whatsup gizlilik politikası değişikliği hakkında

ülke olarak iki gündür Telegrama geçmiş durumdayız diye düşünüyorum. Kamu çalışanları için kurum içi yazışmalarda Chat in uygulamasının kullanılması konusunda uygulama emri yayınlandı. sizler neler düşünüyorsunuz ?

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Ben son 1 yıldır Telegram kullanıyorum ama wp de aktif telegram daha güzel özellikleri var

IGreen ShadowI

Ağır Atlı
WhatsApp grubu max 256 kişi alınca telegran grubu kurup oradan devam ediyorduk zaten bu son güncellemenin biraz abartıldığını düşünüyorum. Sanki şirketler önceden çok masummuş da yeni yeni kişisel verileri paylaşacak demek biraz saçma geldi bana

FARAZA

Markiz
WhatsApp grubu max 256 kişi alınca telegran grubu kurup oradan devam ediyorduk zaten bu son güncellemenin biraz abartıldığını düşünüyorum. Sanki şirketler önceden çok masummuş da yeni yeni kişisel verileri paylaşacak demek biraz saçma geldi bana
Aslında yeni birşey olması değil sorun bunu açık açık yapmaya cüret gösterebiliyor olmaları yani Bunu çoğu gelişmiş ülkeye açıkca ben bunu yapıcam diyememesine rağmen bize gelip bunu diyebiliyor olmaları .

FARAZA

Markiz
Aslında yeni birşey olması değil sorun bunu açık açık yapmaya cüret gösterebiliyor olmaları yani Bunu çoğu gelişmiş ülkeye açıkca ben bunu yapıcam diyememesine rağmen bize gelip bunu diyebiliyor olmaları .
Bu duruma bence şahısların değil doğrudan devlet eliyle çözüm sunulmalı kişilere daha fazla teşvik veerilip muadillerini kendimiz yapmalıyız olanları geliştirmeliyiz herşey millete çamur atarak yürümüyor.
Ve şahsi kanaatim bu duruma hee zaten yapıyorlardı banane demek byun eğmek oluyor yarın daha ciddi şeyler isteyememeleri için Herkes kendi şahıs bandında tepkisini koymalı.

PARS Estergon

Ağır Atlı
Para ödenmediği her şeyde ürün kullanıcı olur herkesin kendine göre çıkarları var. Yarın başkasına geçince o da başka şeye yönelecek. Kullanabildiğimiz kadar kullana kullana ilerliyoruz :p

Dr. Stone

Favori Forumcu
babasının hayrına sizi ücretsiz ve reklamsız kullandırmıyor :)
ama hangi ülke bilgi topluyor onu bilmeniz lazım
amerika whatsapp
rusya telgram
türkiye yerel uygulamalar
hepsi içerikleri inceliyor mahkeme kararı olmaksızın
başka ülkeye ise mahkeme kararı ve ücret ile veriyor

Tibelda

Emekli Görevli
Bu konular da topluluk bilincimiz zayıf. Genel olarak sosyal medya gazı ile hareket ediyoruz. Son gördüğüm haberlere göre verilerinizin paylaşılmadığı ve gizliliğin korunduğu yönünde açıklamalar olmuş. Kavimler göçü ile diğer uygulamalara gidenler geri dönüyor diyeceğim ama samimi olalım hangimiz whatsapp'ı sildi ki ? :D

FARAZA

Markiz
Bu konular da topluluk bilincimiz zayıf. Genel olarak sosyal medya gazı ile hareket ediyoruz. Son gördüğüm haberlere göre verilerinizin paylaşılmadığı ve gizliliğin korunduğu yönünde açıklamalar olmuş. Kavimler göçü ile diğer uygulamalara gidenler geri dönüyor diyeceğim ama samimi olalım hangimiz whatsapp'ı sildi ki ? :D
Silmekle kullanmamak arasında uçurum var kabul ama kullanmamak da büyük bir adımdı

eto1907

Baltacı
ben bu konu hakkında şöyle düşünüyorum..twitter facebook gibi sosyal medya mecralarını az çok çoğu kişi bilir ve herkes de kullanır neredeyse.buralara da kayıt olurken sana soruyorlar ve işaretleme zorunluluğu veriyorlar..yani bu gizlilik politikasında abartıldığı kadar bir sorun olduğunu düşünmüyorum