VEFA vs PONÇİK

Spedy Gonzales

Mızrakçı
Evet geçmişte bir arkadaşlığımız var kendimizi bozmayalım diye diretsemde hırslarına gerçekten yenik düşen birisin kısa kısa cevaplarla ınsanlarıda yormadan senı bırazcık aydınlatayım :)

1)t0qi hesabını bir günde ne vefa ne ponçik zaten toplayamazdı konuyla ilgili açıklama Ömerede Kamilede yapıldı diğer insanlar yanlış tanımasın diye sadece ufak bir hatırlatma yapayım burda beyaz klanı ile ilk günden son güne hiç anlaşma yapmadık köylerini topladıgımız içinde normal şartlarda acıklama yapmamı gerektiren bır durum yok fakat toqinin sadece '1 gün sonra birdaha oyuna girmeyeceğini köylerinide kim keserse onun alacagını' söylediği kulağımıza geldi 'BİR OYUNCU BIRAKIYOR DİYE VEFANIN 15 KÖYLÜK HAKİMİYET FARKI KAPATMASINI İSTEMEDİK...!'

2)Hani bizim çok sıkı dostlugumuz varya son kelime neden büyük harf ile yazıldı onu açıklayayım ...
Bir hesap vardı vefada ismini vermeye gerek yok sonradan Ömerle halletiğimiz bir konu... Ponçik klanından X kişisinin köyü Ponçik klanı tarafından alınıyor aktif olmadıgı için vs vs uzatmıyorum alındıktan hemen sonra vefadan bir oyuncunun 7 dk sonrasına 2 mis attıgını görüyoruz ben Y kişisine o köyü bırakması gerektiğini söylüyorum oda bırakmayacagını soyluyor tabı ikimizde cok alevliyiz o konusmada böyle sakin konustuguma bakmayın kıyamet kopuyor o yazısmada en sonunda hakaret ediyor arkadaş bana :D bende bunu mükemmel dostuma yazıyorum konu böyle böyle bak biz birbirimize yürüyoruz
bu adamı toplayacagım arkadaşın bana yazdıgı yazı yukarıdakının aynısı bır oyuncunun hatası yüzünden 15 köylük hakimiyetin gitmesi adalet mi ? tamam siz alın biz sadece kendi köyümüzü alalım onada hayır misleri azalıyor böyle de dostuz yanı neyse geçiyorum burayıda :D

3)Dünyanın ilk gününden son gününe kadar stratejik olarak cevremdeki dost düşman herkes bana doğru olanın vefayı vurmak oldugunu sürekli savundu ...Son ikide belki şansımız daha az olsada 45 günlük dünya için arkadaş kaybetmek istemediğimi sürekli ifade ettim ve savasmak istemediğimi söyledim, dinlemeyebilirdi insanlar benı ama sağolsunlar herdefasında anlayışla beklediler savaş tarihini bizim belirlediğimizi ve kendisinin sonradan haberi oldugunu dile getirmiş
'Son bir savaş verelim bitsin o zaman tam 3 eylülde savaş ilanı verelim birbirmize ' Bu mesajı yazan vefa klanından cok sevdiğim bir arkadaşım üstüne muhabbet etmeyin bu konunun zararlı cıkarsınız tarihi ponçik vermedi vefa kendisi bana tarih verdı :D

4)Siyah klanı konusunada cok kısa geliyorum ne siyahı nede vefayı son 2 klan kalana kadar vurmam dedim vurmadımda cunku ben diplomasi bozmayı kendine yakıştırmayan bir insanım sonda ikiniz kaldınız ikinizden biri bırakmayana kadar diğerini vurmam dedim yine vurmadım Uğur bıraktım dedikten sonra klanıma sirkü çekip siyahtan alabildikleri köyleri vurup almalarını söyledim sonuç olarak sen haklıydın hakimiyet dünyası senin bana fark atmanı beklememeliydim :D (ASLA ÖYLE DÜŞÜNMEDİM BEN ÖYLE DÜŞÜNEN BİRİDE ASLA OLMADIM İRONİYDİ ORASI OYUNDA YAPILMASI GEREKEN NEYDİ İSE HEP ONU YAPTIM HİÇ KİMSEYİ ARKADAN VURMADIM HİÇ KİMSEYİ SATMADIM O YÜZDEN KİMİN NE DÜŞÜNDÜĞÜ UMURUMDA DEĞİL ;) )

Ben eğlendim bu dünyada yeni insanlar tanıdım ilk defa denenen bu değişik dünyada zafere yakın olan tarafım benim için herşey çok güzeldi :) değdi mi diye düşünüyorum 20 günlük dünyaya dönüp baktığımda evet kazandıklarım kaybettiklerimden cok daha fazla değdiğine emin oldum bu forumu okuduktan sonra :)

