Tarayıcı-Mobil Önerileri

• Konuyu başlatan DeletedUser54248
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser54248

Ziyaretçi
1) Sohbet
Tarayıcı aracılı ile sohbetten konuşulduğunda eski mesajların silinmesi gerektiğini düşünüyorum. Belli bir baraj 1k üstü sanırım ardından otomatik kendisi tarafından siliniyor. Sohbet kısmını aşırı zorladığını ve veritabanı bakımından sunucularınızın rahatlaması için verimli olabilir. Ayrı yeten belki kişiler hakkında özel konuşmalar oldu. Bakıcılık verildiğinde eski mesajlar anında gelmesi bakıcı tarafından okunabiliyor. Belki bu durumu hesap bakıcılığı ayarlar kısmı(filtre) olarak yapabilirsiniz. Yinede silinmesi bizler kullanıcılara bırakılmalıdır.

2) Mobil Mesaj ve Sohbet
Mobil aracılı ile mesaj ve sohbet kısımlarına emoji eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Klan forumunda verimli olarak kullanılıyor. Aynı özellik buraya gelirse güzel olur.

3) Mobil Arkadaşlar Köy Notları Paylaşımı
Taracıyıdan hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın harita da köy notları görebiliyoruz. Mobilde sadece kendi köy notlarını görüyoruz. Ama arkadaşlarımızın köy notlarını göremiyoruz. Bu eksikliğin giderilmesi gerektiğini düşünüyorum.

4) Mobil Klan Forumu Büyük Resimler
Mobilde klan forumda yer alan img(bb kodu) içinde yer alan telefon boyutunu aşan resimler eksik olarak görüntülenmektedir. Sağ-sol ve yukarı-aşağı şeklinde kaydırma özelliğinin getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

5) Mobil Rapor Aktarma
Mobilde raporları aktarmak istediğimizde arşive vb. bölümlere tek tek rapor içine girilerek yapılıyor. Bunun yerine sola çekince silme özelliğinin açıldığı gibi sağa kaydırınca da aktarma özelliği verimli olabileceğini düşünüyorum.

6) Mobil Rapor İlet
Mobilde raporları aktarmak istediğimizde direk olarak aktarılacak olan kişinin kullanıcı adını istiyor. Kullanıcı adları tek tek yazılıyor ve karakterleri yanlış yazma gibi dezavantajları var. Bu kısma "Adres defteri | Klan | Arkadaşlar" gibi bölüm getirilse daha kullanılabilirliği artacağını düşünüyorum.

Not: Mobil olarak iPhone baz alınmıştır. Tek tek konu açmak yerine tek konuda bütün öneriler sunulmuştur...

DeletedUser38381

Ziyaretçi
güzel öneriler modların bir el atması lazım.