w31 Klanların Duruşu (Röportaj)

• Konuyu başlatan By-SiNSeR
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Ziyaretçi
Yeniden merhaba herkese

Ara vermeden Klanların Duruşu çalışmalarıma devam etmekteyim. w32 de ki başlıkta desteğini esirgemeyen modlarımıza vermiş oldugum söz nedeni ile vakit kaybetmeden 31. dunyanın da ilk röpörtajını yapmış bulunuyoruz. Katılım gösteren tüm klan yöneticilerine teşekkur ederim samimi ve içten cevapları için :) çalışmalarımız devam edecektir. Tartışma olmamasını diliyorum EMEGE SAYGI lütfen...

Röpörtaj sahibi görüşü:

w31 klan bazında katılımı duşununce aslında gayet çekici bir dünya olmuş ama dünya özellikleri bu çekiciligi azaltmış ve şuan bu dunyada oynayan klanların hepsi için sıkıcı bir hal almış. Bunun haricinde kutuplaşmalar başlamış gibi gözüküyor. Beraber başladıkları her dunyada oldukları gibi HUCUM-CİN klanları beraber ilerliyor. DUMRUL burada bence süprizi yapabilecek bir klan. Diger klanları çok bilmedigim için çok fazla yorumda bulunamıyorum. Ama röpörtaj dahilinde olan klanların hepsi şuan için eşit şansa sahip ve benzer guçteler gibi. Bunun haricinde röpörtaj yapılan klanların Dünyayı nasıl kapatacaklarını bilmiyor oluşu da bence dünyayı açan yetkililerimizin bilgilendirme eksikligi oldugunu gösteriyor. Açılan yeni dünyalar ile birlikte bu dünyadaki ekip sayısının aşırı azalacagını ve kapanışının çok geç olmayacagını duşunuyorum...

SORU 1 : Öncelikle sizin ve ekibiniz hakkında biraz bilgi alabilir miyiz ?

DuMRuL: Ekibimiz 22. Dunya dan beri birliktedir. 22,27 ve son olarak 31 de birlikte oynuyoruz. Ancak bazi arkadaslarimiz, benimle 2. Dunyadan bu yana birliktedir.

HUCUM: ben klansavaşlarında oynadım lakin çok kısa süreli oynayıp bırakırdım. w5 ten sonra oyuna ısındım işin aslı vede gerçeği budur hucum ekibinin kuruluşu w5 dunyadır klan kurucumuz severimseni engin başkanın bireysel emekleri çoktur ekibimiz genelde belkide klanların yaş ortalaması en yüksek ekibidir online süresi yüksek en iyi tarafıda asla savaşmanktan çekinmeyen bir ekiptir klanda büyüğümüz küçüğümuzü bilir saygı sevgi çerçevesinde hareket ederiz hucum klanalarında sistem kendiliğinde işler hiç bir yönetici yönlendirmese dahi sistem kendiliğinden işler.. bir çok dünyada beraber oynadık 20. dünya da kapadık.

ZORBA: BIZ W9 DA KURULAN BI EKIBIZ. KLANIMIZI OLUSTURAN KILIT OYUNCULARLA BERABER YILLARDIR BERABERIZ. W13 DE AZTEK KLANLARI ILE BERABER DUNYAYI KAPATTIK. SIMDI BURADAYIZ.

CİN : ismim yakup 30 yaşındayım uzun süredir beraber oynayan bir ekiniz tabi değişik değişik dünyalardan toplandık w18 w20 den gelenler var w28 w24 den gelenler var kısacası cin ve ocean klanlarının karması gibi birşeyiz...az kişi ile oynamayı seviyoruz...

AiLe: İsmim suat yaklaşık olarak 2006 dan beri oynarım bu oyunu ekibime gelcek olursak ekip demek yerine Aile demek daha dogru olur biz senelerdir birlikte oynayan max. 10 kişilik bir aileyiz taban kadromuz hep aynıdır.

