Temizlik Sistemi İle Yağma

Arkadaslar Merhabalar .

Son bir kaç world de uygulanan temizlik sistemi mevcut hepinizin bildigi üzere . Fakat bu sistem hakkında henüz net bir bilgi sahibi olmayan arkadaslarımız var . Ve gördüğüm kadari ile kimse bu sistemi pek fazla kullanmıyor . Eski sistemden ( Barbar köy kovalamaya ) devam ediyor .

Simdi ben kendi yağma şeklimi anlatacağim eminim ki bunu benden iyi bilen birileri vardir . Onlarda kendi sistemlerini paylaşirlar ise bilgi sahibi olmayan arkadaslarımızın konu hakkında bilgisinin olmasını saglayabiliriz .

33.jpg

Ben böyle yagma yaptım simdiye kadar . Kendimi yormadan vakit harcamadan geceleri bile sadece alarm kurarak kalkıp tek yapmam gereken geri dönen birlikleri tekrardan göndermek . Köyün durumu , yok icinde ne kadar hammmedde var hesaplamanıza veya sürekli harita takibine gerek kalmadan kısa yoldan ve daha karlı bir sistem olarak görülüyor .

Simdi bir cok barbara yağmaya cıkan arkadaslarımız 2 saatlik yola cıktıgında her barbardan en fazla 15 er maden ve toplamda 200 - 300 er bile toplayamazken ki daha az olanları da vardir . Benim suan saatlik aldıgım hammedde miktarı altta mevcut .

22.jpg

Bunun icin yapmanız gereken belli ben suan mızrak sayım 134 , hafif atlı vs baska birşey olmamasına rağmen 24 saatte 27 k hammedde cektim , bu bir günde yağmaladıgın hammedde yansımadı temizlik yaptıgımdan dolayı diye düsünüyorum .

Fakat dedigim gibi , hafif atlı ya gitmenize gerek kalmadan barbar peşine düşmeden günlük sadece 134 mızrak 20 kılıc 1 sovalye ile 27 k hammedde cekiyorum . Ki siz bu sayiyi daha da yükseltebilirsiniz . Dikkat etmeniz gereken tek husus ise 400 mızrak sayısını gecmeyin hesabımıza göre 400 mızraktan sonra kar marjı düsüyor . Ve temizlikte mutlaka 2 inci ve 3 üncü seviyeyi acıp , 2 ve 3 arasında en mantıklı kombinasyonu bulmanız sizin icin iyi olacaktır . Hepsini 3 üncü ( zeki toplayıcılarda ) yollamayın mesala hammedde artıyor fakat sürede artıyor . 2 ve 3 de hem süre bakımından az hem de hammedde bakımından en cok veren kombinasyonunuzu olusturun . Bir süre sonra da gücünüz yettigi zaman 4 üncü seviyeyi acarsanız .

Hesabımıza göre

400 mızrak ile 2 , 3 , 4 de eşit sekilde yollanacak bir kombinasyonda aralıksız kacırmazsanız günlük 80-90k civarı hammedde yağmalıyorsunuz .. Daha iyi bir kombinasyon ile daha fazla hammedde alabilirsiniz ..

Benim diyeceklerim bu kadar umarım bazı arkadaslara faydalı olmusumdur . İyi günler

Strafe

Klanlar Ekip Lideri
Klanlar Takımı
Klanlar Destek Ekibi
Arkadaslar Merhabalar .

Son bir kaç world de uygulanan temizlik sistemi mevcut hepinizin bildigi üzere . Fakat bu sistem hakkında henüz net bir bilgi sahibi olmayan arkadaslarımız var . Ve gördüğüm kadari ile kimse bu sistemi pek fazla kullanmıyor . Eski sistemden ( Barbar köy kovalamaya ) devam ediyor .

Simdi ben kendi yağma şeklimi anlatacağim eminim ki bunu benden iyi bilen birileri vardir . Onlarda kendi sistemlerini paylaşirlar ise bilgi sahibi olmayan arkadaslarımızın konu hakkında bilgisinin olmasını saglayabiliriz .

