Yağma asistanı "C" butonu geliştirme

Makstosei

Acemi
yağma asistanında kalan madenleri toplamak için "C" ye bastığımda hafif atlılardan yeterli sayıda yoksa baltacıda gönderiyor bunu önleyecek bir seçenek eklenemez mi? baltacıları tamamen çıkarmak istemiyorum hafif atlı sayısı yetmediğinde "daha yavaş birimden mesela" baltacıdan kaç tane temizliyosa göndersin. yeterli baltacı yoksa buton aktif olmasın
örn: köyü temizleyecek atlı sayısı 10 köyde bulunan 4 ise baltacı yoksa buton aktif olmamalı yeterli baltacı var ise baltacıları yollayacak şekilde çalışmalı sanki buton.

karışmaması gereken bir konu var bir tik kısmı olacak "birlikler karma gidebilir" diye mesela isteyen şuanki sistem gibi gönderebilir isteyen ise en hızlı birimden başayacak şekilde hangisi yeterliyse ondan göndersin yeterli birim yoksa gönderme yapmasın.

Gönderme yapmasın kısmı direk bence başlı başına bir sorun zaten.

toplam maden toplayabilecek sayıda birim yoksa göndermemeli

mesela 11 atlı ile tüm madenleri alacak ama bende yoksa olan atlıyı gönderiyor ve C butonu kullanarak köylerdeki tüm madenleri alayım diye tıkladığımda seri seri listemden fark etmeden atlıları bitirmiş oluyorum bazen 1-2 tane kalanı gönderebiliyorum en sonlarda... daha sonra o komutu bulup iptal etmem gerekiyor. (üst kısımda gönderdiği asker sayısını yazan bildirim bir sonraki tıklamada asker kalmadı uyarısından ötürü kayboluyor ve ne gönderdiğini fark etmeyebiliyorsunuz)

Mr.Mustang

Milis
aynen bende oyle olsun istiyorum :D
yağma asistanında kalan madenleri toplamak için "C" ye bastığımda hafif atlılardan yeterli sayıda yoksa baltacıda gönderiyor bunu önleyecek bir seçenek eklenemez mi? baltacıları tamamen çıkarmak istemiyorum hafif atlı sayısı yetmediğinde "daha yavaş birimden mesela" baltacıdan kaç tane temizliyosa göndersin. yeterli baltacı yoksa buton aktif olmasın
örn: köyü temizleyecek atlı sayısı 10 köyde bulunan 4 ise baltacı yoksa buton aktif olmamalı yeterli baltacı var ise baltacıları yollayacak şekilde çalışmalı sanki buton.

karışmaması gereken bir konu var bir tik kısmı olacak "birlikler karma gidebilir" diye mesela isteyen şuanki sistem gibi gönderebilir isteyen ise en hızlı birimden başayacak şekilde hangisi yeterliyse ondan göndersin yeterli birim yoksa gönderme yapmasın.

mesela 11 atlı ile tüm madenleri alacak ama bende yoksa olan atlıyı gönderiyor ve C butonu kullanarak köylerdeki tüm madenleri alayım diye tıkladığımda seri seri listemden fark etmeden atlıları bitirmiş oluyorum bazen 1-2 tane kalanı gönderebiliyorum en sonlarda... daha sonra o komutu bulup iptal etmem gerekiyor. (üst kısımda gönderdiği asker sayısını yazan bildirim bir sonraki tıklamada asker kalmadı uyarısından ötürü kayboluyor ve ne gönderdiğini fark etmeyebiliyorsunuz)

Koenigsegg*

Casus
Dediginin benzerini asistanda ki askerlerin üzerindeki tik işaretlerini kaldırarak yapabilirsin sonra tekrae işaretler gönderirsin

