkez oyuncularını yada eibo oyuncularını oraya taşımak gibi bir durum oluşturursa işleri bu süreci tamamlarken asla kolay olmayacak ayrıca süreç tamamlandıktan sonrada çok büyük başarılar beklemekte gerçekçi olmayacak. Şuanda ALARM-sancak-WOM ile birlikte sancak ise VUSLAT ile birlikte hareket ediyor. AZTEK klanları örneğin silinsin diyelim şuanda AZTEK'in sahip olduğu 7 k köy AZAP için doğru ellere mi geçer yanlış ellere mi geçer ?

Pantürkizm*

Kılıç Ustası
Belliki AZAP cephesinde de durum aynı.(Tek op yaptıklarına göre). 2 klandan biri diğerine baskın gelecekse bile bu baskınlığın belirginliği net olmayacaktır.Şimdi diyeceksiniz ki biz AZAP bölgesinden 500 köy aldık bu net bir belirginlik değil midir? Değildir diyeceğim çünkü bu kadar köy tek opta geri alınabilir.Ayrıca bir klan bir bölgede 500 köy kaybederken başka bölgeden örneğin 1000 köy alabilir.. 2 klanın köy sayıları birbirine yakın olduğu sürece (şuanda AZAP 3.8k köy önde) yine bu rakip bölgeden alınan 500 köyün belirleyici bir değeri yoktur. Ancak AZAP ın bu savaşı sadece ALARM klanına karşı vermediğini hatırlaması lazım. Büyük bir klan olmanın o ''zor'' sorumluluğu (inisiyatif) altında yapması gerektiğini yapması lazım. Dolayısıyla belki ALARM bölgesini elinden geldiğince dondurup başka kıtalarda ''GELİŞİM'' veya ''MÜTTEFİK'' aramalıdır. Yok eğer benim savaşım ALARM la derse ve örneğin AZAP merkez oyuncularını yada eibo oyuncularını oraya taşımak gibi bir durum oluşturursa işleri bu süreci tamamlarken asla kolay olmayacak ayrıca süreç tamamlandıktan sonrada çok büyük başarılar beklemekte gerçekçi olmayacak. Şuanda ALARM-sancak-WOM ile birlikte sancak ise VUSLAT ile birlikte hareket ediyor. AZTEK klanları örneğin silinsin diyelim şuanda AZTEK'in sahip olduğu 7 k köy AZAP için doğru ellere mi geçer yanlış ellere mi geçer ?
Azap klanı kimse ile birleşmedi dostum, azap ile nop zaten beraber girmişti eibo ile olan sorunlarından dolayı eiboda ki bazı oyuncular gönül bağı olanlar azapa geldi yani bir ayrılma dağılma olmaz kanımca, rakro31 markadır:)

Deleted User - 5552215

Ziyaretçi
Azap klanı kimse ile birleşmedi dostum, azap ile nop zaten beraber girmişti eibo ile olan sorunlarından dolayı eiboda ki bazı oyuncular gönül bağı olanlar azapa geldi yani bir ayrılma dağılma olmaz kanımca, rakro31 markadır:)

Gönül bagıyla bakarsak birleşme olmayabilir ama ben fiziksel yani haritadaki konuma göre bakıyorum ve bu açıdan bana göre birleşme çünkü 4 klan(AZAP-NOP-EİBO-ANTİ) 4 farklı bölgede kompak yapıda bulunan klanlar. Ama ALARMın oyuncuları komplex yapıda oluşum kurmuş. Detayları haritayla göstereceğim bugün daha net olacaktır demek istediğim.

Pantürkizm*

Kılıç Ustası
Gönül bagıyla bakarsak birleşme olmayabilir ama ben fiziksel yani haritadaki konuma göre bakıyorum ve bu açıdan bana göre birleşme çünkü 4 klan(AZAP-NOP-EİBO-ANTİ) 4 farklı bölgede kompak yapıda bulunan klanlar. Ama ALARMın oyuncuları komplex yapıda oluşum kurmuş. Detayları haritayla göstereceğim bugün daha net olacaktır demek istediğim.
Alarm zaten tebrigi hak ediyor:)

DeletedUser68899

Ziyaretçi
Gidişat bana şunu hatırlattı.