5006 adlı eklentiyi görüntüle

Ben böyle yagma yaptım simdiye kadar . Kendimi yormadan vakit harcamadan geceleri bile sadece alarm kurarak kalkıp tek yapmam gereken geri dönen birlikleri tekrardan göndermek . Köyün durumu , yok icinde ne kadar hammmedde var hesaplamanıza veya sürekli harita takibine gerek kalmadan kısa yoldan ve daha karlı bir sistem olarak görülüyor .

Simdi bir cok barbara yağmaya cıkan arkadaslarımız 2 saatlik yola cıktıgında her barbardan en fazla 15 er maden ve toplamda 200 - 300 er bile toplayamazken ki daha az olanları da vardir . Benim suan saatlik aldıgım hammedde miktarı altta mevcut .

5007 adlı eklentiyi görüntüle

Bunun icin yapmanız gereken belli ben suan mızrak sayım 134 , hafif atlı vs baska birşey olmamasına rağmen 24 saatte 27 k hammedde cektim , bu bir günde yağmaladıgın hammedde yansımadı temizlik yaptıgımdan dolayı diye düsünüyorum .

Fakat dedigim gibi , hafif atlı ya gitmenize gerek kalmadan barbar peşine düşmeden günlük sadece 134 mızrak 20 kılıc 1 sovalye ile 27 k hammedde cekiyorum . Ki siz bu sayiyi daha da yükseltebilirsiniz . Dikkat etmeniz gereken tek husus ise 400 mızrak sayısını gecmeyin hesabımıza göre 400 mızraktan sonra kar marjı düsüyor . Ve temizlikte mutlaka 2 inci ve 3 üncü seviyeyi acıp , 2 ve 3 arasında en mantıklı kombinasyonu bulmanız sizin icin iyi olacaktır . Hepsini 3 üncü ( zeki toplayıcılarda ) yollamayın mesala hammedde artıyor fakat sürede artıyor . 2 ve 3 de hem süre bakımından az hem de hammedde bakımından en cok veren kombinasyonunuzu olusturun . Bir süre sonra da gücünüz yettigi zaman 4 üncü seviyeyi acarsanız .

Hesabımıza göre

400 mızrak ile 2 , 3 , 4 de eşit sekilde yollanacak bir kombinasyonda aralıksız kacırmazsanız günlük 80-90k civarı hammedde yağmalıyorsunuz .. Daha iyi bir kombinasyon ile daha fazla hammedde alabilirsiniz ..

Benim diyeceklerim bu kadar umarım bazı arkadaslara faydalı olmusumdur . İyi günler

Yazınızdan daha çok oyuncunun yararlanması için gerekli alanda sabitlenmiştir.

DeletedUser66676

Ziyaretçi
Konu hakkında bilgiyi çaylak koruması kalktıktan sonra vereceğim.

İyi oyunlar.

DeletedUser66676

Ziyaretçi
Arkadaşlar Kısaca Temizlik Sistemi Hakkında Bilgi vermek istiyorum.
Birçok kişi yabancı bu sistem hakkında

Öncelikle Sistemi Anlatacağım
Daha Sonra Hangi İşlev Nasıl Faydanız olur size bilgi vereceğim deneyimlerimden.

Temizlik Sistemi

Fotoğraftan da gördünüz gibi süre,hammadde miktarları ,kapasite, premium ile bonuslar var.

Kapasite

Öncellikle Asker Sayısı veya Birimi Önemli Değildir Bu Sistemde
Bu Sistemde Önemli Olan Kapasitesidir.
Kapasite Ne Kadar Büyük İse O Kadar Çok Hammadde Getirir ve Süresi Uzar.