Makstosei

Acemi
Dediginin benzerini asistanda ki askerlerin üzerindeki tik işaretlerini kaldırarak yapabilirsin sonra tekrae işaretler gönderirsin
dostum dediğin şey için takip gerekiyor uğraşacaksın sürekli falan listenin aşağılarına gittikçe üst barı da göremiyorsun zorlaşıyor kimi zaman yanlışlıkla 1-2 birim bile gönderebiliyorsun. buton için kesinlikle zaten toplam maddeyi alacak asker yoksa saldırı çıkmaması özelliği eklenmeli. bonus olarak eğer hızlı birim sayısı toplam madeni alamıyorsa daha yavaş birimle yağmaya gitmesi eklenmeli. hafif yoksa atlı okcu yoksa ağır atlı yoksa baltacı gibi...

senin bahsettiğin kısımdan kullanılmak istenilmeyen birimler çıkarılmalı yani yağmaya kılıç mız hiç gitmesin demek için var orası aslında

Tibelda

Emekli Görevli
Yağma asistanı ile ilgili geliştirme fikirlerine pozitif bakıyorum ama bu fikrin çokta gerekli olduğunu düşünmüyorum. Sanırım genel olarak verimi ve sürekliliği arttırmak amacı ile C butonu pek kullanılmıyor zaten. Ayrıca genel olarak yağma köyleri mesafeye göre listelendiği için komutlardan kontrol etmek zor olmamalı.

Mr.Mustang

Milis

bence cok buyuk bir yaraya parmak basmis arkadsimiz inana cok magdurum kesinlikle bir kez daha gozden gecirilmeli lurfen.

Tibelda

Emekli Görevli
Zaten tam olarak bu durumu aksine çevirmek istiyor herkes o tuşa da bir verim kazandırılanabilir.

C butonunun zaten bir işlevi var. Burada oyuncuların tercihinin daha farklı olduğunu söylemeye çalıştım. Yapılan öneri işlevi arttırmıyor sadece işi bir tık daha kolaylaştırıyor. Bu öneri olmadan da aynı sonuçlar elde ediliyor mu? Evet elde ediliyor. Bu nedenle olumlu değerlendiremiyorum. Eğer farklı bir önerin varsa bunu konu açarak belirtebilirsin. :)

Mr.Mustang

Milis
C butonunun zaten bir işlevi var. Burada oyuncuların tercihinin daha farklı olduğunu söylemeye çalıştım. Yapılan öneri işlevi arttırmıyor sadece işi bir tık daha kolaylaştırıyor. Bu öneri olmadan da aynı sonuçlar elde ediliyor mu? Evet elde ediliyor. Bu nedenle olumlu değerlendiremiyorum. Eğer farklı bir önerin varsa bunu konu açarak belirtebilirsin. :)
Cok onyargili gordum seni :)

Big Boss Stalker

Kılıç Ustası
Oyunu oynadığım zaman içeresinde hatırı sayılır bir yağmacı olarak çok da gerekli olmayan bir öneri gibi geldi bana. Herkes için kolay olursa senin harita takibinin önemi kalmaz.

Tibelda

Emekli Görevli
Cok onyargili gordum seni :)

Bunun ön yargı ile alakası pek yok aslında. Deneyimlerime ve diğer oyuncuların gözlemlediğim deneyimlerine dayanarak düşüncemi söylüyorum. Sonuç olarak bu konu bir fikri tartışmak ve değerlendirmek için var. Aynı görüşte olmamız şart değil. :)

Makstosei

Acemi
işlevi yok demiyoruz zaten ama sorun olan kısım 39 hafif atlının alacağı madene köyde 7-8 varsa onu atıyo orası problem kimi zaman köyün savunması suru yok diye 1 hafif bile gönderebiliyorsunuz bende bir oyuncuyum ve bu o butonun kullanışına aykırı bence tamamen bu durum :)