KMA: Klan savaşları w10 başta olmak üzere w6, w9, w16 bu dünyalarda boy göstermiş biri olarak aynı nickle klanlar.org w1, w6, w12, w16, w22 ve w31 olmak üzere kalıcı olmasak da girdiğim dünyalarda kendimce bir şeyler yapıp, ne kadar stres atmak için olsa da bu oyun stres yapıp zevkin uykusuzlukla ve yorgunlukla sonuçlandığını görüp, her hesap sildiğim de bir daha oynamayacağım diye kendime söz verip tekrardan bu oyuna başlayan birisiyim. Birlikte oynadığım dostlara gelince ben onları ekip değilde aslında hepsini abi, kardeş, kanka olarak görüyorum. Hepside benim ailem ister çok eski isterse yeni katılmış olsun aramıza KMA klanı olarak kapımız bizi satmayacak bütün herkese açıktır. Zaten bize katılan kolay kolayda bizi bırakmıyor.

SORU 2 : 31. Dunya açılalı 2 aylık bir sureç geçmiş, bu süreci degerlendirecek olursak ne söylemek istersiniz ?

DuMRuL: Cin-Hucum iyi gidiyor. Ancak Zorba klanlari da bana gore kaliteli oyunculardan olusuyor.

HUCUM: Açık konuşmak gerekirse özellikleri görunce başlamıycaktık lakin arkadaşların ısrarı ile son anda başlama kararı aldık başladıktan sonra diğer dünayda bizlerle oynayan tüm arkadaşların katılımıyla kalabalık vede aktif bir ekip olarak girdik özelliklerinden dolayı çok büyük savaşlarımız olmadı ama server da en iyi savaşları da verdik diyebiliriz

ZORBA: 31.DUNYA DIGER DUNYALARA GORE OYUN HIZI OLARAK DAHA YAVAS.BU YUZDEN BIR COK DEGERLI OYUNCU DUNYAYI BIRAKTI.BIR COK DEGERLI KLAN ISE DUNYAYA GELMEK ISTEMEDI. GELMELERINI ISTERDIM. 2 AYLIK SUREC BIZIM ICIN VERIMLI GECTI. DUNYADA ARTIK TASLAR YERINE OTURMAYA BASLADI.

CİN : Oyun hızı yavaş olduğundan herşey yeni yeni oturmaya başladı iyi oyuncular yeni yeni ortaya çıkmaya başladı kısacası oyun daha yeni başlıyor...Asıl klanlar kaldı açıkcası suan ve zevkli geçicek bir dünya...

AiLe: iki aylık süreçe göre sıkıcı bir dünya oldu ve bizde sıkıldık oyundan şimdi oplar var onlar biraz tad katmaya başladı.

KMA: İki aylık süreç çok kısa olmakla birlikte bir çok klanın tam anlamıyla w31'e adepte olamadığını ve çok çabuk yıkılıp ya da yönetim zafiyetinden dağıldığını görüyorum.

SORU 3 : Şuanda sagladıgınız bölge hakimiyeti,konum ve bu bölgedeki durumla alakalı duşunceleriniz nedir ?

DuMRuL: Guneybati bolgesindeyiz. Bolgeye hakim degiliz. Bolge hakimi zorba klanlaridir. Bunun sebebi,oyuna ben ve ekibimin ic ice baslamasidir. Yagma sinirimiz az. Hepimiz ayni bolgeden ekmek almaya calisiyoruz. Ancak bunu zamanla asacagiz.

HUCUM: hucum klanları her daim güneydoğu bölgesınde başlar kalabalık ekip olmanın avantajı ile hızlı bir ilerleme kaydettik güneydoğu bölgesının 100/85 tamamı şu an hucum klanlarının denetimindedir..

ZORBA: BOLGE HAKIMIYETI DUNYAYI KAPATMAK ICIN GELEN KLANLARIN EN BASTA ZORLANDIKLARI AMA YAPMALARI GEREKEN EN ONEMLI KONU. BIZ BU SURECI COK HIZLI GECTIGIMIZE INANIYORUM. VE GELECEGE DAHA UMUTLU BAKIYORUM.

CİN : açık konuşmak gerekirse oyun başında internet sorunlarım yüzünden organize olmadık kuzey doğu bölgesinde olmayı isterdim ama merkezde başladık ve suan için güzel ilerliyoruz bölge hakimeti konusunda güvenilir dostlarımız sayesinde iyi durumdayız...

AiLe: Bizim hiçbir zaman dünya kapatmak gibi amacımız olmamıştır oyunumuzu oynarız sıkılınca siler gideriz mantıgıyla hareket ediyoruz çokta hesap sildik sıralamasına bakmadan.O yüzden biz sadece tadını çıkartmaya çalışıyoruz..

