W58

S.I.B.

Okçu
üniversite mantığında tam olarak derdinizin ne olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum :) güçlü klanlardan korkarak çatıları altında birleşeceğinize, ekibinizle bir üniversite feth edip dünya kapatma şansını size veriyor.

geriye kalan sorunlar oyuncuların girmiş oldukları dünyaların özelliklerini okumaması gibi sanki :)

üniversiteli bir dünya, kapatmak isteyen 6 ayrı ekip var, 4 ü dünyanın sonuna doğru geç başlayan oyunculara savaş ilanı verir üniversite etrafına yönelmezse otomatikman eliniz bağlanır ve final olarak gebe kalırsınız.

ceset haricinde üniversiteye doğru savaş veren görmedim, :)

hepsinin dışında bir sonra açılacak w de üniversite olduğu taktirde detayları öğrenebilen ve aktrabilen oyuncu sayısı gayet çoğaldı.

6-7 ay gibi sürelerde dünya kapanması bence kötü bir özellik değil.

daha önce oynadığımda dünya kapanmadan evlenip çocuk sahibi olan bir arkadaşımızdan bakıcı aldıgımızı hatırlıyorum, sadece 50 gün adamı toplamamız sürmüştü vs.

safakatar38

Acemi
Selamlar, kimse adına bir şey yazmıyorum, baştan belirteyim.

En son W26'da oynamış birisi olarak bu dünyaya başladım. YEK ve LOFA bünyemizde farklı diplomasilerde olsalar da birleşim sonrası diplomasilere ayak uydurarak elimizden geleni yapmaya çalıştık. Dünyaya biraz geç başlamasak ben eminim ki çok daha farklı şeyler olabilirdi. CESET klan topluluğuna sadece kalleş sığınmacıları sırf sınırda tampon olsun diye bünyelerine aldıkları için kızgınım, aynı şekilde o sığınmacı ezik arkadaşlara da başından beri renklerini belli edip savaşma fırsatları oldukları halde savaşmadıkları için kızgınım, kendilerine diyecek çok lafım var ancak forum klanlarını bozmuyorum :). Ancak bunun dışında Poke olarak lokal diplomasi ve lokal savaşlar verdik, elimizden geleni de yaptığımızı da düşünüyorum. Keşke biraz daha erken başlasaydık da biraz daha zevkli olsaydı :) Bunun dışında bu dünyayı kapatmak için stratejiyle ve ekip yönetimiyle uğraşan CESET klanlarının ekibini tebrik ediyorum, belli ki eski dünyadan tecrübelerini göstermişler.

Bu dünya için düzgün savaş veren herkesin eline sağlık :)

Öncelikle başta belirtmişsin kimse adına bir şey yazmıyorum diye lakin ben biraz üstüme alındım.

Olayı açıklamak gerekirse dünyanın başından beri bölgemde bulunan poke klanıyla sorunlarım oldu ve bu katlanarak devam etti. Dünyanın açılmasından itibaren son 3 haftaya kadar açık ara farkla 1. si olduğum kıtanın egemen gücünün sizin olduğunuzda ısrar etmeniz, köy çakışmaları ve tufan klanında olduğum dönemde yaşadığım bir problemle alakalı sizin kurucunuzun veya diplomatınızın bir müttefiğe yakışmayan tavır içinde verdiği cevaplar normal durumda yaşadığımız problemleri halledilebilir durumdan halledilemez duruma sokmanız bizi düşmanlığa itti. Kaldı ki aynı problem ceset klanlarınıda ilgilendiriyordu ve konuştuğum kişi son derece ılımlı yaklaşıp sorunu çözmemde yardımcı oldu. Ve eğer bu yazdığın ceset klanında olan kalleş sığınmacılar olarak beni kastediyorsan ona da açıklama getirmek isterim. Biz daha ilk yaşadığımız problemden sonra bölgemdeki ekibimizle beraber size karşı kinlenmeye başlamıştık lakin yine o zaman tufan klanında olduğum için ve çok sevdiğim hüseyin abi bizi her zaman size karşı durdurdu. Ve yine biz bölgedeki arkadaşlarla klan değiştirecekken bir gecede efsane klanlarının bize karşı savaş açması sadece olacak olan şeyi geciktirdi ve geçmemizi zorlaştırdı lakin geçmenin tüm sorumluluğunu ve yükünü alarak ceset ailesine katıldık. Şartlar ne gerektiriyorsa ona göre davrandık ve anlaşma sonucunda 6 köy vermek zorunda kaldıysamda gün geldi devran döndü ve son 1 haftada operasyonlarımız sonucu efsaneden toplamda 400k'lık iki oyuncuyu ve 100k'ya yakın köy topladık. Valla açıkçası beni sınırda tampon olayım diye aldıklarını düşünmüyorum lakin öyle olsa bile dünyada bazı klanların uyguladığı taktik gibi yeter ki siz geçmeyin ben burda son köyüme kadar varım.