diğer öneri kısmım ise evet şahsi olarak; olsa daha güzel olurdu dediğim kısımdı yani 10 hafif atlı ile yağma yapılabilinecek bir köye "c" butonundan bastığımda 1 hafif eksikse üstünü baltacıdan tamamlıyor haliyle askerlerimin dönüşü 1 baltacı yüzünden mesela yavaşlamış oluyor. filtrelemek çözüm gibi görünsede bu seferde sürekli bir filtre aç bi kapa şeklinde yağmaya çıkmak gerekiyor ki bu yağmacı asistanı adı altında eklenilmiş bir özellik mantığına çok oturmuyor zaten kolay şekilde yağma yapmak için alınan bir özellik yani daha iyisi olabilecekken neden olmasın diye soruyorum sadece? yani bana iş çıkarma ne gerek var deniliyorsa zaten okey maaşları ben ödemiyorum :D ama bahsettiğim durumlar mevcut butonun kullanım stilini zaten olumsuz deneyim yaşatacak şekilde etkilemiyor :) ama dediğim gibi kimseye zorla bişey yaptıracak değilim :) yinede ilgi ve alaka için klanlar ekibine çok teşekkür ediyorum :)

Makstosei

Acemi
a ve b üzerinden oynayanlar çok yaşamıyor ama genellikle tüm köyleri a ve b ile dönüp ufak birimlerle gelen raporlara göre köylere yağma attığınızda c çok sık kullanılmaya başlıyor son rapor üzerinden bir sonraki saldırıya yağmalanacak madene gittiğiniz için ilk çıkan birimlerdeki rakamlar yetersiz geliyor haliyle günün ilerleyen saatinde kimi köylere daha az kimilerine daha çok gitmesi gerektiğinden c butonu kullanımı çok artıyor tabi baltacıda varsın olmasın diyebilirisniz ki aslında haklı bir nokta temizlik yapmaları daha hayırlı oluyor ama erken oyun dönemlerinde mesela baltacılarıda köy çevirmek eğer yağma çıkanların olmadığı bir çevredeyseniz çok etkili oluyor zaten benim öneriyi yapmamın nedenide o oldu :) kullanmam lazım ama etkili kullanamadım :D sinir ettiler :)

Anladığım kadarıyla arkadaş C butonunda yağmaya gönderilecek toplam birimin seçilmesi ile ilgili problem yaşamıyor. Bazı durumlarda içeride az birlik kalınca "C" butonu hepsini gönderiyor.
Barbarlarda sur basım durumu var ve bu en son gönderilen saldırı ile anlaşılır. Belki "C" butonu ile gönderdiğinde sur yeni basılmış olabilir.
"C" butonu da içerideki hammadde miktarına göre birim seçmesine rağmen köyde az birlik kalınca da hepsini gönderiyor. Gönderilen birlik de az olunca ve sura denk gelince gereksiz kayıplar yaşanabiliyor.

Geliştirmek için de yağma asistanına, içtima meydanında kalan birliği gösteren ekran gelmesi çok mantıklı bir geliştirme seçeneği olabilir.
Saygılarımla...

Makstosei

Acemi
Anladığım kadarıyla arkadaş C butonunda yağmaya gönderilecek toplam birimin seçilmesi ile ilgili problem yaşamıyor. Bazı durumlarda içeride az birlik kalınca "C" butonu hepsini gönderiyor.
Barbarlarda sur basım durumu var ve bu en son gönderilen saldırı ile anlaşılır. Belki "C" butonu ile gönderdiğinde sur yeni basılmış olabilir.
"C" butonu da içerideki hammadde miktarına göre birim seçmesine rağmen köyde az birlik kalınca da hepsini gönderiyor. Gönderilen birlik de az olunca ve sura denk gelince gereksiz kayıplar yaşanabiliyor.