Hindistan’da filleri yetiştirmek için, onları küçücükken kalın bir zincirle bir kazığa bağlarlarmış. Tabi bu yavru filin bu zinciri koparabilmesi, kırabilmesi ya da kazığı söküp atabilmesi mümkün değildir. Küçük fil önceleri bundan kurtulmak için tüm gücüyle uğraşır, defalarca dener ama sonucu değiştiremez, özgürlüğüne kavuşamaz. Yıllar geçer, fil kocaman olur... Bağlı olduğu kazığın ve zincirin onlarca katına gücü yetebilir artık. Ama fil asla böyle bir girişimde bulunmaz. O özgür olamayacağına inanmıştır, artık kırılamayan şey, filin zinciri değil inancıdır.

başlangıcı ve bağlılıklarını unutmadan güçlenen filin, adım attığı her toprağın boynu bükülür.

yani demem o ki, kır zincirlerini gel aşka kanalım seninle @pNc*

bir de şu var;

GELİŞİM, GELİŞİM VE YİNE GELİŞİM

uyznlar

Ağır Atlı
dünya öyle bir düzene girmişki herşey alarmın işine yarıyor :D tebrikler hakettiler

Deleted User - 5552215

Ziyaretçi
Beyler sıralama 250 yi inceledim 1 saat kadar ve şuana kadar ALARM ve AZAP klanlarını analiz ettim. AZAP'ın sıralama ilk 250 de 87 oyuncusu ve bu oyuncuların da 9.466 köyü var iken, ALARM klanlarının ilk 250 de 61 oyuncusu ve 7.186 köyü var.. AZAP 'ın Toplam köy sayısı 13.737 iken ALARM'ın 10.080. Yani AZAP klanlarının nerdeyse 90 oyuncusu ALARM'ın tüm oyuncuları ile aynı köy sayısına sahip. Diğer klanları ve daha detaylı bilgileri paylaşacam.

Deleted User - 5552215

Ziyaretçi
Dünyanın en büyük(köy adedi) ismi AZAP iken 2. si kim sizce ?

Not: ALARM değil :D
Not2:Başka klanların birleşimi felanda değil :D
Cevap yakında analizlerimde d

blacktulip7

Milis
40 gün önceki haritamıza göre ciddi şekilde kendi kıtamızın hakimiyetini tamamen almışız ve azap kıtasına girmişiz az ilerleme dedikleri baya bir fark var iki harita arasında istediğimizi alıyoruz bundan sonra ki süreçte azapı daha fazla zorlamaya başlıcağımızı düşünüyorum asıl koparmalar başlıcak :)

silen klanların (artiz ekibinin) köylerini topladınız diye biliyorum iki taraf içinde de online süresi yüksek ve ana kadro oyuncular sınıra tamamen yerleştiğinde savaş tamamen oyunculuğa döndüğünde kaliteli bi savaş dönecek gibi duruyor sonuç ne olur bilmiyorum ama iki taraf içinde birbirine karşı olan saygının yitirilmeden ve iki tarafında eğlenebileceği akılda kalıcı bir savaş olması dileğiyle..

pNc*

Casus
Gidişat bana şunu hatırlattı.

Hindistan’da filleri yetiştirmek için, onları küçücükken kalın bir zincirle bir kazığa bağlarlarmış. Tabi bu yavru filin bu zinciri koparabilmesi, kırabilmesi ya da kazığı söküp atabilmesi mümkün değildir. Küçük fil önceleri bundan kurtulmak için tüm gücüyle uğraşır, defalarca dener ama sonucu değiştiremez, özgürlüğüne kavuşamaz. Yıllar geçer, fil kocaman olur... Bağlı olduğu kazığın ve zincirin onlarca katına gücü yetebilir artık. Ama fil asla böyle bir girişimde bulunmaz. O özgür olamayacağına inanmıştır, artık kırılamayan şey, filin zinciri değil inancıdır.

başlangıcı ve bağlılıklarını unutmadan güçlenen filin, adım attığı her toprağın boynu bükülür.

yani demem o ki, kır zincirlerini gel aşka kanalım seninle @pNc*

bir de şu var;

GELİŞİM, GELİŞİM VE YİNE GELİŞİM
ahahahaha ben fil miyim abi

Cleon

Kılıç Ustası
enes forum ahalisi olarak analizlerini bilmek istiyoruz. Bizi analistsiz bırakma. :D