Hammadde Miktarları

Tembel Çapulcular : %10
Mütevazi İstifçiler : %25
Zeki Toplayıcılar : %50
Büyük Toplayıcılar : %75

Bu Yazdıklarım Kapasitenin Yüzdeleridir.
Örnek 20.000 Hammadde Kapasitesi var

Tembel Çapulcular : 2.000 ( Odun 667, Kil 666, Demir 666)
Mütevazi İstifçiler : 5.000
Zeki Toplayıcılar : 10.000
Büyük Toplayıcılar : 15.000

Süre

Süre Konusu Düz Bir Mantık ile Yapılmamıştır.
Hammadde Miktarına Göre değişmektedir.
Ayrı bir matematik hesap yapmışlar.
İşte Matematik hesabı :)
Her Dünyada Farklıdır.

Tembel Çapulcular : =(((0,1 * Kapasite ) ^ 2 * 100)^ 0,45 + 1800) * 0,7722074897
Mütevazi İstifçiler : =(((0,25 * kapasite) ^ 2 * 100) ^ 0,45 + 1800) * 0,7722074897
Zeki Toplayıcılar : =(((0,50 * kapasite) ^ 2 * 100) ^ 0,45 + 1800) * 0,7722074897
Büyük Toplayıcılar : =(((0,75 * kapasite) ^ 2 * 100) ^ 0,45 + 1800) * 0,7722074897

Premium Bonus

Premium Bonus
* Süreyi Etkilemez.
* Sadece Gelen Hammadde Miktarını Artırır.
* Görüldüğü Gibi Olan Kapasitenin %20sini artırıyor.
* Premium Miktarı ise Yine Ayrı bir matematik hesap değişmektedir.

En Verimli Yol

Arkadaşlar Buraya kadar sistemi anlattım şimdi maksimum verimle nasıl olur onu anlatacağım.
Nasıl olduğunu ise video ile göstermiş birisi ve kendinizde test ederek görebilirsiniz.

İlk 3 seviye açmanız Sizin için en yararlı olanıdır.(
Çünkü 4.Seviye 10.000 12.000 10.000 hammadde istemektedir.

Daha Sonra Ordu Kapasiteni 3'e bölüp göndermeniz her birine
Örnek:
9.000 Kapasitemiz var
3.000i 1.seviyeye
3.000i 2.seviyeye
3.000i 3.seviyeye

Hepsini Toplu şekilde gönderdiğimizi Düşünürsek
Toplam 4.500 Hammadde
3 saat 41 Dakikada ( 221 Dakika)
Hammadde/Dakika = Dakikadaki Kazanılan Hammaddeyi Verir.
4.500/221 = 20.36 (Bu Dakikada kazanılan hammadde Her Kapasiteye göre değişmektedir. )

Peki ordumuzu 3'e bölüp gönderseydik. Ne olurdu ?

1.Seviyede 300/40 = 7,5
2.Seviyede 750/63 = 11,9
3.Seviyede 1500/97 = 15,5

Toplam = 34,9 Hammadde Dakika Başı.

Dakikada Kazanılan Hammaddeyi Baz alıyoruz.

Görüldüğü Gibi
Eğer Siz aktif iseniz orduyu 3'e bölüp göndermemiz %75 daha kazançlı oldu.

Alttaki Videoda ise konuyu anlatmıştır.

XXKbhy.png

Excel formatınıda atıyorum.
Kapasiteyi siz değiştirmeniz yeterlidir.
süre otomatik kendi değişir
.
ham/dakika verimi gösterir.

Linki oyundan benimle irtibata geçmeniz gerekmektedir.
Linkte aşağıda bekleyin 3 2 1 dedikten sonra dosyayı indire tıklayın

Margaret

Forum Destek Ekibi
Klanlar Takımı
Forum Yöneticisi
Konu yanıtlara açılmıştır. Güncel bilgileri buradan paylaşabilirsiniz.
Konu harici gönderiler kaldırılacaktır.

Dr. Stone

Favori Forumcu
Arkadaşlar Kısaca Temizlik Sistemi Hakkında Bilgi vermek istiyorum.
Birçok kişi yabancı bu sistem hakkında

Öncelikle Sistemi Anlatacağım
Daha Sonra Hangi İşlev Nasıl Faydanız olur size bilgi vereceğim deneyimlerimden.

