We Are Sorry

DeletedUser68908

Ziyaretçi
Sezer sana bir hikaye anlatacam

Bir şey ancak değerini bilenin yanında kıymetlidir
Vaktiyle ergin bir meslek erbabı, yıllarca yanında yetiştirdiği çırağını imtihan etmek ister.

Onun eline iri bir pırlanta verip: “Oğlum” der “Bunu al, önüne gelen esnafa göster, kaç para verdiklerini sor, en sonra da kuyumcuya göster.

Hiç kimseye satmadan sadece fiyatlarını ve ne dediklerini öğren, gel bana bildir.” Çırak, elinde pırlanta bir bakkal dükkanına girer ve “Şunu alır mısınız?” diye sorar

Bakkal parlak bir boncuğa benzettiği mücevheri alır; elinde evirir çevirir; sonra: “Buna bir tek lira veririm. Bizim çocuk oynasın” der. Çırak teşekkür edip çıkar. Bir manifaturacıya gider. O da parlak bir taşa benzettiği mücevhere ancak bir beş lira vermeye razı olur. Üçüncü olarak semerciye gider: “Buna ne verirsiniz?” diye sorar. Semerci şöyle bir bakar, “Bu…” der “benim semerlere iyi süs olur. Bundan kaş dediğimiz süslerden yaparım. Buna bir on lira veririm.”
Çırak en son olarak kuyumcuya gider. Kuyumcu mücevheri görünce yerinden fırlar. “Bu kadar büyük pırlantayı nereden buldun?” diye hayretle bağırır ve hemen ilâve eder. “Buna kaç lira istiyorsun?” Çırak sorar: “Siz ne veriyorsunuz? ” “Ne istiyorsan veririm.”
Çırak, ”Hayır veremem.” diye taşı almak için uzanınca kuyumcu yalvarmaya başlar: “Ne olur bunu bana sat. Dükkânımı, evimi, hatta arsalarımı vereyim.” Çırak “emanet olduğunu, satmaya yetkili olmadığını, ancak fiyat öğrenmesini istediklerini” anlatıncaya kadar bir hayli dil döker. Meslek erbabının yanına dönen çırak büyük bir şaşkınlık içinde macerasını anlatır. “Bundan ne anladın?” diye sorar. Çırağının verdiği cevap çok doğrudur: “Bir şey ancak değerini bilenin yanında kıymetlidir.”
Hayatta değer bilenlerden olmanız dileğiyle…

Bunu ögrendigin gün usta olursun ..

affınıza sığınarak yılan gelincik hikayesinden çok daha iyi ve öğreticiydi saygılarımla :)

HiziReis

Kılıç Ustası
Şuradan son bir mesaj vereyim daha bu dakikadan sonra shelby klanı nerde ben ordayım düşman olarak tabiki herkese iyi oyunlar :)

DeletedUser68301

Ziyaretçi
madem bu kadar isteklisin bizimle düşman olmaya müzik eşliğinde devam edelim SAVAŞA :)
Biraderim İçin
Aa sen hazreti kutsal başkumandanımız başbuğ yedi cihanın kurucusu imparator imam mareşal halife bordo bereli sayın içişleri dışişleri bakanımız başöğretmen fetöcülerin düşmanı kandırılanların dostu el-muzaffer Ankalagon değil misin ?

koray36*

Milis
Yediğimiz op sonrası istatistikler .

7anjlv.png

LlzjkG.png

İki tarafada tebrikler . Bundan sonrası için başarılar .

DeletedUser66983

Ziyaretçi
Eibodanim ben aranızdaki problemde yokum seyirci olarak yorum şey ettim

DeletedUser64591

Ziyaretçi
şey ayrı ama evet mükemmel ^^

Ha birde eibo seyirci kalmayı bırakıp dahil oldu destek atarak sen görmedin sanırım :S

Kanka niye şey yaptın ki siz direk galadan destek alıp atarken sorun yokta dostlarımızdan bir şey alınca mı sorun :)