Yeni Grafik

• Konuyu başlatan DeletedUser53190
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser53190

Ziyaretçi
Merhabalar,ben klanları world 1 den beridir oynuyordum.Oyunda ama hep bir eksiklik vardı köyün çok az grafikleri vardı.Oyun açıldığından beri neredeyse hiçbir grafik geliştirilmesi yapılmadı.Bunun biraz daha genişletilmesi gerektiğini düşünüyorum böylece daha canlı bir ortam olacağını düşünüyorum.Bunun yanı sıra yeni binalar inşa edilmesi gerektiğini,(grafik amaçlı) ve köye saldırı olduğunda veya askerlerimiz geri döndüğünde surun sağ tarafından askerlerimizin karokisini görebileceğimiz bir klanlar olsa fena mı olurdu ? :) internetten örnek bir resim buldum
DkdrW3.jpg
bunun gibi.Örneğin askerler kuzeyden geri dönüyor veya saldırı alıyor oradan askerlerin karokisini göreceğiz aynı şekilde güneyden,doğudan,batıdan da haritada saldırdıgımız veya saldırı aldığımız köy neredeyse o bölgeden.Fakat resimde gösterdiğim bunun için hâlâ küçük kalmakta.Buna çözüm olarak bir sürükleme simgesi olacaktır ve yan taraflara gidebilecektir.Söylediklerim biraz abartı gelecektir belki ama bence bunların çok kolay şeyler olduğunu düşünüyorum.Yorumlarınızı bekliyorum.

JrFly

Dük
Hocam bu resim ve klanlardaki resim saçma geliyor :D adam köye saldırıyor ama kil odun ve demir madeni dışarda onlara dokunmuyo strateji hatası gibi birşey vaar :D

DeletedUser

Ziyaretçi
Her zaman demişimdir köye saldırı geldiğinde kısa bi skeç , fetih ederken 1453'ten alıntılı videolar ama browser oyunu işte. Artık süreler nasıl aksarsa düşünün durumu :) Ama yeni güzel grafikler şart oyun bu konuda geliştiremiyor kendini

@jrfly çiftcilerin dokunulmazlığı var ondan halbuki köye kaçmaları lazım surun kapasının kapanması lazım demi bunlar hep mantık hatası :D

DeletedUser50380

Ziyaretçi
ona bakılırsa saldırıya geliyor anında saldırı sonucu geliyor bi müddet saldırı sürse fena mı olur hani en azından 1 saat felan saldırı sürsün :) buda bi saçmalık.

Öneri temelinde güzel ama önerdiğin şeyler yanlış bence.

Saçma olan okadar çok şey varki ama bu saçma olan şeyler oyunun temelini oluşturmuş zamanla onların değişmesi veya onlara ekler getirilmesi oyunu etkiler ama mesela grafik demişsin bu etkilemez ama grafiktede çok dar gözle bakmışsın.

Bence o grafikteki surların aynı dijital çizimle biraz büyültülmesi lazım. ortadaki binaların birazdaha küçültülmesi lazım ve köyün uzaktan görünümü biraz daha büyük gözükmeli ayrıca ordu kampı olmalı ayrıca 10 bin baltacı basıyorsunda o köye nasıl sığsın 10 bin baltacı içerdeki samanı seren adamdan 10 bin tane olsa ekraan sığmaz :) o bakımdan birazdaha küçük gözükmeli binalar ve insanlar. Bu bakımdan grafik değiştirilebilir. Dediğin gibi birde ordu yollarken küçük animasyon tarzında yavaş yavaş köyden uzaklaştığını gösteren biyer olabilir mesela kapıdan çıkan küçük bir birlik baltacı atlı karışık bir birim yavaşça kapıdan uzaklaşsa hiç fena olmaz fazla mantık aramayada gerek yok :)

DeletedUser53190

Ziyaretçi
Hayır arkadaşlar yanlış anlamışsınız galiba :) 10 bin baltacı tabii ki ekrana sığmaz da benim dediğimi yanlış okumussun galiba ben sadece karokisi olsun dedim yani sadece bir grup gözüksün.Dediğiniz gibi oyunda birçok mantık hatası var.Bu oyun ilk açıldığı dönemlerde yapılmış hatalar bunları es geçsek bile en azından oyuna grafik takviyesi kesinlikle lazım.

Trafik

Kılıç Ustası
Video ve animasyonların oyunu zorlayacağını söylemişlerdi bundan grafik olarakta tribalwars2 de geliştirdiler grafikleri buna dokunacaklarını sanmıyorum açıkcası artık bu oyun bi düzene oturmuş.

