UDW vs ŞİZO-CESET-KENE-VİOLİN (YEK),ADALET-MS

DeletedUser54786

Ziyaretçi
tamda bu yüzden bedava olmalı bu işler yoksa cennete gidecek adam bulamayız :p

ve o sözü söyledinya cibbeli olduğuna kanaat getirdim :D

cennete gitmek bedava cehenneme gitmek parayla diyerek çok doğru bir tespit yapmıştı kendisi :p

misal büyük rakı ya servet ödüyoruz :eek:

DeletedUser63757

Ziyaretçi
tamda bu yüzden bedava olmalı bu işler yoksa cennete gidecek adam bulamayız :p

ve o sözü söyledinya cibbeli olduğuna kanaat getirdim :D

cennete gitmek bedava cehenneme gitmek parayla diyerek çok doğru bir tespit yapmıştı kendisi :p

misal büyük rakı ya servet ödüyoruz :eek:

son zamdan sonra cep yakıyor sorma mümin .

DeletedUser54786

Ziyaretçi
yeni zam dalgası gelicek mart sonuna doğru,sesiz sadasız olacak yine :D

DeletedUser54786

Ziyaretçi
oluyor veya olmuyor demek için bana koskoca bir bölüm açılması lazımki anlatabileyim,tek postla cevap veremem buna :confused: :confused:olsada olmasada gencecik bedenlerde yitiyor be :( ölen öldüğü ile kalıyor maalesef :(

DeletedUser63757

Ziyaretçi
oluyor veya olmuyor demek için bana koskoca bir bölüm açılması lazımki anlatabileyim,tek postla cevap veremem buna :confused: :confused:olsada olmasada gencecik bedenlerde yitiyor be :( ölen öldüğü ile kalıyor maalesef :(

biz 3-4 saatlik konferans yapıyoruz insanlar gominizm gençlerin gafasını yıkamış deyip geçiyor mümin .

DeletedUser54786

Ziyaretçi
ben bu güzel ülkemizin uzun vadede ayakta kalacağını düşünmüyorum zaten,fazla uzun ömürlü olmayız bu kafalarla maalesef:confused:

eğitim seviyesi diycem ama gördükki okumuşuda cahil bu ülkede, e ne halt yapıcaz çözüm ne ?? dediğimizde kimse cevap veremiyor,veremiyordu daha doğrusu:p geçenlerde bir gençle sohbet ederken sordum onada, bana çözümün genetik mühendisliğinde olduğunu,dna mızı değiştirmek sureti ile bu durumdan kurtulabileceğimzi anlattığı uzun bir konuşmayı dinledim, oldukçada mantıklı ve bilimsel konuştu, şaşırttı beni çocuk :eek:

genlerimizle oynamamız lazım genetik kodlarımzı değiştirilmeli dedi,ve bunu kısa vadede nasıl yapacağınıda anlattı kısacası :D

imkan verilse yeni adolf olur diye düşünmedim değil bir anda olsa :eek::p

DeletedUser54786

Ziyaretçi
Aynı düşünce ,ırk veya dini birliktelik lere veya oligarşik inanışlara sahip bireylerin bir araya gelerek oluşturdukları yapılanma olan toplum düzenin deki bireylerin genetiği değiştirdiğimiz takdirde toplumun genetiğide roğal fraksiyon olarak değişmiş olacaktır zaten:cool: toplumları kitlesel olarak değiştirmek başarılı sonuçlar doğurmaz bunun en son örneğini nazi almanyasında adolf denemniştir sonucu ortada yüzmilyonları bulan ölüm yıkımlar ve trajediler ile dolu bir çağ yaşatmıştır dünyay, o yuzden benim kanaatim kesinlik ile bireysel değişimden başlanmasından yanadır.bireysel değişim uzun ama kesin sonucu pozitif olarak yansımalara sahiptir örnek vermek gerekirse amerikan toplumu en iyi örnek teşkil eder.Toplumun çoğunluğunun genetiğini aynı anda değiştirmeye çalışmak geçmişde nazi almanyası günümüzde ise kominist çin ile örneklendirilebilir.Baskı rejimi doğmasına sebebiyet verir ve farklı fraksiyonları ortaya çıkararak toplumlar ve kültür çatışmaları doğurur ve kan dökülmesinin yegane sebebi olur sonucuna varıyorum .örnek taylan dır,taylanda gittim ,şunu söyleyebilirim taylanddakiler kendilerine küçük çin derler, toplumu gerçeklerin farkında, ve çin ile tayland birbirine düşmandır,oysaki bugun tayland olarak adledilen ülke esas itibari ile çinin eski sosyalizm politikasında görevli muhalefet liderleri tarafından kurulmuş bir ülkedir ve çinden ayrı bağımsız bir topluluk olduğunu öne sürerek aytılık kararı alıp kanlı bir mücadele vermiştir. ve daha bir çok örnek verebilirim .

bireysellik uzun ama temiz olanıdır. bugun ülkemizdeki 4 farklı ana siyasi grupdan atıyorum chp trakya bölgesinde ayrı bir hükümet kurup ankara hükümetini tanımağını söylese ve bunu dünyaya ilan etse TR buna vereceği tepki ile kan dökecektir,kaçınılmaz olan trakya bölgesine askeri bir müdahele söz konusu olur,bugun beraber yaşadığımız bu ülke ve topraklar birbirine düşman insanlar oluşur ve çin taylan örneği gibi ayrı bir oluşum doğacaktır.böyle bir şeyin vuku bulması son derece kanlı ve şiddetli olaylara sebebiyet verir,toplumu değil evvela bireyleri eğitmek lazım,toplumuda zaten biz bireyler biraraya getirerek oluşturuyoruz.Şu unutulmamalıdır millet devlete hizmet için değil ,devlet millet hizmet etmek için vardır, bu gerçek gelişmiş tüm toplumlarda nireyler tarafından kanıksanmışken bizim gibi geri kalmış toplumlarda bu bireysel düşünceden uzaklaşmış veya uzaklaştırılmıştır maalesef.Bunun ilk başlangıç tarihide çok uzak değildir ,köy enstitülerinin kapatılması ile başlamıştır bu olaylar silsilesi ,bu vesile ile toplumun genetiği ile oynanmıştır ve sonucu gördük,darbe ve idamlar.

DeletedUser63757

Ziyaretçi
benim kastettiğim 1800 lerin başında prusya köklü yöneticilerin yaptığı alman eğitim reformu idi :D

DeletedUser54786

Ziyaretçi
onlar sadece eğitimi değil askeri siyasi ve tplumsal hayatıda alman modeline çevirmek istediler, kendileri birer alman hayranıydı, zaten o hayranlıklarının neticesinde zaten zayf olan imparatorluğu savaşa sokma aptallığını sergilediler ya:confused:

DeletedUser54786

Ziyaretçi
son durumu nedir w-36 nın ? neler oldu ? neler bitti ??? :D

DeletedUser54786

Ziyaretçi
herkes hesap toplamamın peşine düşmüş foruma uğramaz olmuş :p:p