Temizlik Sistemi
PDv338.png

Fotoğraftan da gördünüz gibi süre,hammadde miktarları ,kapasite, premium ile bonuslar var.

Kapasite

Öncellikle Asker Sayısı veya Birimi Önemli Değildir Bu Sistemde
Bu Sistemde Önemli Olan Kapasitesidir.
Kapasite Ne Kadar Büyük İse O Kadar Çok Hammadde Getirir ve Süresi Uzar.

Hammadde Miktarları

Tembel Çapulcular : %10
Mütevazi İstifçiler : %25
Zeki Toplayıcılar : %50
Büyük Toplayıcılar : %75

Bu Yazdıklarım Kapasitenin Yüzdeleridir.
Örnek 20.000 Hammadde Kapasitesi var

Tembel Çapulcular : 2.000 ( Odun 667, Kil 666, Demir 666)
Mütevazi İstifçiler : 5.000
Zeki Toplayıcılar : 10.000
Büyük Toplayıcılar : 15.000

Süre

Süre Konusu Düz Bir Mantık ile Yapılmamıştır.
Hammadde Miktarına Göre değişmektedir.
Ayrı bir matematik hesap yapmışlar.
İşte Matematik hesabı :)
Her Dünyada Farklıdır.

Tembel Çapulcular : =(((0,1 * Kapasite ) ^ 2 * 100)^ 0,45 + 1800) * Dünya Sabiti
Mütevazi İstifçiler : =(((0,25 * kapasite) ^ 2 * 100) ^ 0,45 + 1800) * Dünya Sabiti
Zeki Toplayıcılar : =(((0,50 * kapasite) ^ 2 * 100) ^ 0,45 + 1800) * Dünya Sabiti
Büyük Toplayıcılar : =(((0,75 * kapasite) ^ 2 * 100) ^ 0,45 + 1800) * Dünya Sabiti

Premium Bonus

Premium Bonus
* Süreyi Etkilemez.
* Sadece Gelen Hammadde Miktarını Artırır.
* Görüldüğü Gibi Olan Kapasitenin %20sini artırıyor.
* Premium Miktarı ise Yine Ayrı bir matematik hesap değişmektedir.

Not: Bu konu hakkında güzel bir inceleme yapacağım müsait bir zamanımda.

En Verimli Yol

Arkadaşlar Buraya kadar sistemi anlattım şimdi maksimum verimle nasıl olur onu anlatacağım.
Nasıl olduğunu ise video ile göstermiş birisi ve kendinizde test ederek görebilirsiniz.

İlk 3 seviye açmanız Sizin için en yararlı olanıdır.(
Çünkü 4.Seviye 10.000 12.000 10.000 hammadde istemektedir.

Daha Sonra Ordu Kapasiteni 3'e bölüp göndermeniz her birine
Örnek:
9.000 Kapasitemiz var
3.000i 1.seviyeye
3.000i 2.seviyeye
3.000i 3.seviyeye

LDdPdV.png

Hepsini Toplu şekilde gönderdiğimizi Düşünürsek
Toplam 4.500 Hammadde
3 saat 41 Dakikada ( 221 Dakika)
Hammadde/Dakika = Dakikadaki Kazanılan Hammaddeyi Verir.
4.500/221 = 20.36 (Bu Dakikada kazanılan hammadde Her Kapasiteye göre değişmektedir. )

Peki ordumuzu 3'e bölüp gönderseydik. Ne olurdu ?

0zbV2L.png

1.Seviyede 300/40 = 7,5
2.Seviyede 750/63 = 11,9
3.Seviyede 1500/97 = 15,5

Toplam = 34,9 Hammadde Dakika Başı.

Dakikada Kazanılan Hammaddeyi Baz alıyoruz.

Görüldüğü Gibi
Eğer Siz aktif iseniz orduyu 3'e bölüp göndermemiz %75 daha kazançlı oldu.