Son olarak bu yazıyı bana yazsanızda yazmasanızda size içten teşekkürlerimi iletmek isterim. Gerek yaşadığımız olaylar sonucu ceset ailesine katılıp ordan bir sürü iyi insan tanımamı sağladığınız için, gerekse de bilmiyorum kaç kere günün destekçisi veya savunmacısı yapıp genel destekçide 1. olmamı garantilediğiniz için size ne kadar teşekkür etsem az olur.

DeutschBabe

Kılıç Ustası
Son olarak bu yazıyı bana yazsanızda yazmasanızda size içten teşekkürlerimi iletmek isterim. Gerek yaşadığımız olaylar sonucu ceset ailesine katılıp ordan bir sürü iyi insan tanımamı sağladığınız için.
Bizimki Poke Ceset ilişkisinden farklı, ama genel anlamıyla bir şey söyleyeceğim.
Bir şekilde oyunda etki-tepki olayını herkes yaşıyor.
Yaklaşık 30 kişi tanıdım bu dünyada sağlam. Çokta güzel insanlar. Tatsız bir olay yaşadık, ama getirisi daha çok oldu günün sonunda. O tatsız olayı yaşatanlara biz de teşekkür edelim burdan.
Seninki de o cinsten, yazını okuyunca düşüncelerimi aktarmadan geçmeyeyim dedim :)

Gamuza

Acemi
Öncelikle başta belirtmişsin kimse adına bir şey yazmıyorum diye lakin ben biraz üstüme alındım.

Olayı açıklamak gerekirse dünyanın başından beri bölgemde bulunan poke klanıyla sorunlarım oldu ve bu katlanarak devam etti. Dünyanın açılmasından itibaren son 3 haftaya kadar açık ara farkla 1. si olduğum kıtanın egemen gücünün sizin olduğunuzda ısrar etmeniz, köy çakışmaları ve tufan klanında olduğum dönemde yaşadığım bir problemle alakalı sizin kurucunuzun veya diplomatınızın bir müttefiğe yakışmayan tavır içinde verdiği cevaplar normal durumda yaşadığımız problemleri halledilebilir durumdan halledilemez duruma sokmanız bizi düşmanlığa itti. Kaldı ki aynı problem ceset klanlarınıda ilgilendiriyordu ve konuştuğum kişi son derece ılımlı yaklaşıp sorunu çözmemde yardımcı oldu. Ve eğer bu yazdığın ceset klanında olan kalleş sığınmacılar olarak beni kastediyorsan ona da açıklama getirmek isterim. Biz daha ilk yaşadığımız problemden sonra bölgemdeki ekibimizle beraber size karşı kinlenmeye başlamıştık lakin yine o zaman tufan klanında olduğum için ve çok sevdiğim hüseyin abi bizi her zaman size karşı durdurdu. Ve yine biz bölgedeki arkadaşlarla klan değiştirecekken bir gecede efsane klanlarının bize karşı savaş açması sadece olacak olan şeyi geciktirdi ve geçmemizi zorlaştırdı lakin geçmenin tüm sorumluluğunu ve yükünü alarak ceset ailesine katıldık. Şartlar ne gerektiriyorsa ona göre davrandık ve anlaşma sonucunda 6 köy vermek zorunda kaldıysamda gün geldi devran döndü ve son 1 haftada operasyonlarımız sonucu efsaneden toplamda 400k'lık iki oyuncuyu ve 100k'ya yakın köy topladık. Valla açıkçası beni sınırda tampon olayım diye aldıklarını düşünmüyorum lakin öyle olsa bile dünyada bazı klanların uyguladığı taktik gibi yeter ki siz geçmeyin ben burda son köyüme kadar varım.