KMA: Şuanda bölge olarak değilde kıta olarak bakarsak oyuna k45 kıtası hakimiyiz. Bölgede bir çok tecrübeli klanların tam ortasındayız.

SORU 4 : Bulundugunuz bölge dışında olan oyuncular ve klanlar hakkında duşunceleriniz nelerdir ?

DuMRuL: Cin-Hucum iyi gidiyor. Ancak Zorba klanlari da bana gore kaliteli oyunculardan olusuyor.

HUCUM: bizim diplomasi anlayışımız vede oyun tarzımız öncelik hucum klanlarının stratejisine göredir bu worldde dost vede müttefik klanlarımız mevcuttur cin klanıda zaten 20. dunyayı kapatmamızda emeği olan bir ekiptir.. şu anki klanlar gerçekten çirkeflik olmadan savaşıyorlar dileğim şudur ki bu şekilde devam etsin zorba cin kanser risky aile ve kma klanları ekibi tamamı hala devam etmektedir.

ZORBA: HUCUM VE CIN KLANLARI ELBETTEKI COK DEGERLI KLANLAR VE VOK DEGERLI OYUNCULARDAN OLUSUYOR. EFENDI KLANI DUNYAYI BIRAKTIKTAN SONRA ASIL SIZOFREN KLANI EKIBI OLARAK DUNYAYA DEVAM ETMELERI COK GUZEL. RISKY VE KANSER KLANLARIDA COK DEGERLI OYUNCULARDAN OLUSUYOR.UMARIM COK GUZEL EGLENCELI SAVASLAR BIZLERI BEKLIYOR.

CİN : Hucum klanı taktir ettiğim ve bu dünyayı kapatmasına kesin gözü ile baktığım klan w20 deki gibi bizlerde onlara yardımcı olucaz inş...fetih klanı çok bilmiyorum ama güzel ilerliyorlar onlarıda tebrik etmek gerek...zorba klanı hakkındada hiç bilgim yok...risky klanı ise her zamanki gibi sağda solda kendilerine piyon bulup savaşta oldukları klanın üstüne salıp duruyor işte :)aile klanıda cidden aile ortamı var...

AiLe: Klan ve oyuncu kalitesi olarak bence en iyi dünyalardan biri diyebilirim hepsi ayrı ayrı değerli insanlardır dost düşman farketmez.

KMA: Bulunduğum bölge haricinde bir başka klan ya da oyuncu hatta KMA klanından olmayan hiçbir oyuncu hakkında bir düşüncem yoktur.

SORU 5 : Bu dunyada klanınız haricinde gördugunuz favori klanlar kimlerdir ?

DuMRuL: Biz hicbir dunyaya favori olarak girmiyoruz ki bunuda istemiyoruz zaten. Biz tek klan olarak hatta 20-25 kisi olarak dunyaya giris yapiyoruz. Hucum-cin ve bana gore zorba klanlari agirlikli bir dunya burasi.

HUCUM: bu dunya yavaş olduğundan sıkılmıyan klan daima favoridir ama şu aşamda cin favorimdir :)

ZORBA: HUCUM VE CIN KLANLARI ILK BAKISTA ELBETTEKI GOZE CARPAN FAVORI KLANLAR.KANSER VE RISKY KLANLARIDA COK IYI ILERLIYORLAR.

CİN : yukardada yazdım tek favorim HUCUM...

AiLe: Biz kendimizi favori görmüyoruz çünkü dedigim gibi heran kafamıza estigi gibi davranıp silebiliriz o sebeble hucum ve cin ekibi bu ciddiyetini korursa dünyayı kapatacak 2 ekip belli olmuş olur :)

KMA: Favori söylemek için çok erken 2 aylık bir süre ve her gün bir klan dağılıp yeni bir klan oluşuyor. Ama sırf soruya cevap vermek için olursa Kanser, Zorba ve Şizofren'i söyleyebilirim..

SORU 6 : Bu dunyada kendiniz ve klanınız haricinde gördugunuz favori oyuncular kimlerdir ?

DuMRuL: Hepimiz oyun arenasi icindeyiz. Bugun favori olan yarin olmayabilir. Reel hayatimizda olanlar gelisimimizi etkileyecektir. Eger bir isim vermek gerekirse centurion7* oyunla ilgili biridir. Kendisini yonetici olarak takdir ederim.