Şimdi ise bu kademeleri ne zaman nasıl kullanacağız onu aktaracağım

index.php

Tablodan anlayacağımız olay şu
elimizdeki kapasiteyi nasıl kullanacağımızı açıklıyor
Örnek :
Elimizdeki askerlerin toplam kapasitesi 10000 olsun
Bu kaç mızrak eder
10000/25=400 eder.
Tablodan 400e bakıyoruz.
400de en avantajlı olan 2,3,4 dür.

Şimdi Excel Dokümanımıza Geçelim

P4bFpr.png

Açıklamalardan anlayacağınız gibi sadece siyah yerleri doldurarak seviye kazanç tablosunda kazanç miktarınızı görebilirsiniz.
Ayrıca Taşıma Kapasitesi ile Hammadde Bayrağı arasında bir rekabet sayfası vardır. Orada da Bayrak Seviyenizi sadece rakam ile yazınız.
Aynı şekilde Taşıma Kapasitesi Bayrağının sadece rakamını yazacaksınız.

wJ1vvQ.png

Taşımalı Bayrak - Bayraksız Farkı Sonuç yazan yerde farkları görebilirsiniz.

Peki Başka Dünyalar İçin Geçerli mi Bu ?

C6fN9e.png

Tüm Dünyalara tıklıyoruz ve sağdaki dünya sabitini bulma ve sayıyı yazmanız ile kendi dünyanızı bulmuş oluyorsunuz.

Temizleme Ekranında Boşluğa Sağ Tıklayın
Sayfa Kaynağını Görüntüle'ye Tıklayın
Ctrl+F ile
duration_factor aratın.
Onun yanındaki sayıyı virgüllü olacak şekilde
Dünya Sabitinin Altına yazın.

Nokta olmaz.

viviW4.png

bunun gibi rakamları oraya yazacaksınız. kopyala yapıştır olmaz çünkü nokta var onu virgüle çevireceksiniz.

Ve Sonuç olarak
En Verimli yol Eşit Kapasiteli yollamaktır.
ama hem size kolay gelmesi ve öyle bir Script ayarlandığı için aynı sürede göndermekte verimlidir.

Link için Tıklayın

Tibelda

Emekli Görevli
daha önceki delete ve pro rambo kişisinin yazdıklarını kaldırabilir misiniz

Bu şekilde çok uzun olmuş. Bilgi kirliliği olmaması açısından soruyorum. Yazılan yazıların özeti temizlik sistemi en verimli "bölerek eşit şekilde" atılınca oluyor değil mi ? O zaman tüm bu bilgileri "premium hesap sahibi olanlar onaylı scripti kullanarak, olmayanlar ise elle eşit şekilde bölerek" verimli temizlik yapabilir diye özetleyebilir miyiz ?

Dr. Stone

Favori Forumcu
Bu şekilde çok uzun olmuş. Bilgi kirliliği olmaması açısından soruyorum. Yazılan yazıların özeti temizlik sistemi en verimli "bölerek eşit şekilde" atılınca oluyor değil mi ? O zaman tüm bu bilgileri "premium hesap sahibi olanlar onaylı scripti kullanarak, olmayanlar ise elle eşit şekilde bölerek" verimli temizlik yapabilir diye özetleyebilir miyiz ?

premium olsun yada olmasın eşit kapasitede göndermesi en avantajlısı
attığım excel ise premiumu olmayan yani script kullanmayanlar içindir.
Şimdi ise bu kademeleri ne zaman nasıl kullanacağız onu aktaracağım
bunun üstündekileri kaldırabiliriz
herkes ezberlemiştir
tabi oyuna yeni başlayan biri yoksa

Dr. Stone

Favori Forumcu
bu grafik yabancı forumlardan alınmış sanırım, ama çok faydalı buldum.
ivmenin bir süre sonra düştüğünü görüyoruz. bu grafiğe zaman faktörü de eklenirse çok iyi olur. belli bir asker sayısının üzerinde ekstra askerin pek faydası olmuyor zaman uzuyor, birim zaman başına kazanılan hammadde miktarı epey yakın.
evet ivme 600 mızrakçıdan sonra -lerde
600 mızrakçıdan sonrada kazançlı ama 600 mızrakçı kadar verimli değil