Türkiye İçinde Gezilmesi Gereken Güzel Yerler

• Konuyu başlatan DeletedUser72279
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Fotoğraflarını spoiler içine koyalım tarihi ve ya açıklamasını yazarak yapalım çok yer kaplamasan şık ve güzel dursun şu cümle saçma oldu neyse.
Müze,Manzara aklınıza ne gelirse ben başlıyorum.(Neresi olduğunu kalın yazarsanız sevinirim:)

Çankırı kaya tuzu mağarası

indir (1).jpg

indir.jpg

Burası Çankırı da bulunuyor içerisi soğuktur ve aslım hastalarına iyi gelir nedenini tam olarak bilmiyorum.Çankırı ilinin tuzu meşhur bildiğimiz üzere resim 2 de mağaranın içinde donmuş bir essek var soğukluğunu siz oradan anlayın:) Mağara müze gibi yerleri merak edenler için ilginç bir anı olabilir.

Google beye yazdığımızda;

Çankırı Tuz Mağarası Faydaları
Zatürre, astım, broşit, sedef hastalığı, hırıltı, öksürük, nezle, soğuk algınlığı, orta kulak iltihabı, üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, KOAH, uyku bozuklukları depresyon, cilt hastalıkları, sinüzit. Ayrıca tuz terapisi sağlıklı olan insanlarda daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak için kullanabilir

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Nemrut Dağı

Buraya hiç gitmedim ama gitmek istedim ama daha yaşım küçük olduğu için gidemedim ama ölmeden önce gezmek istediğim yerlerden biri:)
indir (2).jpg

indir (3).jpg
Buraya gitmediğim için bilmiyorum fazla bir bilgi genellik ile gittiğim yerlerde orada gezerken o yazıları okuyan biriyim kısaca okuyan mı bilir gezen mi sorusuna ben her zaman gezen demişimdir :)

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Modlarım eğer izin verirlerse burada gezilmesi gereken yerlerin böyle küçük ve ya uzun tanıtım videoları var onları da paylaşmak isterim daha var ama her gün az az atacağım unutmadıkça.