Son olarak bu yazıyı bana yazsanızda yazmasanızda size içten teşekkürlerimi iletmek isterim. Gerek yaşadığımız olaylar sonucu ceset ailesine katılıp ordan bir sürü iyi insan tanımamı sağladığınız için, gerekse de bilmiyorum kaç kere günün destekçisi veya savunmacısı yapıp genel destekçide 1. olmamı garantilediğiniz için size ne kadar teşekkür etsem az olur.

Burası r4gnar'ın veda iletisi olduğu için bu konuyu kısa tutmaya çalışacağım. Öncelikle bir klan ile müteffik iken, müteffik olduğun klanın saldırdığı oyuncuya habersizce destek atarsan, bu kalleşliktir. Ben olsam buradan aldığım destekçi ödülüyle övünmezdim :) İkinci olarak, bir klan birliği bir kıtanın %80'inden fazlasına hakimse, kıtada hakim olmadığı kısımlar da kendi müteffikleriyse zaten kıtanın hakimidir. Eğer bize bu kadar kinlendiyseniz "Biz sizin teklifinizi kabul etmiyoruz, Ceset'e geçip savaşacağız." demek her zaman mümkündü. Yaptığınız yanlışı düzeltmek için konuşulan bir teklifi kabul ediyormuş gibi yapıp işin ortasında yoldan dönmek hem Hüseyin abiyi çiğnemektir, hem de kalleşliktir. Efsane'yle ne yapıp ettiğiniz beni ilgilendirmiyor, umrumda da değil. Bizimle savaşmak için uzun bir süre fırsatınız vardı, bunu istediğiniz zaman doğrudan bize söyleyerek yapabilirdiniz. Ancak oyunun başından beri sen ve etrafındaki birkaç arkadaş (haberi olmayan klandaşlarını tenzih ediyorum) ucuz hareketlerle işi yokuşa sürüp adınızın bu şekilde anılmasını hak ettiniz. Kişiler yaptıklarıyla anılır.

Konuyu uzatmanın manası yok, alakası olmayan kişiler kusura bakmasın tekrardan.

Son kez saygılar ve tebrikler.

sTRoker*

Acemi
Bizimki Poke Ceset ilişkisinden farklı, ama genel anlamıyla bir şey söyleyeceğim.
Bir şekilde oyunda etki-tepki olayını herkes yaşıyor.
Yaklaşık 30 kişi tanıdım bu dünyada sağlam. Çokta güzel insanlar. Tatsız bir olay yaşadık, ama getirisi daha çok oldu günün sonunda. O tatsız olayı yaşatanlara biz de teşekkür edelim burdan.
Seninki de o cinsten, yazını okuyunca düşüncelerimi aktarmadan geçmeyeyim dedim :)
Size Primcinin tekisiniz dedigimde yanılmamışım :)
JoNyy Br

DeutschBabe

Kılıç Ustası
Size Primcinin tekisiniz dedigimde yanılmamışım :)
JoNyy Br
Sevgili Aykutcuğum, negatif yaymaya, saldırmaya hiç gerek yok. Polemiğe girmeye de hiç niyetim yok. Pozitif olalım, pozitif şeyler yazalım. Ben olay için tatsız dedim, konuyu deşmedim ve dönüp baktığımız da iyi ki tatsız şey yaşamışız diyemem tabi ki ama sonuca bakıyorum. İyi dostlar edindik. Rica ediyorum, bir oyun için ne insan kır, ne de yaşanmış tatsızlıkları uzat. Böyle bir olaydan prim yapmak ne işimize yarayacak? Sadece dost edindik dedim.

sTRoker*

Acemi
Sevgili Aykutcuğum, negatif yaymaya, saldırmaya hiç gerek yok. Polemiğe girmeye de hiç niyetim yok. Pozitif olalım, pozitif şeyler yazalım. Ben olay için tatsız dedim, konuyu deşmedim ve dönüp baktığımız da iyi ki tatsız şey yaşamışız diyemem tabi ki ama sonuca bakıyorum. İyi dostlar edindik. Rica ediyorum, bir oyun için ne insan kır, ne de yaşanmış tatsızlıkları uzat. Böyle bir olaydan prim yapmak ne işimize yarayacak? Sadece dost edindik dedim.

Ben uzatmıyorum dostum bizde dost düşman abi kardeş edindik.