HUCUM:Cin risk zorba gelişimleri gayet iyi gidiyor autocoad yani ömer faruk2829 yani faruk abi bunlar direk sıralamya girecek oyunculardır

ZORBA: W9 DAN BU YANA TANIGIM DOSTUM KARDESIM -RaDjaP- OYNADIGI HER DUNYADA OLDUGU GIBI BU DUNYADA DA IZ BIRAKACAKTIR.

CİN : oksijennn

AiLe: beşinci sorunun aynısı :)

KMA: Bence favori oyuncu yoktur. Bir oyuncuyu oyuncu yapan klanı ve dostlarıdır. Onlar olmadan kimse favori olamaz. Şahsen kimseyi favori göremiyorum.

SORU 7 : Genel olarak toparlarsak 31.Dunya bekleneni sizce verebildi mi ?

DuMRuL: Veremedi ne yazikki. En basit ornegi olarak, Klan uye sayilari az. Mecburen 3-5-7 klan olmak durumunda kaliyor klanlar. Klan disi derek yasaklandi bunu anladik ama klandan cikinca desteklerin geri donmesi cok kotu bir secim olmus. Ne yani alt klanimdaki kisi benim klanimdaymis gibi beni destekleyemeyecek mi? Ben diger klanlari ziyarete gidemeyecekmiyim?

HUCUM: bana göre vermnedi özellikleri beklediğmiizn çok altında

ZORBA: BENCE VEREMEDI. CUNKU BIR COK ELIT KLAN VE OYUNCU DUNYA HIZINDAN DOLAYI YA GELMEDILER YADA BIRAKTILAR.

CİN : Kalitesi düşük bir dünya bence...

AiLe: Genel olarak bekleneni vermedi çünkü yeni dünyayı zamanlama olarak çok kısa sürede açtılar ve 31 oyuncu sayısı olarak az kişiyle başlangıç yaptı ve tabi çok yavaş :)

KMA:Tabikide hayır aslında biz dostlarımızla önceki dünyayı bıraktığımızda bu dünya için sözleşmiştik, açıldığında özelliklerini gördüğümüzde hayal kırıklığı oldu. Ama yinede başladık. Genel olarak bakarsak dünyaya her zamanki gibi dağılan birleşen bir çok klan var ve bu şekilde devam edecektir diye düşünüyorum.

SORU 8 : Premium ile gelişimin bu dunyaya etkisi nasıl oldu ? sizi zorladı mı ? premium ile gelişen klan yada oyuncular başarılı mı başarısız mı oldu ?

DuMRuL: ilk 20 nin cogu oyun basinda premium harcadi. Cevremdekiler bilirler gelisimime de bakabilirler ki yavas gelistim ve presiz gelistim. Hatta 5k degerinde de ham sattim. Oyun basinda evet madeb cok onemli parasi olan sizden degil 1, 10-15 adim onde basliyor. Ancak zamanla para yerini kaliteye birakiyor. Kalite satin alinamaz. Pre ile gelismeyen , emekleri ile gelisen dost dusman herkese selam olsun. Su var ki, pre ile gelismek yasak degil neticede. Bizim oyuna ayiracak paramiz olmasada olan arkadaslar bunu kullanabilir. Oyun buna izin veriyor. Biz yavas gelissek de bu arkadaslar sayesinde 2-3 aylik pre ihtiyacimizi karsiliyoruz. Herkesin zevki farkli, ben emek vererek baskalari para ile mutlu oluyor.

HUCUM: preimum gelişimi çok adaletsiz bir sistemdir.. bu oyunda edindiğim en iyi tecrübe pre ile hızla gelişenler belirli zaman sonra yani diğer klanlar bölgeler oturduktan sonra sağlam savaşlarda yeterince dirençli değiller.

ZORBA: PREMIUM ILE OYUNUN BASINDA COK HIZLI SEKILDE GELISEBILIRSIN.LAKIN BU BI NOKTAYA KADAR SIZI BASARIYA ULASTIRIR. BU OYUN EKIP ISIDIR. EKIBINIZ IYIYSE PREMIUM SIZI BIR NOKTAYA KADAR ZORLAR. AMA SONUCTA KAZANAN EKIP RUHU OLUR.