Birde oyunun grafikleri değişmedi demişsinde eskiden oyun grafikleri böyle değildi zaten gelişmiş hali bu :)

intro0.jpg

DeletedUser53190

Ziyaretçi
Video ve animasyonların oyunu zorlayacağını söylemişlerdi bundan grafik olarakta tribalwars2 de geliştirdiler grafikleri buna dokunacaklarını sanmıyorum açıkcası artık bu oyun bi düzene oturmuş.

Birde oyunun grafikleri değişmedi demişsinde eskiden oyun grafikleri böyle değildi zaten gelişmiş hali bu :)

intro0.jpg

Canım bak hemen hemen hiç değişmedi demişim zaten bunu bir zahmet değiştirsinler :) bu oyunun ilk açıldığı dönemler.Ben 2007 yılında başlamıştım sanırsam oyuna grafikler şu anki ile aynı :) yeni grafik vakiti gelmedi mi sence ? üstelik tribalwars2 gördüm grafikleri fena olmamış fakat fazla karışık şahsen öyle olacak ise hiç olmasın :) üstelik TR si yok onun bide olsa da bi bakar çıkarım galiba :))

Trafik

Kılıç Ustası
Canım?

Tribalwars2 hala betada normal sürüme geçtiğinde tr de gelecek.Ayrıca tribalwars2 açıklanırken üstünde durdukları nokta buydu oyun değişmiyor grafik olarak bizde yeni oyunu sunuyoruz vs demişlerdi.Klanlar artık bir düzene oturmuş çok büyük değişiklikler yapmak istemiyorlar demekki anlatmak istediğim buydu...

DeletedUser53190

Ziyaretçi
Canım?

Tribalwars2 hala betada normal sürüme geçtiğinde tr de gelecek.Ayrıca tribalwars2 açıklanırken üstünde durdukları nokta buydu oyun değişmiyor grafik olarak bizde yeni oyunu sunuyoruz vs demişlerdi.Klanlar artık bir düzene oturmuş çok büyük değişiklikler yapmak istemiyorlar demekki anlatmak istediğim buydu...

Alt tarafı köyü genişletmek çok büyük bir değişiklikmi :D CANIM :D

DeletedUser34049

Ziyaretçi
Olur olur... Olur da askerlerin karokisi marokisi kimsenin umrunda olmaz :D Muhtemelen sen bir kez izlersin. Sonra ben önerdim oldu diyerek o sevinçle bir kez daha izlersin. Daha da izlemezsin olucağı o işte.

DeletedUser52961

Ziyaretçi
ANILORMAN'nın dediği çok doğru.Her ordu çıktığında kimse onu izlemez , bi defalık heves sadece.İnternet hızım zaten yavaş bide grafik filan çıkarıp beni oyundan soğutmayın :)

DeletedUser53190

Ziyaretçi
Olur olur... Olur da askerlerin karokisi marokisi kimsenin umrunda olmaz :D Muhtemelen sen bir kez izlersin. Sonra ben önerdim oldu diyerek o sevinçle bir kez daha izlersin. Daha da izlemezsin olucağı o işte.

Olaya tek bir bakış açısıyla bakma.Ben ne yazmışım oyunun grafikleri biraz daha büyütülüp genişletilebilir.Heralde çok vasat bir bilgisayarınız var yeni grafiklerle kasacağından falan korkuyorsunuz :D

DeletedUser50380

Ziyaretçi
Olaya tek bir bakış açısıyla bakma.Ben ne yazmışım oyunun grafikleri biraz daha büyütülüp genişletilebilir.Heralde çok vasat bir bilgisayarınız var yeni grafiklerle kasacağından falan korkuyorsunuz :D

Farzet ki ondan korkuyoruz. Bilgisayar iyi olmayanların bu oyunu oynama hakkı yokmu? Benim telefonumda bile oyunda biraz kasma oluyor.
Nasıl bir konuşma tarzıdır bu çözemedim. vasat bilgisayara sahip olmak suç mu oldu?

Koskoca league of legends bile fps düşüşü olmasın diye yeniliklerini kısıyorlar o değer gelişmiş. Sende daha gelişmemiş yazık. Bencilliğin dibi bu olsa gerek

DeletedUser53190

Ziyaretçi
Farzet ki ondan korkuyoruz. Bilgisayar iyi olmayanların bu oyunu oynama hakkı yokmu? Benim telefonumda bile oyunda biraz kasma oluyor.
Nasıl bir konuşma tarzıdır bu çözemedim. vasat bilgisayara sahip olmak suç mu oldu?

