YANGIN

DiiKKaaT

Mızrakçı
Değerli arkadaşlarım, abilerim, ablalarım. Ülkemizde 28 Ağustosta başlayıp hala bitmek bilmeyen bir yangın var. Bu yangından etkilenen, zarar gören herkese çok geçmiş olsun. Allah yardımcıları olsun. Böylesi olağanüstü bir durumda elimizden maddi manevi gelen her şeyi yapmamız gerektiğine inanıyorum. Yangın bölgesinde olup bir ihtiyacı olan, bölgede ki ihtiyaçların eksikliğini bilen bunu organize edebilecek dostlarım buradan ihtiyaçları dile getirirse inanıyorum ki öylesine bir oyun diye başlayıp kurulan dostlukların yıllarca bakiliğini koruduğu bu oyunda elinde imkanı olan herkes taşın altına koyacağına adım kadar eminim. Afet bölgesinde olmayıp uzaktan yardım etmeye çalışan insanlar var fakat aynı şekilde bu yangını fırsata çevirip yardım etmeye çalışan insanların duygularından yararlanmaya çalışan ahlak yoksunu insanlar var ne yazık ki bu yüzden de insanlar uzaktan ne yapabileceklerini kiminle nasıl iletişime geçebileceklerini bilmiyorlar. Bu yüzden buraya yazmak istedim.

Hangi şehirde hangi kurumla, hangi STK ile, nereye nasıl yardım yapılabilir aramızda daha iyi bilen bireyler varsa lütfen bildiklerini bizimle burada paylaşsın ki yardım etmek isteyen insanlar varsa eğer onlar içinde doğru kanala gitmek için bir fırsat olacaktır.

Bu topraklarda yaşayan halk yüzyıllar boyunca hep bir sorunla mücadele etti. Bu felaketi de Devletin ve halkın desteği ile aşmamız dileğiyle.

Başka Türkiye yok.