CİN : Premium ile gelişme olayı bence 2 türlü bakılmalı...oyunu bilmeyen oyuncuların premiumla gelişmesi iyi oyuncular yarar sağladı ve onların köylerini cok güzel topladılar... oyunu bilip premium ile gelişen oyuncular ise bugracisem faruk2829 kendilerine bence diğer oyunculardan çok büyük üstünlük sağladılar...Premium iyi birşey ya...

AiLe: Biz bu dünyaya premium biriktirerek başladık fakat premiumla oynamayı bilmedigimizdenmidir nedendir bilmem birtürlü beceremedik preleri kullanmayı.Pre basıp kasan oyunculardan şuan ilk 20de nadiren vardır herhalde.

KMA: Premiumu çok abarttılar. Artık bu oyunu hiç bilmeyen biri bile eğer parası varsa bir kaç günde premium ile zirveye oynayabilecek duruma geldi. Yani kısacası premium çıktı oyunculuk bitti diyebiliriz.

SORU 9 : Diger dunyalara kıyasla bu oyun sırları buldukça kapanıyor. Çogu oyuncu bu özellikli dunyaları bilmiyor. Bu konu hakkında bilgi verir misiniz ?

DuMRuL: Sirli Dunya bilmiyorum.En son 27 de oynadim. Deneyip gorecegiz.

HUCUM: İnanın bu sırlar hakında benimde net bilgim yok yani sırlı dünya 23 dünyada oynadım ama hiç sırı incelemedim

ZORBA: BU KONU HAKKINDA BENIMDE COK BILGIM YOK.

CİN : adi üstünde SIR :) bizde bilmiyoruz :)

AiLe: sırlar konusunda benimde bilgim yok malesef ilkkez sırlı dünyada oynadım fakat sırlar 3 aydan sonra çıkıyormuş 3 ayı görürsek burda ozaman hep birlikte öğrenmiş olucaz :)

KMA: Bunun hakkında benimde pek bilgim yok ama güzel olacağını düşünüyoruz.

SORU 10 : Son olarak 31. dunya oyuncu ve klanlarına söylemek istediginiz şeyler nelerdir ?

DuMRuL: Kotu bir dunya olmus bana gore. Yakinda bolunmeler olacaktir. Her dunyada bir beyaz bir siyah taraf olur. O sekilde olmamasini ve dunyanin cabuk kapanmasini diliyorum.

HUCUM: Açık ve net söylüyorum edebine adabına yakışır şekilde oynayıp bize yakışır şekilde oynamaktır unutulmamalı ki sonuçta bu bir oyun birbimize kızarız darılırız veya kırılırız ama asla incitici rencide edici kelimeler kullanılmamalı asla pişman olacağımız davranışlardan bulunmamalıyız bu oyun savaş oyunudur strateji oyunudur bu şekilde hareket ederek oynanmalı vede asla elimizden geldiğince kırıcı olmamaya çalışmalıyız

ZORBA: BUTUN KLANLARA BASARILAR DILIYORUM. BUTUN OYUNCULARDAN RICAM ISE BUNUN SADECE BIR OYUN OLDUGUNU UNUTMAYIN.HER NE OLURSA OLSUN KARSINIZDAKI KISILERE SAYGIDA KUSURSUZLUK ETMEYIN. KENDINIZI VE KLANINIZI KUCUK DUSURMEYIN.

CİN : Oyundan zevk almaya bakın başka oyuncuların ve klanların kuklası olmayan kendi kararlarınızla kendi özverinizle oynamaya çalışın çünkü bügün sizin arkanızda olan oyuncu ve klanlar emin olunki sizi çok güzel arkanızdan vuracaktır...

AiLe: Herkesin belli bir ekibi vardır illaki herkes kendine güveniyordur ama ne olursa olsun bunun oyun oldugunun farkında varsınlar isterim.Bunun farkına varan insana dicek lafım yok zaten :)

KMA: W31 oyuncu ve klanlarına başarılar diliyorum.

DeletedUser37337

Ziyaretçi
Emeğine sağlık dostum gayet başarılı bir çalışma oluşmuş

Brskr-RTV

Hafif Atlı
kanka ne ara yaptın bunu çakal insan bir haber verir dünyaya gelip gitmişin bak bide :D

Bengam

Ağır Atlı
:) Bütün klanların dünya hakkındaki yorumlarını okudum gerçekten güzel temenniler var ama ben kendimce dünyadda yerimiz nedir bilmeme ama bu dünyada kuzey doğuda oynayıp ve bölgenin büyük coğunlugunda hakimiyeti sağlamış bir klan oalrak bu roportajda neden olmadığımı anlamadım.