Dünyada emek veren bütün arkadaşların eline sağlık 5 klanın 5indede bu dunya tanıyıp benim için değerli olmayı basaran insanlar var en kısa zamanda baska dunyada görüşmek dileği ile dahada yazmıyorum yoruldum :D

Valla hiç okuyasim gelmedi :) ama yaziklar olsun o dünyaya seni bitiremedi hepsini teker teker kınıyorum :))

Daha sonrasında Siyah ile dünya başından beri savaşıyorken Pembe klanlarının sadece hakkımda atıp tutmaları dahil hiçbir şeyi göz önünde bulundurmadan Stratejimiz gereği kadro olarak güçlü olduklarını düşündüğümüz için vurup dağıttık. Buraya kadar her şey gayet normal ilerliyordu.

Bundan pembe klanının haberi var mı peki :) pembe klanını vurup dağıtan yiğit :D

Girdiğin ilk düzgün savaşta tek opta silindin. İki klanla savaştık en az dedin ben w başında 4 klanla nötr’düm ve savaşıyorduk. zaten 7 klan var 2 klanla savaşmıyorsan bırak git..
klanında w başında kim varsa kestik yağmaladık. Tek zararımız yokken ben ceza yedim bunu 2 gün boyunca sakladık kimsenin haberi yoktu. Hesabı açtırmaya çalıştık neyden ceza yediğimi anlamaya çalıştık. Dünya öğrendikten sonra beyaz klanı sa bozdu vefalı bi kaç oyuncu senin adını vererek oynamamaları gerektiğini söyleyip dönüp kamileri kendi klanına (pembeye) attı. Kendi klanımdaki Vefalı oyunculara sav gerekiyormu diyorum cevap yok kami var mı diyorum cevap yok. Sonra noldu peki pembe klanından vefalı oyuncu vurdu beyaz klanından biri köyü aldı organize olarak. O kadar yani ama kalkmış dağıttık astık kestik :) ironik.. pembeyi dağıtan klanın seninle alakası yok. Dünyadaki hiç bir arkadaşıma oyuna asılma bana yardımcı ol, git şuna truva at git buna hainlik et demedim. Varsa söylediğim biri beni utandırabilir :) @sliha kardeşim hariç :D
Ben ceza yedikten sonra arkadaşların hevesi kaçtı kimse oynamak istemedi beyaz klanın SA yı bozması bi gece de iki üç kafa hesabın sa olan klandan mis yiyip köyleri kaptırması pembe klanını bitirdi. Yani seninle alakası yok. W başında vurduğum raporlar hala duruyor istersen boy boy yayınlarım :) yağmacı tüm adamların kesildi mançolandı hatırlıyorsan :D
Kısacası adalet istedik kimse kimseye çökmesin herkes eşit şartlarda savaşsın kim kazanıyor görelim dedik ama sonra kötü olduk. W başında ponçik ve siyah klanına diğer klanların girmesini onları ortadan kaldırdıktan sonra biz aramızda savaşırız denmesini kabul etmedim. Taraf gibi davranmaya gerek yok herkes oyununu oynasın dedik.

Tabi böyle karma düzen bi w açıp klan üyelerine saldırııyı açık hale getiren adminlerde kaostan yana onu da anlamış olduk. Madem istedikler bu, bundan sonra her dünya kaos :)

Konuşmayacaktım, çok önemli bir w değildi çünkü ama herkes kendi açısından anlatmış bizde anlatalım.

Bu w de pembe klanında ne kadar arkadaşım varsa hepsine kefilim kimseye arkasından salladıklarını görmedim.
W başında bana gelip 5v1 klana girelim dendiğinde ne gerek var burda herkes her klanda karma düzen oynayalım bireysel zevkimizi alalım ben bu işe girmem bi iki klan gözüme kestrir onlarla uğraşırım kalırsak sona o zaman otururuz konusuruz dedim. Oyunun başında bi kere konuştum daha da konuşmadım. klan kurucuları soba, ranuna, w3 kaptan, küvet ve diğerleriyle görüştüm ve hepsine herkes birebir savaşsın kimse kimseye çökmesin pakt yapıp dünyanın çivisini çıkarmayın dedim. Bi tek ponçikle görüşmedim onları da tanımadığımdan dolayı.