Koskoca league of legends bile fps düşüşü olmasın diye yeniliklerini kısıyorlar o değer gelişmiş. Sende daha gelişmemiş yazık. Bencilliğin dibi bu olsa gerek

Haha,mizah yaptığımı anlamayacak kadar ne yaşadın :D Oyun alt tarafı browse oyun video oyunu değil ki haliyle oyunda fizik denen birşey de yok.Oyunu ilk çıkan bilgisayarlarda açsan bile kasma yaşaman mümkün değil :D üstelik sen mobilde kastığını söylemişsin yanlız o kasma değil internet hızıyla alakalı bir şey :D

DeletedUser45265

Ziyaretçi
ne türşeyler istiyosunuz anlamıyorum ki.mis atarken veya mis arası yaparken milisaniyelerle hesap yapılan bi oyunda kalkıp da savaşı mı izleyecen

DeletedUser50380

Ziyaretçi
Haha,mizah yaptığımı anlamayacak kadar ne yaşadın :D Oyun alt tarafı browse oyun video oyunu değil ki haliyle oyunda fizik denen birşey de yok.Oyunu ilk çıkan bilgisayarlarda açsan bile kasma yaşaman mümkün değil :D üstelik sen mobilde kastığını söylemişsin yanlız o kasma değil internet hızıyla alakalı bir şey :D

abicim önce kusra bakma ama bazı şeyleri öğren.
Şuan konuşman bilgisayarı 1 ay önce öğrenmiş daha yeni yeni bişeyler kapmaya başlamışların konuşması.

Oyunda kasacak birşey yok demişsin. Grafik yerinde o adamlar oynarken bilgisayarın fps sini yiyor. o saniyelerin geri sayımı fps harcıyor ha inanmıyorsan deneyebilirsin istersen monster pc olsun grafik ekranından 100 tane sekme aç kasıyor mu kasmıyormu görürsün.

Mobilde kasma değil internet hızıyla alakalı demişsin. Be abicim benden iyi mi bileceksin kasıp kasmadığını. Hani kasmakla internet hızı arasındaki bağlantıyı ancak mmo oyunlarında bulabilirsin. Ben uygulamanın kasmasından bahsediyorum yağma asistanında yukarı aşağı yaparken kasmalar ana ekranda saldırılara bakarken aşağı yukarı yaparken ki kasmalardan bahsediyorum. Sana birşeye basıyorum yarım saat sonra açılıyor demiyorum.

DeletedUser34049

Ziyaretçi

Olaya senin bakış açınla da baktım zaten :cool: Muhtemelen sen bir kez izlersin. Sonra ben önerdim oldu diyerek o sevinçle bir kez daha izlersin. Daha da izlemezsin olucağı o işte.

Birde tek köyden öteye gidip, köylerle ilgilenemeyen hesap yöneticisine para verme durumda kalan, milisaniyelerle köy kurtarma çabasında olanların gözüyle de baktım. günde 1k fake atan, haydut peşinde olan, birde evet pc'si berbat olan, telefonun rami, işlemcisi düşük olan yada net kalitesi kötü olan oyuncu gözüyle de bakınca grafik gereksiz oluyor. Zaten bir çok kişide de kapalı o gereksiz köy görüntüsü...

Şimdi sabahtan akşama kadar hangi açıdan bakarsan bak, senin askerlerin karokisini sen izliceksin. Ama 2 kez izlersin lafımı geri alıyorum. Özür dilerim. En az 50si var o işin :D

İşte senin yapıcagın en iyi iş, kaliteli bir pc başında! bahsettin güzel fikirlerini tasarlamak sonra buraya fotoları koymak. Görelim hayalindeki surları, karokileri :D Belki dar bakış açımız genişler biraz... Şimdiden iyi çalışmalar. Saygılar, sevgiler

DeletedUser45265

Ziyaretçi
arkadaşlar oyunu cidden oynayan birinin böyle bişey isteyeceğini sanmıyorum.milisaniyelerle oynanan bi oyunda neyin savaşını izliceksin.sanırım arkadaş çaylak uzatmanın mantığı yok troll

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Bu tarz grafik animasyonlar oyunun bir nebze olsun ağırlaşmasına neden olabilmektedir. Hele eski sürüm tarayıcılarınızdan vazgeçemiyorsanız bu işinizi daha da zorlaştıracaktır. Mobil sürümlerde ise genelde zaten bu animasyonlar kullanılmaz. Ancak yine de çoğu üyemizin belirttiği gibi bu hem klasik bir oyunun text tabanlı halinden grafik tabanlı hale geçişine neden olacak hem de sadece 1-2 günlük bir heves oluşturacaktır. Bu yüzden görsel olarak isteğinize cevap vermiş olsa da genele hitap etmeyecektir.
Öneri için teşekkür ederiz.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.