Hepinize iyi oyunlar

DeletedUser

Ziyaretçi
:) Bütün klanların dünya hakkındaki yorumlarını okudum gerçekten güzel temenniler var ama ben kendimce dünyadda yerimiz nedir bilmeme ama bu dünyada kuzey doğuda oynayıp ve bölgenin büyük coğunlugunda hakimiyeti sağlamış bir klan oalrak bu roportajda neden olmadığımı anlamadım.

Hepinize iyi oyunlar

Ben anlatayım :)
Klan profilinizde kime ulaşacagıma dair bir bilgi yoktu bende ana klanınızın en yuksek puanlı oyuncusuna mesaj attım sonuç aşagıdaki linkte :)
http://prntscr.com/9m2272

DeletedUser

Ziyaretçi
En azından beni tanıdıgını düşünmüştüm :) sağlık olsun

w31 de oynamamış ve takip etmemiş biri olarak kimin hangi klanda oynadıgını bilmiyorum. :) Ama klanınızda ki oyuncu sizin adınıza karar verip cevapsız bırakmış mesajımızı. Ben bu konuda bir sitem de bulunmuyorum farkındaysanız :) Kısacası başka sefere inş.

DeletedUser12293

Ziyaretçi
emekelrine sağlık serhat...... ,y bir çalışma risky vede kanser de keşke röportajı yayınlansa hatta imklanı varsa bu arkadaşlarında fikirleri paylaşılması gerekir her iki klnda bu servera renk katan klanlardır ..

Bengam

Ağır Atlı
w31 de oynamamış ve takip etmemiş biri olarak kimin hangi klanda oynadıgını bilmiyorum. :) Ama klanınızda ki oyuncu sizin adınıza karar verip cevapsız bırakmış mesajımızı. Ben bu konuda bir sitem de bulunmuyorum farkındaysanız :) Kısacası başka sefere inş.

Estagfirullah benimki sitem değildi gözden amışız sandım :) profiller hiç aklımda değil

DeletedUser14924

Ziyaretçi
Öyle deme şimdi garip ne yapsın :( Bölgeyi kesiyon mu efendi favori cin favori fetih favori garip onmylove netsin küççücük klanıylan. Hem aldınız şizoyla ortak op da yapıyoğnuz

DeletedUser

Ziyaretçi
Öyle deme şimdi garip ne yapsın :( Bölgeyi kesiyon mu efendi favori cin favori fetih favori garip onmylove netsin küççücük klanıylan. Hem aldınız şizoyla ortak op da yapıyoğnuz

komik şey seni :) demekki benim haberim olmayan konularada hakimsin şimdi gözüme girmeye başladın :) ama senin benle konuşmaya çalışma olayınıda taktir ediyorum azimlisin :) oyundan olmuyor forumdan forumdanda olmazsa bi ara iste telefonumu vereyim ordan konuşmaya çalışırsın son çare :)

DeletedUser14924

Ziyaretçi
komik şey seni :) demekki benim haberim olmayan konularada hakimsin şimdi gözüme girmeye başladın :) ama senin benle konuşmaya çalışma olayınıda taktir ediyorum azimlisin :) oyundan olmuyor forumdan forumdanda olmazsa bi ara iste telefonumu vereyim ordan konuşmaya çalışırsın son çare :)

Sana saygım sonsuz başkan kamçı falan lazım olursa izindeyiz. Ver telefon numaranı sohbet ederiz bol bol :D

DeletedUser14924

Ziyaretçi
Bu arada güzel bir çalışma olmuş tebrik edeyim seni serhat

DeletedUser

Ziyaretçi
Yakup başkan anlamadığım bişey var izninizle acıklamanızı beklicm sizin gibi büyük oyunculara benim soru sormama müsade varmı bilmiyorum ama?

Bahsettiğiniz maşa klanlar hangileri?

alınganlıkmı yaptın yoksa :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Sana saygım sonsuz başkan kamçı falan lazım olursa izindeyiz. Ver telefon numaranı sohbet ederiz bol bol :D

teşekkür ederim. benimde saygım sonsuzda sendeki bu kamçı merağını anlamadım evde tek başına ne yapıcan okadar kamçıyı :)