Beyaz klanında eskiden rakip olan oyuncular olmasına rağmen soba nın sözüne itimat ederek SA yaptık. Klanımdaki diğer arkadaşların isteği ile w3 kaptan ile de SA işaretledik. Ne olduysa ben süresiz ceza yedim hesap banlandı, 2 gün açtırmaya çalıştım ama nafile. 3 günden fazla ceza veremeyeceğiniz saçma bi konuşmaya süresiz verdiler. Ne olduysa bundan sonra oldu. Beyaz klanında karakteri bozuk bi kaç arkadaş ben ceza aldıktan sonra klandaki arkadaşlara SA varken bi gece misleri basıp saldırıyor ve köyünü alıyor. Benim olduğum bi dünyada bu kadar rahat hareket edemezlerdi tabiki de. Bknz; önceki dünyalar :) daha sonra ben bu arkadaşa yazdım hiç muhabbetim olmamasına rağmen, arkadaş aynen şunu yazdı. Hangi klanda olursa olsun, argocu birisini görürsem ben vururum bana 4/5 w dünya oynatmadınız sizle SA yapacak adamı da sallamam onu da vururum dedi. Yapsın tabi buda oyunun bi parçası ağlayıp zırlamadık sadece wp dan yazıp adamlığını sorguladık sağolsun oda rengini belli etti. Adamda haklı hayatı boyunca argodan hiç bişey alamamış ne koparırsam kardır diye bakıyor :) Aslında dip yapılmayacak dünyada diplomasi ile uğraşmışız.
Dünya daha adil olsun diye uğraşırken, aslında ben olmasam oyunun ilk haftasından sonra silinecek olan arkadaşlar döndü sonradan bizim üyelere vurdu.

Sadece bu dünyada muhabbette bulunduğum tanımadığım insanlara sorup öğrenebilirsiniz. Uğurla daha önce herhangi bi dünya da oynamadım arkadaşlığımızda yok merhaba merhaba o kadar. Gidin ona sorun kim sözünü tutmamış kim fırıldak peşinde koşmuş öğrenin.
40 günlük dünya için karaktersizlik yapıyorlar sonra dönüp düzgün cümleler kurup efendilikten bahsediyorlar.

Düşmanında delikanlısı lazım bu devirde :)

poncik i tebrik ederim kimse evirip cevirmesine kıvırmasına gerek yok arkadaslar ben pempe ile basladım ilk basladıgımda dogru konusmak gerekirse pembeye ihtimal bile vermedim :) ama sonradan baktıgımda gercekten 3 vs 1 hakkını vererek savastı ve kaybetti gercekten oynamak istediler beni şok etti pembenin performansı ama diğer uyanıklar oynamaktan önce diplomasi düsündüler... pembeyi arada götürdüler genel manada oyunun hakkını veren pempe gönüllerin sampiyonu oldu ponçik ise resmi şampiyon
Mehmet özetlemiş ağzına sağlık :)
Delikanlılığımızın kurbanı olduk knka

Ayrıca w başında bana gelip şu iki klanı indirelim sonra başbaşa oynarız diyen kişinin benden aradığını bulamayınca kimlere gidip ‘eskiden arkadaştık hatırlıyomusun’’ diye konuşup diplomasi yapması çok komik. Bide adamlr 48 saat vermiş hala arkadan vurdular diyorlar. Burda yazılanlara bakarsak son ikiye iki klan kalmış ve ponçik vefaya tek atmış bu kadar basit. Eğer ponçik klanı bi tık geride kalsaydı 48 saat bile vakti olmayacak tepelerine binilecekti ama oyunu görmüş siyah dağılımca yapması gerekeni yapmış köy toplamış vefaya da 48 saat vermiş daha nolsun. Gayet makul.
isterdİk ki pembe klanının karşısında da omurgalı insanlar olsunda öyle yenilelim. Haritanın uçtan uca kılıç destek süresi bile max 40 saattir.
bizim gibi SA olan klandan darbe yemedin ya

emek veren herkesin eline sağlık. Konsept olarak beğendiğimiz ama eksiklikleri olan bu dünyaların devamını bekliyoruz. Mümkünse kendi klanına saldırıyı kapalı halde :)