Geliştirmek için de yağma asistanına, içtima meydanında kalan birliği gösteren ekran gelmesi çok mantıklı bir geliştirme seçeneği olabilir.
Saygılarımla...

genel mantık evet doğru sonradan barbar sur kasarsa ona yapacak birşey yok zaten o değilde işte direk zaten tibelda'nında katıldığı kısım eksik maden toplayacak birimi göndermeyişi kısmı yani 30 hafif maden alabiliyorken 3-4 kalan hafifle gitmesin sorunu bir tık gelişitirlmesi gereken durum aslında dediği doğru yani köyler uzaklığa göre sıralandığı için eğer sıradan gidiyorsanız yağmalara son komut direk ortaya çıkar ama tüm köyleri biz yağmaladığımız için bazı köyler pas geçilerek yağma atılıyor. fazla veya eksik birim olmadan köyleri döneyim derken C butonu sık kullanıyorum haliyle bazen seri seri tıklarken gözden kaçıyor yani daha doğrusu her c butonu bastığınızda bilgisayarda üst ortada bildirim çıkıyor kaç birim gönderildi diye. ama sayfanın altlarına indikçe eldeki birimin tükendiğini fark etmeden bir alt köye tıklarsanız birim kalmadı mesajı geliyor aynı yerde ve siz bir önce ne yolladınız tekrar asistandan çıkıp kontrol etmeniz gerekiyor sonra tekrardan asistana geçip (kısayollar ile köy değiştiriyorsunuz) yani en basit çözüm olarak yağmalayacak asker yoksa göndermesin şeklinde bir tik gönderilebilinir. diye düşündüm.

kalan birimler aslında üst kısımda var ama yine dediğim gibi sayfa altlarına indikçe artık kaybolmaya başlıyor gözden tabiki buda sayfa başına gösterilen köy sayısından kaynaklı oluyor ama bir yerden sonra 20 sayfa köy takip etmek zor oluyor haliyle monitörde büyük sayfa başına gösterilecek köy sayısını arttırıp daha kolay kullanım sağlıyorum.

diğer birim hızlarına göre olan önerim de yine aslında sonuna kadar arkasındayım :D bence olması gerekli ama bu tarz şeylerin oyun içerisine eklenmesinin oluşturabileceği komplikasyonlarında farkındayım :) o yüzden sadece kolay gelsin diyorum :D

Evet gönderilen birimler görünüyor gönderdikçe biliyorum.
Sayfa kaydırmakla uğraşmamak için saldırı giden köyleri gizle filtresi kullanılabilir. Ne de olsa "C" butonu kalan madeni almak için var.

Makstosei

Acemi
Evet gönderilen birimler görünüyor gönderdikçe biliyorum.
Sayfa kaydırmakla uğraşmamak için saldırı giden köyleri gizle filtresi kullanılabilir. Ne de olsa "C" butonu kalan madeni almak için var.
tam olarak neyi kast ettin anlayamadım ben ya :) ama zaten biz saldırdığımızda listeden düşüyolar ama örn: 1 sayfadaysan saldırdığında o köyün yerine 2. sayafadan köy düşüyor :) saldırmadıkların ise birikiyor üstte sürekli

bu arada

bu yorumu doğru bulmuyorum zaten işimizi kolaylaştırması için var yani bu ve mevcut halin işi zorlaştırdığından sitem ediyoruz :D ama önerinin 2. kısmı zaten butonu kusursuzlaştırmaya yönelik olduğunu düşünüyorum o yüzden çokta mühim değil :) zaten ilk konuda da umarım bir çalışma yapılır yeterli birim yoksa çıkılmasın yağmaya veya bunu aktif veya pasif edebilecek bir tik gelebilir isteyen istediği şekilde kullanablir

Tam ifade edemedim galiba.
Yağma asistanı filtrelerini incelemediyseniz bakmanızı tavsiye ederim.
Filtre uygulanmadı ise saldırı çıkılan, saldırı giden köyler gizleniyor.
Ayrıca sadece tam taşıma kapasitesi ile dönülen köyleri gösteren filtre var.
Bu şekilde sayfa kaydırmadan ve yukarıda kaç birim gönderildiğini yazan yazıyı görebilirsiniz.