Kara-Sultan

Kılıç Ustası
Ne zamandır buraya bakmıyordum muhabbeti kaçırmışım :) Beyaz dünyayı kazansaydı kahrolurdum biz gittikten sonra ponçiğin kazanmasını istiyordum, öyle de olmuş tebrikler Mehmet, Oğuz ve diğer arkadaşlar. Ayrıca Kriegeer doğru söylüyor, Ranuna biraz abartmış, bizi açıktan kimse vurup dağıtmadı, asıl darbeyi biz sa olan arkadaşların kafa oyuncularımızı habersiz vurdukları zaman aldık ve bu iki kere oldu soba teminat vermesine rağmen aynı gece iki yöneticimiz daha düşürüldü, ben silinene kadar hiç köy kaybetmeme rağmen bu olay beni de oyundan düşürdü, arkadaşlara silelim diyen ilk ben oldum, biraz saf oynadık belki de hak ettik bilmiyorum. Ponçik en başından beri takım oyunu oynadığını gözlemledim, stratejileri de iyiydi, sözlerine de sağdıktılar benim gözlemime göre siyah ponçik ve pembe entrikaya kaçmadan dümdüz oynamaya çalışan klanlar olmuştur. Vefanın kadrosu diğer klanlara göre daha düşük olmasına rağmen buraya kadar gelmesi de ne derseniz deyin Ranunanın çabaları sonucu olmuştur. Göreceli de olsa bu da bir başarıdır. Oynayan herkesi tekrar tebrik ederim.

NEFRETDOLU

Casus
Ne zamandır buraya bakmıyordum muhabbeti kaçırmışım :) Beyaz dünyayı kazansaydı kahrolurdum biz gittikten sonra ponçiğin kazanmasını istiyordum, öyle de olmuş tebrikler Mehmet, Oğuz ve diğer arkadaşlar. Ayrıca Kriegeer doğru söylüyor, Ranuna biraz abartmış, bizi açıktan kimse vurup dağıtmadı, asıl darbeyi biz sa olan arkadaşların kafa oyuncularımızı habersiz vurdukları zaman aldık ve bu iki kere oldu soba teminat vermesine rağmen aynı gece iki yöneticimiz daha düşürüldü, ben silinene kadar hiç köy kaybetmeme rağmen bu olay beni de oyundan düşürdü, arkadaşlara silelim diyen ilk ben oldum, biraz saf oynadık belki de hak ettik bilmiyorum. Ponçik en başından beri takım oyunu oynadığını gözlemledim, stratejileri de iyiydi, sözlerine de sağdıktılar benim gözlemime göre siyah ponçik ve pembe entrikaya kaçmadan dümdüz oynamaya çalışan klanlar olmuştur. Vefanın kadrosu diğer klanlara göre daha düşük olmasına rağmen buraya kadar gelmesi de ne derseniz deyin Ranunanın çabaları sonucu olmuştur. Göreceli de olsa bu da bir başarıdır. Oynayan herkesi tekrar tebrik ederim.
Teşekkürler kral bir sonraki performansta görüşmek dileği ile :)

Drow

Mızrakçı
Cok gerildim. Gerilemenin sebebi dinletemedim sözümu. Ayalrim buraya geleceğini vallahi tahmin ediyordum uyardım da. Fatih cok iyisin.fesat degilsin. Fesat saban arkadaslar olabilir ama degil.. kıramıyor tamam diyor. Len omer gel buraya şeytan seni :)) omer suclu.

Iki ye iki atalim zevki çıksın diyen bendim. Omer tmm dedi olmadi. Sonra vazgeçtiler. Ama sonuç poncik vurmus yeni öğrendim. Beyaz vefa ile siyah poncik ile olacakti ne güzel.gitti emeklerimiz. Poncigi tebrik ediyorum. Fatih de omerde iyi bir ders cikarmislardir. Artik bi dahaki dünyaya daha iyi gireriz. Hep birlikte.dostluk kazansin. 67 de oynayacakları da basarilar

Cok gerildim. Gerilemenin sebebi dinletemedim sözümu. Ayalrim buraya geleceğini vallahi tahmin ediyordum uyardım da. Fatih cok iyisin.fesat degilsin. Fesat saban arkadaslar olabilir ama degil.. kıramıyor tamam diyor. Len omer gel buraya şeytan seni :)) omer suclu.

Iki ye iki atalim zevki çıksın diyen bendim. Omer tmm dedi olmadi. Sonra vazgeçtiler. Ama sonuç poncik vurmus yeni öğrendim. Beyaz vefa ile siyah poncik ile olacakti ne güzel.gitti emeklerimiz. Poncigi tebrik ediyorum. Fatih de omerde iyi bir ders cikarmislardir. Artik bi dahaki dünyaya daha iyi gireriz. Hep birlikte.dostluk kazansin. 67 de oynayacakları da basarilar
Bu haftasonu bu postun dövmesini yaptıracağım başka türlü akıllanmayacağım yoksa :)

forGAZZE

Casus
sen gittikten sonra güzel yağma çektik haha. Diğer arkadaşlar gibi giderken tüm kamileri bana vurmasaydın daha güzel olurdu orası ayrı...